Msze Święte

KOBYLNICA

Msze św. w niedzielę

7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

Msze św. w dzień powszedni
9:00 i 18:00

Podczas Mszy św. jest

możliwość przystąpienia do spowiedzi


ŁOSINO

Msza św. w niedzielę

9:00


SIERAKOWO

Msza św. w niedzielę

10:30

Msza św. w czwartek

16:00


BOLESŁAWICE

 

 

Kontakt

Kancelaria parafialna czynna w:

Podana godzina jest orientacyjna - kancelaria jest czynna po Liturgii wieczornej 

Poniedziałek w godzinach 18:30-19:00

Środę w godzinach 18:30-19:00

Piątek w godzinach 18:30-19:00

W czasie kolędy pn, śr, pt 9:30-10:30

 

Dane kontaktowe:

 ul. Główna 65

76-251 Kobylnica

 

Nr telefonu: 59 842 90 29


Nr konta parafialnego:
BS Sławno Filia w Kobylnicy
nr 16 9317 0002 0090 1554 2000 0010

Polecamy

34 NIEDZIELA – 22 listopada 2020

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.      Dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Tą uroczystość obchodzimy w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

 

2.      Dziś, po Mszy Świętej o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
.

3.      Sakrament Bierzmowania dla młodzieży z naszej parafii odbędzie się w kilku turach: 11 grudnia o godz. 16.00 i 19.00, 12 grudnia o godz. 11.00 i 12.30 i 18 i 19 grudnia. O kolejnych spotkaniach dla młodzieży poinformujemy w następną niedzielę. Sakramentu Bierzmowania za pozwoleniem Ks. Biskupa Ordynariusza udzieli ks. proboszcz. Gdyby był ktoś przygotowujący się do sakramentu małżeństwa bez bierzmowania, prosimy o kontakt z ks. Robertem.

 

4.      Za tydzień – pierwsza niedziela Adwentu nowego roku liturgicznego, któremu przyświecać będzie hasło: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy” Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.

 

5.      W Adwencie Msze św. roratnie będą odprawiane wg następującego rozkładu:

- dla dorosłych – od poniedziałku do soboty o godz. 18.00

- dla dzieci – wtorki i piątki o godz. 16.30

- w Sierakowie w czwartki o godz. 16.00

 

Msza Roratnia to szczególne czuwanie z Maryją, która prowadzi nas wszystkich do przeżywania cudu Wigilijnej Nocy. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału, a szczególnie dzieci z zapalonymi lampionami.

 

6.      Zapraszamy do czytania i refleksji zawartych w cotygodniowej prasie katolickiej.

 

7.      W przyszłą niedzielę w naszych kościołach postawimy po jednej choince, na których zawiesimy bombki życzliwości. Kto będzie sobie życzył będzie można zabrać jedną bombkę i w zamian zrobić paczkę na święta dla najbardziej potrzebujących starszych osób. Potrzebujące osoby wybierzemy w porozumieniu z Opieką Społeczną. W Kobylnicy będzie też postawiony kosz, do którego  można składać pieluchy i kosmetyki dla niemowlaków, które zostaną przewiezione do Domu Samotnej Matki.

 

8.      Również w przyszłą niedzielę na Mszach świętych będą poświęcone opłatki na stół wigilijny. Po każdej Mszy świętej będzie można nabyć opłatki poświęcone.

 

9.       Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask
i Bożego błogosławieństwa.

 

10.Planujemy za dwa tygodnie zakończyć prace na plebanii. Czekamy na ozdrowienie pracowników z firmy mającej nagłośnić wieżę naszego kościoła. Za okazane serce i złożone ofiary z serca Wam Drodzy Parafianie dziękujemy.

 

11.W zakrystii i kancelarii można nabyć świece na stół wigilijny. Cena tych świec: duże 20 zł, małe 8 zł. Ofiary ze świec przeznaczone są dla najuboższych naszej diecezji i parafii.

 

12.Pragniemy przypomnieć, że każdą sobotę o godz. 18.00 Msza święta jest odprawiana jako niedzielna.

 

13.Do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:  Marek Arasiuk, kawaler z Kobylnicy i Adrianna Górka, panna z Kobylnicy - zap. II

 

14.W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Michał Gwiżdż, l. 34 z Kobylnicy, Henryka Michalewicz, l. 87 i Janusz Korzon, l. 72 z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 LISTOPADA 2020

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.      Dziś – trzydziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Dzień dzisiejszy przez ojca świętego Franciszka został ustanowiony w Kościele powszechnym IV Światowym Dniem Ubogich. Pragnieniem ojca świętego jest aby wspólnoty chrześcijańskie na całym świecie stawały się coraz wyraźniejszym i konkretnym znakiem miłości Chrystusa do najbardziej potrzebujących.

 

2.      W sobotę 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Wspominając tamto Ofiarowanie, odnawiajmy w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.

 

3.      Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną ks. proboszcz został upoważniony przez Ks. Biskupa Ordynariusza Edwarda do udzielenia Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Bierzmowanie planujemy w kilku turach: 11, 12 grudnia i 18, 19 grudnia. Spotkanie z ks. Robertem od poniedziałku do piątku od godz. 19.15 do 21.00 w kancelarii parafialnej. Prosimy aby w miarę możliwości w poniedziałek i wtorek przychodziła młodzież klas drugich szkoły średniej, w środę i czwartek klasy pierwsze, a w piątek klasy ósme. Jeżeli są osoby planujące sakrament małżeństwa nie mające bierzmowania prosimy o zgłoszenie do ks. Roberta.

 

4.      Od 14 listopada w każdą sobotę Msza święta o godz. 18.00 będzie odprawiana jako Msza święta niedzielna.

 

5.      W Przyszłą niedzielę 22 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela przed okresem Adwentu.

 

6.      Adwent to czas radosnego przygotowania serc na przyjście Chrystusa.Zapraszamy do ożywienia wiary przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę i sakramenty święte we wspólnocie Kościoła. Zapraszamy na Roraty - o szczegółach odprawiania Rorat poinformujemy w przyszłą niedzielę.

 

7.      Z serca dziękujemy za ofiary składane na remont kuchni i korytarza na naszej plebanii, jak i na nagłośnienie na wieży kościoła. Zostały zakupione potrzebne sprzęty nagłaśniające, ale ze względu na chorobę pracowników musimy jeszcze poczekać z instalacją nagłaśniającą.

 

8.      Polecamy lekturę „Gościa Niedzielnego”.

 

9.       Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.

 

10.Do Sakramentu Małżeństwa pragną przystąpić:  Marek Arasiuk, kawaler z Kobylnicy i Adrianna Górka, panna z Kobylnicy - zap. I

 

11.W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności: Michał Gwiżdż l. 34 z Kobylnicy, pogrzeb w środę o godz. 11.00 w Kobylnicy, Artur Misiak l. 51 z Kończewa,  pogrzeb w czwartek o godz. 10.00 w Sierakowie i Regina Horbacz l. 88 z Sierakowa, pogrzeb we wtorek o godz. 11.30 w Sierakowie.

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 08 LISTOPADA 2020

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1.       W dzisiejszą niedzielę przypada 12 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, organizowany przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

2.       Dzisiaj możemy złożyć ofiary do skarbonek przy wyjściu z kościoła na wsparcie Kościołów prześladowanych i będących w potrzebie.

 

3.       Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 18.00 zakończenie "Różańca do granic".

 

4.       Jutro – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu czyli papieża. Przy tej okazji pomyślmy o naszym posłuszeństwie nauczaniu papieskiemu i o naszej modlitwie w intencji widzialnej głowy Kościoła.

 

5.       W listopadzie codziennie odmawiamy różaniec z wypominkami w Kobylnicy o godz. 17.30, w Sierakowie w czwartek o godz. 16.00 i w niedzielę w Łosinie i Sierakowie przed Mszą świętą.

 

6.        W środę 11 listopada – nasze Narodowe Święto odzyskania Niepodległości. Chcemy szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. W tym dniu Msza św. w naszym kościele o godz. 9.00 i 18.00.

 

7.       Również 11 listopada - druga środa miesiąca. Zapraszamy na godz. 17.00 na Nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Medjugorie. Będziemy modlić się w najważniejszych potrzebach naszej wspólnoty parafialnej.

 

8.       Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na dokończenie inwestycji w naszej plebanii - remont kuchni i korytarza, oraz montaż nagłośnienia na wieży kościoła.  Składamy serdeczne podziękowanie, wszystkim ogarniając wdzięcznością i pamięcią serca. Dziękujemy za ofiary składane na konto parafialne, które jest podane na stronie parafialnej: salezjanie.kobylnica@gmail.com, można tam również przeczytać ogłoszenia, intencje mszalne i zobaczyć zdjęcia z postępu prac na plebanii.

 

9.       Od przyszłej soboty tj. od 14 listopada Mszę świętą o godzinie 18.00 w Kobylnicy będziemy odprawiali jako Mszę świetą niedzielną.

 

10.  Polecamy lekturę „Gościa Niedzielnego”.

 

11.   Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.

31 NIEDZIELA – 01 LISTOPADA 2020

Uroczystość Wszystkich Świętych

 

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Dzisiaj obchodzimy w Kościele Uroczystość Wszystkich świętych. Tych znanych
i tych, o których świętości wie tylko Pan Bóg. Radujemy się i wierzymy, że swoją modlitwą pomagają nam abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla każdego z nas.

 

2.       Każdego dnia , do końca listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla naszych zmarłych. Do tego potrzeba: być w stanie łaski uświęcającej, nawiedzić cmentarz, pomodlić się za zmarłych oraz w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. Franciszka. Cmentarz  będzie prawdopodobnie czynny od 3 listopada.

 

3.       Listopad to miesiąc modlitwy za zmarłych. W Wypominkach, modlimy się w tym miesiącu za naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. W naszym kościele wypominki codziennie przed każdą Mszą św. wieczorną.

 

4.       W poniedziałek 2 listopada Dzień Zaduszny. W tym dniu Kościół modli się za wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. odprawione będą w Kobylnicy o godz. 9.00 i 18.00; w Łosinie o 17.00, w Sierakowie o 18.00

 

5.       Również w poniedziałek o godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. w czasie której będziemy modlić się i wspominać tych wszystkich, którzy w tym roku odeszli do wieczności.

 

6.       Od soboty 31 października o godz. 21.37. przez osiem dni do 7 listopada rozpoczynamy "Różaniec bez granic", w intencji rodzin naszej parafii i Ojczyzny. Od niedzieli do soboty różaniec po Mszy św. wieczornej.

 

7.       W tym tygodniu w czwartek 05 listopada przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy na comiesięczne spotkanie dla rodziców i ministrantów po Mszy św. wieczornej.

 

8.       W I piątek miesiąca 06 listopada odwiedziny chorych w naszej parafii od godz. 9.00. O 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci a wcześniej okazja do spowiedzi. Dla młodzieży i dorosłych okazja do spowiedzi przed Mszą św. wieczorną o 17.30.

 

9.       W I sobotę miesiąca dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny. Na godz. 10.00 zapraszamy czcicieli Matki Bożej.

 

10.  Z racji uroczystości Wszystkich Świętych zmiana tajemnic Żywego Różańca
w naszej parafii będzie w niedzielę 8 listopada po Mszy św. o godz. 9.00.

 

11.  Bożej Opatrzności polecamy was wszystkich, bracia i siostry za wszelkie dobro duchowe i materialne, jakiego doświadczamy. Jesteśmy na etapie remontu kuchni na naszej plebanii.

 

12.  Dziękujemy również z serca tym, którzy pomogli uporządkować teren na naszym cmentarzu.

 

 

13.  Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

 

14.  Wszystkim solenizantom i miłym gościom składamy serdeczne życzenia. Wiele zdrowia i potrzebnych łask.

 

17.  W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Edward Gzowski l.77 z Bolesławic-pogrzeb w środę o godz. 10.00.

Wieczny odpoczynek …

 

 

30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 PAŹDZIERNIKA 2020

Uroczystość Poświęcenia naszej świątyni i kościoła filialnego w Sierakowie

 

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy uroczystość poświęcenia kościołów w Kobylnicy i Sierakowie. Niech nasze świątynie, poświęcone Bogu będą miejscem głębokiej modlitwy i wspólnoty dla każdego z nas.

 

2.       Do soboty włącznie przeżywamy miesiąc Różańca świętego. Ze względu na pandemię zachęcamy wszystkich wiernych do odmawiania różańca w swoich rodzinach. Do końca tego tygodnia wraz z dzisiejszą niedzielą nie będzie w kościołach nabożeństw różańcowych.

 

3.       Dzieci, które uczęszczały systematycznie na różaniec, zostaną nagrodzone w odpowiednim czasie - ogłosimy.

 

4.       W sobotę 31 października ostatni dzień miesiąca, miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko.

 

5.        W niedzielę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej parafii będą odprawiane jak w każdą niedzielę.

 

6.       Ze względu na epidemię w tym roku nie będą odprawiane nabożeństwa na cmentarzu.

 

7.       Przez cały listopad można dostąpić odpustu zupełnego dla naszych zmarłych. Do tego potrzeba: być w stanie łaski uświęcającej, nawiedzić cmentarz, pomodlić się za zmarłych oraz w intencjach Ojca Świętego Franciszka.

 

8.       Listopad to tradycyjnie miesiąc modlitwy za zmarłych. W Wypominkach, modlimy się w tym miesiącu za naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. W naszym kościele wypominki będą codziennie przed każdą Mszą św. wieczorną.

 

9.       W poniedziałek 2 listopada Dzień Zaduszny. W tym dniu Kościół modli się za wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. odprawione będą w Kobylnicy o godz. 9.00 i 18.00; w Łosinie o 17.00, w Sierakowie o 18.00

 

10.  W poniedziałek 2 listopada w Kobylnicy o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w czasie której będziemy modlić się za tych wszystkich, którzy w tym roku odeszli do wieczności.

 

11.  Z racji uroczystości Wszystkich Świętych zmiana tajemnic Żywego Różańca w naszej parafii będzie w niedzielę 8 listopada.

 

12.  Ze względu na bezpieczeństwo prosimy o zachowanie obowiązujących zasad: dezynfekcji rąk przed wejściem do kościoła, założenia maseczki i zachowania odpowiedniej odległości

 

13.  Bożej Opatrzności polecamy was wszystkich, bracia i siostry za wszelkie dobro duchowe i materialne, jakiego doświadczamy.

 

14.  Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

 

15.  Wszystkim solenizantom tego tygodnia i miłym gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i dużo zdrowia.

 

17.  W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności : Anna Rutkowska l. 59 z Kobylnicy i Ryszard Anioł l. 70 z Widzina.

Wieczny odpoczynek …

 

 

 

 

 

 

29 Niedziela Zwykła 18.10.2020

29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 PAŹDZIERNIKA 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dzisiejsza niedziela w całym Kościele jest poświęcona sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych
i świeckich. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

2.       Matce Bożej, Królowej Różańca św. polecamy was wszystkich, młodzież, dzieci, rodziny całej naszej parafii. Niech nasze trwanie na modlitwie różańcowej będzie pięknym znakiem wierności Panu Bogu. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe do kościoła parafialnego.

 

3.       W czwartek 22 października przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, naszego wielkiego Rodaka. Niech jego wstawiennictwo wyprasza nam potrzebne łaski.

 

4.       W sobotę 24 dzień miesiąca, miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki wiernych. W naszym kościele o 17.30 nabożeństwo z odczytaniem próśb
i podziękowań Matce Bożej.

 

5.       W przyszłą niedzielę 25 października będziemy obchodzić uroczystość poświęcenia naszej świątyni.

 

6.       Zbliża się miesiąc listopad, a wraz z nim Uroczystość Wszystkich Świętych
i wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Niech wyrazem naszej miłości będzie pamięć o zmarłych wyrażona modlitwą, ofiarą Mszy św. i nawiedzaniem cmentarzy. Zadbajmy o miejsca spoczynku naszych bliskich.

 

7.       Bardzo prosimy o wyraźne pisanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, polecanych modlitwie w wypominkach oraz zaznaczenie w jakiej miejscowości mają być wspomniane.

 

8.       Z serca składamy podziękowanie za ofiary na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”. Zebraną w ubiegłą niedzielę kwotę w wysokości 1200,00 zł przekazaliśmy na konto fundacji papieskiej.

 

9.       Zachęcamy do cotygodniowej lektury Gościa Niedzielnego.

 

10.  Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask przez wstawiennictwo Królowej Różańca św.

 

11.Do Sakramentu Małżeństwa pragną przystąpić:

Michał Siwiec, kawaler z Sierakowa i Kamila Kaja, panna ze Słupska -zap. II

 

28 Niedziela Zwykła 11 października 2020

28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 PAŹDZIERNIKA 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dzisiaj w naszej ojczyźnie obchodzimy XX Dzień Papieski. Obchodom towarzyszy hasło „Jan Paweł II – "TOTUS TUUS”. W całej Polsce przeprowadzane są zbiórki pieniędzy do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dzieci i młodzieży ze środowisk najuboższych.

 

2.       Z okazji Dnia Papieskiego o godz. 20.30 zapraszamy do naszego kościoła na uroczysty apel poświęcony Św. Janowi Pawłowi II.

 

3.       W środę 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą obejmijmy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto.

 

4.       W przyszłą niedzielę 18 października rozpoczynamy w Kościele Tydzień misyjny. Naszą modlitwą i ofiarą serca wspierajmy misjonarzy zwłaszcza w krajach dotkniętych działaniami wojennymi i skrajnym ubóstwem.

 

5.       W ubiegłą niedzielę kleryk z Seminarium koszalińskiego zebrał  ofiary do puszek na potrzeby seminarium w sumie 2224 złote. Rektor Seminarium składa serdeczne podziękowania z darem modlitwy.

 

6.       Nabożeństwa różańcowe w Kobylnicy codziennie o godz. 17.30. Dla dzieci dodatkowo w każdy wtorek i piątek o godz. 16.30. W kościele w Sierakowie przed każdą Mszą świętą o godz.16.00.

Taca dzisiejsza przeznaczona jest na montaż nagłośnienia z melodiami religijnymi na wieży naszego kościoła i kontynuację remontu naszej plebanii. Serdeczne słowa podziękowania wraz z darem modlitwy kierujemy do was, drodzy parafianie, za wszelkie dobro, którego codziennie doświadczamy.

 

7.       Zachęcamy do cotygodniowej lektury Gościa Niedzielnego.

 

8.       Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask przez wstawiennictwo Królowej Różańca św.

 

9.       Zbliża się miesiąc listopad, a wraz z nim Uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Naszym chrześcijańskim obowiązkiem, zwłaszcza w tym okresie, jest pamięć o zmarłych wyrażona modlitwą, ofiarą Mszy św. i nawiedzaniem cmentarzy. Zwracamy się z prośbą aby zadbać o miejsce spoczynku naszych bliskich zmarłych.

 

10.  Prosimy zwrócić uwagę aby wyrzucać śmieci do pojemnika a nie za płot cmentarza. Również prosimy, aby nie wyrzucać ziemi z budowy pomników pod płotem cmentarza.  

 

11.  Bardzo prosimy o pisanie drukowanymi literami imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, polecanych modlitwie w wypominkach oraz zaznaczenie w jakiej miejscowości mają być wspomniane.


12. Do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

      Kamila Kaja, panna i Michał Siwiec, kawaler z Kończewa - zap. I

 

28 Niedziela Zwykła 11 października 2020

27 niedziela zwykła 04 października 2020

27 NIEDZIELA ZWYKŁA – 04 PAŹDZIERNIKA 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. po Mszy św. o godz. 9.00 w Kobylnicy oraz po mszach św. w kościołach i kaplicach filialnych zmiana tajemnic Żywego Różańca,
a o godz. 17.30 w Kobylnicy nabożeństwo Różańcowe. Serdecznie zapraszamy.

 

2.       W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii Kleryka Piotra Kosickiego z Seminarium Diecezjalnego w Koszalinie, który będzie zbierał ofiary na potrzeby tamtejszego Seminarium.

 

3.       Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele dla starszych codziennie o godz. 17.30. Dla dzieci w każdy wtorek i piątek o godz. 16.30. W Sierakowie dla wszystkich w każdy czwartek o godz. 16.00.

 

4.       W środę 7 października przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to zarazem święto patronalne róż różańcowych. Wszystkich członków i sympatyków Żywego Różańca zapraszamy na Różaniec i Mszę św.
o godz. 17.30

5.       W przyszłą niedzielę na godz. 12.00 do kościoła w Kobylnicy zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej wraz z rodzicami.

 

6.       Za tydzień w niedzielę 11 października br. będziemy obchodzić XX Dzień Papieski Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego pod hasłem „TOTUS TUUS". W całej Polsce przeprowadzane będą zbiórki pieniędzy do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dzieci i młodzieży ze środowisk najuboższych.

 

7.       Również w niedzielę 11 października z okazji Dnia Papieskiego o godz. 20.30 zapraszamy do naszego kościoła na uroczysty apel poświęcony Św. Janowi Pawłowi II, największemu z rodu Polaków.

 

8.       Od poniedziałku 5 października będą trwały zapisy do bierzmowania dla klas ósmych i wymiana indeksów dla klas 1 ponadpodstawowych. Zapisy i wymianę indeksów prowadzi ks. Robert od poniedziałku do piątku od godz. 15.00 do 17.00 i od 19.00 do 20.00 w Oratorium. Spotkania formacyjne dla klas ósmych w Oratorium w poniedziałek 5 października od godz. 16 do 17 i w sobotę 10 października od godz. 10.00 do 11.00.

 

9.       Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, niech w naszych domach nie zabraknie głosu ludzi Kościoła na temat spraw bieżących.

 

10.  W następną niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na cele remontowe naszej parafii. W najbliższych dniach będzie zakładane nowe nagłośnienie dzwonów z melodiami pieśni religijnych. W pierwszych dniach listopada rozpoczniemy kontynuację remontu naszej plebanii. Za wszelkie ofiary duchowe i materialne z góry dziękujemy.

 

11.  W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

Jacek Sereda, kawaler i Martyna Śliwińska, panna z Kobylnicy - zap. II

12.  W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności Maria Kusiak l. 78 z Widzina. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.....

 

 

27 niedziela zwykła 04 października 2020

Zapraszamy 8 października na godz. 19.30 do Multikina na flim pt. : "Wojtyła śledztwo". Cena biletu 12 zł. Obowiązkowo maseczki. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

27 niedziela zwykła 04 października 2020

Zapraszamy na USG drążności żył i tętnic do Przychodni Lekarskiej w Kobylnicy 14.10.2020 na godz. 13.00

26 Niedziela Zwykła 27.09.2020

Dzisiaj w Sierakowie Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Otoczmy te dzieci naszą modlitwą.

 

1. We wtorek 29 września celebrujemy święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Są oni nam dani jako potężni orędownicy na naszej drodze do Boga.

2. W środę 30 września ostatni dzień miesiąca, wspomnienie św. Jana Bosko, wielkiego patrona młodzieży. Zapraszamy Salezjanów Współpracowników, oraz wszystkich przyjaciół isympatyków Ks. Bosko

    na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji Dobrodziei i ofiarodawców naszej parafii. Po Eucharystii ucałowanie relikwii ks. Bosko.

3. Również 30 września w środę o godz. 18.00 w kościele w Kobylnicy odbędzie się spotkanie organizacyjne z ks. Robertem dla młodzieży przystępującej do bierzmowania. 

    Sakrament Bierzmowania w naszej parafii 26 listopada 2020 roku.

4. Od czwartku rozpoczyna się miesiąc październik. Szczególny czas poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele dla starszych będą codziennie o godz. 17.30.

    Przed Mszą świętą wieczorną. Dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.00. W Sierakowie nabożeństwa różańcowe dla wszystkich w każdy czwartek o godz. 16.00, przed Mszą świętą.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy ministrantów i ich rodziców na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę świętą. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.

6. W piątek 2 października odwiedzimy chorych od godz. 9.00. Również w I piątek miesiąca Nsza św. dla dzieci o godz. 16.30. Pół godziny przed Mszą świętą spowiedź. Serdecznie zapraszamy do żywego kontaktu z Chrystusem w naszym życiu.

7. W I sobotę dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi, zapraszamy Czcicieli Matki Bożej na Mszę świętą o godz. 10.00, a po Mszy św. hołd Matce Bożej. Po południu Nabożeństwo o godz. 17.30.

8. Zachęcamy do cotygodniowej lektury Gościa Niedzielnego.

9 Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask przez wstawiennictwo Królowej Różańca świętego.

10. Wszelkie nasze działania duchowe i inwestycyjne polecamy serdecznej pamięci modlitewnej, dziękując z serca za wszelkie dobro, jakiego doświadczamy każdego dnia.

11. Sakrament małżeństwa pragnął przyjąć:

Adam Popiel, kawaler i Marta Aranowska ze Słupska - zap. II

Jacek Sereda, kawaler i Martyna Śliwińska, panna z Kobylnicy- zap. I

17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 LIPCA 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Dziś 17 niedziela w ciągu roku. W tym tygodniu w sobotę rozpoczyna się miesiąc sierpień. Czas poświęcony szczególnej czci Najświętszej Maryi Panny. Jest to również miesiąc abstynencji od alkoholu. Zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia w intencji naszej parafii, rodzin i najtrudniejszych spraw.

 

2.     W czwartek 30 lipca zapraszamy na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym na adoracji o godz. 17.30 w naszym kościele.

 

3.     W piątek 31 lipca wspomnienie św. Jana Bosko. Na Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się za wszystkich dobrodziei naszej parafii.

 

4.     W sobotę 01 sierpnia mija 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech ofiara życia tylu młodych synów i córek tej ziemi staje się nieustannie dla każdego z nas wielka szkołą patriotyzmu.

 

5.     W niedzielę 02 sierpnia wszyscy, którzy nawiedzą kościół parafialny, przystąpią do Komunii Świętej i pomodlą się w intencjach wyznaczonych przez papieża, mogą otrzymać tak zwany odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu.

 

6.     W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o 17.30

 

7.     W następną niedzielę przypada I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszach św. w naszych kościołach, a o godz. 17.30 nabożeństwo Eucharystyczne. Serdecznie zapraszamy.

 

8.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask. Miłym gościom pięknych chwil wypoczynku.

 

9.     W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Bartosz Skłodowski i Magdalena Syldatk z Kobylnicy – zap. II

Ariel Gruszczyński i Martyna Węsierska z Kobylnicy – zap. II

Damian Świerk i Natalia Rój z Kobylnicy – zap. II

Paweł Szulc i Patrycja Pierzgalska ze Słupska - zap. II

Maciej Siatkowski i Małgorzata Dąbczak z Łosina - zap. I

Paweł Husak i Emilia Baranek z Poznania - zap. I

 

10.           W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Leokadia Piwońska lat 92, Zofia Nowakowska lat 89 i Józef Oporski lat 85 z Kobylnicy.

wieczny odpoczynek ...

16 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 LIPCA 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dzisiaj 16 niedziela zwykła. „Duch Święty przychodzi z pomocą naszym słabościom” – św. Paweł zaprasza nas by powierzyć się mocy Ducha Świętego zwłaszcza w naszych modlitewnych zmaganiach.

2.  W środę 22 lipca obchodzimy święto św. Marii Magdaleny, człowieka wielkiej pokuty, która pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana Jezusa.

3.  W czwartek 23 lipca w kościele święto Świętej Brygidy, patronki Europy.

4.  W piątek 24 lipca miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki wiernych. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno błagalne w naszym kościele o 17.30.

5.  W sobotę 25 lipca święto Świętego Jakuba Apostoła. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła.

6.  Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. W tym dniu po Mszy św. o godz. 18.00 będzie poświęcenie pojazdów z modlitwą o roztropne ich używanie .

7.  Zapraszamy na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym w czwartek na 17.30 w naszym kościele.

8.  .Wszystkim solenizantom tego tygodnia i miłym gościom składamy najserdeczniejsze życzenia przez wstawiennictwo Maryi Matki i Wspomożycielki.

9.  Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”

10.           W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Bartosz Skłodowski i Magdalena Syldatk z Kobylnicy – zap. I

Ariel Gruszczyński i Martyna Węsierska z Kobylnicy – zap. I

Damian Świerk i Natalia Rój z Kobylnicy – zap. I

 

15 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 LIPCA 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dziś 15 niedziela zwykła. Zapraszamy do świętowania niedzieli jako dnia poświęconego Panu Bogu i rodzinie, która jest domowym Kościołem i pierwszym środowiskiem wiary dla rodziców i dzieci.

2.  Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 nastąpi przekazanie władzy ks. Markowi Konkolowi, nowemu proboszczowi naszej parafii. Niech Pan Bóg mu błogosławi, a Maryja Wspomożycielka wspomaga w tej pięknej i odpowiedzialnej posłudze. Polecamy nowego księdza Proboszcza życzliwej pamięci i modlitwie wszystkich drogich parafian.

3.  W czwartek 16 lipca wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel zwaną Matką Bożą Szkaplerzną. Wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju ale znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością.

4.  Zapraszamy na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym w czwartek na 17.30 w naszym kościele.

5.  W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

6.  Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, a miłym gościom dobrego czasu wypoczynku.

7.  Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym są przeznaczone na cele remontowe naszej świątyni.

8.  W przyszłym roku szkolnym, jeżeli pozwolą na to warunki związane z epidemią COVID-19, Komunia św. tegoroczna w Sierakowie będzie 27 września o godz. 10.30. Termin bierzmowania w naszej parafii zostanie podany jak tylko zadecyduje ks. Biskup naszej diecezji.

9.  W minionym tygodniu do domu Ojca odszedł Kazimierz Cygan lat 65 z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek …

 

14 NIEDZIELA ZWYKŁA – 05 LIPCA 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca. O 17.30 nabożeństwo Eucharystyczne. Niech trwające wakacje, staną się okazją do pogłębienia wiary przez pełne uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii.

2.  Naszą modlitwą i pamięcią ogarniamy ludzi pracujących na roli. Niech Pan Bóg błogosławił w ich trudzie.

3.  W czwartek 09 lipca w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 przed Mszą św. wieczorną.

4.  W sobotę 11 lipca przypada święto św. Benedykta opata, patrona Europy, założyciela zakonu Benedyktynów.

5.  Za tydzień w niedzielę 12 lipca o godz. 12.00 będzie Msza św. i przekazanie władzy dla ks. Marka Konkola, nowego proboszcza naszej parafii. Życzymy mu błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask Niepokalanej w tej odpowiedzialnej posłudze.

6.  Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki, a za wszelkie dobro składamy najserdeczniejsze podziękowanie wraz z pamięcią w modlitwie.

7.  W czasie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki
i środy w godzinach od 18.30 – 19.30

8.  Zapraszamy do cotygodniowej lektury „Gościa Niedzielnego”. Niech dobre słowo będzie umocnieniem dla każdego z nas.

9.  Składam serdeczne podziękowanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych za odnowienie figury Maryi Wspomożycielki wiernych jako dar serca dla naszej parafii z okazji I komunii. Szczególne wyrazy wdzięczności kieruję dla Pani Ewy Goleckiej za jej troskę i kunszt artystyczny. Również pragnę podziękować Panu Ryszardowi Seemanowi oraz jego pracownikom, którzy z wielką umiejętnością i doświadczeniem zainstalowali odnowioną figurę ponownie na swoim miejscu. Niech Maryja otacza ich swoją szczególna opieką.

9.       W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii tragicznie zmarłą Katarzynę Skóra lat 33 z Sierakowa i Kazimierza Kozaczuka lat 69 z Kobylnicy

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 CZERWCA 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Nadszedł czas wakacyjny. Od tego tygodnia na czas wakacji nie będzie Mszy św. w czwartki o 16.00 w Sierakowie.

 

2.       W czasie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki i środy w godzinach od 18.30 – 19.30

 

3.       Dzisiaj o godz. 19.00 zakończenie szkoły biblijnej w naszym kościele. zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

4.       We wtorek 30 czerwca ostatni dzień miesiąca, zakończenie nabożeństw czerwcowych, oraz wspomnienie św. Jana Bosko. Po Mszy św. wieczornej ucałowanie relikwii patrona młodzieży.

 

5.       W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo do Chrystusa Najwyższego Kapłana o 17.30.

 

6.       W pierwszy piątek odwiedziny chorych w Kobylnicy od godz. 9.00. Uwaga! Ponieważ Ks. Robert wyjechał na rekolekcje, odwiedzi swoich chorych na filiach w piątek 18 lipca od godz. 9.00. Nabożeństwo pierwszo piątkowe o 17.30 i okazja do spowiedzi.

 

7.       W sobotę 04 lipca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o 17.30. Uwaga! Na czas wakacji nie będzie Mszy św. z nabożeństwem fatimskim
o godz. 10.00. W miesiącach wakacyjnych zmiana tajemnic Żywego Różańca będzie w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy.

 

8.       W I niedzielę 05 lipca zapraszamy na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym o godz. 17.30 w naszym kościele.

 

9.       Męska Wspólnota Różańcowa zaprasza wszystkich mężczyzn do modlitwy za swoje rodziny (żony i dzieci) w każdą niedzielę o godz. 19.00 przy kościele w Kobylnicy a w razie niepogody w oratorium.

 

10.  Zapraszamy do czytania cotygodniowej prasy katolickiej. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia bł. Bożego i opieki Maryi.

 

5.       W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

Tomasz Kołodziej i Anna Kawalec z Kończewa – zap. III

 

6.       W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do domu Ojca Edyta Kaśnicka lat 53 z Kobylnicy

                                                                                                   Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 CZERWCA 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Trwa miesiąc czerwiec, czas szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy serdecznie.

2.     W środę 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela. Imieniny obchodzi pan organista. Panu Janowi życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask.

3.     W tym dniu przypada również miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki wiernych. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Maryi Wspomożycielki o godz. 17.30

4.     W czwartek 25 czerwca Msza św. w intencji rodziców kandydatów i ministrantów. Zapraszamy na obłóczyny kandydatów. Po Mszy św. spotkanie z ks. opiekunem w oratorium i podsumowanie roku ministranckiego.

5.     Zapraszamy rodziców i dzieci na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego dla szkoły podstawowej w Kobylnicy w piątek 26 czerwca o godz. 9.00 w naszym kościele.

(Sierakowo)

6.     Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i rodziców ze szkoły podstawowej w Kończewie będzie w czwartek 25 czerwca o godz. 16.00 w kościele w Sierakowie.

7.     Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, a wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki Maryi.

8.     Ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na seminarium w Koszalinie. Serdeczne Bóg zapłać.

9.     W tym roku kończy się kadencja ks. proboszcza w naszej parafii. Decyzją przełożonych ks. Wojciech Pettke zostaje przeniesiony do innych obowiązków. Msza św. pożegnalna będzie w niedzielę 05 lipca o godz. 12.00 w Kobylnicy. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian, to piękna okazja aby podziękować Bogu za dar kapłaństwa i posługi proboszcza w naszej parafii.

10.                Przekazanie władzy i powitanie nowego ks. proboszcza odbędzie się 12 lipca o godz. 12.00 w Kobylnicy. Serdecznie zapraszamy,

11.           W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

Grzegorz Konieczny i Maria Arcisz z Sierakowa– zap. III

12.           W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do domu Ojca Józefa Wosik lat 69
z Bolesławic

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

11 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.06.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Dzisiaj 11 niedziela zwykła. Od czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. Na czas oktawy nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną będzie po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, ministrantów i młodzież, wszystkich drogich wiernych.

2.     W czwartek 18 czerwca zakończenie Oktawy Bożego Ciała, po procesji poświęcenie wianków.

3.     W piątek 19 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy bardzo serdecznie na święto naszej parafii. Msza św. odpustowa o godz. 18.00.

4.     W sobotę 20 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanej o godz. 17.30

5.     Również w sobotę 20 czerwca Komunia św. ostatniej grupy dzieci z naszej parafii. Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach i ich rodzinach.

6.     Po oktawie Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy serdecznie

7.     Z racji drugiej niedzieli miesiąca ofiary zbierane są przeznaczone na cele remontowe naszej parafii.

8.     Za wszelkie dary duchowe i materialne pragniemy z serca złożyć podziękowanie staropolskim „Bóg zapłać”, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy życzenia wszelkich łask i opieki Maryi.

9.     Termin bierzmowania podamy niezwłocznie gdy zostanie on ustalony przez księdza biskupa.

10.           W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

Grzegorz Konieczny i Maria Arcisz z Sierakowa– zap. II

 

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 07 CZERWCA 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Kościół przypomina, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach, jest jednością Osób.

2.       Trwa miesiąc czerwiec, w którym oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy.

3.       W ty miesiącu w środy z racji białego tygodnia nie będzie o godz. 17.00 modlitwy według programu z Medjugorie

4.       W czwartek 11 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku wyjątkowo nie będzie tradycyjnej procesji Bożego Ciała ulicami naszej miejscowości.
W Kobylnicy po Mszy św. o godz. 10.30 będzie uroczyste wystawienie Najświętszego Sakramentu na głównym ołtarzu, adoracja osobista Pana Jezusa, zostaną odczytane 4 Ewangelie z poszczególnych ołtarzy, po śpiewie „Ciebie Boga wysławiamy” uroczyste błogosławieństwo na cztery strony świata. Serdecznie zapraszamy do tej modlitwy i osobistego przyjęcia Chrystusa w Komunii św.

5.       W Sierakowie wzorem lat ubiegłych procesja Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 15.00 na placu wokół kościoła

6.       Bardzo prosimy aby wszyscy parafianie, którzy uważają się za wyznawców Chrystusa na czas oktawy Bożego Ciała (8 dni po uroczystości) udekorowali domy ku czci Jezusa Chrystusa.

7.       Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy życzenia wszelkich łask i opieki Maryi.

8.       W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

Grzegorz Konieczny i Maria Arcisz z Sierakowa– zap. I

 

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 31.05 2020 R.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.       Dzisiaj w Kościele obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wołamy wraz z Apostołami i Maryją o dar niezachwianej i żywej wiary.

 

2.       Jutro rozpoczynamy czerwiec – miesiąc czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o 17.30.

 

3.       W poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła; przyzywajmy Jej bliskości, aby wszyscy ochrzczeni zapragnęli Jej matczynej miłości; w poniedziałek również jest Dzień Dziecka – oby wszystkie dzieci zawsze doświadczały miłości i troski ze strony wszystkich dorosłych;

 

4.       W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; tego dnia jest święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; na Mszę wieczorną zapraszamy ministrantów i ich rodziny

 

5.       W I piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00, okazja do spowiedzi i Komunii św. od godz. 17.30;

 

6.       W I sobotę uczcimy Niepokalane Serce NMP przez nabożeństwo o 17.30; z racji I Komunii św. Msza św. z nabożeństwem fatimskim będzie o godz. 18.00. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 

7.       I Komunia św., przesunięta z powodu epidemii w naszej parafii dla klasy IIIA będzie w sobotę o godz. 10.00, 11.00 i 12.00. Na Msze komunijne przychodzą tylko dzieci z rodzicami i ich zaproszeni goście.

 

8.       Następna Niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Przypominamy, że do następnej niedzieli jest czas na wypełnienie przykazania kościelnego o obowiązku spowiedzi wielkanocnej.

 

9.       Wszyscy już wiemy o zdjęciu przez rząd obostrzeń związanych z pandemią. Nie ma limitu liczby osób w kościele ale wciąż obowiązują nas zalecenia bezpieczeństwa. Episkopat Polski odwołał dyspensę od uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej. Od dziś na nowo wszystkich zdrowych katolików obowiązuje zgodnie z przykazaniami osobiste uczestnictwo we Mszy św. w kościele.

 

10.  Serdecznie polecamy prasę katolicką, a wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

11.  Od następnej niedzieli 07 czerwca wznawiamy katechezy szkoły biblijnej o godz. 19.00 w naszym kościele. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 24 MAJA 2020

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.  Dzisiaj w Kościele uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

 

2.  Trwa miesiąc maj poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe w każdy dzień tygodnia o 17.30. serdecznie zapraszamy do tej pięknej modlitwy.

 

3.  We wtorek 26 maja przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie i sercu o naszych drogich mamach, którym tak wiele zawdzięczamy. Niech Pan Bóg im błogosławi w każdej chwili życia.

 

4.  W związku z dynamiką rozwoju sytuacji epidemii w naszym kraju zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie w celu rozważenia propozycji organizacji I Komunii. Kościół w Kobylnicy:

Klasa III A – poniedziałek 25 maja godz. 19.00

Klasa III B – wtorek 26 maja godz. 19.00

Klasa III C – środa 27 maja godz. 19.00

(Sierakowo)

Klasa III SP w Kończewie – czwartek 28 maja godz. 19.00 kościół w Sierakowie.

 

5.  W sobotę 30 maja serdecznie zapraszamy na czuwanie w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha św. na godz. 20.30 w naszym kościele. będzie okazja do osobistego spotkania z Chrystusem Eucharystycznym i o 21.30 Msza św. z wigilii Zesłania Ducha św.

 

6.  Za tydzień w niedzielę 31 maja Uroczystość Zesłania Ducha Św. i zakończenie okresu wielkanocnego.

 

7.  Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki.

 

8.  W minionym tygodniu odeszli do wieczności Janina Mikucewicz lat 84 i Andrzej Szczepański lat 73 z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

 

 

 

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 17 maja 2020

 Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Trwa miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe w każdy dzień tygodnia o 17.30. serdecznie zapraszamy do tej pięknej modlitwy.

 

2.      Zgodnie z ostatnim rozporządzeniem – 1 osoba na 10m2 powierzchni kościoła w świątyniach naszej parafii na Mszy św. może przebywać następująca liczba wiernych:

 

- W Kobylnicy (pow. kościoła – 280 m2) – 28 osób.

- W Sierakowie (pow. kościoła – 144,6 m2) – 14 osób

- W Łosinie (pow. kaplicy – 97,44 m2) – 9 osób

PROSIMY O PODPORZĄDKOWANIE SIE TYM ZALECENIOM.

 

3.       Wszystkie Msze św. i nabożeństwa w naszej parafii odbywają się według normalnego rozkładu. W kościele parafialnym w Kobylnicy w dni powszednie są sprawowane Msze św. o godz. 9.00 i 18.00.

 

4.       W poniedziałek 18 maja przypada 100 rocznica urodzin największego z rodu polaków – papieża św. Jana Pawła II. Będąc wdzięczni Bogu za dar świętego naszego rodaka pragniemy podziękować i prosić przez jego wstawiennictwo o potrzebne łaski na ten trudny czas. Z tej okazji zapraszamy na apel papieski o godz. 20.30 w naszym kościele.

 

5.       W piątek 22 maja rozpoczynamy nowennę do Zesłania Ducha św.

 

6.       W sobotę 23 maja w kościele w Główczycach o godz. 15.00 salezjanin Damian Okrój przyjmie święcenia kapłańskie. Polecamy drogiego neoprezbitera serdeczniej modlitwie i pamięci.

 

7.       W niedzielę 24 maja przypada wspomnienie Maryi Wspomożycielki wiernych. O 17.30 nabożeństwo ku czci Wspomożycielki.

 

8.       Również w niedzielę 24 maja z racji uroczystości Wniebowstąpienia nie będzie Mszy św. odpustowej w Łosinie ale po Mszy św. o godz. 9.00 będzie litania loretańska i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

 

9.       Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask Zmartwychwstałego Pana.

 

 

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 10 maja 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Trwa miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe w każdy dzień tygodnia o 17.30. serdecznie zapraszamy do tej pięknej modlitwy.

 

2.        W środę 13 maja o godz. 17.00 zapraszamy do modlitwy według programu z Medjugorie. Korzystając z zaproszenia Maryi Królowej Pokoju modlimy się za najtrudniejsze sprawy naszej parafii.

 

3.       W czwartek święto św. Macieja Apostoła. W sobotę święto św. Andrzeja Boboli męczennika i patrona naszej Ojczyzny.

 

4.       Wszystkie Msze św. i nabożeństwa w naszej parafii odbywają się według normalnego rozkładu. W kościele parafialnym w Kobylnicy w dni powszednie są sprawowane Msze św. o godz. 9.00 i 18.00.

 

5.       Ofiary z dzisiejszej niedzieli są przeznaczone na cele remontowe naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne.

 

6.       Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask Zmartwychwstałego Pana.

 

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 03.05.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Kościół przeżywa dziś niedzielę Dobrego Pasterza. Modlimy się o dobre i święte powołania kapłańskie i zakonne również z naszej wspólnoty parafialnej. Pamiętajmy o tych, którzy usłyszeli wezwanie Chrystusa i pragną iść drogą powołania.

 

2.       W poniedziałek 04 maja obchodzimy wspomnienie świętego Floriana, męczennika patrona strażaków. Wszystkim strażakom z naszej parafii składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask i Bożego błogosławieństwa za przyczyną ich świętego patrona.

 

3.       W piątek 08 maja przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Wszystkich parafian gorąco zapraszamy na majowe i Eucharystię wieczorną o godz. 18.00.

 

3.     W kościele parafialnym w Kobylnicy w dni powszednie są sprawowane Msze św. o godz. 9.00 i 18.00.

 

4.     W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. O 17.30 nabożeństwo do Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

 

5.     Rozpoczął się w Kościele miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe z Litanią loretańską codziennie o godzinie 17.30 przed Mszą św. serdecznie zapraszamy.

 

6.     Jako kapłani posługujący w parafii Kobylnica pragniemy z serca podziękować za ogromną życzliwość i wsparcie duchowe i materialne, jakich doświadczamy. W tym trudnym czasie zawierzamy was w ufnej modlitwie opiece Najczulszej Matki Niepokalanej Wspomożycielki Maryi i oddajemy Zmartwychwstałemu Panu Jezusowi Chrystusowi. Niech Najświętsze Serce naszego Zbawiciela będzie dla wszystkich źródłem Bożego Miłosierdzia.

 

7.     Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki wiernych.

 

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26.04.2020

Ogłoszenia Duszpasterskie

1.  Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Biblijną, rozpoczynamy obchody Tygodnia Biblijnego w naszej ojczyźnie. Niech światło Słowa Bożego rozjaśnia mroki naszych serc.

 

2.     W czwartek 30 kwietnia ostatni dzień miesiąca, wspomnienie św. Jana Bosko. Msza św. o godz. 18.00 w intencji Współpracowników Salezjańskich i dobrodziejów parafii.

 

3.     Zgodnie z rządowym rozporządzeniem – 1 osoba na 15m2 powierzchni kościoła w świątyniach naszej parafii na Mszy św. może przebywać następująca liczba wiernych:

 

- W Kobylnicy (pow. kościoła – 280 m2) – 18 osób (wraz z chórem oraz w prezbiterium ministrantów i księży), z zachowaniem środków ostrożności (dystans min. 2 m, dezynfekcja rąk przy wejściu do świątyni).

- W Sierakowie (pow. kościoła – 144,6 m2) – 9 osób

- W Łosinie (pow. kaplicy – 97,44 m2) – 6 osób

PROSIMY O PODPORZĄDKOWANIE SIE TYM ZALECENIOM.

4.     W kościele parafialnym w Kobylnicy w dni powszednie są sprawowane Msze św. o godz. 9.00 i 18.00.

 

5.     W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. O 17.30 nabożeństwo
i okazja do spowiedzi. Z racji epidemii w tym dniu nie ma odwiedzin chorych. Nie będzie również Mszy św. dla dzieci o godz. 16.30

 

6.     W piątek 1 maja rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe z Litanią loretańską codziennie o godzinie 17.30 przed Mszą św. Z tego względu w maju nie będzie dodatkowej adoracji po Mszy św.

 

7.     W sobotę 2 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Jest to święto państwowe. Msze święte według następującego rozkładu: Kobylnica: 10.00 (z nabożeństwem Fatimskim); 12.00 (wolna); 18.00. Łosino 9.00, Sierakowo 10.30. (wolna)

 

8.     Jest to również I sobota miesiąca. Msza św. z Nabożeństwem Fatimskim i zmianą tajemnic Żywego Różańca o godz. 10.00 w kościele w Kobylnicy. O 17.30 nabożeństwo majowe.

 

9.     Z racji epidemii Pierwsza Komunia w naszej parafii została przełożona na ostatnią sobotę września 26.09.2020 w Kobylnicy, a w Sierakowie na niedzielę 27.09.2020.

 

10.                Data bierzmowania zostanie podana w późniejszym terminie, zgodnie z rozporządzeniem ks. biskupa ordynariusza.

 

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26.04.2020

Ogłoszenia Duszpasterskie

1.  Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Biblijną, rozpoczynamy obchody Tygodnia Biblijnego w naszej ojczyźnie. Niech światło Słowa Bożego rozjaśnia mroki naszych serc.

 

2.     W czwartek 30 kwietnia ostatni dzień miesiąca, wspomnienie św. Jana Bosko. Msza św. o godz. 18.00 w intencji Współpracowników Salezjańskich i dobrodziejów parafii.

 

3.     Zgodnie z rządowym rozporządzeniem – 1 osoba na 15m2 powierzchni kościoła w świątyniach naszej parafii na Mszy św. może przebywać następująca liczba wiernych:

 

- W Kobylnicy (pow. kościoła – 280 m2) – 18 osób (wraz z chórem oraz w prezbiterium ministrantów i księży), z zachowaniem środków ostrożności (dystans min. 2 m, dezynfekcja rąk przy wejściu do świątyni).

- W Sierakowie (pow. kościoła – 144,6 m2) – 9 osób

- W Łosinie (pow. kaplicy – 97,44 m2) – 6 osób

PROSIMY O PODPORZĄDKOWANIE SIE TYM ZALECENIOM.

4.     W kościele parafialnym w Kobylnicy w dni powszednie są sprawowane Msze św. o godz. 9.00 i 18.00.

 

5.     W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. O 17.30 nabożeństwo
i okazja do spowiedzi. Z racji epidemii w tym dniu nie ma odwiedzin chorych. Nie będzie również Mszy św. dla dzieci o godz. 16.30

 

6.     W piątek 1 maja rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe z Litanią loretańską codziennie o godzinie 17.30 przed Mszą św. Z tego względu w maju nie będzie dodatkowej adoracji po Mszy św.

 

7.     W sobotę 2 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Jest to święto państwowe. Msze święte według następującego rozkładu: Kobylnica: 10.00 (z nabożeństwem Fatimskim); 12.00 (wolna); 18.00. Łosino 9.00, Sierakowo 10.30. (wolna)

 

8.     Jest to również I sobota miesiąca. Msza św. z Nabożeństwem Fatimskim i zmianą tajemnic Żywego Różańca o godz. 10.00 w kościele w Kobylnicy. O 17.30 nabożeństwo majowe.

 

9.     Z racji epidemii Pierwsza Komunia w naszej parafii została przełożona na ostatnią sobotę września 26.09.2020 w Kobylnicy, a w Sierakowie na niedzielę 27.09.2020.

 

10.                Data bierzmowania zostanie podana w późniejszym terminie, zgodnie z rozporządzeniem ks. biskupa ordynariusza.

 

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 19.04. 2020 R.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.       Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia Bożego w Kościele. „W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój a człowiek szczęście – Bądźcie świadkami miłosierdzia” – wzywał nasz rodak św. Jan Paweł II. To wołanie jest wielkim zadaniem dla każdego z nas w dzisiejszym neopogańskim świecie.

 

2.       Dzisiaj jeszcze w kościele w Kobylnicy w godz. od 15.00 – 17.00 będzie okazja przyjęcia Komunii św. wielkanocnej. Przypominamy, że w kościele może przebywać maksymalnie 5 osób z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności.

 

3.       Od jutra zgodnie z rządowym rozporządzeniem – 1 osoba na 15m2 powierzchni kościoła w świątyniach naszej parafii na Mszy św. może przebywać następująca liczba wiernych:

 

- W Kobylnicy (powierzchnia kościoła – 280 m2) – 18 osób (wraz z miejscami na chórze oraz w prezbiterium ministrantów i księży), z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności (dystans min. 2 m, dezynfekcja rąk przy wejściu do świątyni).

- W Sierakowie (pow. kościoła – 144,6 m2) – 9 osób

- W Łosinie (pow. kaplicy – 97,44 m2) – 6 osób

 

4.       Aby umożliwić wiernym spotkanie z Chrystusem w Eucharystii w dni powszednie od poniedziałku 20 kwietnia do odwołania w kościele parafialnym w Kobylnicy będzie sprawowana Msza św. o godz. 9.00 rano. Wznawiamy również Msze św. o godz. 18.00.

 

5.       Wszystkie Msze św. w niedziele i dni powszednie (również zamówione intencje) w Kobylnicy, Sierakowie i Łosinie będą odprawiane według normalnego rozkładu.

 

6.       W Kobylnicy w dni powszednie po każdej Mszy św. wieczornej (do odwołania) zapraszamy na półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu wraz z Maryją Niepokalaną w intencji ustania epidemii.

 

7.       W czwartek 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika. Swoje imieniny obchodzą ks. Wojciech Mielewczyk i ks. Proboszcz. Jubilaci odprawią Mszę św. w czwartek o godz. 18.00. Solenizantom życzymy wszelkich łask Zmartwychwstałego Pana i opieki Wspomożycielki wiernych.

 

8.       W piątek 24 kwietnia nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki wiernych o godz. 17.30. Wszystkich czcicieli serdecznie zapraszamy.

 

9.       Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 12.04.2020

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.       Zachęcamy drogich Parafian do pilnego przestrzegania zasad podanych przez władze państwowe i lokalne.

 

2.       W związku z rozporządzeniem ks. Biskupa Edwarda Dajczaka informujemy, że MSZE ŚWIĘTE BĘDĄ ODBYWAĆ SIĘ BEZ UDZIAŁU WIERNYCH (przy zamkniętych drzwiach) do odwołania.

 

3.       INTENCJE BĘDĄ ODPRAWIANE TAK JAK BYŁY PRZYJĘTE.

 

4.       Od Niedzieli Zmartwychwstania codziennie przez całą Oktawę Wielkiej Nocy do Niedzieli Miłosierdzia Bożego 19 kwietnia w kościele w Kobylnicy w godz. od 15.00 do 17.00 będzie okazja przyjęcia Komunii św. wielkanocnej. Przypominamy, że w kościele może przebywać maksymalnie 5 osób z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności (dystans min. 1,5m, dezynfekcja rąk przy wejściu do świątyni).

 

5.       W tym czasie będzie też odmawiana Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

 

6.       W piątek 17 kwietnia swoje imieniny obchodzi ks. Robert Dmochowski salezjanin, pracujący w naszej parafii. W tym dniu Dostojny solenizant odprawi Mszę św. w swojej intencji. Życzymy Mu wszelkich łask Zmartwychwstałego Pana i opieki Wspomożycielki wiernych. Pamiętajmy o Nim w modlitwie, jest to okazja by wyrazić wdzięczność Bogu za dar kapłana w naszej wspólnocie parafialnej.

 

7.       ZACHĘCAMY DO UCZESTNICTWA WE MSZACH ŚWIĘTYCH I NABOŻEŃSTWACH ZA POMOCĄ TELEWIZJI, INTERNETU LUB RADIA.

 

8.       Jako kapłani posługujący w parafii Kobylnica pragniemy z serca podziękować za ogromną życzliwość i wsparcie duchowe i materialne, jakich doświadczamy od was drodzy parafianie w tym trudnym czasie. Jednocząc się z wami w modlitwie pragniemy życzyć wszystkim drogim braciom i siostrom Bożego błogosławieństwa i wielkiej nadziei, której źródłem jest wiara w Zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa. On zwyciężając śmierć przez swoje Zmartwychwstanie rzucił światło na całe nasze życie. Niech łaska Pana opromienia wasze rodziny, wszystkich drogich parafian w trudnych chwilach naszej codzienności. Jesteśmy z wami sercem i modlitwą.

TRIDUUM PASCHALNE 09 – 11.04.2020

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.       Zgodnie z rozporządzeniem ks. biskupa w naszym kościele do 11 kwietnia nie będzie żadnej Mszy św. z udziałem wiernych.

 

2.       Jako kapłani posługujący w parafii Kobylnica pragniemy z serca podziękować za ogromną życzliwość i wsparcie duchowe i materialne, jakich doświadczamy od was drodzy parafianie. W tym trudnym czasie zawierzamy was w ufnej modlitwie opiece Najczulszej Matki Niepokalanej Wspomożycielki Maryi i oddajemy Temu, który jest Zwycięzcą śmierci, piekła i szatana. Niech Najświętsze Serce naszego Zbawiciela będzie dla wszystkich was źródłem Bożego Miłosierdzia. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

3.       W WIELKI CZWARTEK Mszą św. wieczorną rozpoczyna się ŚWIĘTE TRIDUUM PACHALNE.Każdy chrześcijanin jest zaproszony by włączyć się w Tajemnicę tych trzech dni, które nie tylko przypominają, ale dają prawdziwe uczestnictwo w najważniejszych wydarzeniach historii świata. Udział w ŚWIĘTYM TRIDUUM PASCHALNYM – z pomocą mediów – niech będzie sprawą najbardziej istotną dla każdego chrześcijanina. Prawdziwe święta zaczynają się już w Wielki Czwartek, choć będą zupełnie inne niż wszystkie dotychczas. Jednak w te dni dokonuje się zbawienie ofiarowane każdemu i każdej z nas:

 

·           WIELKI CZWARTEK to dzień Ostatniej Wieczerzy, Modlitwy w Ogrójcu i pojmania Jezusa, to dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.
W tym dniu w naszym kościele nie będzie adoracji, spowiedzi św. i Komunii św.

W kościele w Kobylnicy Msza św. bez udziału wiernych będzie sprawowana przez wszystkich kapłanów pracujących w naszej parafii o godz. 18.00

 

·           WIELKI PIĄTEKjest dniem męki i śmierci Chrystusa, a w Liturgii Kościoła jest to jedyny dzień, kiedy nie odprawia się Mszy św., ale tylko Liturgię Słowa i adorację Krzyża. Jest to dzień ścisłego postujako odpowiedź na najwyższą ofiarę Chrystusa złożoną na krzyżu. Tego dnia rozpoczyna się Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

W tym dniu w naszym kościele w godz. od 15.00 do 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu w ciemnicy. Spowiedź św. w tym czasie będzie w zakrystii z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa (max. 5 osób wewnątrz kościoła). Nie będzie Komunii św.

W kościele w Kobylnicy Liturgia Słowa i adoracja Krzyża bez udziału wiernych będzie sprawowana przez wszystkich kapłanów pracujących w naszej parafii o godz. 18.00

 

·           W WIELKĄ SOBOTĘ nie tyle chodzi o poświęcenie pokarmów, co przede wszystkim o przeżycie tajemnicy naszego odrodzenia i powstania do nowego życia. Elementami Liturgii Wigilii Paschalnej, które o tym wyraźnie mówią jest: poświęcenie ognia i płonąca świeca paschału, rozświetlenie kościoła płomieniem świec, poświęcenie wody chrzcielnej i odnowienie przyrzeczeń chrztu. Te wszystkie symbole i znaki liturgiczne są po to, aby w nich odkrywać nowe życie nam ofiarowane w Chrystusie i przyjmować dar miłości Boga i Jego zbawienie.

W tym dniu w naszym kościele w godz. od 15.00 do 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim. Spowiedź św. w tym czasie będzie w zakrystii z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa (max. 5 osób wewnątrz kościoła). Nie będzie Komunii św.

 

W Wielką Sobotę w naszym kościele nie będzie poświęcenia pokarmów. Zachęcamy wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy domowników przed śniadaniem wielkanocnym i rodzinnego pobłogosławienia pokarmów. Tekst modlitwy jest podany w ogłoszeniach z Niedzieli Palmowej.

W kościele w Kobylnicy Liturgia Paschalna bez udziału wiernych będzie sprawowana przez wszystkich kapłanów pracujących w naszej parafii o godz. 18.00.

NIEDZIELA PALMOWA – 05.04.2020

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.       Dziś Niedziela Palmowa na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Warto postawić sobie pytanie: z jakim nastawieniem, z jakim sercem ja wychodzę na spotkanie z Bogiem, który przychodzi mnie zbawić?

 

2.       Zgodnie z rozporządzeniem ks. biskupa w naszym kościele do 11 kwietnia nie będzie żadnej Mszy św. z udziałem wiernych. Zamówione intencje mszalne są odprawiane danego dnia w kaplicy zakonnej (bez ludu). Nie ma w tym czasie żadnych nabożeństw, ani w Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów. Nie wiemy jeszcze, jak będzie w same święta (Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny). Zachęcamy wszystkich wiernych do uczestniczenia we Mszy św., Liturgii Triduum Paschalnego i w nabożeństwach z pomocą telewizji lub przez internet. Jest wiele sposobów, aby być nawet w tak trudnej sytuacji blisko Boga, a w sytuacjach nadzwyczajnych jest możliwa tzw. Komunia duchowa. Potrzeba szczerej i wytrwałej modlitwy wszystkich wierzących o Boże zmiłowanie nad światem. Wspierajmy się wzajemnie modlitwą i miłością pełną troski.

 

3.       W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek, potem nie załatwiamy żadnych spraw (z wyjątkiem pogrzebowych).

 

4.       Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie wspierają nas modlitwą ale też ofiarami materialnymi. Wielkie Bóg zapłać za wszelką życzliwość i troskę. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

5.       Dziś rozpoczyna się WIELKI TYDZIEŃ. Każdy chrześcijanin powinien włączyć się w sposób szczególny w Misterium naszego zbawienia, czyli w Tajemnicę trzech dni, które nie tylko przypominają, ale dają prawdziwe uczestnictwo w najważniejszych i największych wydarzeniach historii świata. Udział w ŚWIĘTYM TRIDUUM PASCHALNYM – z pomocą mediów – niech będzie sprawą najbardziej istotną dla każdego chrześcijanina. Prawdziwe święta zaczynają się już w Wielki Czwartek, choć będą zupełnie inne niż wszystkie dotychczas. Jednak w te dni dokonuje się zbawienie ofiarowane każdemu i każdej z nas:

·           WIELKI CZWARTEK to dzień Ostatniej Wieczerzy, Modlitwy w Ogrójcu i pojmania Jezusa, to dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.

·           WIELKI PIĄTEK jest dniem męki i śmierci Chrystusa, a w Liturgii Kościoła jest to jedyny dzień, kiedy nie odprawia się Mszy św., ale tylko Liturgię Słowa i adorację Krzyża. Jest to dzień ścisłego postu jako odpowiedź na najwyższą ofiarę Chrystusa złożoną na krzyżu. Tego dnia rozpoczyna się Nowenna do Bożego Miłosierdzia. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę w naszym kościele od 15.00 do 17.00 będzie możliwość adoracji Najśw. Sakramentu oraz w tym czasie skorzystania ze spowiedzi z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa (max. 5 osób wewnątrz kościoła). Spowiedź będzie tylko w zakrystii.

·           W WIELKĄ SOBOTĘ nie tyle chodzi o poświęcenie pokarmów, co przede wszystkim o przeżycie tajemnicy naszego odrodzenia i powstania do nowego życia. Elementami Liturgii Wigilii Paschalnej, które o tym wyraźnie mówią jest: poświęcenie ognia i płonąca świeca paschału, rozświetlenie kościoła płomieniem świec, poświęcenie wody chrzcielnej i odnowienie przyrzeczeń chrztu. Te wszystkie symbole i znaki liturgiczne są po to, aby w nich odkrywać nowe życie nam ofiarowane w Chrystusie i przyjmować dar miłości Boga i Jego zbawienie.

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 29. 03. 2020 r.

 

ZARZĄDZENIE BISKUPA KOSZALIŃSKO-KOŁOBRZESKIEGO DOTYCZĄCE SPRAWOWANIA CZYNNOŚCI LITURGICZNYCH W NAJBLIŻSZYCH TYGODNIACH

 

W związku z wprowadzeniem nowych zasad bezpieczeństwa przez władze państwowe z dn. 24 marca 2020 r. oraz ze „Wskazaniami Prezydium KEP” z dn. 25 marca 2020 r. postanawiam:

 

I.                  Dyspensa

Z dniem 29 marca br. dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. została prolongowana i rozszerzono jej zakres na wszystkich wiernych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej oraz inne osoby przebywające na terenie diecezji, i obowiązuje aż do odwołania. Serdecznie zachęcam wiernych do duchowej łączności z odprawianymi w kościołach Mszami św., nabożeństwami i rekolekcjami, transmitowanymi za pośrednictwem telewizji, radia i Internetu.

II.               Sprawowanie Eucharystii i uczestnictwo wiernych świeckich w sprawowanych liturgiach

Kierując się troską o zachowanie zdrowia wiernych i celebransów, a także celem uniknięcia różnych sytuacji konfliktowych, które pojawiły się już w minionych dniach, po konsultacjach z księżmi naszej diecezji zarządzam, że od 26 marca br. do 11 kwietnia br., celebrowanie wszystkich Mszy św. i Triduum Paschalnego będzie się odbywało bez obecności wiernych świeckich przy zamkniętych drzwiach kościołów.

Jeśli celebracja dotyczy kaplic w klasztorach i domach zakonnych, zarządzam, żeby sprawować w nich liturgię także bez udziału wiernych z zewnątrz.

Wszystkie Msze św. należy sprawować według ustalonego parafialnego porządku Mszy św. Proszę informować wiernych, którzy zamówili intencję o tym, że zamówiona przez nich Msza św. zostanie odprawiona.

Poza czasem celebracji kościoły pozostają otwarte jako miejsca na indywidualną modlitwę, z zachowaniem wymogu, by nigdy nie przebywało w nich więcej niż 5 osób równocześnie. Informację o tym należy wywiesić na drzwiach kościołów, a także przekazać ją wiernym drogą internetową. Zalecam, aby przy wejściu do kościoła umieścić pojemnik z płynem dezynfekującym.

Zapraszam wszystkich – duchownych i wiernych świeckich – do wytrwałej modlitwy we wspólnotach domowych w duchu słów Jezusa Chrystusa: „Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18,19-20).

Szczególnie ważna jest nasza wspólnotowa modlitwa różańcowa o godz. 20.30, połączona z Apelem Jasnogórskim i modlitwą za diecezję, która każdego dnia płynie do Boga z naszych świątyń.

Niech w tej nadzwyczajnej sytuacji rodziny stają się coraz bardziej domowymi Kościołami, tworzącymi rodzinę Kościoła naszej diecezji. Proszę Was, bądźmy razem. Wezwaniem do tej modlitewnej jedności niech będzie głos dzwonów wszystkich kościołów naszej diecezji, które niech rozbrzmiewają codziennie o godz. 20.30.

III.           Sakrament pokuty i pojednania

Kodeks Prawa Kanonicznego (kan. 960-961) wyraźnie wskazuje, że w razie niemożliwości fizycznej obecności penitenta stosuje się inne drogi pojednania z Bogiem.

Zawsze, ilekroć istnieje poważna racja i nie ma sposobności wyspowiadania się, wtedy dla usposobienia duszy do stanu łaski, wierny „jest obowiązany wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej”. Katechizm Kościoła Katolickiego w nr 1452 objaśnia, że „żal, który wypływa z miłości do Boga miłowanego nade wszystko, jest nazywany żalem doskonałym lub żalem z miłości. Taki żal odpuszcza grzechy powszednie. Przynosi on także przebaczenie grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera mocne postanowienie przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, gdy tylko będzie to możliwe”.

Obowiązkiem duszpasterzy jest wyjaśnienie wiernym przedstawionych możliwości dróg pojednania.

W związku z tym w parafiach nie będzie możliwości skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w zwyczajnej formie. Jednak w sytuacjach wyjątkowych, wyrazem duszpasterskiej troski będzie umożliwienie skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania tym wiernym, którzy o to osobiście poproszą. Miejscem takiej spowiedzi niech będzie zakrystia, salka parafialna bądź inne odpowiednie do sprawowania sakramentu pomieszczenie. Należy przy tym zachować wskazane środki ostrożności i wzajemnego bezpieczeństwa – penitenta i spowiednika.

Należy bezwzględnie unikać wszelkich nadużyć związanych z sakramentem pokuty i pojednania, jak np. nieuprawnione korzystanie z rozgrzeszenia ogólnego, które na terenie Polski możliwe jest tylko w niebezpieczeństwie śmierci oraz wobec penitentów innej narodowości, z którymi nie można się porozumieć z powodu braku znajomości języka.

Niemożliwa jest spowiedź przez środki komunikacji elektronicznej (np. telefon, komunikator internetowy itp.). Stolica Apostolska nigdy nie zezwoliła na spowiedź przez telefon, a wszystkie dotychczasowe wypowiedzi wyraźnie zakazują spowiedzi „na odległość” i wskazują, że w przestrzeni wirtualnej „nie ma sakramentów”.

IV.           Komunia święta

W wykładni trzeciego przykazania kościelnego („Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”) Konferencja Episkopatu Polski ustaliła (1985 r.), że okres, w którym obowiązuje to przykazanie, obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej. Ze względu na zaistniałą sytuację usilnie zachęcam wiernych do korzystania z Komunii duchowej, po wzbudzeniu skruchy i żalu doskonałego.

Dzieci uczestniczące we Mszach św. w pierwsze piątki, także proszę o przyjmowanie Komunii św. duchowej. Rodziców, katechetów i duszpasterzy, którzy prowadzą lekcję katechezy poprzez Internet, proszę o zachęcenie dzieci do modlitwy w te dni.

V.               Posługa wśród chorych i osób w podeszłym wieku (np. pierwsze piątki lub soboty miesiąca)

Posługę wśród osób chorych i w podeszłym wieku ograniczam do przypadków niebezpieczeństwa śmierci, z zachowaniem wszystkich wytycznych dotyczących zasad higieny. Przepisy państwowe wykluczają kontakt z osobami przechodzącymi kwarantannę, w związku z tym kapłani nie powinni się do nich udawać, za wyjątkiem niebezpieczeństwa śmierci. Proszę jednak o to, aby otoczyć tych wiernych czułą troską duszpasterską, chociażby telefonując do nich i wyrażając duchową łączność.

VI.           Zalecenia dotyczące kapelanów szpitali

W związku z tym, że w szpitalach przebywają osoby w stanie ciężkim bądź zagrożenia życia, proszę kapelanów będących pracownikami szpitali, o szczególną posługę sakramentalną wobec ciężko chorych i konających, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności higieniczno-sanitarnych oraz ustaleń z ordynatorami oddziałów. Wszystkie wydane wcześniej zalecenia obowiązują nadal.

VII.        Opieka duszpasterska nad osobami starszymi i samotnymi

W obecnej sytuacji należy otoczyć szczególną troską osoby starsze, samotne, niepełnosprawne oraz chore, przebywające w swoich domach, zachowując wszelkie środki ostrożności. Pomoc ta powinna być udzielana jedynie przez osoby dorosłe. W diecezji działają, na ten moment już z dużym doświadczeniem, wolontariusze oferujący pomoc przy zakupach czy innych sprawach dnia codziennego. W tym celu proszę kontaktować się z Ośrodkami Pomocy Społecznej, które oferują pomoc. Caritas diecezjalna i Caritas parafialna także może wesprzeć osoby potrzebujące szczególnej opieki, w tym celu proszę o kontakt z Dyrektorem Caritas.

VIII.    Pogrzeb

Mszę żałobną z udziałem wiernych należy odprawić, gdy ustanie stan epidemii, po ustaleniu terminu z rodziną zmarłego. Obrzędy pogrzebu ograniczamy wyłącznie do stacji przy grobie z udziałem najbliższej rodziny, w liczbie nie większej niż 5 osób. W obecnej sytuacji nie ma również możliwości gromadzenia się na tradycyjnej wspólnotowej modlitwie różańcowej w gronie sąsiadów i znajomych w kościołach, kaplicach, a tym bardziej w domach. Pozostaje modlitwa rodzinna.

IX.           Uroczystość Pierwszej Komunii św.

Wszelkie decyzje, wobec tak dynamicznie zmieniającej się sytuacji, dotyczące I Komunii św., zostaną podjęte po Wielkanocy. Duszpasterzy zachęcam, by byli w stałym kontakcie (telefonicznym lub e-mailowym) z rodzinami dzieci komunijnych i wsłuchiwali się w ich opinie.

X.               Triduum Paschalne

Szczegółowe zasady dotyczące celebracji Wielkiego Tygodnia i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego wraz z oktawą zostaną podane w osobnym dokumencie.

XI.           Komunikacja z wiernymi w parafiach

Zachęcam do tego, aby kontaktować się ze swoimi wiernymi we wszystkie możliwe sposoby komunikacji (Internet, telefon). Jest to najlepszy sposób na prowadzenie duszpasterstwa w tym trudnym czasie.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 26 marca 2020 r. i obowiązuje do odwołania z zaleceniem wiernego jego przestrzegania na podstawie KPK kan. 273 i 274 par. 2.

+ Edward Dajczak

Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

Zarządzenie:

Zarządzenie Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka jest informacją skierowaną do Księży i Diecezjan Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Proszę, aby informacje zawarte w komunikacie zostały przekazane wiernym poprzez portale informacyjne parafii oraz media społecznościowe.


 

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 29. 03. 2020 r.

ogłoszenia duszpasterskie:

1.        Zgodnie z powyższym rozporządzeniem w naszym kościele do 11 kwietnia nie będzie żadnej Mszy św. z udziałem wiernych. Zamówione intencje mszalne będą odprawione danego dnia w KAPLICY DOMU ZAKONNEGO bez udziału wiernych. Nie będzie w tym okresie również żadnych nabożeństw (Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej, Adoracji, itp.) W Sierakowie i Łosinie Msze św. będą sprawowane przy zamknietych drzwich kościoła, bez udziału wiernych. Bardzo prosimy o zrozumienie tej trudnej do zaakceptowania sytuacji.

 

2.        Zachęcamy wszystkich wiernych do uczestniczenia we Mszy św. i nabożeństwach oraz korzystania z rekolekcji i ze słuchania Słowa Bożego przez internet lub do czytania Pisma św. i dobrych (duchowych) książek. Jest wiele sposobów, aby być nawet w tak trudnej sytuacji blisko Boga. Potrzeba też szczerej i wytrwałej modlitwy wszystkich wierzących o Boże zmiłowanie nad światem. Prosimy o danie czasu również swojemu sercu dla wzmocnienia wiary i miłości do Boga.

 

3.        W I piątek kwietnia odwiedziny chorych z sakramentami św. muszą być również odwołane ze względu na zagrożenie wirusowe. Odwiedziny chorego są możliwe tylko w sytuacji zagrożenia życia. Przepraszamy za utrudnienia.

 

4.        W I sobotę miesiąca Msza św. wynagradzająca odbędzie się o 10.00 w kaplicy domu zakonnego wraz z adoracją bez udziału wiernych. Nie będzie wspólnej zmiany tajemnic dla Żywego Różańca. Zmian prosimy dokonać indywidualnie.

 

5.        Spowiedź jest możliwa tylko po uprzednim umówieniu się z kapłanem;

 

6.        Intencje mszalne można zamawiać w kancelarii parafialnej.

 

7.        Za tydzień jest Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień, czas przeżywania najważniejszych wydarzeń zbawczych. Msze św. odbędą się w KAPLICY DOMU ZAKONNEGO bez udziału wiernych więc nie będzie też poświęcenia palm.

 

8.        Redakcja „Gościa Niedzielnego” informuje, że do odwołania nie będzie „Gościa” w formie papierowej, ale można za darmo czytać na ich stronie internetowej.

 

9.        Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

10.  W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

Sebastian Podwiński z Kołczygłów i Izabela Podwińska – Nieznalska z Kobylnicy – zap. III

Tomasz Kołodziej i Anna Kawalec z Kończewa – zap. II

 

 

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 22 marca 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Wielki Post to czas nawrócenia. Przemiana życia ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Wobec trudnego czasu, w jakim znalazła się nasza Ojczyzna zapraszamy do gorliwej modlitwy rodzinnej i trwania w łączności z Chrystusem.

 

2.       We wtorek miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki wiernych. W tym dniu o godz. 17.30 w naszym kościele nabożeństwo ku czci Wspomożycieli wiernych. Zapraszamy do duchowej łączności modlitewnej o uproszenie łaski zażegnania epidemii w naszej Ojczyźnie i na świecie.

 

3.       W środę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ten dzień celebrujemy w Kościele jako Dzień Świętości Życia. W naszym kościele Msza Święta o godz. 18.00, zapraszamy wszystkich, który na sercu leży sprawa ochrony życia poczętego do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji dziecka poczętego.

 

4.       W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemii w naszej ojczyźnie i w trosce o życie i zdrowie naszych parafian apelujemy aby odpowiedzialnie traktować zalecenie o pozostaniu w domach na czas określony przez kompetentne organa państwowe. Jednocześnie informujemy że zgodnie z wytycznymi księdza Ordynariusza:

           - zostają wstrzymane wszystkie spotkania dla bierzmowanych do odwołania

           - termin bierzmowania został zawieszony do odwołania

 - zostają wstrzymane wszystkie spotkania dla dzieci i rodziców I komunijnych do odwołania

- zostają wstrzymane odwiedziny chorych do odwołania (z wyjątkiem niebezpieczeństwa śmierci)

- nie będzie Mszy św. i drogi krzyżowej w Sierakowie w czwartki o 16.00 do końca Wielkiego Postu (z wyjątkiem Mszy św. z zamówioną intencją)

- nie będzie Mszy św. i drogi krzyżowej w Łosinie w piątki o 17.00 do końca Wielkiego Postu

          - kolportaż Gościa Niedzielnego został wstrzymany do odwołania

 

5.       Terminy transmisji Mszy św. Niedzielnych są podane w zarządzeniu ks. Biskupa Ordynariusza naszej diecezji z soboty 14 marca br. na stronie internetowej naszej parafii w zakładce aktualności.

 

6.       W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

Sebastian Podwiński z Kołczygłów i Izabela Podwińska – Nieznalska z Kobylnicy – zap. II

Tomasz Kołodziej i Anna Kawalec z Kończewa - zap. I

 

7.       W minionym tygodniu odeszli do wieczności Eugeniusz Szydło lat 68 z Bolesławic, Edward Wrześniak lat 67 z Kończewa i Stanisław Wójcik lat 78 z Łosina.

Wieczny odpoczynek ….

 

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 15 marca 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Wielki Post to czas nawrócenia. Przemiana życia ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Wobec trudnego czasu, w jakim znalazła się nasza Ojczyzna zapraszamy do gorliwej modlitwy rodzinnej i trwania w łączności z Chrystusem.

 

2.       W czwartek 19 marca obchodzimy uroczystość św. Józefa. W tym dniu modlimy się za ojców i opiekunów rodzin. Niech św. Józef wyprasza każdemu z nich łaskę dobrego spełniania powierzonych obowiązków.

 

3.       Polecamy cotygodniową prasę katolicką. Za wszelkie dobro duchowe i materialne pragniemy wyrazić naszą wdzięczność w darze modlitwy.

 

4.       Można w zakrystii nabyć świecę paschalną Caritasu „Płomień nadziei”, z którą przyjdziemy na liturgię Wielkiej Soboty aby zapalić ją od paschału. Jest to dar serca dla najbardziej potrzebujących. Koszt świecy 5 zł.

 

5.       W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

Sebastian Podwiński z Kołczygłów i Izabela Podwińska – Nieznalska
z Kobylnicy – zap. I

 

6.       W minionym tygodniu odszedł do wieczności Bogdan Łata lat 58 z Kończewa.

Wieczny odpoczynek ….

 

7.       W związku z epidemią koronawirusa, biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak:

a) zachęca, aby we wszystkie niedziele w każdym kościele i kaplicy podczas wszystkich Mszy św. odśpiewywać suplikację Święty Boże;

b) prosi, aby podejmować modlitwy błagalne podczas każdej Eucharystii, także
w dni powszednie;

c) proponuje odmawianie w domach Koronki do Miłosierdzia Bożego każdego dnia – jeśli to możliwe – w Godzinie Miłosierdzia pomiędzy godz. 15:00
a 16:00;

d) zachęca, aby od czwartku 12 marca br., o godz. 12:00 odmawiać w domach modlitwę Anioł Pański, a następnie Litanię loretańską i Witaj Królowo, wzywając wstawiennictwa Maryi dla uwolnienia od epidemii, która szerzy się na świecie; ten moment modlitwy ma być powtarzany przez cały tydzień.

 

8.       W trosce o zdrowie i życie mieszkańców naszej diecezji ksiądz biskup zarządza przeniesienie rekolekcji dla dorosłych, na termin, w którym będą mogły zostać one zorganizowane w taki sposób, żeby nie zagrażały zdrowiu uczestników. Ksiądz Biskup zachęca również, aby wierni w tym czasie, w którym miały odbywać się rekolekcje, trwali na błagalnej modlitwie, pozostając w swoich domach.

 

9.       W związku z tym rekolekcje wiekopostne w naszej parafii odbędą sie w innym terminie. Jednocześnie informujemy że Msze św. na których zostały zamówione intencje odbędą sie zgodnie z podanym programem czasowym.

- Msze św. w Kobylnicy będą w poniedziałek, wtorek i środę o 9.00 i 18.00 (przełożone z godz. 19.15).

- W Sierakowie Msze św. będą w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00,

- W Łosinie w poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy św. o 17.00

- nie będzie spotkań dla bierzmowanych w dniach 20 i 27 marca.

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 08 marca 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Dzisiejsza druga niedziela Wielkiego Postu jest dniem solidarności z Kościołem misyjnym. Modlimy się dziś za misje i misjonarzy posłanych do wszystkich narodów świata.

 

2.       Zbierane dzisiaj ofiary do puszek są przeznaczone na wsparcie Krajowego Funduszu Misyjnego. Za wszelką pomoc serdeczne „Bóg zapłać”.

 

3.       Zapraszamy na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w Kobylnicy w każdy piątek o 16.30 dla dzieci, dla starszych o 17.30; w Łosinie w piątki o 17.00; w Sierakowie w czwartki przed Mszą św. o 16.00. Gorzkie Żale w Kobylnicy w każdą niedzielę o 17.30.

 

4.       Dzisiaj o godz. 17.30 w czasie Gorzkich Żali modlimy się za tych, którzy zabijają dzieci nienarodzone. Niech nasza modlitwa za bliźnich będzie ofiarą miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.

 

5.       Od jutra w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje dla dzieci ze szkoły w Kobylnicy i w Kończewie. Przeprowadzą je Siostry Salezjanki z Połczyna. Rozkład rekolekcji umieszczony jest na stronie internetowej i w gablocie przed kościołem.

 

6.       Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą od III Niedzieli Wielkiego Postu w dniach 15-18 marca. Słowo Boże będzie głosił ks. Andrzej Finc salezjanin, katecheta młodzieży  i egzorcysta naszej diecezji pracujący w Pile. Serdecznie zapraszamy do modlitwy i refleksji. Rozkład rekolekcji jest umieszczony w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.

 

7.       Zbliża się dzień bierzmowania - 14 kwietnia o godz. 17.00 sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej młodzieży naszej parafii udzieli ks. Bp Edward Dajczak ordynariusz naszej diecezji.

oto terminy prób przed bierzmowaniem:

20 marca (piątek) godz. 19.00

27 marca (piątek) godz. 19.00

03 kwietnia (piątek) godz. 18.00 Msza św. połączona z wręczeniem krzyży przez rodziców.

07 kwietnia (wtorek) godz. 19.00 próba generalna

Obecność wszystkich kandydatów na tych spotkaniach obowiązkowa!

 

8.       Zapraszamy do cotygodniowej lektury Gościa Niedzielnego. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i mocy Ducha w nawróceniu.

 

9.       Z racji drugiej niedzieli miesiąca ofiary są przeznaczone na cele remontowe naszej parafii.

 

10.  W świetlicy wiejskiej przy ul. Słupskiej w Bolesławicach nie będzie Mszy św. w niedziele 8 i 15 marca oraz 28 czerwca br. Msze z tych niedziel będą przeniesione do Kobylnicy. Ponownie będziemy odprawiać w Bolesławicach od niedzieli 22 marca do końca czerwca. Przepraszamy za zaistniałą sytuację i polecamy ten temat serdecznej modlitwie wszystkich wiernych Panu Bogu i Kościołowi Chrystusowemu.

 

11.  W dniu 20 marca br. o godz. 20.00 z kościoła NMP Gwiazdy Morza w Ustce po raz kolejny wyrusza Ekstremalna Droga Krzyżowa. Miejscem docelowym jest Sanktuarium św. Józefa w Słupsku. Trasa liczy 42 km. Szczegóły na stronie internetowej www.edk.org.pl i na plakacie. Zapraszamy serdecznie.

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 01 marca 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Od Środy Popielcowej trwa w Kościele Polskim wielkopostna akcja trzeźwości. Niech ta forma ascezy pokutnej będzie również naszym udziałem.

 

2.       W Wielkim Poście zapraszamy na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w Kobylnicy w każdy piątek o 16.30 dla dzieci, a o 17.30 dla młodzieży i starszych; w Łosinie w piątki o 17.00; w Sierakowie w czwartki przed Mszą św. o 16.00. Gorzkie Żale w Kobylnicy w każdą niedzielę o 17.30.

 

3.       Witamy w naszej wspólnocie księdza rektora Mariusza Chamarczuka oraz kleryków WSD w Lądzie nad Wartą. Podzielą się z nami świadectwem życia i modlitwą. Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na utrzymanie tej uczelni. Za wszelkie dary serca składamy serdecznie Bóg zapłać.

 

4.       W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo o 17.30 i Msza św. dla rodziców i ministrantów a po niej spotkanie w oratorium.

 

5.       W I piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. O godz. 16.30 Msza św. i okazja do spowiedzi dla dzieci, a o godz. 17.30 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa oraz Msza św. i spowiedź dla młodzieży i starszych.

 

6.     W sobotę o godz. 10.00 Msza św. wynagradzająca wraz z nabożeństwem Fatimskim. Nabożeństwo ku czci Niepokalanej o 17.30 w naszym kościele. Zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi Niepokalanej.

 

7.       Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z modlitwą ekspiacyjną za tych, którzy zabijają dzieci nienarodzone. Włączmy się w ten nurt modlitwy prosząc o nawrócenie i Miłosierdzie Boże dla nich.

 

8.       Jest to również niedziela misyjna. Z tej racji będą zbierane ofiary do puszek na rzecz Krajowego Funduszu Misyjnego.

 

9.       Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

 

10.  Na film: „Najświętsze Serce Jezusa” zapraszamy na do Multikina we wtorek 03 marca o godz. 19.30. cena biletu 12 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy
w zakrystii i kancelarii.

7 NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 LUTEGO 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Dzisiaj siódma niedziela zwykła i ostatnia przed Wielkim Postem

 

2.       26 lutego przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna w Kościele Powszechnym okres 40 dni Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu pokarmów. Powstrzymajmy się też w czasie Wielkiego Postu od hucznych zabaw i dyskotek. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się w Kościele Polskim tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu.

 

3.       Msze św. w Środę Popielcową będą odprawiane wg następującego rozkładu:
w Kobylnicy o 9.00 i 18.00; w Łosinie o 17.00, w Sierakowie o 18.15.

 

4.       Zapraszamy na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w Kobylnicy w każdy piątek o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla starszych, w Łosinie w piątki o 17.00; w Sierakowie w czwartki o 16.00 przed Mszą św. Gorzkie Żale w Kobylnicy w każdą niedzielę o 17.30.

 

5.       W sobotę 29 lutego miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Msza św. w intencji dobrodziei parafii i Salezjanów Współpracowników o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich czcicieli naszego wielkiego patrona.

 

6.       Również w sobotę Msza święta i spotkanie dla wszystkich rodziców i kandydatów do bierzmowania.

 

7.       Rekolekcje dla dzieci ze szkoły w Kobylnicy i w Kończewie będą w dniach od 09-11 marca (II Tydzień Wielkiego Postu).

 

8.       W przyszłą niedzielę 01 marca w naszej wspólnocie parafialnej będziemy gościć księdza rektora Mariusza Chamarczuka oraz kleryków WSD Ląd nad Wartą. Podzielą się z nami świadectwem życia i modlitwą. Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na utrzymanie tej uczelni. Za wszelkie dary serca składamy serdecznie Bóg zapłać.

 

9.       W piątek 28 lutego wejdzie ekrany poruszający film: „Najświętsze Serce Jezusa”. Zapraszamy na seans do Multikina we wtorek 03 marca o godz. 19.30. cena biletu 12 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

 

10.  Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

 

 

6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 LUTEGO 2020

Ogłoszenia duszpasterskie:

 

1.       W czwartek zapraszamy na spotkanie w Chrystusem Eucharystycznym na adoracji o godz. 17.30 w naszym kościele.

 

2.       W sobotę 22 lutego przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. W naszych modlitwach niech nie zabraknie pamięci o Ojcu Świętym Franciszku.

 

3.       Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Za wszelką dobroć serca niech Bóg wszystkim wam błogosławi

 

4.       W dzisiejszą niedzielę o godz. 19.00 w naszej parafii rozpoczynamy kolejny cykl spotkań szkoły biblijnej. Wraz z Maryją Dziewicą, Niepokalaną Matką Słowa Bożego pochylamy się nad Apokalipsą św. Jana. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

5.       Zbliża się Wielki Post. W tym roku Środa Popielcowa przypada 26 lutego. Już teraz serdecznie zapraszamy do modlitwy i refleksji na Rekolekcjach Wielkopostnych dla dzieci i starszych.

 

6.       Spotkanie przed pielgrzymką do Ziemi Świętej będzie we wtorek 18 lutego 2020 o godz. 19.00 w naszym kościele. Zainteresowanych prosimy o obecność.

 

7.       W najbliższym czasie sakrament małżeństwa pragną zawrzeć:

Paweł Chyła i Aleksandra Masiuk z Bolesławic – zap. II

 

8.       W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do domu Ojca Edmund Krasicki lat 87 z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek ….

 

 

 

5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 09 LUTEGO 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       We wtorek 11 lutego obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Chorego. Naszą modlitwą wspierajmy wszystkich chorych i cierpiących. W tym dniu o godz. 9.00 w naszym kościele parafialnym w intencji chorych i starszych naszej parafii zostanie odprawiona Msza św. z sakramentem Namaszczenia chorych.

 

2.       W środę 12 lutego o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich do wspólnoty modlitwy według programu z Medjugorie. Korzystając z zaproszenia Maryi Królowej Pokoju modlimy się za najtrudniejsze sprawy naszej parafii.

 

3.       W piątek 14 lutego obchodzimy święto Cyryla i Metodego – patronów Europy.

 

4.       Spotkania dla bierzmowanych w tym tygodniu:

młodzież z klas VIII w oratorium:

w poniedziałek 10.02 o godz. 16.00 – grupa pani Małgorzaty

w sobotę 15.02 o godz. 11.00 – grupa ks. Roberta

młodzież z klas I szkoły średniej w kościele:

w piątek 14.02 o godz. 18.45. obecność obowiązkowa

 

5.       Z racji 2 niedzieli miesiąca ofiary zbierane podczas Mszy św. są przeznaczone na cele remontowe naszej parafii.

 

6.       Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

 

7.       Zapraszamy na katechezy Drogi Neokatechumenalnej dla dorosłych i młodzieży. Spotkania w każdą niedzielę i środę o godz. 19.15. pierwsze spotkanie w niedzielę 09 lutego o godz. 19.15 w parafii św. Rodziny w Słupsku ul. Grottgera 9.

 

8.       Spotkanie przed pielgrzymką do Ziemi Świętej będzie we wtorek 18 lutego 2020 o godz. 19.00 w naszym kościele. Zainteresowanych prosimy o obecność.

 

9.       W poniedziałek 10 lutego o godz. 19.00 w szkole podstawowej w Kobylnicy Firma 4-eco zaprasza na spotkanie dla zainteresowanych odnawialnymi źródłami energii. Szczegóły w gablocie przed kościołem.

 

10.  W najbliższym czasie sakrament małżeństwa pragną zawrzeć:

Paweł Chyła i Aleksandra Masiuk z Bolesławic – zap. I

 

11.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej zmarłego tragicznie dr Daniela Siedlińskiego lat 60 z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek ….

 

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO – 02 LUTEGO 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       W dzisiejszą niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pana Jezusa w świątyni, zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. poświęcenie świec. Dzisiaj też obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy o osobach podejmujących służbę Bogu i ludziom w zakonach i zgromadzeniach. Modlimy się o liczne i święte powołania do życia zakonnego.

 

2.       Rodzice i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały poświęcenie świec w niedzielę 09 lutego na Mszy św. o godz. 12.00

 

3.       Z racji I niedzieli miesiąca w Kobylnicy nabożeństwo Eucharystyczne o 17.30. Serdecznie zapraszamy.

 

3.       Jutro ostatni dzień kolędy - uzupełnienia. Za te szczególne chwile modlitwy i spotkań w waszych domach, drodzy bracia i siostry oraz za wszelkie dobro, jakiego doznajemy w naszej parafii w imieniu wszystkich kapłanów składam najserdeczniejsze podziękowanie.

 

4.       Od wtorku 04 lutego wraca rozkład nabożeństw i Mszy św. w dzień powszedni. Msza św. w Kobylnicy o godz. 18.00, kancelaria parafialna czynna jest
w poniedziałki, środy i piątki od godz. 18.30. Msza św. w Sierakowie w czwartek o godz. 16.00

 

5.       W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek nabożeństwo o 17.30 i Msza św. dla rodziców i ministrantów a po niej spotkanie w oratorium.

 

6.       W I piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. O godz. 16.30 Msza św. i okazja do spowiedzi dla dzieci, a o godz. 17.30 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa oraz Msza św. i spowiedź dla młodzieży i starszych.

 

7.       Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego i Don Bosco, niech nie zabraknie w naszych domach katolickiego głosu kościoła.

 

8.       W środę 12.02.2020 od godz. 8.00 w przychodni lekarskiej przy ul. Głównej 54A w Kobylnicy odbędą się kompleksowe badania USG Dopler. Szczegółowe informacje w przychodni.

3 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 STYCZNIA 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Dziś – trzecia niedziela w ciągu roku, zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 

2.       Drodzy bracia i siostry to ostatni tydzień wizyty kolędowej w naszej parafii. Gdyby zdarzyło się z różnych przyczyn że kapłan nie zawitał do jakiejś rodziny, bardzo proszę o zgłoszenie tej sytuacji telefoniczne lub do kancelarii i ustalenie terminu kolędy. Zakończenie kolędy w poniedziałek 03 lutego.

 

3.       Przez okres trwania kolędy biuro parafialne jest czynne w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9.30-10.30 rano. Na czas kolędy Msza św. wieczorna w ciągu tygodnia jest przeniesiona z godz. 18.00 na godz. 9.00 rano.

 

4.       W piątek, 31 stycznia w naszej parafii Uroczystość Św. Jana Bosko, ojca i nauczyciela młodzieży, Założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego. Trwa nowenna do tej uroczystości. Zapraszamy wszystkich drogich parafian na uroczystą Mszę św. o godz. 9.00 w naszym kościele.

 

5.     W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Maryi Niepokalanej o 8.30 w naszym kościele, o 9.00 Msza św. parafialna, a o 10.00 Msza św. wynagradzająca wraz z nabożeństwem Fatimskim. Zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi Niepokalanej.

 

6.       W niedzielę 02 lutego święto Ofiarowania Pańskiego. Obchodzimy również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się za osoby służące Bogu i ludziom w zakonach i zgromadzeniach.

 

7.       Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

 

8.     Rozkład kolędy w tym tygodniu jest następujący:


27.01 – poniedziałek – Kobylnica

Widzińska, Wiśniowa, Zaciszna,

 

28.01 – wtorek – Kobylnica

Kalinowa, Dębowa, Brzozowa, Migdałowa, Kasztanowa, Świerkowa, Klonowa, Wrzosowa, Leszczynowa,

 

29.01 – środa – Kobylnica

Młyńska, Leśny Zakątek, Schumana, Akacjowa, Rzemieślnicza

 

30.01 – czwartek – Kobylnica

Kolejowa, Sportowa, Wodna,

 

31.01 – piątek – Kobylnica

Łąkowa, Rybacka, Strumykowa, Rzeczna, Sosnowa, Słoneczna, Krótka, Leśna, Orzechowa

 

01.02 – sobota – Kobylnica

Cisowa, Cyprysowa, Topolowa, Herberta, Iwaszkiewicza, Zarszyńska, Przemęcka

 

2 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 STYCZNIA 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu pracy. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą.

 

2.     W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Chrystus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

 

3.     We wtorek 21 stycznia przypada Dzień Babci, a w środę 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o naszych kochanych Babciach i Dziadkach, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Tak wiele im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

 

4.       W piątek 24 stycznia o godz. 8.30 nabożeństwo i miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki wiernych. Msza św. zbiorowa we wszystkich złożonych intencjach o godz. 9.00

 

5.     Również w piątek wspominamy Świętego Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. Jest on patronem Zgromadzenia Salezjańskiego

 

6.     Zapraszamy do lektury cotygodniowej prasy katolickiej. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Błogosławieństwa Bożego na drogach życia.

 

7.     Za wszelkie dobro duchowe i materialne niech dobry Bóg wszystkim wam błogosławi.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 12.01.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.        Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się w Kościele okres Bożego Narodzenia. Chrystus przyjmując chrzest rozpoczyna publiczną działalność. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, pamiętajmy o własnym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem chrześcijańskiego życia.

 

2.        Drodzy bracia i siostry, trwa wizyta kolędowa. Gdyby zdarzyło się z różnych przyczyn że kapłan nie zawitał do jakiejś rodziny, bardzo proszę o zgłoszenie tej sytuacji telefoniczne lub do kancelarii i jeżeli będzie takie życzenie ustalimy termin kolędy.

 

3.        Przez okres trwania kolędy biuro parafialne jest czynne w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9.30-10.30 rano. Na czas kolędy Msza św. wieczorna w ciągu tygodnia jest przeniesiona z godz. 18.00 na godz. 9.00 rano.

 

4.        Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na cele remontowe parafii.

 

5.        Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask Bożej Dzieciny.

 

6.        Rozkład kolędy w tym tygodniu jest następujący:

13.01 – poniedziałek – Bolesławice

Akacjowa, Jaśminowa, Jaworowa, Brzozowa, Bukowa, Wiązowa, Leśna, Jesionowa

 

14.01 – wtorek – Bolesławice

Błękitna, Pastelowa, Kolorowa, Tęczowa, Oliwkowa,

 

15.01 – środa – Bolesławice/Kobylnica

Słupska

 

15.01 – środa – Kobylnica

Krzywa, Polna, Parkowa, Szczecińska, Transportowa, Grabskiego, Bartoszewskiego

 

16.01 – czwartek – Kobylnica

Toskańska – numery nieparzyste, Toskańska – numery parzyste,

 

17.01 – piątek – Kobylnica

Chabrowa, Tetmajera, Głowackiego, Banacha, Narutowicza

18.01 – sobota – Kobylnica

Witosa /za torami kier. Auchan /, Witosa / do torów/

2 NIEDZIELA W OKRESIE BOŻEGO NARODZENIA – 05.01.2020 ROKU

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Jutro, 06 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, Hołd, jaki składają Bożej Dziecinie Mędrcy ze Wschodu, jest znakiem, że i poganie zostali powołani do wiary. W tym dniu rozkład Mszy św. niedzielny.

 

2.       Podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy kredę i kadzidło. Kredą kreślimy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Ten znak stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary. Bardzo prosimy brać jedną kredę dla rodziny, tak aby starczyło dla wszystkich rodzin naszej parafii.

 

3.     Jutro również przypada Misyjny Dzień Dzieci. Szczególną modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki, modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i misyjne. Zebrane ofiary będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.

 

4.       W naszej parafii trwa kolęda. Szczegółowy plan kolędy jest umieszczony w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.

 

5.     Przez okres trwania kolędy biuro parafialne będzie czynne w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9.30-10.30 rano. Na czas kolędy Msza św. wieczorna
w ciągu tygodnia zostanie przeniesiona z godz. 18.00 na godz. 9.00 rano.

 

6.       W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia.

 

7.       Zapraszamy do czytania i refleksji zawartych w cotygodniowej prasie katolickiej, a solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask i Bożego błogosławieństwa.

 

8.       W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Wanda Roszkowska lat 63 z Łosina i Jan Płaszczyk lat 63 z Kobylnicy

 

Wieczny odpoczynek ….

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – NOWY ROK 01.01.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dziś Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy wszelkiej pomyślności: zdrowia, szczęścia, wielu sukcesów i spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg błogosławi i udziela swej łaski za wstawiennictwem Maryi Bożej Rodzicielki.

 

2.  Dzień dzisiejszy jest również z ogłoszony Światowym Dniem Modlitw o Pokój. W naszych modlitwach pamiętajmy o tej intencji.

 

3.     Od czwartku 02 stycznia kontynuujemy kolędę. Szczegółowy plan jest podany w gablocie, w przedsionku kościoła i na stronie internetowej naszej parafii.

 

4.     Przez okres trwania kolędy biuro parafialne będzie czynne w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9.30-10.30 rano. Msza św. wieczorna w ciągu tygodnia zostanie przeniesiona z godz. 18.00 na godz. 9.00 rano.

W okresie trwania kolędy nie będzie Mszy św. w czwartek o 16.00 w Sierakowie!

 

5.    Gdyby z jakiejś przyczyny kapłan nie dotarł do któregoś z domów, uprzejmie prosimy o zgłoszenie tej sytuacji telefonicznie (59 842 90 29) i jeżeli będzie takie życzenie, ustalić indywidualnie termin wizyty kolędowej.

 

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana w czwartek o godz. 8.30 i na Mszę św.

 

7.     W I piątek nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o 8.30. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

 

8.     W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8.30. o godz. 10.00 zapraszamy na Mszę św. z nabożeństwem fatimskim wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. Po błogosławieństwie zmiana tajemnic Żywego Różańca.

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ŚW. RODZINY – 29 GRUDNIA 2019

Ogłoszenia Duszpasterskie

1.     Dzisiejsza, ostatnia niedziela roku, jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Prośmy Boga, aby nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem.

 

2.     Kolejny rok naszego życia dobiega końca. We wtorek ostatni dzień roku. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 17.30 w naszym kościele. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.

 

3.     W środę 01 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Wraz z Nią wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę.

Nie będzie Mszy św. o 7.00 w Kobylnicy.

 

4.     Od czwartku 02 stycznia kontynuujemy kolędę. Szczegółowy plan jest podany w gablocie, w przedsionku kościoła i na stronie internetowej naszej parafii.

 

5.     Przez okres trwania kolędy biuro parafialne będzie czynne w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9.30-10.30 rano. Msza św. wieczorna w ciągu tygodnia zostanie przeniesiona z godz. 18.00 na godz. 9.00 rano.

 

6.     W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana w czwartek o godz. 8.30 i na Mszę św.

 

7.     W I piątek nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o 8.30. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

 

8.     W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8.30. o godz. 10.00 zapraszamy na Mszę św. z nabożeństwem fatimskim wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. Po błogosławieństwie zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 

9.     Polecamy Gościa Niedzielnego a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożej Dzieciny i opieki Matki Bożej.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA – 25.12.2019

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       W święty czas Narodzenia Pańskiego łamiąc się białym opłatkiem pragniemy, wraz z księżmi z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kobylnicy, złożyć na Wasze dłonie dla wszystkich domowników, miłych gości i przyjaciół najserdeczniejsze życzenia Mocy Ducha, zdrowia i Bożego Błogosławieństwa na pięknej i trudnej drodze codzienności. Niech Boże Dziecię błogosławi nam wszystkim.

 

2.       Pragnę z całego serca podziękować wszystkim Salezjanom Współpracownikom, animatorom z naszego Oratorium i Wspólnocie Domowego Kościoła za dekoracje naszej świątyni. Szczególne podziękowanie składam Paniom Ewie i Małgorzacie Goleckim za wykonanie szopki betlejemskiej, moim współbraciom ks. Robertowi, ks. Wojciechowi i ks. Andrzejowi za wszelki trud, jakiego podjęli się poprzez posługę kapłańską przygotowując święta Bożego Narodzenia w naszej parafii.

 

3.       (na filiach) Pragnę podziękować mieszkańcom Sierakowa za udekorowanie kościoła w Sierakowie. Parafianom z Łosina i Bolesławic za piękne dekoracje naszych miejsc wspólnej modlitwy. Niech Boże Dziecię błogosławi wam stokrotnie.

 

4.       Msze święte w Uroczystość Bożego Narodzenia będą odprawiane wg następującego rozkładu:

- Kobylnica: 9.00, 10.30, 12.00

- Łosino: 9.00; - Sierakowo: 10.30; - Bolesławice: 12.00

5.       Nie ma Mszy św. o 7.00 i 18.00 w Kobylnicy

 

6.       W czwartek 26 grudnia drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana pierwszego męczennika, rozkład Mszy św. niedzielny.

 

7.       W piątek 27 grudnia zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Żywego Różańca na Mszę św. o godz. 9.00, a po niej na spotkanie wigilijne w oratorium.

 

8.       W tym roku kolędę rozpoczniemy w Widzinie w piątek 27 grudnia od godz. 16.00 i w sobotę 28 grudnia od godz. 12.00. W tych dniach Msza św. w Kobylnicy będzie o godz. 9.00.

 

9.       Kolęda będzie kontynuowana od czwartku 02 stycznia 2020. Rozkład kolędy został umieszczony w gablocie przy kościele oraz na stronie internetowej naszej parafii.

 

10.  Przez okres trwania kolędy biuro parafialne będzie czynne w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9.30-10.30 rano. Na czas kolędy Msza św. wieczorna w ciągu tygodnia zostanie przeniesiona z godz. 18.00 na godz. 9.00 rano.

 

4 NIEDZIELA ADWENTU – 22 GRUDNIA 2019

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu przed Bożym Narodzeniem.

 

(Sierakowo)

2.       Jutro Msza św. w Sierakowie o godz. 18.00 i okazja do spowiedzi. Zapraszamy tych, którzy pragną wejść w Boże Narodzenie w stanie łaski uświęcającej.

 

3.       Są jeszcze w zakrystii adwentowe świece Caritas na wigilijny stół – serdecznie zapraszamy do nabycia.

 

4.       Po Mszy św. przed kościołem animatorzy rozprowadzają ozdoby świąteczne. Dowolne ofiary są przeznaczone na potrzeby naszego oratorium. Za wszelką życzliwość i wsparcie naszego dzieła składamy serdeczne podziękowanie.

 

5.       We wtorek 24 grudnia o godz. 8.30 ostatni dzień Nowenny do Bożego Narodzenia. Msza św. Roratnia o godz. 9.00. Msza św. zbiorowa czcicieli Wspomożycielki wiernych. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00

 

6.       W tym dniu Wieczerzą Wigilijną rozpoczynamy czas Świąt Bożego Narodzenia.

 

7.       Pasterki w naszej parafii będą odprawiane w następujących godzinach:

- 21.00 – Sierakowo, Łosino, Bolesławice

- 23.00 – Kobylnica

 

8.       W środę 25 grudnia, Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu będą odprawiane w nast. godzinach:

- Kobylnica – 9.00, 10.30, 12.00; - Łosino – 9.00, - Sierakowo – 10.30,
 - Bolesławice – 12.00; Nie będzie Mszy św. o 7.00 i 18.00 w Kobylnicy!

 

9.       W czwartek 26 grudnia drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, rozkład Mszy św. niedzielny.

 

10.  W piątek 27 grudnia zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Żywego Różańca na Mszę św. o godz. 9.00, a po niej na spotkanie wigilijne w oratorium.

 

11.  Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask.

 

15.  W najbliższym czasie w związek małżeński pragną wstąpić

Marek i Aleksandra Czaja z Kobylnicy – zap. III

 

16.  W minionym tygodniu odeszła do wieczności Gabriela Wołyniak lat 90 z Widzina.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

3 NIEDZIELA ADWENTU – 15 GRUDNIA 2019

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       W 3 niedzielę Adwentu rozpoczynamy tydzień modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Polecajmy w modlitwie nasze rodziny, które są podstawowym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania do wiary.

 

2.       Jutro 16 grudnia o godz. 17.30 rozpoczynamy Nowennę do Bożego Narodzenia, która będzie odprawianado 24 grudnia przed każdą wieczorną Mszą św.Serdecznie zapraszamy.

 

3.       Msze Święte roratnie o godz. 18.00 w tygodniu, a dla dzieci we wtorek i piątek o 16.30.

 

4.       W sobotę 21 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy chętnych na wspólne strojenie naszego kościoła.

 

5.       (Sierakowo) Mieszkańców Sierakowa i Kończewa zwłaszcza młodzież i chętnych dorosłych zapraszamy na wspólne dekorowanie kościoła w Sierakowie.

 

6.       Na Mszach św. w ciągu tygodnia jest możliwość skorzystania z sakramentu Pojednania. Nie odkładajmy spowiedzi świętej na ostatnią chwilę.

 

7.       Przez cały Adwent po Mszach św. można zaopatrzyć się w opłatek wigilijny poświęcony w naszym kościele, są jeszcze w zakrystii do nabycia adwentowe świece Caritas – serdecznie zapraszamy.

 

8.       Bardzo dziękujemy rodzinom, które przygotowały paczki dla potrzebujących z naszej parafii. Najpiękniejszym darem niech będzie radość i łzy wzruszenia tych, którzy otrzymali te dary serca. Niech Pan Bóg błogosławi za waszą dobroć.

 

9.       Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask.

 

10.  Spotkanie przed pielgrzymką do Medjugorie w poniedziałek 16 grudnia o godz. 19.30 w kościele w Kobylnicy. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

11.  Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej zaprasza wszystkich ubogich i samotnych na słupską wieczerzę wigilijną, która odbędzie się 24 grudnia br., o godzinie 12.00 w Restauracji Młyn przy ul. Młyńskiej za Strażą Pożarną

 

12.  W najbliższym czasie w związek małżeński pragną wstąpić

Marek i Aleksandra Czaja z Kobylnicy – zap. II

 

2 NIEDZIELA ADWENTU – 08 GRUDNIA 2019

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Dzisiaj obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Prośmy przez Jej przyczynę o zachowanie czystości naszych serc, myśli i pragnień. Modlitwa w godzinie łaski po Mszy św. o godz. 12.00.

 

2.       Również dzisiaj pamięcią modlitewną obejmujemy naszych braci i siostry z Kościoła na Wschodzie. Zbiórka ofiar do puszek przeznaczona jest na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

3.       Zapraszamy na Msze Święte roratnie o godz. 18.00 w tygodniu, a dzieci we wtorki i piątki o 16.30. Niech czas adwentowego oczekiwania odnawia w nas wszystkich żywą więź z Bogiem.

 

4.       Na Mszach św. w ciągu tygodnia jest możliwość skorzystania z sakramentu Pojednania. Nie odkładajmy spowiedzi świętej na ostatnią chwilę.

 

5.       W środę 11 grudnia o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich do wspólnoty modlitwy według programu z Medjugorie. W drugą środę miesiąca korzystając z zaproszenia Maryi Królowej Pokoju modlimy się za najtrudniejsze sprawy naszej parafii.

 

6.       W piątek 13 grudnia przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o tych, którzy złożyli najwyższą ofiarę na ołtarzu Ojczyzny.

 

7.       Przez cały Adwent po Mszach św. można zaopatrzyć się w opłatek wigilijny poświęcony w naszym kościele, są jeszcze w zakrystii do nabycia adwentowe świece Caritas – serdecznie zapraszamy.

 

8.       Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na cele remontowe parafii.

 

9.       Polecamy uwadze lekturę Gościa Niedzielnego, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych za przyczyną ich patronów.

 

10.  Organizujemy świąteczne dary dla osób najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Kto pragnąłby pomóc proszę zdjąć z drzewka dobrej woli serduszko i przygotować rzeczy wymienione dla danej osoby. Dary można złożyć na plebanii do 14 grudnia. Z serca dziękuję za każdą pomoc.

 

11.  W najbliższym czasie w związek małżeński pragną wstąpić Marek i Aleksandra Czaja z Kobylnicy – zap. I

 

12.  W minionym tygodniu odeszła do wieczności Janina Manowska lat 67 z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek …

1 NIEDZIELA ADWENTU – 01 grudnia 2019

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Dzisiaj pierwsza niedziela adwentu. Rozpoczyna się święty czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania.

 

2.         Dzisiaj również w Kościele powszechnym rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Wielka Tajemnica wiary”. Jest to zaproszenie do głębszego odkrywania Eucharystii, która daje życie.

 

3.       W naszej parafii rekolekcje adwentowe. Witamy ks. Dominika Chmielewskiego salezjanina, który podzieli się Słowem Bożym i świadectwem. Rozkład rekolekcji jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie przed kościołem.

 

4.       W czasie trwania rekolekcji w poniedziałek i środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

5.       W Adwencie Msze św. roratnie będą odprawiane wg następującego rozkładu:

- dla dorosłych – od poniedziałku do soboty o godz. 18.00

- dla dzieci – wtorki i piątki o godz. 16.30

- w Sierakowie w czwartki o godz. 16.00

Zapraszamy wszystkie dzieci z zapalonymi lampionami.

 

6.       W piątek 06 grudnia dzień św. Mikołaja biskupa. Wszystkim dzieciom i młodzieży składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Niepokalanej.

 

7.       W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo ku czci Chrystusa najwyższego Kapłana.
Po Mszy św. o godz. 18.00 miesięczne spotkanie ministrantów i rodziców w oratorium. Serdecznie zapraszamy.

 

8.       W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. O 16.30 Msza św. dla dzieci i okazja do spowiedzi. O 17.30 nabożeństwo i spowiedź dla młodzieży i starszych.

 

9.       W sobotę 07 grudnia I sobota miesiąca, zapraszamy na Mszę św. z nabożeństwem fatimskim wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 10.00.
Po błogosławieństwie zmiana tajemnic Żywego Różańca. O godz. 17.30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

 

10.  W niedzielę 08 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Prośmy przez Jej przyczynę o zachowanie czystości naszych serc, myśli
i pragnień. W tym dniu modlitwa w godzinie łaski po Mszy św. o godz. 12.00.

 

11.  Organizujemy świąteczne dary dla osób najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Akcję prowadzą Salezjanie Współpracownicy. Kto pragnąłby pomóc proszę za tydzień zdjąć z drzewka dobrej woli serduszko i przygotować najpotrzebniejsze rzeczy wymienione dla danej osoby. Dary można złożyć na plebanii do 14 grudnia. Z serca dziękuję za każdą pomoc.

 

12.  Dzisiaj na wszystkich Mszach św. święcimy opłatki wigilijne. Bóg zapłać za dobrowolną ofiarę.

 

13.  Są do nabycia w zakrystii świece wigilijne Caritasu. Dochód z nich jest przeznaczony na pomoc dla dzieci najbardziej potrzebujących. Zachęcamy do nabywania.

 

14.  W przyszłą niedzielę ofiary do puszek będą przeznaczone na rzecz Funduszu Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

15.  W minionym tygodniu do wieczności odeszła Danuta Kądziela lat 73 z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ...

34 NIEDZIELA – 24 listopada 2019 UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Tą uroczystość obchodzimy w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

 

2.       Również dzisiaj miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożenia wiernych. zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi na nabożeństwo ku czci Wspomożycielki
o 17.30 w naszym kościele.

 

3.       Msza św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w tym tygodniu wyjątkowo w piątek 29 listopada o godz. 18.00.

 

4.       W sobotę 30 listopada święto św. Andrzeja apostoła. W naszej wspólnocie swoje imieniny obchodzi ks. Andrzej Pastwa. Dostojny Jubilat odprawi Mszę św. o godz. 18.00. Będzie piękna okazja podziękować Bogu za dar kapłana w naszej parafii. Zapraszamy serdecznie.

 

5.       Za tydzień 01 grudnia – pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Będzie je głosił ks. Dominik Chmielewski salezjanin z Lądu. Rozkład rekolekcji jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie przed kościołem.

 

6.       W Adwencie Msze św. roratnie będą odprawiane wg następującego rozkładu:

- dla dorosłych – od poniedziałku do soboty o godz. 18.00; - dla dzieci – wtorki i piątki o godz. 16.30; - w Sierakowie w czwartki o godz. 16.00. Zapraszamy dzieci z lampionami!!

 

7.       Zapraszamy do czytania cotygodniowej prasy katolickiej.

 

8.       Są do nabycia w zakrystii świece wigilijne Caritasu w cenie 8 zł (małe) i 20 zł (duże). Dochód z nich jest przekazany na pomoc najbardziej potrzebującym. Zachęcamy do nabywania.

 

9.       W następną niedzielę wzorem lat ubiegłych na wszystkich Mszach św. będziemy święcili opłatki wigilijne, które po każdej Mszy św. będzie można wziąć do domów.

 

10.  Zapraszamy młodzież i starszych na Adwentowe Czuwanie Młodych w dniu 20.12. (piątek) godz. 19.00 w kościele mariackim w Słupsku

 

11.  W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności Aniela Rutkowska lat 69 z Kończewa.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 LISTOPADA 2019

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Dziś – trzydziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Obchodzimy w Kościele powszechnym III Światowy Dzień Ubogich. Pragnieniem ojca świętego jest aby wspólnoty chrześcijańskie na całym świecie stawały się konkretnym znakiem miłości Chrystusa do tych ostatnich i najbardziej potrzebujących.

 

2.       W poniedziałek 18 listopada zapraszamy na spotkanie dla bierzmowanych z klas 8 o godz. 16.00 w oratorium przy plebanii.

 

3.       W czwartek 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Odnawiajmy w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.

 

4.       W Przyszłą niedzielę 24 listopada przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela przed okresem Adwentu.

 

5.       Również w niedzielę 24 listopada miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki wiernych. W naszym kościele o 17.30 nabożeństwo z odczytaniem próśb
i podziękowań Matce Bożej

 

6.       Przez cały miesiąc listopad modlimy się za naszych bliskich zmarłych w wypominkach. W Kobylnicy codziennie o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą św., w kościołach filialnych przed każdą Mszą św. niedzielną.

 

7.       Adwent to czas radosnego przygotowania serc na przyjście Chrystusa.Zapraszamy do ożywienia wiary przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę i sakramenty święte we wspólnocie Kościoła. Zapraszamy na Roraty i rekolekcje adwentowe.

 

8.       Zapraszamy wszystkich parafian na rekolekcje adwentowe w naszej parafii w dniach 01-04 grudnia 2019. Słowo Boże będzie głosił ks. Dominik Chmielewski, salezjanin. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.

 

9.       Wzorem lat ubiegłych zapraszamy młodzież i starszych na Adwentowe Czuwanie Młodych w dniu 20.12. (piątek) godz. 19.00 w kościele mariackim w Słupsku

 

10.Poszukujemy jeszcze 1 mężczyzny, który podjąłby wezwanie codziennej modlitwy w męskiej róży różańcowej. Zapisy u ks. Proboszcza.

 

11.  Polecamy lekturę „Gościa Niedzielnego”, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.

 

12.  W minionym tygodniu odeszli do wieczności Włodzimierz Wiła lat 66 i Czesława Tomaszewska lat 78 z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 LISTOPADA 2019

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       W dzisiejszą niedzielę przypada XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na pomoc dla kościołów ogarniętych szaleństwem wojny. Za wszelkie dary z serca „Bóg zapłać”.

 

2.       Jutro w naszej Ojczyźnie przeżywać będziemy 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Dziękując Bogu za dar wolności, modlitwą otoczmy naszą Ojczyznę i wszystkich rodaków prosząc o błogosławieństwo za przyczyną Maryi – naszej Królowej.

 

3.       W przyszłą niedzielę 17 listopada na Mszy św. o godz. 12.00 miesięczne spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św., zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

4.       Przez cały miesiąc listopad modlimy się za naszych bliskich zmarłych w wypominkach. W Kobylnicy codziennie o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą św., w kościołach filialnych przed każdą Mszą św. niedzielną.

 

5.       Z racji II niedzieli miesiąca ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na cele remontowe naszej parafii.

 

6.     Poszukujemy jeszcze 2 mężczyzn, którzy podjęliby wezwanie codziennej modlitwy w męskiej róży różańcowej. Zapisy u ks. Proboszcza.

 

7.       Polecamy lekturę „Gościa Niedzielnego”, wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.

 

8.       We wtorek 12 listopada o godz. 19.30 w Multikinie w Słupsku organizujemy projekcję filmu pt: „Nieplanowane”. Cena biletu 12,00 zł, zapisy w zakrystii. Jest jeszcze ok. 50 miejsc wolnych. Zapraszamy serdecznie.

 

9.       Już teraz zapraszamy wszystkich parafian na rekolekcje adwentowe w naszej parafii w dniach 01-04 grudnia 2019. Słowo Boże będzie głosił ks. Dominik Chmielewski, salezjanin. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.

 

10.  W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

Maciej Pustkowiak i Paulina Kosior z Kobylnicy – zap. III

 

11.  W minionym tygodniu odszedł do wieczności Stanisław Piątek lat 80 z Widzina.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

31 NIEDZIELA ZWYKŁA 03 LISTOPADA 2019

Ogłoszenia Duszpasterskie

1.       Do 08 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować odpust zupełny – darowanie kary za grzechy poprzez spełnienie warunków odpustu.

 

2.       Przez cały miesiąc listopad modlimy się za naszych bliskich zmarłych w wypominkach. W Kobylnicy codziennie o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą św.

 

3.       W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana o 17.30, a po Mszy św. comiesięczne spotkanie rodziców, kandydatów i ministrantów z księdzem opiekunem.

 

4.       W piątek 08 listopada odwiedziny chorych od godz. 9.00. O 16.30 Msza św. dla dzieci z okazją do spowiedzi, o 17.30 nabożeństwo i okazja do spowiedzi dla młodzieży i starszych.

 

5.       W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Będą zbierane ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

6.     Poszukujemy jeszcze 6 mężczyzn, którzy podjęliby wezwanie codziennej modlitwy w męskiej róży różańcowej. Zapisy u ks. Proboszcza.

 

7.       Katechezy szkoły biblijnej w każdą niedzielę o godz. 19.00 w naszym kościele. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

8.       Polecamy lekturę „Gościa Niedzielnego”, wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.

 

9.       We wtorek 12 listopada o godz. 19.30 w Multikinie w Słupsku nasza parafia organizuje projekcję filmu pt: „Nieplanowane”, który odsłania kulisy przemysłu aborcyjnego w Stanach Zjednoczonych. Cena biletu 12,00 zł, zapisy do soboty w zakrystii. Jest jeszcze ok. 100 miejsc wolnych. Zapraszamy serdecznie.

 

10.   Już teraz zapraszamy wszystkich parafian na rekolekcje adwentowe w naszej parafii w dniach 01-04 grudnia 2019. Słowo Boże będzie głosił ks. Dominik Chmielewski, salezjanin. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.

 

11.   W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Maciej Pustkowiak i Paulina Kosior z Kobylnicy – zap. II

 

12.   W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności Irena Skowronek lat 88 z Kończewa.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 PAŹDZIERNIKA 2019

Uroczystość Poświęcenia własnego kościoła

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość poświęcenia naszego kościoła. Niech nasze świątynie, poświęcone Bogu będą miejscem modlitwy i spotkania z Bogiem. Z tej okazji przed kościołem animatorzy naszego oratorium rozprowadzają ciastko z myślą księdza Bosko. Zebrane ofiary przeznaczone są na potrzeby naszego oratorium. Serdeczne Bóg zapłać.

 

2.       W czwartek 31 października miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Msza św. dla przygotowujących się do bierzmowania i spotkanie comiesięczne. Po Mszy św. o 18.00 ucałowanie relikwii.

 

3.       W piątek 01 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej parafii będą odprawiane w następującym porządku:

- Kobylnica – 7.00, 9.00, 10.30, 13.00 (na cmentarzu)

- Łosino – 9.00, Bolesławice – 9.00, Sierakowo – 10.30 (na cmentarzu)

 

4.       Odpust zupełny za nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy „Ojcze Nasz” i „Wierzę w Boga” można zyskać od południa 01 listopada do północy 02 listopada dla naszych zmarłych.

 

5.       Ponieważ Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w I piątek miesiąca odwiedziny chorych będą za tydzień w piątek 8 listopada. Również za tydzień w piątek o 16.30 Msza św. i okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej dla dzieci, a o 17.30 dla młodzieży i starszych

 

6.       W sobotę 02 listopada Dzień Zaduszny. W tym dniu modlimy się za wszystkich wiernych zmarłych. Z racji I soboty miesiąca zapraszamy na Mszę św. z nabożeństwem fatimskim wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 10.00. Po błogosławieństwie zmiana tajemnic Żywego Różańca. Wieczorem o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

 

7.       W czasie Mszy św. o godz. 18.00 będziemy wspominać tych wszystkich, którzy w tym roku odeszli do Domu Ojca. Zapraszamy.

 

8.     Poszukujemy jeszcze 10 mężczyzn, którzy podjęliby wezwanie codziennej modlitwy w męskiej róży różańcowej. Zapraszamy mężczyzn naszej parafii – zapisy u ks. Proboszcza.

 

9.       Katechezy szkoły biblijnej w każdą niedzielę o godz. 19.00 w naszym kościele. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

10.  Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

 

11.  Spotkanie organizacyjne wszystkich uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej we wtorek 05 listopada o godz. 19.00 w naszym kościele. zainteresowanych prosimy o obecność.

 

12.  Od 28 grudnia 2019 r. do 1 stycznia 2020 r. we Wrocławiu odbędzie się Europejskie Spotkanie Młodych. Zapraszamy młodzież z naszej diecezji do udziału w tym wydarzeniu. Obecnie istnieją dwa punkty przygotowań, w których prowadzone są zapisy na wyjazd: w koszalińskiej katedrze oraz w kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Pile. Serdecznie zachęcamy!

 

13.  Zwracamy się z apelem do wszystkich rodziców w naszej parafii aby ich dzieci nie brały udziału w antychrześcijańskim święcie HALLOWEEN. To nie jest niewinna zabawa. Praktyka wielu egzorcystów pokazuje, że nieświadoma zabawa w wywoływanie duchów, przyzywanie zmarłych czy przebieranie się za demony może mieć groźne skutki w naszym życiu.!!!

 

14.  W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

Marcin Pustkowiak i Paulina Kosior z Kobylnicy – zap. I

 

15.  W minionym tygodniu odeszli do wieczności Ewa Sobczuk lat 62, Zygmunt Głaszcz lat 88 i Zofia Łukaczyk lat 80 z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


 

 

 

29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 PAŹDZIERNIKA 2019

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Dzisiaj w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Wielkie dzieło misyjne wspieramy również składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

2.       Również dzisiaj gościmy w naszej parafii członków wspólnoty Cenacolo. Ci młodzi ludzie podzielą się z nami świadectwem nawrócenia i modlitwą. Będzie kazja wesprzeć tę wspólnotę dokonując zakupu na stoisku przed kościołem. Serdecznie polecamy.

 

3.       Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe do kościoła parafialnego starszych codziennie o godz. 17.30, a dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.30.

 

4.     W dalszym ciągu poszukujemy 17 mężczyzn, którzy podjęliby wezwanie codziennej modlitwy w męskiej róży różańcowej. Zapraszamy mężczyzn naszej parafii – zapisy u ks. Proboszcza.

 

5.       W czwartek 24 dzień miesiąca, wspomnienie Maryi Wspomożycielki wiernych. Nabożeństwo dziękczynno-błagalne o godz. 17.30. Czcicieli Maryi serdecznie zapraszamy.

 

6.       W przyszłą niedzielę 27 października będziemy obchodzić uroczystość poświęcenia naszej świątyni.

 

7.       Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zadbajmy o miejsca spoczynku naszych bliskich. Bardzo prosimy
o pisanie drukowanymi literami imion i nazwisk bliskich zmarłych polecanych w wypominkach oraz zaznaczenie w jakim kościele mają być czytane.

 

8.       Zachęcamy do cotygodniowej lektury Gościa Niedzielnego. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask przez wstawiennictwo Królowej Różańca św.

 

9.       Jest jeszcze 6 wolnych miejsc na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zapisy u ks. Proboszcza. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

10.Zapraszamy również na pielgrzymowanie do Medjugorie w dniach 16-25.08.2020. Orientacyjny koszt 750 zł i 270 euro. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii. Zgłoszenia do ks. Proboszcza.

 

11.  W minionym tygodniu odszedł do wieczności Genowefa Pachnowska lat 92 z Bolesławic.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 PAŹDZIERNIKA 2019

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       W dniu dzisiejszym w naszej ojczyźnie obchodzimy XIX Dzień Papieski. Obchodom towarzyszy hasło Wstańcie, chodźmy!. W całej Polsce przeprowadzane są zbiórki pieniędzy do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” Za wszelkie dobro składamy z serca podziękowania.

 

2.       Jutro Dzień Edukacji Narodowej. Modlitwą ogarnijmy wszystkich wychowawców, nauczycieli i pracowników naszych szkół.

 

3.       Z okazji 41 rocznicy wyboru Wielkiego Papieża Polaka na Stolicę Piotrową zapraszamy na apel papieski w środę 16 października o godz. 20.00 w naszym kościele.

 

4.       Trwają Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele. Dla starszych codziennie o godz. 17.30, dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy.

 

5.      W dalszym ciągu poszukujemy 18 mężczyzn, którzy podjęliby wezwanie codziennej modlitwy w męskiej róży różańcowej. Drodzy Panowie – odwagi, zapisy u ks. Proboszcza.

 

6.       W przyszłą niedzielę 20 października rozpoczynamy w Kościele Tydzień misyjny. Naszą modlitwą i ofiarą serca wspierajmy misjonarzy zwłaszcza w krajach dotkniętych działaniami wojennymi i skrajnym ubóstwem.

 

7.       Również za tydzień będziemy gościć w naszej parafii członków wspólnoty Cenacolo. Jest to wspólnota dla osób, które chcą wyjść z nałogów narkomanii i alkoholizmu. Ci młodzi ludzie podzielą się z nami świadectwem nawrócenia i modlitwą. Będzie okazja wesprzeć tę wspólnotę dokonując zakupu na stoisku, które wystawią przed kościołem. Serdecznie polecamy.

 

8.       Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask przez wstawiennictwo Królowej Różańca św.

 

9.       Z racji II niedzieli miesiąca taca dzisiejsza przeznaczona jest na cele remontowe naszej parafii.

 

10.   Oratorium dla dzieci i młodzieży jest czynne od wtorku do piątku w godzinach od 16:00 do 19:00. Serdecznie zapraszamy.

 

11.   Wszystkich chłopców ze szkoły podstawowej którzy chcieliby wstąpić do wspólnoty ministrantów zapraszamy z rodzicami na spotkanie w sobotę o godz. 11.00 w naszym oratorium.

 

12.   Spotkania szkoły biblijnej w każdą niedzielę o godz. 19.00 w naszym kościele. Zapraszamy do pochylenia się na Słowem Bożym.

 

13.   Lista na pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej i sanktuariów ziemi Lubelskiej jest już zamknięta. Wszystkich zapisanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką w sobotę 19 października o godz. 19.00 w naszym kościele. Na spotkanie proszę przynieść należną kwotę.

 

14.   Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Koszt 2.500,00 zł + 500,00 $. Zapisy do 15 grudnia 2019 u ks. Proboszcza (ks. proboszcz Wojciech Pettke, Tel. 602 350 113). Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

15.Zapraszamy również na pielgrzymowanie do Medjugorie w dniach 16-25.08.2020. Orientacyjny koszt 750 zł i 270 euro. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii. Zgłoszenia do ks. Proboszcza..

 

16.W minionym tygodniu odszedł do wieczności Eugeniusz Nieznalski lat 79 z Widzina.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

 

27 NIEDZIELA ZWYKŁA – 06 PAŹDZIERNIKA 2019

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 17.30 w ramach adoracji zapraszamy na modlitwę różańcową.

 

2.       W naszej parafii witamy alumna WSD z Koszalina, który podzieli się z nami słowem ks. Rektora. Będzie okazja aby materialnie wesprzeć tę uczelnię składając ofiary do puszek. Za wszelkie dobro składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

3.      W środę 09 października o godz. 17.00 w naszym kościele zapraszamy wszystkich do wspólnoty modlitwy według programu z Medjugorie. Pragniemy skorzystać z zaproszenia Maryi Królowej Pokoju aby modlić się za najtrudniejsze sprawy naszej parafii. Po modlitwie spotkanie uczestników tegorocznej pielgrzymki do Medjugorie w naszym oratorium.

 

4.      Poszukujemy 20 mężczyzn, którzy podjęliby wezwanie codziennej modlitwy w męskiej róży różańcowej. Czy znajdą się tacy odważni i wielkoduszni aby codziennie odmawiać 1 dziesiątkę różańca św. w podanych intencjach. Drodzy mężczyźni – odwagi, zapisy u ks. Proboszcza.

 

5.       Za tydzień w niedzielę 13 października w naszej ojczyźnie będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski. Obchodom towarzyszy hasło Wstańcie, chodźmy!. W całej Polsce przeprowadzane będą zbiórki pieniędzy do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dzieci i młodzieży ze środowisk najuboższych.

 

6.      Również w niedzielę 13 października zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00, a po Mszy św. na kolejne spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 

7.       Wszystkich chłopców ze szkoły podstawowej którzy chcieliby wstąpić do wspólnoty ministrantów zapraszamy z rodzicami na spotkanie w sobotę o godz. 11.00 w naszym oratorium.

 

8.       Różaniec w naszym kościele dla starszych codziennie o godz. 17.30 – przed Mszą św. wieczorną. Dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.30. W kościele w Sierakowie nabożeństwo różańcowe dla wszystkich w każdy czwartek o 16.00

 

9.       Oratorium dla dzieci i młodzieży jest czynne od wtorku do piątku w godzinach od 16:00 do 19:00. Serdecznie zapraszamy.

 

10.   Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na spotkania szkoły biblijnej w każdą niedzielę o godz. 19.00 w naszej parafii. Wraz z Maryją Dziewicą, Niepokalaną Matką Słowa Bożego pochylamy się nad Ewangelią św. Jana.

 

11.   Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, a za wszelką pomoc duchową i materialną składamy z serca podziękowania.

 

12.   Zbliża się miesiąc listopad, a wraz z nim Uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Chrześcijańskim obowiązkiem jest pamięć o zmarłych wyrażona modlitwą, ofiarą Mszy św. i nawiedzaniem cmentarza. Bardzo prosimy o pisanie drukowanymi literami imion i nazwisk bliskich zmarłych polecanych w wypominkach oraz zaznaczenie w jakim kościele mają być czytane.

 

13.   W dniach 08-11 listopada 2019 w naszej parafii organizujemy pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej i sanktuariów ziemi Lubelskiej. Koszt pielgrzymki 550,00 zł, zapisy w zakrystii i kancelarii. Szczegółowy program na ulotkach w zakrystii i na stronie internetowej naszej parafii. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Przy zapisach prosimy o wpłatę zaliczki wysokości 200,00 zł. Całość kwoty należy wpłacić do końca października.

 

14.   W dniach 21.03 – 28.03 2020 roku organizujemy z naszej parafii pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Koszt 2.500,00 zł + 500,00 $. Zapisy do 15 grudnia 2019 na podstawie wpłaty zadatku 2.500,00 zł w kancelarii i u ks. Proboszcza (ks. proboszcz Wojciech Pettke, Tel. 602 350 113). Szczegółowy program na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej naszej parafii. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

15.W dniach 16-25.08.2020 organizujemy z naszej parafii pielgrzymkę do Medjugorie. Orientacyjny koszt 750 zł i 270 euro. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii. Zgłoszenia do ks. Proboszcza. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

16.W minionym tygodniu odszedł do wieczności Edward Fiszer lat 91 z Kończewa.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

 

26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 WRZEŚNIA 2019

Ogłoszenia duszpasterskie

 1.       Dzisiaj 26 niedziela zwykła i ostatnia niedziela września.

 2.     Jutro ostatni dzień miesiąca. Wspomnienie św. Jana Bosko. Msza św. i spotkanie organizacyjne o godz. 18.00 dla wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania. Obecność na Mszy św. obowiązkowa.

3.       We wtorek 01 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata.

4.       Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele dla starszych codziennie o godz. 17.30 przed Mszą św. wieczorną. Dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.30. W kościele w Sierakowie nabożeństwo różańcowe dla wszystkich w każdy czwartek o 16.00 – przed Mszą św.

5.  W środę 02 października wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, Bożego wysłannika.

6.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy kandydatów, ministrantów i rodziców na nabożeństwo o 17.30 i Mszę św. oraz spotkanie w oratorium.

7.  Wszystkich chłopców ze szkoły podstawowej którzy chcieliby wstąpić do wspólnoty ministrantów zapraszamy z rodzicami na spotkanie w sobotę o godz. 10.30 w naszym oratorium.

8.  W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Również w I piątek miesiąca Msza św. dla dzieci o godz. 16.30. Wcześniej możliwość spowiedzi św. Dla starszych spowiedź od godz. 17.30.

9.  W I sobotę miesiąca 05 października Msza św. z nabożeństwem fatimskim wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 10.00. Po błogosławieństwie zmiana tajemnic Żywego Różańca. Wieczorem o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

10.  Za tydzień w naszej wspólnocie będziemy gościć kleryka z WSD w Koszalinie. Będą zbierane ofiary do puszek na utrzymanie tej uczelni.

11.  Oratorium dla dzieci i młodzieży jest czynne od wtorku do piątku w godzinach od 16:00 do 19:00. Serdecznie zapraszamy.

12.           Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, a za wszelką pomoc duchową i materialną składamy z serca podziękowania.

13.           W dniach 08-11 listopada 2019 w naszej parafii organizujemy pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej i sanktuariów ziemi Lubelskiej. Koszt pielgrzymki 550,00 zł, zapisy w zakrystii i kancelarii. Szczegółowy program na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej naszej parafii. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Ponieważ jest ograniczona ilość miejsc będzie decydować kolejność zgłoszeń. Przy zapisach prosimy o wpłatę zaliczki wysokości 200,00 zł. Całość kwoty należy wpłacić do końca października.

14.           W dniach 21.03 – 28.03 2020 roku organizujemy z naszej parafii pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Koszt 2.500,00 zł + 400,00 $ (+ 100,00 $ płatne u pilota). Zapisy do 15 grudnia 2019 na podstawie wpłaty zadatku 2.500,00 zł w kancelarii i u ks. Proboszcza (ks. proboszcz Wojciech Pettke, Tel. 602 350 113). Szczegółowy program na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej naszej parafii. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Całość kwoty należy wpłacić do 15 stycznia 2020 roku.

15.W dniach 16-25.08.2020 organizujemy z naszej parafii pielgrzymkę do Medjugorie. Orientacyjny koszt 750 zł i 270 euro. Szczegóły na ulotkach przy wejściu do kościoła i na stronie internetowej naszej parafii w zakładce aktualności. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 WRZEŚNIA 2019

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dzisiaj 25 niedziela zwykła. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy kolejny cykl katechez szkoły biblijnej. Spotkania ze Słowem Bożym będą w każdą niedzielę o godz. 19.00 w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy.

 

2.       We wtorek 24 września miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożenia wiernych. O 17.30 nabożeństwo ku czci Matki Bożej Wspomożycielki wiernych. Serdecznie zapraszamy.

 

3.       W piątek 27 września po Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele zapraszamy na comiesięczny wieczór chwały z modlitwą uwielbienia Jezusa Chrystusa naszego Pana i Zbawiciela.

 

4.     W poniedziałek 30 września ostatni dzień miesiąca wspomnienie św. Jana Bosko, wielkiego patrona młodzieży. W tym dniu Msza św. i spotkanie organizacyjne o godz. 18.00 dla wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania. Obecność na Mszy św. obowiązkowa.

 

5.       Oratorium dla dzieci i młodzieży jest czynne od wtorku do piątku w godzinach od 16:00 do 19:00. W każdą środę po Mszy św. wieczornej ks. Wojciech wraz z animatorami oratorium zapraszają na modlitewne spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym w adoracji.

 

6.  Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, a za wszelką pomoc duchową i materialną składamy z serca podziękowania.

 

7.  Od 28 grudnia 2019 do 1 stycznia 2020 we Wrocławiu odbędzie się kolejne Europejskie Spotkanie Młodych z Taize. Zapisy przez stronę internetową naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy.

 

8.     W dniach 16-25.08.2020 organizujemy z naszej parafii pielgrzymkę do Medjugorie. Orientacyjny koszt 750 zł i 270 euro. Szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

9.     Do Sakramentu Małżeństwa pragną przystąpić:

Sebastian Wdówka z Kępic i Julia Sklenarska z Łosina – zap. III

 

24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 WRZEŚNIA 2019

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.   Dzisiaj w Skrzatuszu główne uroczystości odpustowe Najświętszej Maryi Matki Bolesnej, Patronki i Opiekunki naszej diecezji. Prośmy przez Jej przyczynę o potrzebne łaski dla świata i naszej Ojczyzny.

 

2.       Od tygodnia rozpoczęło działalność Oratorium św. Jana Bosko. serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież od wtorku do piątku w godzinach od 16.00 – 19.00. w programie min zajęcia kulinarne, korekcyjne, manualne i plastyczne, język angielski, zajęcia muzyczne, nauka gry na gitarze, turnieje szachowe, gry planszowe i inne formy spędzenia radośnie i twórczo czasu pod okiem dorosłych opiekunów.

 

3.       Zwracamy się również z uprzejmą prośbą o przyniesienie do oratorium klocków lego i gier planszowych, które będziemy mogli wykorzystać w zajęciach z naszymi wychowankami.

 

4.   Od niedzieli 22 września rozpoczynamy kolejny cykl katechez szkoły biblijnej. Spotkania ze Słowem Bożym będą w każdą niedzielę o godz. 19.00 w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy.

 

5.   Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i wszelkiego dobra, a za wszelką pomoc duchową i materialną składamy z serca podziękowania.

 

6.   Po Mszy św. zbiórka do puszek, ofiary przeznaczone są na kształcenie w diecezji.

 

7.   Do nabycia w zakrystii są okolicznościowe kalendarze na nowy rok. Koszt jednego to 15,00 zł. Zachęcamy również do czytania Gościa Niedzielnego.

 

8.      Do Sakramentu Małżeństwa pragną przystąpić:

Sebastian Wdówka z Kępic i Julia Sklenarska z Łosina – zap. II

 

23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 08 WRZEŚNIA 2019

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Dzisiaj 23 niedziela w ciągu roku.

 

2.     W środę 11 września o godz. 17.00 w naszym kościele zapraszamy wszystkich do wspólnoty modlitwy według programu z Medjugorie. Od tego roku w drugą środę każdego miesiąca będziemy korzystać z zaproszenia Maryi Królowej Pokoju aby modlić się za najtrudniejsze sprawy naszej parafii.

 

3.     W sobotę 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Odpowiadając na apel o modlitwę Polski pod krzyżem łącząc się duchowo ze wszystkimi uczestnikami tej ogólnopolskiej modlitwy pragniemy zaprosić wszystkich na Drogę Krzyżową i Koronkę do Miłosierdzi Bożego o godz. 15.00 w naszym kościele.

 

4.     W niedzielę 15 września odpust w naszym diecezjalnym sanktuarium w Skrzatuszu. Tego dnia Ojciec Święty Franciszek nada tytuł bazyliki mniejszej dla świątyni w Skrzatuszu. Wiąże się to z uzyskaniem odpustu przez pielgrzymów, którzy będą nawiedzać to sanktuarium.

 

5.     Również w niedzielę 15 września Msza św. o godz. 12.00, a po Mszy św. pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się w tym roku szkolnym do I Komunii św.

 

6.     Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci z klas I odbędzie się w niedzielę 22 września na Mszach św. w Kobylnicy o godz. 12.00 i w Sierakowie
o godz. 10.30.

 

7.     Z racji drugiej niedzieli miesiąca ofiary zbierane podczas Mszy świętych są przeznaczone na cele remontowe naszej parafii.

 

8.     Do nabycia w zakrystii są okolicznościowe kalendarze na nowy rok. Koszt jednego to 15,00 zł. Zachęcamy również do czytania Gościa Niedzielnego. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask i opieki Maryi.

 

9.     W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Mirosław Jaworski i Katarzyna Pawlak ze Słupska – zap. III

Przemysław Goleniewski i Emilia Jarzębińska z Sierakowa – zap. III

Sebastian Wdówka z Kępic i Julia Sklenarska z Łosina – zap. I

 

10.           W minionym tygodniu odszedł do wieczności Tadeusz Kozikowski lat 69 z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 01 WRZEŚNIA 2019

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca i ostatnia niedziela wakacji. O 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Eucharystyczne w naszym kościele.

 

2.     Dzisiaj 1 września wspominamy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie i sercu o wszystkich bohaterach i ofiarach barbarzyństwa wojny. Módlmy się także o pokój na świecie

 

3.     Jutro 02 września rozpoczynamy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie roku dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kobylnicy w kościele parafialnym o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz rodziców i nauczycieli do licznego udziału.      Dla dzieci ze szkoły podstawowej w Kończewie Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w czwartek o godz. 16.00 w kościele w Sierakowie. Zapraszamy serdecznie.

 

4.     We wtorek 03 września o godz. 19.30 w Multikinie w Słupsku odbędzie się projekcja najnowszego filmu „Tajemnica Ojca Pio”. Koszt biletu 12 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zbiórka przy kasie kina o godz. 19.10. Serdecznie zapraszamy.

 

5.     Kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 18.30 – 19.00

 

6.     Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci z klas I odbędzie się w niedzielę 22 września na Mszach św. w Kobylnicy o godz. 12.00 i w Sierakowie
o godz. 10.30.

 

7.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek rozpoczęcie roku ministranckiego. Zapraszamy ministrantów i rodziców na nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana o 17.30 i Mszę św. oraz spotkanie z ks. opiekunem.

 

8.     W I piątek 06 września odwiedziny chorych od godz. 9.00. O 16.30 Msza św. dla dzieci i okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej. Dla starszych spowiedź i nabożeństwo o godz. 17.30.

 

9.     W I sobotę miesiąca 07 września Msza św. z nabożeństwem fatimskim wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 10.00. Po błogosławieństwie zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy wszystkich serdecznie do odpowiedzi na zaproszenie Matki Bożej. Natomiast wieczorem
o godz. 17.30 zapraszamy tradycyjnie na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

 

10.           Polecamy cotygodniową lekturę Gościa Niedzielnego

 

11.           W niedzielę 15 września w Skrzatuszu będziemy przeżywać odpust Matki Bożej Bolesnej. Koszt wyjazdu 50.00 zł. Są jeszcze 3 wolne miejsca. Wyjazd w niedzielę rano 15 września o godz. 5.00 spod kościoła w Kobylnicy.

 

12.           W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Mirosław Jaworski i Katarzyna Pawlak ze Słupska – zap. II

Przemysław Goleniewski i Emilia Jarzębińska z Sierakowa – zap. II

Wojciech Zakrzewski ze Starogardu Gd. i Milena Sakowicz z Bolesławic – zap. II

 

13.           W minionym tygodniu odeszła do wieczności Helena Żyła lat 96 z Widzina.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

21 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 SIERPNIA 2019

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony w naszym kościele dzisiaj o godz. 14.00. Będziemy dziękować Panu Bogu za dary nieba i wszystkich ludzi pracujących na roli.

 

2.     Jutro 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków.

 

3.     W sobotę, 31 sierpnia miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Msza św. wieczorna w intencji wszystkich dobrodziei parafii przez wstawiennictwo św. Jana Bosko. Po Mszy św. ucałowanie relikwii.

 

4.     W następną niedzielę 1 września, wspominamy kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie o wszystkich bohaterach i ofiarach. Módlmy się także o pokój na świecie

 

5.     Również za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 17.30 w Kobylnicy nabożeństwo Eucharystyczne. Serdecznie zapraszamy.

 

6.     Od następnej niedzieli, 1 września wracamy do rozkładu Mszy św. w ciągu roku. W Bolesławicach o godz. 12.00 i w Sierakowie w czwartki o godz. 16.00

 

7.     We wtorek 03 września o godz. 19.30 specjalnie dla naszej parafii w Multikinie w Słupsku odbędzie się projekcja najnowszego filmu „Tajemnica Ojca Pio”. Koszt biletu 12 zł. Jest 100 wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Zbiórka przy kasie kina o godz. 19.15. Serdecznie zapraszamy.

 

8.     Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdecznie życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Jasnogórskiej Wspomożycielki. Polecamy cotygodniową lekturę Gościa Niedzielnego

 

9.     W niedzielę 15 września w Skrzatuszu będziemy przeżywać odpust Matki Bożej Bolesnej. Zapraszamy wszystkich drogich parafian do pięknej modlitwy u tronu naszej Matki. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii i kancelarii. Wyjazd w niedzielę rano 15 września o godz. 5.00 spod kościoła w Kobylnicy. Koszt wyjazdu 50.00 zł.

 

10.           W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Mateusz Cichy i Karolina Żerman z Kobylnicy – zap. III

Sławomir Kalinowski z Kobylnicy i Zyta Lalko z Siemianic – zap. III

Mirosław Jaworski i Katarzyna Pawlak ze Słupska – zap. I

Przemysław Goleniewski i Emilia Jarzębińska z Sierakowa – zap. I

Wojciech Zakrzewski ze Starogardu Gd. i Milena Sakowicz z Bolesławic – zap. I

 

 

20 NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 SIERPNIA 2019

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       „Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął” – Słowo Chrystusa jest w stanie przemienić nasze życie, jeśli tylko zechcemy i pozwolimy Mu na to.

 

2.       Przeżywamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Celem wstrzemięźliwości od picia napojów alkoholowych, jest przeproszenie Miłości Bożej za ogromne cierpienia, jakie niesie naszym rodzinom i Ojczyźnie nieszczęście alkoholizmu.

 

3.     W czwartek 22 sierpnia – Najświętszej Maryi Panny Królowej. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Król Polski Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego ofiarował nasz naród w królewską opiekę Maryi.

 

4.       W sobotę, 24 sierpnia obchodzimy miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki wiernych. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno błagalne wszystkich czcicieli Maryi o godz. 17.30 w naszym kościele..

 

5.       Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask i Bożego błogosławieństwa, a miłym gościom pięknego czasu odpoczynku.

 

6.       Składamy z serca podziękowanie za wszelkie ofiary duchowe i materialne na potrzeby naszej parafii.

 

7.       W niedzielę 15 września w Skrzatuszu będziemy przeżywać odpust Matki Bożej Bolesnej. Zapraszamy wszystkich drogich parafian do pięknej modlitwy u tronu naszej Matki. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii i kancelarii. Wyjazd w niedzielę rano 15 września o godz. 5.00 spod kościoła w Kobylnicy. Koszt wyjazdu 50.00 zł.

 

8.       W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Wojciech Maszota i Mirela Korol z Kobylnicy – zap. III

Szymon Feszler z Ustki i Adriana Marquardt z Kobylnicy – zap. III

Mateusz Kołodyński z Bolesławic i Anna Kuleta z Elbląga – zap. III

Mateusz Cichy i Karolina Żerman z Kobylnicy – zap. II

Sławomir Kalinowski z Kobylnicy i Zyta Lalko z Siemianic – zap. II

 

 

 

19 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 SIERPNIA 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.     Parafia w Polanowie oraz o. o Franciszkanie zapraszają w środę 14 sierpnia na Uroczystość Zaśnięcia N.M.P. W programie: - 19.00 – Akatyst ku czci Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy ( Święta Góra Polanowska ) - procesja z figurą zaśnięcia N.M.P. ze Świętej Góry do dużego kościoła w Polanowie -  Msza św.

 

2.     W czwartek 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z tradycją na Mszy Świętej pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża. Rozkład Mszy św. jak w każdą Niedzielę. W kościele filialnym w Sierakowie – odpust. Msza św. Odpustowa o godz. 10.30. Mszę św. odprawi i słowo Boże wygłosi ks. Józef Olszewski z parafii Maksymiliana Kolbe w Słupsku.

 

3.     Z tym świętem Maryjnym sięgamy pamięcią do naszej historii, aby wspomnieć „Cud nad Wisłą” z 1920 roku.

 

4.     Przez ostatnie dni myśli i serca Polaków, podążają razem z pielgrzymami na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie sprawy, narodowe, naszych rodzin i osobiste.

 

5.     Dziękujemy za wsparcie materialne i duchowe naszej świątyni a zwłaszcza za dzisiejszą tacę, z racji drugiej Niedzieli miesiąca.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        W środę 14 sierpnia – święty Maksymilian Maria Kolbe, męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia. Niech uczy nas miłości do drugiego człowieka;

 

4.     W niedzielę 15 września w Skrzatuszu będziemy przeżywać odpust Matki Bożej Bolesnej. Zapraszamy wszystkich drogich parafian do pięknej modlitwy u tronu naszej Matki. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii i kancelarii. Wyjazd w niedzielę rano 15 września o godz. 5.00 spod kościoła w Kobylnicy. Koszt wyjazdu 50.00 zł.

 

5.     W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Mateusz Wielg i Adela Klimkowska z Kończewa – zap. III

Miłosz Sawicki i Wioleta Mettel z Plewisk – zap. II

Paweł Muca ze Swołowa i Patrycja Dominiuk z Widzina – zap. II

Wojciech Maszota i Mirela Korol z Kobylnicy – zap. II

Szymon Feszler z Ustki i Adriana Marquardt z Kobylnicy – zap. II

Mateusz Kołodyński z Bolesławic i Anna Kuleta z Elbląga – zap. II

Mateusz Cichy i Karolina Żerman z Kobylnicy – zap. I

Sławomir Kalinowski z Kobylnicy i Zyta Lalko z Siemianic – zap. I

18 NIEDZIELA ZWYKŁA – 04 Sierpnia 2019

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Dziś – 18 niedziela w ciągu roku i I niedziela miesiąca sierpnia. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszach św. w naszych kościołach, a o godz. 17.30 nabożeństwo Eucharystyczne. Serdecznie zapraszamy

 

2.     Witamy serdecznie ks. Andrzeja Pastwę salezjanina, który wolą przełożonych został skierowany do pracy duszpasterskiej w naszej parafii.

 

3.     Sierpień to miesiąc pielgrzymowania do domu Maryi naszej najlepszej Matki na Jasnej Górze. Zachęcamy wszystkich was do szczególnej łączności modlitewnej
z pielgrzymami.

 

4.     Miesiąc sierpień to również miesiąc trzeźwości. Zapraszamy do podjęcia duchowych zmagań w intencji rodzin naszej parafii.

 

5.     We wtorek 06 sierpnia Kościół obchodzi święto Przemienienia Pańskiego, przypominając nam wydarzenie na górze Tabor, gdy Jezus ujawnił swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów. Msza Święta w naszej świątyni o godz. 18.00

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        w czwartek 8 sierpnia – święty Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.

·        w piątek 9 sierpnia, – święta Teresa Benedykta od Krzyża, filozof, nawrócona na chrześcijaństwo w wieku 30 lat, karmelitanka. Oddała swoje życie w obozie w Auschwitz. Jest patronką Europy;

·        w sobotę, 10 sierpnia – święty Wawrzyniec, diakon Kościoła rzymskiego. Zginął męczeńską śmiercią w 258 roku;

 

6.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask. Miłym gościom pięknych chwil wypoczynku.

 

7.     W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Adam Kański z Widzina i Milena Kozioł ze Słupska – zap. III

Mateusz Wielg i Adela Klimkowska z Kończewa – zap. II

Miłosz Sawicki i Wioleta Mettel z Plewisk – zap. I

Paweł Muca ze Swołowa i Patrycja Dominiuk z Widzina – zap. I

Wojciech Maszota i Mirela Korol z Kobylnicy – zap. I

Szymon Feszler z Ustki i Adriana Marquardt z Kobylnicy – zap. I

Mateusz Kołodyński z Bolesławic i Anna Kuleta z Elbląga – zap. I

 

8.     W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Józef Kłak lat 69 z Sierakowa i Stanisław Szajner lat 68 z Widzina.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 LIPCA 2019

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.     Dziś 17 niedziela w ciągu roku W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc sierpień. W tym czasie ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączymy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki.

 

 

 

2.     W środę 31 lipca wspomnienie św. Jana Bosko. Na Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się za wszystkich dobrodziei naszej parafii.

 

 

 

3.     W czwartek 01 sierpnia ze Słupska rusza kolejna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

 

 

4.     Również w czwartek 01 sierpnia mija 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech ofiara życia tylu młodych synów i córek tej ziemi staje się nieustannie dla każdego z nas wielka szkołą patriotyzmu.

 

 

 

5.     W piątek 02 sierpnia ci, którzy nawiedzą kościół parafialny, przystąpią do Komunii Świętej i pomodlą się w intencjach wyznaczonych przez papieża, mogą otrzymać tak zwany odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu.

 

 

 

6.     W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo do Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana o 17.30. W tym miesiącu w I piątek nie ma odwiedzin chorych, o 17.30 nabożeństwo i okazja do spowiedzi. W sobotę dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o 17.30

 

 

 

7.     W następną niedzielę przypada I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszach św. w naszych kościołach, a o godz. 17.30 nabożeństwo Eucharystyczne. Serdecznie zapraszamy.

 

 

 

8.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask. Miłym gościom pięknych chwil wypoczynku.

 

 

 

9.     W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

 

Jakub Świtek i Dominika Kopińska z Kobylnicy – zap. III

 

Karol Sykuła z Kobylnicy i Elwira Osowska ze Starej Sobótki – zap. III

 

Adam Kański z Widzina i Milena Kozioł ze Słupska – zap. II

 

Mateusz Wielg i Adela Klimkowska z Kończewa – zap. I

 

 

 

16 NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 LIPCA 2019

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.  „Troszczysz się o tak wiele …” Chrystus w dzisiejszej Ewangelii upomina każdego z nas i prosi byśmy wybrali to, co najcenniejsze dla naszego zbawienia – spotkanie
z Nim w przestrzeni naszego zabieganego życia.

 

 

 

2.  We wtorek, 23 lipca, w kościele obchodzimy święto Świętej Brygidy, patronki Europy.

 

 

 

3.  W środę, 24 lipca miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki wiernych. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno błagalne w naszym kościele o 17.30.

 

 

 

4.  W czwartek, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła.

 

 

 

5.  Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. W tym dniu po Mszy św. o godz. 18.00 będzie poświęcenie pojazdów z modlitwą o roztropne ich wykorzystywanie.

 

 

 

6.  Wszystkim solenizantom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia przez wstawiennictwo Maryi Matki i Wspomożycielki.

 

 

 

7.  Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”

 

 

 

8.  Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy od 1 do 13 sierpnia. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek 29 lipca o godz. 18.30 w kościele p w
św. Jana Kantego w Słupsku.

 

 

 

9.  W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

 

Kamil Karcz i Julia Bąkowska ze Słupska – zap. III

 

Jakub Świtek i Dominika Kopińska z Kobylnicy – zap. II

 

Karol Sykuła z Kobylnicy i Elwira Osowska ze Starej Sobótki – zap. II

 

Adam Kański z Widzina i Milena Kozioł ze Słupska – zap. I

 

 

 

15 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 LIPCA 2019

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

 

1.  Dziś 15 niedziela zwykła. Zapraszamy do świętowania niedzieli jako dnia poświęconego Panu Bogu i rodzinie, która jest domowym Kościołem i pierwszym środowiskiem wiary dla rodziców i dzieci.

 

 

 

2.  We wtorek 16 lipca wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel zwaną Matką Bożą Szkaplerzną. Wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju ale znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością.

 

 

 

3.  Zapraszamy na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym w czwartek na 17.30 w naszym kościele.

 

 

 

4.  W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

 

 

 

5.  Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, a miłym gościom dobrego czasu wypoczynku.

 

 

 

6.  Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym są przeznaczone na cele remontowe naszej świątyni.

 

 

 

7.  Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy od 1 do 13 sierpnia. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek 29 lipca o godz. 18.30 w kościele p w
w. Jana Kantego w Słupsku.

 

 

 

8.  Korzystając z czasu wakacyjnego rozpoczęliśmy wymianę nagłośnienia w naszej świątyni. Za wszelkie utrudnienia w tym względzie przepraszamy. Remont powinien zakończyć się do następnej niedzieli.

 

 

 

9.  W przyszłym roku szkolnym Komunia św. w Kobylnicy będzie w sobotę, 09 maja, w Sierakowie 10 maja razem z rocznicą I Komunii. Termin bierzmowania zostanie podany w późniejszym czasie.

 

 

 

10.           W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

 

Kamil Karcz i Julia Bąkowska ze Słupska – zap. II

 

Jakub Świtek i Dominika Kopińska z Kobylnicy – zap. I

 

Karol Sykuła z Kobylnicy i Elwira Osowska ze Starej Sobótki – zap. I

 

 

 

14 NIEDZIELA ZWYKŁA – 07 LIPCA 2019

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.   Dziś pierwsza niedziela miesiąca. W naszych świątyniach po Mszach św. zmiana tajemnic Żywego Różańca. O 17.30 nabożeństwo Eucharystyczne. Niech trwające wakacje, staną się okazją do pogłębienia wiary przez pełne uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii.

 

2.   Naszą modlitwą i pamięcią ogarniamy ludzi pracujących na roli, również tych wszystkich, dzięki którym możemy odpoczywać na upragnionych wakacjach. Niech Pan Bóg błogosławił w ich trudzie.

 

3.   W czwartek 11 lipca w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 przed Mszą św. wieczorną.

 

4.   Od września nastąpi zmiana w spotkaniach Wspólnoty Żywego Różańca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca będzie w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 10.00 w naszym kościele. Wszystkich, którzy pragną włączyć się w nurt wytrwałej modlitwy poprzez prostą, codzienną dziesiątkę różańca św. zapraszamy
w sobotę 07 września na godz. 10.00

 

5.   Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki, a za wszelkie dobro składamy najserdeczniejsze podziękowanie wraz z pamięcią w modlitwie.

 

6.   Zapraszamy do cotygodniowej lektury „Gościa Niedzielnego”. Niech dobre słowo będzie umocnieniem dla każdego z nas.

 

7.   W poniedziałek 15 lipca od godz. 14.00 w przychodni lekarskiej przy ul. Głównej 54A w Kobylnicy będzie możliwość dokonać kompleksowych badań lekarskich. Bliższe informacje w przychodni. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

8.   W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Mikołaj Korsak ze Słupska i Magdalena Płaszczyk z Kobylnicy – zap. III

Aleksander Foryś z Klonowej i Paulina Kuzioła z Kobylnicy – zap. III

Kiziukiewicz Sławomir i Borowicz Anna z Łosina – zap. II

Kamil Karcz i Julia Bąkowska ze Słupska – zap. I

 

13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 CZERWCA 2019

Ogłoszenia duszpasterskie

1.   Trwają wakacje. Niech na naszych wakacyjnych drogach nie zabraknie modlitwy i radosnego przebywania z Bogiem na niedzielnych Eucharystiach.

 

2.   W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne; o 17.30 nabożeństwo do Chrystusa Najwyższego Kapłana. W pierwszy piątek lipca i sierpnia nie będzie odwiedzin chorych. O 17.30 nabożeństwo I-szo piątkowe i okazja do spowiedzi. Pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. O 17.30 nabożeństwo do Niepokalanej.

 

3.       W czasie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki i środy w godzinach od 18.30 – 19.30

 

4.       Zapraszamy do czytania cotygodniowej prasy katolickiej. Wszystkim solenizantom, składamy najserdeczniejsze życzenia