Msze Święte

KOBYLNICA

Msze św. w niedzielę

7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

Msze św. w dzień powszedni
9:00 i 18:00

Podczas Mszy św. jest

możliwość przystąpienia do spowiedzi


ŁOSINO

Msza św. w niedzielę

9:00


SIERAKOWO

Msza św. w niedzielę

10:30

Msza św. w czwartek

16:00


BOLESŁAWICE

 

 

Kontakt

Kancelaria parafialna czynna w:

Podana godzina jest orientacyjna - kancelaria jest czynna po Liturgii wieczornej 

Poniedziałek w godzinach 18:30-19:00

Środę w godzinach 18:30-19:00

Piątek w godzinach 18:30-19:00

W czasie kolędy pn, śr, pt 9:30-10:30

 

Dane kontaktowe:

 ul. Główna 65

76-251 Kobylnica

 

Nr telefonu: 59 842 90 29


Nr konta parafialnego:
BS Sławno Filia w Kobylnicy
nr 16 9317 0002 0090 1554 2000 0010

Polecamy

                                TRZECIA NIEDZIELA WCIĄGU ROKU                                                              23 stycznia 2022

 

                                     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”.

 

2. Wczoraj zakończyliśmy czas wizyt duszpasterskich zwanych "Kolędą". Za gorące i serdeczne przyjęcie, oraz za złożone ofiary z serca dziękujemy. W tym tygodniu uzupełnimy wizyty dla rodzin, które z różnych względów zostały pominięte. Zgłoszenia prosimy składać w zakrystii po każdej Mszy świętej.

 

3. Od soboty 29 stycznia w Kobylnicy wracamy do odprawiania Mszy świętych o godz. 18.00. Każda Msza święta sobotnia wieczorna jest traktowana jako niedzielna. W Sierakowie rozpoczniemy odprawianie Mszy świętych czwartkowych wraz z Drogą Krzyżową od 3 marca.

 

4. Ze względu na chorobę członków chóru  " Cecylia" z Rumi dzisiejszy koncert kolęd został odwołany. Chór bardzo przeprasza.

 

5. W przyszłą Niedzielę o godz. 12.00 w czasie Mszy świętej dzieci z naszego Oratorium wystawią Jasełka zorganizowane przez Wychowawców i Opiekunów Oratorium.

 

6. We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 

7.  W środę, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha.

 

8. W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.

 

9. W przyszłą niedzielę, 30 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych.

 

10. Organizujemy pielgrzymkę do Medziugorje w dniach: od 15 do 26 sierpnia. Chętnych prosimy o zgłaszanie się od początku lutego w kancelarii lub zakrystii.

 

 

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem.

 

12. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Paweł Tomasiak l. 47 z Kobylnicy i Władysława Jórczykowska l. 77 z Kobylnicy. Wypraszajmy im dar życia wiecznego:

 

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 24 stycznia – Święty Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy;

- środa, 26 stycznia – Święci Biskupi Tymoteusz i Tytus (I w.), bliscy współpracownicy Świętego Pawła Apostoła;

- piątek, 28 stycznia – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, filozof i teolog chrześcijański.

 

 

 

                              DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                         16 stycznia 2022

 

                                OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

 

2. W dzisiejszą niedzielę gościmy w Kobylnicy ks. Tomasza Kancelarczyka założyciela fundacji Małych Stópek. Ks. Tomasz głosi dzisiaj Słowo Boże i opowiada o założonej przez siebie fundacji. Otoczmy naszymi modlitwami to wielkie i piękne dzieło.

 

3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

 

4. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

 

5. W przyszłą niedzielę o godzinie 10.30 będziemy gościli w Kobylnicy chór "Cecylia" z Rumi, który ubogaci liturgię Mszy świętej, a po Mszy świętej koncert kolęd w ich wykonaniu. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Parafian.

 

6. Trwa czas wizyt duszpasterskich zwanych kolędą. Dziękujemy za ciepłe i serdeczne przyjęcie księży w Waszych domach. W tym tygodniu pragniemy odwiedzić w poniedziałek i wtorek Bolesławice, w środę Sierakowo, w czwartek Kończewo, w piątek Widzino i w sobotę Łosino. Gdyby zostały pominięte mieszkania prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Kolęda tylko na zaproszenie kapłanów przez naszych Parafian.

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym  życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

 

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 17 stycznia – Święty Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;

- środa, 19 stycznia – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego;

- piątek, 21 stycznia – Święta Agnieszka (III/IV w.), dziewica i męczennica.

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO                                                                        9 stycznia 2022

 

                                     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

 

2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

 

3. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego.

 

4. W tym tygodniu będziemy kontynuowali wizytę kolędową. Dziękujemy tym wszystkim, którzy nas przyjęli, za serdeczność, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie. Porządek wizyty kolędowej na najbliższy tydzień jest dostępny na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 12.00. Jeżeli zdarzyło się, że zostało pominięte mieszkanie, bardzo prosimy o zgłoszenie telefoniczne lub w zakrystii, postaramy się odwiedzić każdą rodzinę, do której zostaniemy zaproszeni.

 

5. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na cele remontowe parafii.

 

6. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii ks. Tomasza Kancelarczyka Założyciela Fundacji Małych Stópek, który będzie głosił Słowo Boże na wszystkich Mszach świętych i opowie o swojej fundacji, a w kolejną niedzielę 23 stycznia gościmy chór parafialny z Rumi "Cecylia", który uświetni liturgię o godz. 12.00, a po Mszy świętej zapraszamy na koncert kolęd w ich wykonaniu.

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty Bóg powołał do siebie Sabinę Kotęga l. 90 z Kończewa. Módlmy się, aby dostąpiła radości wiecznej:

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

2 NIEDZIELA W OKRESIE BOŻEGO NARODZENIA – 02.01.2022

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dzisiaj w naszych kościołach zmiana tajemnic Żywego Różańca, a o godz. 17.30 nabożeństwo Eucharystyczne z okazji I niedzieli miesiąca.

 

2.       W czwartek, 06 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana tradycyjnie świętem Trzech Króli. Hołd, jaki składają Bożej Dziecinie Mędrcy ze Wschodu jest znakiem, że i poganie zostali powołani do wiary. W tym dniu rozkład Mszy św. niedzielny.

 

3.       Podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy kredę i kadzidło. Kredą kreślimy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Przez ten znak podkreślamy że jak Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Litery (C+ M + B 2022) oznaczają również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat” i stanowią wobec innych świadectwo naszej wiary.

 

4.     W tym dniu przypada również Misyjny Dzień Dzieci. Szczególną modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki, modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i misyjne. Będą zbierane ofiary do puszek, które są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. Na godz. 17,30 zapraszamy ministrantów i ich rodziców na comiesięczne nabożeństwo powołaniowe i Mszę świętą.

 

5.     W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Do południa odwiedzimy naszych chorych z sakramentami świętymi. Spowiedź w tym dniu przed i w czasie Mszy świętej.

 

6.       W naszej parafii trwa kolęda. Przeżyjmy ją w duchu Bożonarodzeniowej radości, modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. W tym tygodniu kapłani kolędują w Kobylnicy. Szczegółowy rozkład kolędy jest umieszczony w gablocie, przedsionku kościoła i na stronie internetowej naszej parafii. Kolęda wyłącznie na zaproszenie przez naszych Parafian.

 

7.       Przez okres trwania kolędy biuro parafialne będzie czynne w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9.30-10.30 rano. Na czas kolędy nie ma Mszy św. wieczornej w ciągu tygodnia.

 

8.       W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia.

 

9.       Zapraszamy do czytania i refleksji zawartych w cotygodniowej prasie katolickiej.

 

10.   Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wszelkich łask i Bożego błogosławieństwa.

 

11.  W tym tygodniu odeszła do wieczności Stanisława Anioł l. 63 z Widzina. Pogrzeb we wtorek o godz. 10.00.

 

Wieczny odpoczynek.........

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI –

NOWY ROK 01.01.2022

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.  Dziś Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy wszelkiej pomyślności: zdrowia, szczęścia, wielu sukcesów i spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg błogosławi
i udziela swej łaski za wstawiennictwem Maryi Bożej Rodzicielki.

 

2.  Dzień dzisiejszy jest również ogłoszony Światowym Dniem Modlitw o Pokój.
W naszych modlitwach pamiętajmy o tej intencji.

 

3.  Jutro Pierwsza Niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze.

 

4.     Od poniedziałku 03 stycznia rozpoczynamy kolędę. Szczegółowy plan jest podany
w gablocie, w przedsionku kościoła i na stronie internetowej naszej parafii. W tym roku ze względu na pandemię kolęda tylko na zaproszenie przez naszych Parafian. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Kolędę od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 12.00.

 

5.     Przez okres trwania kolędy biuro parafialne będzie czynne w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9.30-10.30 rano. W styczniu ze względu na kolędy Mszę świętą w ciągu tygodnia będziemy odprawiali tylko o godzinie 9.00.

 

6.     W czwartek 06 stycznia Święto Trzech Króli. Msze świete według rozkładu niedzielnego. Na Mszach św. poświęcenie kadzidła
i kredy. Rozkład Mszy świętych niedzielny. Jest to też pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy ministrantów z ich rodzicami na nabożeństwo na godz. 17.30 i Mszę świętą w ich intencji.

 

7.     W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca.

 

8.     W I piątek nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o 8.30. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Wszystkich, którzy uczestniczą w pierwszych piątkach miesiąca, a nie mogą być w piątek rano zapraszamy na poranną Mszę św. w sobotę!

 

 

 

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

26 grudnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.

 

2. Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Obrzęd błogosławieństwa wina podczas Mszy Świętej o godz. 9.00.

 

3. We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.

 

4. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne przed Mszą Świętą o godz. 17.30. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

 

5. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.

 

6. W przyszłą Niedzielę zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze.

 

7. Od 3 stycznia rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy z domownikami oraz rozmowy na tematy wiary oraz bieżących spraw duszpasterskich. Plan wizyty kolędowej jest dostępny na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii.

 

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 27 grudnia - Święty Jan Apostoł, brat Świętego Jakuba Większego, umiłowany uczeń Jezusa, autor Ewangelii, Księgi Apokalipsy oraz trzech listów;

- wtorek, 28 grudnia – Święci Młodziankowie, dzieci zamordowane z rozkazu Heroda po narodzinach Zbawiciela.

 

NARODZENIE PAŃSKIE                                               25 grudnia 2021

 

 

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. „Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas” – tymi słowami Święty Jan obwieszcza nam tajemnicę narodzin Chrystusa. Dziś, w uroczystość Narodzenia Pańskiego, pochylamy się nad tajemnicą Boga, który dla nas i dla naszego zbawienia stał się człowiekiem. Niech to wydarzenie napełnia nas radością i Bożym światłem. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania, otwartości na przychodzącego Pana i Jego moc. Niech Bóg udziela wam obficie swoich darów, wspomaga swoim słowem i błogosławieństwem na drogach codzienności.

 

2. Pragnę z całego serca podziękować Salezjanom Współpracownikom, Animatorom Oratorium, młodzieży i dzieciom za przygotowanie kościoła do dzisiejszej uroczystości. Szczególne podziękowania składam moim Współbraciom: ks. Wojciechowi, ks. Andrzejowi i ks. Jerzemu za dobro i wysiłek w przygotowaniu świąt Bożego Narodzenia. Serdeczne podziękowania kieruję do p. Kościelnego Rafała, p. Organisty Jana i Ministrantów.

 

3. Na Filiach. Dziękujemy mieszkańcom Sierakowa Kolonia za dekoracje kościoła w Sierakowie. Parafianom z Łosina za dekoracje naszej kaplicy. Niech Boże Dziecię błogosławi za dobro jakiego doświadczamy.

 

4. Msze Święte będą sprawowane jeszcze o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. W Łosinie o 9.00 i Sierakowie o 10.30. W dniu dzisiejszym nie ma w Kobylnicy Mszy świętej o 7.00 i 18.00.

 

5. Dzisiejszą uroczystością rozpoczynamy okres Narodzenia Pańskiego, który potrwa do 9 stycznia – do święta Chrztu Pańskiego. 

 

6. Jutro, w niedzielę, 26 grudnia, drugi dzień naszego świętowania i jednocześnie święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy wszystkich serdecznie do świątyni na modlitwę w intencji naszych rodzin, aby były one środowiskiem wzrastania w wierze, nadziei oraz miłości do Boga i ludzi. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego.

 

7. Kolędę rozpoczniemy 3 stycznia 2022 roku. Rozkład jest wywieszony w gablocie przed kościołem, w przedsionku kościoła i na stronie internetowej naszej parafii. W kościołach podamy rozkład na najbliższy tydzień w niedzielę 26 grudnia. Ze względu na pandemię kolęda na zaproszenie przez naszych Parafian.

 

8. W styczniu Msze święte w  dni powszednie w Kobylnicy będą odprawiane tylko o godz. 9.00. W Sierakowie w styczniu nie będzie Mszy świętych w dni powszednie.

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                                                                          19 grudnia 2021

 

                                     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego.

 

2. Codziennie o godz. 17.30 Nowenna do Bożego Narodzenia, z wyjątkiem 24 grudnia, nowenna w tym dniu o godz. 8.30 i o godz. 9.00 Msza święta.

 

3. Do piątku włącznie zapraszamy codziennie na Msze Święte roratne o godz. 6.30.

 

4. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej prosimy o pomoc w strojeniu kościoła Salezjanów Współpracowników, Opiekunów Oratorium, Ministrantów, dzieci i młodzież i wszystkich chętnych. Z góry dziękujemy za okazywaną życzliwość.

 

5. W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

 

6. Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Pasterkami o godzinach:

 

     - 15.30   -     dla dzieci ze specjalnym błogosławieństwem najmłodszych

     - 21.00   -     w Łosinie i Sierakowie

     - 22.00 i 23.00 - Kobylnica

 

Ofiary zbierane na tacę w czasie pasterek są przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia.

 

7. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia nie ma Mszy świętej o godzinie 7.00 i 18.00.

 

8. W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte będą sprawowane w naszej świątyni według stałego porządku.

 

9. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i  pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

 

10. W gablocie przed kościołem, w przedsionku i na stronie internetowej: salezjaniekobylnica.pl w rubryce Aktualności jest rozmieszczony rozkład kolędy na 2022 rok. W tym roku ze względu na pandemię kolęda będzie odbywała się na zaproszenie przez naszych Parafian. Zapisy na kolędę przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Kolędę rozpoczynamy 3 stycznia 2022 roku.

 

11. W styczniu na czas kolędy w dni powszednie nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00. Będziemy odprawiali Mszę świętą tylko o 9.00.

 

12. Dziękujemy za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę i konto parafialne. Udało się nam wyciąć 14 drzew na cmentarzu w Kobylnicy, a w nowym roku planujemy wyciąć pozostałe suche drzewa i powiększyć cmentarz, oraz  rozpocząć budowę nowej kaplicy w Bolesławicach, a w Sierakowie w kościele planuje się wymianę nowych witraży.

 

13. Składamy również podziękowania za zorganizowanie i rozwiezienie paczek dla najbardziej potrzebujących.

 

14. Sierakowo. Prosimy mieszkańców Sierakowa Kolonia o pomoc w dekorowaniu kościoła dzisiaj na godz. 16.00.

 

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków.

 

16. Zmarłym, którzy w ostatnim tygodniu przeszli do domu Ojca, wypraszajmy dar życia wiecznego:

 

 

 Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

                                 TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                                                         12 grudnia 2021

 

          OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.

 

2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.

 

3. Dzisiaj na Mszę świętą na godz. 12.00 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej. Po Mszy świętej spotkanie z rodzicami.

 

4. Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

 

5. Od czwartku, 16 grudnia o godz. 17.30, rozpoczynamy Nowennę do Bożego Narodzenia, która będzie odprawiana do 24 grudnia, stanowi ona bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. 17 grudnia dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.

 

6. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy, można  także zaopatrzyć się w pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

 

7. Bardzo dziękujemy rodzinom, które przygotowały paczki dla potrzebujących pomocy. Dziękujemy także p. Marioli Kuźniar za zorganizowanie akcji pomocy potrzebującym. Najpiękniejszym darem niech będzie radość i łzy wzruszenia tych, którzy otrzymają te dary serca. Niech Pan Bóg błogosławi waszą dobroć.

 

8. W gablocie przed kościołem, w przedsionku i na stronie internetowej: salezjaniekobylnica.pl w rubryce Aktualności jest rozwieszony rozkład kolędy na 2022 rok. W tym roku ze względu na pandemię kolęda odbywa się na zaproszenie przez naszych Parafian.

 

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.

 

9. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana Stanisław Witkowski 69 z ul. Głównej w Kobylnicy i Barbara Wiła l. 75 z ul. Rzecznej w Kobylnicy. Polecajmy zmarłych miłosierdziu Bożemu:


Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....

 

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 13 grudnia – Święta Łucja (ok. 281-304), dziewica i męczennica;

- wtorek, 14 grudnia - Święty Jan od Krzyża (1542-1591), karmelita, mistyk i doktor Kościoła.

 

                                    DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

                                                             5 grudnia 2021

 

                                   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.

 

2. Dziś także pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze. Nowenna do NMP Niepokalanej dzisiaj i jutro o godz. 17.30. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy we wtorek o godz. 17.30. Również dzisiaj na Mszy świętej o godz. 10.30 możemy wyrazić naszą wdzięczność ks. Andrzejowi za posługę w naszej parafii z okazji minionych imienin.

 

3. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

 

4. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. W naszej parafii Msze Święte tego dnia o godz.6.30, 9.00 i 18.00 w Kobylnicy i o godz. 16.00 w Sierakowie. O godz. 12.00 łączymy się z całym światem w godzinnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem w intencji nawrócenia zatwardziałych grzeszników, szczególnie kapłanów, którzy porzucili swój stan.

 

5. Msze Święte roratne sprawowane są codziennie o godz. 6.30. Serdecznie zapraszamy! Zabierzmy ze sobą lampiony. Dzieci prosimy o przynoszenie też serduszek z wypisanymi dobrymi uczynkami.

 

6. Zachęcamy także do korzystania ze spowiedzi świętej. Codziennie kapłani posługują w konfesjonale na każdej Mszy Świętej. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.

 

7. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. W zakrystii są także do nabycia pobłogosławione opłatki.

 

8. 3 stycznia rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. W tym roku ze względu na pandemię rodziny odwiedzimy na zaproszenie. W przyszłym tygodniu zostanie podany rozkład kolędy.

 

9. Przygotowane paczki  za "Bombki życzliwości" z choinek w naszych kościołach prosimy składać do niedzieli 12 grudnia włącznie w swoich kościołach.

 

10. Następna niedziela to druga niedziela miesiąca - taca przeznaczona na cele remontowe parafii.

 

11. Za wszelkie dobro, jakiego doświadczamy od Was, składamy z serca podziękowanie i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

12. Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.

 

13. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Eugenia Nowak l.75 z Kobylnicy, Teresa Walusiak l. 63 z Kobylnicy i Bogumiła Leszczyńska l. 67 z Kobylnicy.

 

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

- wtorek, 7 grudnia – Święty Ambroży (ok. 339-397), biskup Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła.

                              PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                       28 listopada 2021

    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie trzeci rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2021/2022 są słowa „Posłani w pokoju Chrystusa”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.

 

2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą odprawiane o godz. 6.30. Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratnie i świece, a po każdej Mszy Świętej zapraszamy dzieci i młodzież na kakao do naszego Oratorium.

 

3. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami. Szczególną okazją do tego są rekolekcje adwentowe, które dzisiaj rozpoczynamy. Rekolekcje głosi ks. Bartłomiej Wacławek z Gdyni. Życzymy Mu Mocy Ducha Świętego. Rozkład Rekolekcji jest wywieszony w gablocie i przedsionku kościoła, jak również na stronie internetowej naszej parafii. Zaplanujmy ten czas. Zwróćmy uwagę szczególnie na spowiedź, która odbywa się u nas na każdej Mszy świętej.

 

4. Dziś przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17.30 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Nowenna codziennie przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17.30.

 

 5. W dzisiejszą niedzielę pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny, które można nabyć po każdej Mszy świętej przed ołtarzem.

 

6. W zakrystii można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Koszt dużej świecy 20 zł., małej 10 zł.  Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 

7. We wtorek ks. Andrzej Pastwa będzie czcił swojego patrona św. Andrzeja Apostoła. Parafianie będą mogli złożyć Mu życzenia i wyrazić wdzięczność za jego posługę w przyszłą Niedzielę na Mszy świętej o godz. 10.30.

 

8. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej. Ogarnijmy modlitwą wszystkich znanych nam kapłanów, siostry zakonne, zakonników i osoby konsekrowane, których świadectwo życia i miłości Boga i bliźniego jest dla nas pięknym znakiem. Do wspólnej modlitwy na wieczornej Mszy Świętej zapraszamy liturgiczną służbę ołtarza, która ubogaca liturgię w naszej parafii, a także ich rodziców.

 

9. W piątek 4 grudnia przypadnie pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. O godz. 17.30 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i okazja do spowiedzi. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.15 i Msza święta o godz. 16.30. 4 grudnia to  Dzień Modlitw w intencji Bezrobotnych. Za wstawiennictwem św. Barbary, patronki ludzi pracy, wspierajmy modlitwą wszystkich poszukujących pracy.

 

10. Ze względu na chorobę ks. Jerzego i ks. Wojciecha kapłani udadzą się do chorych w piątek 10 grudnia. Zadbajmy o to, by tego dnia nasi bliscy mogli przyjąć sakrament pokuty i pojednania oraz Komunię Świętą. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

 

11. W pierwszą sobotę miesiąca, przypadającą w tym tygodniu, okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Msza święta dla czcicieli Matki Najświętszej o godz.10.00 i nabożeństwo.

 

12. Przyszła Niedziela to Pierwsza Niedziela Miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze.

 

 13.   W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek przed kościołem.

 

14. W kościołach naszej parafii są postawione choinki, na których zawieszone są "bombki życzliwości" z imionami dzieci, które potrzebują pomocy. Można jedną bombkę zabrać do domu i dla konkretnej osoby zrobić prezent dla potrzebującego pomocy.

 

15. Przy ołtarzu Matki Bożej stoi kosz, do którego można składać pieluchy i kosmetyki dla niemowlaków. Dary zostaną przekazane dla Domu Samotnej Matki w Koszalinie.

 

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

17. W minionym tygodniu odeszła do wieczności Teresa Walusiak l. 63 z ul. Widzińskiej. Pogrzeb w czwartek o godz. 10.30 w Kobylinicy i na starym cmentarzu w Słupsku o 11.50.

 

                  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie......

 

18. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 30 listopada – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;

– w piątek 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;

– w sobotę 4 grudnia – św. Barbara (III/IV w.), dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.

 

 

  UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA                                                                  21 listopada 2021

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 

1. Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Akt poświęcenia odmówimy przed błogosławieństwem na każdej Mszy Świętej. Dzisiaj przed Mszą świętą wieczorną  uroczyste wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt oddania naszej parafii Chrystusowi Królowi.

 

2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w naszym kościele po raz pierwszy codziennie o godz. 6.30, przy wyłączonym świetle uroczysta procesja z lampionami do ołtarza. Zachęcamy wszystkich do wykonania lub kupienia na ten szczególny czas lampionów, które wyrażają Światło przychodzącego Pana. W pierwszą niedzielę Adwentu podczas każdej Mszy Świętej poświęcenie opłatków wigilijnych, które będzie można nabyć w kościele przez wszystkie niedziele Adwentu.

 

3. Również w przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które wygłosi ks. Bartłomiej Wacławek z Gdyni. Rozkład rekolekcji jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie przed kościołem. Otoczmy Księdza Rekolekcjonistę i Wiernych naszej parafii na ten szczególny czas swoimi modlitwami.

 

4. W przyszłą niedzielę w naszych kościołach zostanie postawiona choinka, na której zawisną bombki życzliwości, które będzie można zabrać do domu, aby przygotować paczkę dla najbardziej potrzebujących. W Kobylnicy będzie wystawiony kosz, do którego można składać pieluchy i kosmetyki dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Koszalinie.

 

5. Od poniedziałku przez 9 dni po Mszy świętej wieczornej będziemy odprawiali krótką nowennę przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli w intencji naszej Ojczyzny, za naszą Parafię i w intencji Rekolekcji o jak najlepsze owoce i nawrócenie zatwardziałych grzeszników. Serdecznie zapraszamy.

 

6. W zakrystii i kancelarii można nabyć świece na stół wigilijny. Cena tych świec: duże 20 złotych, małe 10 złotych. Ofiary ze świec przeznaczone są dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

8. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 22 listopada – św. Cecylia (†III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;

– w środę 24 listopada – świeci męczennicy Andrzej Dung-Lac (1795-1839), prezbiter, i Towarzysze, pierwsi męczennicy wietnamscy, zginęli w latach prześladowań 1773-1862.

 

 

   TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                 14 listopada 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obejmujemy szczególną modlitwą prześladowanych chrześcijan w Libanie. Po Mszy świętej zbieramy ofiary do puszek na pomoc Kościołom ogarniętym szaleństwem wojny. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Zachęcamy, by włączać się w różne akcje charytatywne organizacji społecznych i kościelnych.

 

2. Dzisiaj na godzinę 12.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej wraz z rodzicami. Na Mszy świętej poświęcenie książeczek do nabożeństwa, a po Mszy spotkanie z rodzicami.

 

3. Taca dzisiejsza przewidziana jest na remonty w parafii. Wycinka drzew na cmentarzu ma definitywnie odbyć się między 22 a 25 listopada. Dziękujemy za wszelkie ofiary.

 

4. Przez cały listopad modlimy się za naszych bliskich zmarłych w wypominkach. W Kobylnicy codziennie o godz. 17.30, w kościołach filialnych przed każdą Mszą świętą.

 

5. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

 

6. Adwent to czas radosnego przygotowania serc na przyjście Chrystusa. Zapraszamy do ożywienia wiary przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę i sakramenty święte we wspólnocie Kościoła. Zapraszamy na Roraty w tym roku o godz. 6.30 od poniedziałku do soboty i rekolekcje adwentowe.

 

7. W tym roku rekolekcje adwentowe rozpoczną się 28 listopada. Słowem Bożym i modlitwą podzieli się z nami ks. Bartłomiej Wacławek z Gdyni. Rozkład rekolekcji jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie przed kościołem.

 

8. Parafia św. Jacka w Słupsku organizuje pielgrzymkę do Torunia na 30 rocznicę powstania Radia Maryja. Informacje na plakacie w przedsionku kościoła.

 

9. Jutro na godz. 19.30 zapraszamy do kina na film Nędzarz i Madame o św. Bracie Albercie. Koszt biletu 12 zł. Zapisy w zakrystii.

 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

11. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, żona Ludwika IV, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich;

– w czwartek 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, zginęła z rąk carskiego żołnierza w obronie czystości, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc;

– w sobotę 20 listopada – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, powstaniec styczniowy, karmelita, niezwykły spowiednik.

 

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                7 listopada 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Bóg prowadzi nas drogami prawdy i miłości. Dał nam przykazania, a więc jasne zasady, konkretne wymagania. W świecie skażonym obłudą i zakłamaniem ci, którzy to demaskują, są narażeni na różne ataki, trudności. Jednak wpatrujemy się w Pana Jezusa, który nie bał się demaskować faryzejskich, nieprawdziwych i nieuczciwych postaw, dlatego miejmy odwagę zawsze stawać po stronie prawdy i uczciwości. Bóg wspiera tych, którzy są Mu wierni.

 

2. Dziś pierwsza niedziela listopada. O zwykłej porze w naszych kościołach Zmiana Tajemnic Żywego Różańca. O godz. 17.30 w ramach nabożeństwa eucharystycznego wypominki za naszych wiernych zmarłych. Serdecznie zapraszamy.

 

3. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiary do puszek na korony dla Pana Jezusa i Matki Bożej w cudownej figurze naszego diecezjalnego Sanktuarium w Skrzatuszu.

 

4. W poniedziałek na godz. 16.30 do Oratorium zapraszamy dzieci i młodzież, która chciałaby zapisać się do Ruchu Światło-Życie, gdzie jest czas na poznawanie Pisma świętego, modlitwę i zabawę.

 

5. W środę na godz. 17.00 zapraszamy czcicieli Matki Bożej z Medziugorje na Mszę świętą i różaniec.

 

6. Dziewczęta ze szkoły podstawowej /od klasy IV/ i szkoły średniej, które chcą ciekawie spędzić czas tworząc wspólnotę, zaprzyjaźnić się z Maryją, pogłębić swoją wiarę, zapraszamy w sobotę na godz. 11.00 do Oratorium na spotkania z s. Maksymilianą z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi z Góry Chełmskiej. Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu.

 

7. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na Kościoły znajdujące się w potrzebie.

 

8. Również w przyszłą niedzielę na godz. 12.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej wraz z rodzicami na poświęcenie książeczek i miesięczne spotkanie rodziców.

 

9. Do końca listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu.

 

10. W czwartek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszamy na Msze Święte o godz.9.00 i 18.00 w Kobylnicy. W tym dniu nie będzie Mszy świętej w Sierakowie.

 

11. Przez cały listopad o godz. 17.30 w Kobylnicy odmawiamy codziennie różaniec z wypominkami za wiernych zmarłych. W Sierakowie w czwartek o godz. 16.00 i w niedzielę w Łosinie i Sierakowie przed Mszą świętą.

 

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

13. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 10 listopada – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła;

– w czwartek 11 listopada – św. Marcin z Tours (ok. 316-397), biskup, żołnierz rzymski;

– w piątek 12 listopada – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik;

– w sobotę 13 listopada – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), pierwsi męczennicy Polski, eremici, misjonarze.

 

 

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                       31 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość poświęcenia własnych kościołów. Niech nasze świątynie, poświęcone Bogu będą miejscem modlitwy i spotkania z Bogiem.

 

2. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze święte w tym dniu będą odprawiane w następującym porządku: - Kobylnica - 7.00, 9.00, 10.30 i o 12.00 na cmentarzu

                - Łosino      - 9.00

                - Sierakowo - 10.30 na cmentarzu

 Na naszym cmentarzu parafialnym w Kobylnicy o godz.11.40 wypominki za zmarłych, a po nich Msza Święta za wszystkich zmarłych, w Sierakowie wypominki o godz. 10.15, a po nich Msza święta na cmentarzu.

 

3. We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspominamy wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msze święte w tym dniu:

         - Kobylnica  - 9.00 i o 18.00 będziemy wspominali zmarłych z naszej parafii, którzy w tym roku odeszli do Domu Ojca.

        

 4. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

 

5. Przez cały listopad w zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki za naszych drogich zmarłych. W listopadzie różaniec odmawiamy codziennie o godz. 17.30 w Kobylnicy. W łosinie w niedzielę przed Mszą świętą wypominki i w Sierakowie w czwartek o godz. 16.00 i w niedzielę przed Mszą świętą, również wypominki za zmarłych.

 

6. W środę na godzinę 16.30 zapraszamy do Oratorium dzieci od klasy IV, młodzież od klasy VII i ze szkół średnich na zapisy do Ruchu Światło-Życie, gdzie jest czas na modlitwę, poznanie Pisma świętego i zabawę.

 

 

7. W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca na Mszy Świętej o18.00 będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych i za naszych ministrantów. Po Mszy spotkanie liturgicznej służby ołtarza wraz z rodzicami w Oratorium. Na godzinę 23.00 zapraszamy na godzinę świętą i wystawienie Najświętszego Sakramentu.

 

8. 5 listopada przypada pierwszy piątek miesiąca. Przed południem kapłani odwiedzą naszych chorych parafian. O godz.16.30 Msza Święta dla dzieci z okazją do spowiedzi, a o 17.30 nabożeństwo, Msza święta i okazja do spowiedzi.

 

9. W sobotę wspominamy Niepokalane Serce NMP. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę świętą o godz. 10.00 i nabożeństwo.

 

10 W przyszłą niedzielę w kościołach naszej parafii zmiana Tajemnic Żywego Różańca o zwykłej porze.

 

11. Ze względu na brak chętnych na pielgrzymkę do Sanktuariów Wschodu w dniach 11,12 listopada pielgrzymka została przeniesiona na czas wiosenny.

 

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

13. W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 4 listopada – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, gorliwy duszpasterz.

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                       31 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość poświęcenia własnych kościołów. Niech nasze świątynie, poświęcone Bogu będą miejscem modlitwy i spotkania z Bogiem.

 

2. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze święte w tym dniu będą odprawiane w następującym porządku: - Kobylnica - 7.00, 9.00, 10.30 i o 12.00 na cmentarzu

                - Łosino      - 9.00

                - Sierakowo - 10.30 na cmentarzu

 Na naszym cmentarzu parafialnym w Kobylnicy o godz.11.40 wypominki za zmarłych, a po nich Msza Święta za wszystkich zmarłych, w Sierakowie wypominki o godz. 10.15, a po nich Msza święta na cmentarzu.

 

3. We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspominamy wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msze święte w tym dniu:

         - Kobylnica  - 9.00 i o 18.00 będziemy wspominali zmarłych z naszej parafii, którzy w tym roku odeszli do Domu Ojca.

        

 4. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

 

5. Przez cały listopad w zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki za naszych drogich zmarłych. W listopadzie różaniec odmawiamy codziennie o godz. 17.30 w Kobylnicy. W łosinie w niedzielę przed Mszą świętą wypominki i w Sierakowie w czwartek o godz. 16.00 i w niedzielę przed Mszą świętą, również wypominki za zmarłych.

 

6. W środę na godzinę 16.30 zapraszamy do Oratorium dzieci od klasy IV, młodzież od klasy VII i ze szkół średnich na zapisy do Ruchu Światło-Życie, gdzie jest czas na modlitwę, poznanie Pisma świętego i zabawę.

 

 

7. W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca na Mszy Świętej o18.00 będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych i za naszych ministrantów. Po Mszy spotkanie liturgicznej służby ołtarza wraz z rodzicami w Oratorium. Na godzinę 23.00 zapraszamy na godzinę świętą i wystawienie Najświętszego Sakramentu.

 

8. 5 listopada przypada pierwszy piątek miesiąca. Przed południem kapłani odwiedzą naszych chorych parafian. O godz.16.30 Msza Święta dla dzieci z okazją do spowiedzi, a o 17.30 nabożeństwo, Msza święta i okazja do spowiedzi.

 

9. W sobotę wspominamy Niepokalane Serce NMP. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę świętą o godz. 10.00 i nabożeństwo.

 

10 W przyszłą niedzielę w kościołach naszej parafii zmiana Tajemnic Żywego Różańca o zwykłej porze.

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

12. W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 4 listopada – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, gorliwy duszpasterz.

 

 

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   17 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele jest poświęcona sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

2. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

 

3. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski. Ksiądz prymas nie tylko przewodził Kościołowi w Polsce w trudnych czasach, lecz także troszczył się o rodaków rozproszonych po całym świecie. Jest założycielem Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

 

4. Matce Bożej Królowej Różańca Świętego polecamy wszystkich: młodzież, dzieci i rodziny całej naszej parafii. Nabożeństwa Różańcowe w naszej parafii codziennie o godz. 17.30.

Dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.30.

Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę na Mszę świętą na godz. 18.00, po Mszy świętej w poniedziałek i wtorek spotkanie organizacyjne, a środę po Mszy świętej poświęcenie krzyży do bierzmowania.

 

5. Spowiedź do młodzieży mającej przyjąć w sobotę bierzmowanie i ich rodzin w piątek na Mszy świętej o godz. 18.00 i dla tych, którzy nie zdążą się wyspowiadać po Mszy świętej.

 

6. We wtorek w naszej wspólnocie zakonnej będziemy gościli ks. Waclawa Klementa radcę generalnego z Rzymu, który odprawi Mszę świętą o godz. 18.00. Na Mszę świętą szczególnie zapraszamy Salezjanów Współpracowników, Wychowawców Oratorium, Ministrantów, dzieci i młodzież.

 

7. W sobotę rozpoczynamy wizytację kanoniczną ks. Biskupa Ordynariusza Edwarda Dajczaka. Ks. Biskup w sobotę o godz. 18.00 udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. W niedzielę o godz. 10.30 odprawi Mszę świętą, a na każdej Mszy świętej będzie głosił Słowo Boże.

 

8. Sierakowo. Wizytacja ks. Biskupa rozpoczyna się w Sierakowie Mszą świętą w sobotę o godz. 16.30. Będzie to Msza święta niedzielna. Wyjątkowo w niedzielę w Sierakowie nie będzie w niedzielę Mszy świętej.

 

9. Zbliża się miesiąc listopad, a wraz z nim Uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie Wiernych Zmarłych. Niech wyrazem naszej miłości będzie pamięć o zmarłych wyrażona modlitwą, ofiarą Mszy świętej i nawiedzeniem cmentarzy. Zadbajmy o miejsca spoczynku naszych bliskich.

 

10. Bardzo prosimy o wyraźne pisanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, polecanych modlitwie w wypominkach, oraz o zaznaczenie w jakiej miejscowości mają być wspomniane.

 

11. Z serca składamy podziękowanie za ofiary na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia. Zebraną w ubiegłą niedzielę kwotę w wysokości 1681 złotych przekazaliśmy na konto fundacji papieskiej.

 

12. Dziękujemy również za ofiary zbierane na tacę na wycinkę suchych drzew na cmentarzu. Jest pozwolenie na wycinkę. Mamy nadzieję, że w tym tygodniu uda się dokonać wycięcia tych drzew.

 

13. Jest organizowana pielgrzymka do Sankuariów Wschodu: Gietrzwałd, Stoczek Warmiński, Święta Lipka, Różanystok, Sokółka i Studzieniczna. Koszt 350 złotych. W tym: nocleg, obiadokolacja, śniadanie, pilot i ubezpieczenie. Są wolne miejsca. Zachęcamy do zapisu w zakrystii lub kancelarii.

 

14. Zachęcamy do cotygodniowej lektury Gościa Niedzielnego.

 

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

16. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 18 października – św. Łukasz, ewangelista;

– w środę 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich, pomagał potrzebującym;

– w piątek 22 października – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, teolog, filozof, przyjaciel artystów, naukowców, pielgrzym.

 

17. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Marianna Pietrak l. 92 z Łosina.

 

                      Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie....

 

 

 

 

 

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

10 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem "Nie Lękajcie Się". Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży.

O godzinie 20.30 uroczysty apel poświęcony św. Janowi Pawłowi II - serdecznie zapraszamy.

 

2. Dzisiejsza taca (tzw. remontowa) jest przeznaczona na wycinkę suchych drzew na cmentarzu. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać.

 

3. Również dzisiaj o godzinie 12.00 poświęcenie różańców dzieciom przegotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej, a po Mszy spotkanie z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.

 

4. Otrzymaliśmy podziękowanie z Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie za ofiary złożone do puszki, na ręce kleryka Pawła, w wysokości 3796 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

 

5. Październik to miesiąc Różańca.                                                                                              Zapraszamy wszystkich na nabożeństwo Różańcowe, codziennie na godzinę 17.30                                                                             - Dzieci we wtorek i piątki na godzinę 16.30                                                                                       - Młodzież w środę po Mszy wieczornej 18.00                                                                             - Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.

 

6. W środę o godzinie 17.00 nabożeństwo Medzjugorskie - serdecznie zapraszamy.

 

7. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

 

8. Za tydzień w niedzielę o godzinie 10.30 w Kobylnicy ks. Szymon Spalony odprawi Mszę Świętą jubileuszową z racji 25 rocznicy święceń kapłańskich i udzieli jubileuszowego błogosławieństwa. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

9. 11 i 12 listopada jest organizowana pielgrzymka do sanktuariów Wschodu. Koszt 350 złotych. W tym nocleg obiadokolacja i śniadanie, ubezpieczenie, pilot. Są jeszcze wolne miejsca.

 

10. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Są wyłożone karteczki na wypominki. Bardzo prosimy o czytelne wpisywanie imion.

11. Ruch Światło-Życie zaprasza dzieci i młodzież na spotkanie we wtorek po Różańcu ok. godz. 17.00 do Oratorium przy plebanii. Przez wspólną modlitwę, rozmowy i zabawę w Oazie szukamy odpowiedzi na różne pytania dotyczące naszej wiary i życia.

 

12. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;

– w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;

– w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.

 

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień. Miłej i Błogosławionej niedzieli.

 

14. Pomódlmy się za śp. Helenę Klinger, mieszkankę Kobylnicy, która w wieku 97 lat odeszła do Pana. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie .....

 

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                     3 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 17.30. Dzieci spotkają się na różańcu we wtorek i w piątek o 16.30, a w środę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy młodzież, szczególnie przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

 

2. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszach świętych w kościołach naszej parafii zmiana Tajemnic Żywego Różańca o zwykłej porze, a o 17.30 w Kobylnicy Nabożeństwo Różańcowe.

 

3. Dzisiaj na godz. 18.00 zapraszamy młodzież klas VII i VIII na rozpoczęcie rekolekcji przygotowujących do sakramentu bierzmowania, które wygłosi ks. Rafał Burnicki z Lądu. Po Mszy świętej spotkanie z ks. Rafałem. Rekolekcje będą trwały do wtorku.

 

4. W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii kleryka Pawła z Seminarium Diecezjalnego w Koszalinie, który będzie zbierał ofiary na potrzeby tamtejszego seminarium.

 

5. 8 października na godz. 19.30 zapraszamy na film "Fatima" do Multikina. Cena biletu 17 złotych.

 

6. Dla naszych parafian poszkodowanych w pożarze zebraliśmy do puszek 3858 złotych. Za ofiary składamy Bóg zapłać.

 

7. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej wraz z rodzicami zapraszamy w niedzielę 10 października na godz. 12.00. Odbędzie się poświęcenie różańców i spotkanie organizacyjne z rodzicami.

 

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza Święta o godz. 18.00 z prośbą o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy spotkanie liturgicznej służby ołtarza wraz z rodzicami w Oratorium. „Chcesz świętych kapłanów? Módl się za nich”. W odpowiedzi na to wezwanie zapraszamy do modlitwy za kapłanów z naszej parafii.

 

 

9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski. O godz. 20.30 zapraszamy do naszego kościoła na uroczysty apel poświęcony św. Janowi Pawłowi II, największemu z rodu Polaków.

 

10. W przyszłą niedzielę zbieramy ofiary na tacę, które będą przewidziane na wycinkę drzew na cmentarzu w Kobylnicy. Wycinka jest przewidziana około 15 października. Został też zamówiony feletron pod figurę Matki Bożej Fatimskiej i postument, na którym będzie stała figura.

 

11. Jest organizowana dwudniowa pielgrzymka do sanktuariów Wschodu w dniach 11 i 12 listopada. Koszt 350 złotych. W tym śniadanie, obiadokolacja, nocleg, przewodnik i ubezpieczenie.

 

12. Sierakowo. Dziękujemy serdecznie rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania za uporządkowanie salki przy zakrystii.

 

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

14. Już dzisiaj informujemy, że 17 października o godz. 10.30 w Kobylnicy  ks. Szymon Spalony odprawi Mszę świętą z okazji swojej 25 rocznicy święceń kapłańskich, a 23 października rozpoczniemy wizytację kanoniczną, która rozpocznie się w Sierakowie o godz. 16.30. Ks. Bp Edward Dajczak o godz. 18.00 w Kobylnicy udzieli sakramentu bierzmowania przedstawicielom naszej młodzieży

 

15. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;

– we wtorek 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia;

– w czwartek 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa – patronka wspólnot Żywego Różańca.

 

16. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Jan Klimek l. 69 z Kończewa.

 

                           Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie......

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

26 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiaj po Mszach świętych zbieramy ofiary do puszek dla naszych parafian z ulicy Witosa w Kobylnicy - ofiar pożaru.

 

2. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.

 

3. W czwartek 30 września ostatni dzień miesiąca, wspomnienie św. Jana Bosko, wielkiego patrona młodzieży. Zapraszamy Salezjanów Współpracowników, Opiekunów Oratorium, oraz wszystkich przyjaciół i sympatyków ks. Bosko na Mszę świętą o godz. 18.00 w intencji Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej parafii. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.

 

4. Sierakowo. W czwartek na godz. 16.00 zapraszamy wszystkich rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej. Po Mszy świętej sprzątniemy pomieszczenie przy zakrystii, by można było się tam spotkać. Chętnie skorzystamy z pomocy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

 

5. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie o godz.17.30 We wtorki i w piątki o godz.16.30 zapraszamy dzieci, a w środy o 19.00 młodzież, szczególnie przygotowującą się do bierzmowania.

 

6. W pierwszy piątek miesiąca kapłani przyjdą do chorych z sakramentami świętymi przed południem. O godz.9.00 i 17.30 spowiedź.  Msza Święta dla dzieci, o 16.30. Chorzy, których odwiedza ks. Wojciech zostaną nawiedzeni tydzień później - w piątek 8 października.

 

7. W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.

 

8. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 10.00. Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy świętej hołd Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy.

 

9. W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze.

 

10. Od wtorku do piątku od godz. 16.00 do 19.00 jest czynne Oratorium, gdzie dzieci mogą uczyć się sztuki kulinarnej, artystycznej lub odrabiać lekcje.

 

11. 11 listopada ks. proboszcz organizuje dwudniową pielgrzymkę do Sanktuariów Wschodu. /Różanystok, Sokółka, Święta Lipka, Gietrzwałd/. Koszt 350 złotych - w tym śniadania i obiadokolacja.

 

12. W przyszłą niedzielę przyjedzie do nas kleryk Paweł z seminarium koszalińskiego i będzie zbierał ofiary na utrzymanie seminarium diecezjalnego.

 

13. 17 października o godz. 10.30 ks. Szymon Spalony będzie odprawiał Mszę świętą jubileuszową z okazji 25 lecia kapłaństwa.

 

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

15. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Jan Klimek l. 69 z Kończewa. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 10.30 w Sierakowie.

 

                        Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.....

 

25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 WRZEŚNIA 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.  Przeżywamy dziś 25. niedzielę w ciągu roku, która jest obchodzona jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Podejmijmy w naszych rodzinach refleksję na temat, jak korzystamy z tych środków. Jednocześnie zachęcamy do korzystania
z mediów katolickich Radia Maryja, TV Trwam i Naszego Dziennika.

 

2.   Na dzisiejszej Mszy świętej o godzinie 10.30 w obecności rodziców zostaną wręczone deklaracje i indeksy przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla młodzieży klas VII i VIII. Po Mszy świętej krótkie spotkanie w kościele z młodzieżą i rodzicami.

 

3.  Dzisiaj w Skrzatuszu główne uroczystości odpustowe Najświętszej Maryi Matki Bolesnej, Opiekunki naszej diecezji. Rano nasi Parafianie udali się na autokarową pielgrzymkę. Prośmy przez Jej przyczynę o potrzebne łaski dla świata i naszej Ojczyzny.

 

4.  W piątek, 24 września o godz. 17.30 jak co miesiąc nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych. Zapraszamy serdecznie wszystkich czcicieli Maryi.

 

5.  3 października o godz. 18.00 rozpocznie się trzydniowe skupienie dla młodzieży klas ósmych przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

 

6.  Już dzisiaj pragniemy poinformować, że w czasie Adwentu Roraty będą odprawiane o godz. 6.30. W tym okresie nie będzie Mszy świętej o godz. 9.00.

 

7.  W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji i KUL.

 

8.  24 września w piątek na godz. 19.30 zapraszamy naszych Parafian do kina na film pt. "Wyszyński". Cena biletu 17 zł. Zapisy w zakrystii.

 

9.  W parafii Świętej Rodziny w Słupsku od 27 września rozpoczynają się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym. Zachęcamy do udziału.

 

10.           23 października w naszej parafii rozpoczyna się wizytacja kanoniczna ks. Biskupa Ordynariusza Edwarda Dajczaka. Wizytacja rozpoczyna się Mszą świętą o godz. 16.30 w Sierakowie.

 

11.           Sierakowo. Pierwsza Komunia święta w Sierakowie odbędzie się 28 maja 2022 roku w sobotę o godz. 11.00.

 

12.           Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego.

 

13.            Solenizantom  i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i wszelkiego dobra, a za wszelką pomoc duchową i materialną składamy z serca podziękowania.

 

14.           W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek:

Krzysztof Kierbić, kawaler z Kończewa i Dorota Duch, panna z Dębnicy Kaszubskiej - zap. II

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

12 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary, modlitwy i życzliwość.  Bóg zapłać                                                                                                                                                                              Salezjanom Współpracownikom dziękujemy za prace porządkowe na strychu kościoła. Bóg zapłać za trud i poświęcony czas.

 

2. Dzisiaj w Kościele przeżywamy bardzo ważny dzień. Dzień beatyfikacji ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i niewidomej zakonnicy Matki Elżbiety Róży Czackiej. Bardzo zachęcamy do zapoznania się z życiorysami świętych – miedzy innymi w Gościu Niedzielnym, również w Internecie znajdziemy sporo informacji na temat tych Wielkich Postaci. Zachęcamy również do modlitwy, aby Dobry Bóg przez ich wstawiennictwo nam błogosławił i wyjednał potrzebne łaski.

 

3.Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

 

4. Taca z tej niedzieli przewidziana jest na cele remontowe. W najbliższym czasie planujemy wycinkę suchych drzew na cmentarzu w Kobylnicy.                                                                               Ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Serdeczne Bóg zapłać.

 

5. W przyszłą Niedzielę na godzinę 10.30 zapraszamy na Mszę świętą młodzież klas VII i VIII wraz z rodzicami.  Na Mszy świętej będą wręczone indeksy przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

 

6. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy, jest dla niego godne miejsce?

 

7. W sobotę 18 września 2021 roku w Kobylance – Parafii św. Antoniego, prowadzonej przez  księży salezjanów zostanie ustanowione pierwsze w Polsce Sanktuarium Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia.

 

8. Pielgrzymka do Skrzatusza, na diecezjalny Odpust do Matki Boskiej Bolesnej wyrusza w niedzielę o godzinie 6.00, sprzed kościoła. Po drodze zabieramy pielgrzymów z Łosina. Koszt wyjazdu 50 złotych. Zabieramy z sobą prowiant na cały dzień. O ile to możliwe, prosimy o wyspowiadanie się przed wyjazdem.

 

9. W tym tygodniu patronują nam:

·        w poniedziałek 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła.

·        w wtorek 14 września - Podwyższenia Krzyża Świętego - święto

·        w środę 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna, Pani Skrzatuskiej.

·        w czwartek 16 września – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież, i Cyprian (†258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;

·        w sobotę 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.

 

10. Do przyjęcia sakramentu małżeństwa przygotowują się.:

Krzysztof Kamil Kierbić, kawaler z Kończewa i Dorota Kamila Duch panna z Dębicy Kaszubskiej – zapowiedz I

Mateusz Niemir, kawaler ze Słupska i Natalia Bielecka, panna z Kobylnicy - zap. II

Dawid Podlewski, kawaler z Kobylnicy i Monika Róża Dudka, panna z Kobylnicy - zap. II

Dariusz Kochański, kawaler z Kobylnicy i Natalia Plesiewicz z Kobylnicy - zap. II

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli

 

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

- Zdzisław Lipiński z Słupska, który przeżył 75 lat                                                                                  - Marianna Pastuszka z Kobylnicy z ulicy Bukowej, która przeżyła 86 lat

- Halina Rakoczy z Łosina, która przeżyła 92 lata - pogrzeb w poniedziałek

- Andrzej Fryga z Kobylnicy, który przeżył 68 lat – pogrzeb w poniedziałek

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …….

 

23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 05 WRZEŚNIA 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po Mszach św. w naszych kościołach zmiana tajemnic Żywego Różańca. W Kobylnicy po Mszy św. o godz. 9.00, a w Łosinie i Sierakowie o zwykłej porze. Serdecznie zapraszamy.

 

2.  W dzisiejszą Niedzielę na Mszach świętych w Kobylnicy o godz. 12.00, a w Sierakowie o zwykłej porze. poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klas I. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy tym najmłodszym w ich pierwszych krokach ku wiedzy.

 

3.  Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do Pierwszej Komunii świętej.

 

4.  W środę 8 września, celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”.

 

5.     W następną niedzielę, 14 września rozpocznie się w Kościele Polskim VI Tydzień Wychowania. Otoczmy naszymi modlitwami dzieci, młodzież i wychowawców.

 

6.     W przyszłą Niedzielę zbieramy ofiary do puszek na Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Taca z tej Niedzieli przewidziana jest na cele remontowe. W najbliższym czasie planujemy wycinkę suchych drzew na cmentarzu w Kobylnicy.

 

7.     Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary, które w ostatnim czasie wpłynęły na potrzeby parafii na konto parafialne. Dziękujemy również panu Stanisławowi Solarczykowi za prace przy wymianie instalacji elektrycznej w kościele w Kobylnicy. Również składamy podziękowanie p. Asi Buryło i Sołtysom z Sierakowa i Kończewa za troskę o kościół w Sierakowie. Dziękujemy serdecznie Małżeństwu z ulicy Głównej w Kobylnicy za nową figurkę Matki Bożej Fatimskiej. Bóg zapłać.

 

8.     Już dzisiaj informujemy, że 19 września na godz. 10.30 zapraszamy młodzież klas VII i VIII wraz z rodzicami. Na tej Mszy świętej zostaną wręczone indeksy przygotowujące do sakramentu bierzmowania i deklaracje.

 

9.     Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do tronu Skrzatuskiej Pani. Odpust diecezjalny Matki Bożej Skrzatuskiej odbędzie się w niedzielę, 19 września
w Sanktuarium diecezjalnym w Skrzatuszu. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Koszt wyjazdu 50,00 zł. Wyjazd autokaru z naszej parafii 19 września rano o godz. 5.15 sprzed kościoła.

 

10.            Jest też organizowana pielgrzymka do Medjugorie od 11 do 18 września. Koszt 500 zł + 250 euro. Wyjazd z Warszawy. Chętnych zaprasza ks. Wojciech, który jest opiekunem tej pielgrzymki.

 

11.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.

 

 

12.Zachęcamy do nabycia i czytania Gościa Niedzielnego.

 

13.Do Sakramentu Małżeństwa pragną przystąpić:

Tomasz Piernicki, kawaler i Aleksandra Dąbrowska, panna z Gdańska - zap. II

Mateusz Niemir, kawaler ze Słupska i Natalia Bielecka, panna z Kobylnicy - zap. I

Dawid Podlewski, kawaler z Kobylnicy i Monika Róża Dudka, panna z Kobylnicy - zap. I

Dariusz Kochański, kawaler z Kobylnicy i Natalia Plesiewicz z Kobylnicy - zap. I

13. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: Andrzej Pepłoński l. 77 z      Kobylnicy. Powierzmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

 

                  Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.....

 

            DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                    29 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Jesteśmy bowiem ludem Boga. Czasami wędrującym przez pustynię Izraelitom wydawał się daleki, jednak w rzeczywistości był Bogiem bliskim, zatroskanym o swój lud. Dziś także troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości. Trzeba jednak zadawać sobie pytanie, czy robię wszystko, by razem z innymi być Jego ludem.

 

2. We wtorek 31 sierpnia będziemy obchodzić 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa. Żyliśmy ideałami solidarności, prawdy, wolności. Dziś warto zadać sobie pytanie, co w naszych sercach zostało z etosu Solidarności tamtych lat.

 

3. Również we wtorek ostatni dzień miesiąca i wspomnienie św. Jana Bosko. Zapraszamy Salezjanów Współpracowników i Moderatorów grup parafialnych na Mszę świętą o godz. 18.00. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.

 

4. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.

 

5. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w kościele w Kobylnicy o godz.9.00, a w Sierakowie w czwartek 2 września o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klas pierwszych odbędzie się w przyszłą niedzielę w Kobylnicy o godz. 12.00, a w Sierakowie o godz. 10.30.

 

6. W przyszłą niedzielę w kościołach naszej parafii po Mszy świętej o stałej porze zmiana Tajemnic Żywego Różańca, a o godz. 17.30 w Kobylnicy nabożeństwo eucharystyczne.

 

7. Również w przyszłą niedzielę na godzinę 12.00 do Kobylnicy zapraszamy rodziców z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii świętej. Po Mszy świętej spotkanie w kościele.

 

8. 5 września na Placu Zwycięstwa pod Ratuszem w Słupsku zakończenie uroczystego i pełnego miłości, radości i pokoju Marszu dla Jezusa. Marsz dla Jezusa rozpoczyna się Mszą świętą o godz. 13.00 w parafii św. Józefa w Słupsku, następnie w życzliwej atmosferze wymarsz pod ratusz. Zachęcamy naszych parafian do udziału.

 

9. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. O godz.17.30 nabożeństwo Eucharystyczne i Msza Święta w intencji LSO, powołań kapłańskich i zakonnych. Po Mszy spotkanie z liturgiczną służbą ołtarza i rodzicami w Oratorium. Do służby przy ołtarzu zapraszamy chłopców po Pierwszej Komunii Świętej, aby w grupie kandydatów przygotowywali się do obowiązków ministrantów. Czas w ciągu roku wypełniamy różnymi spotkaniami. Oprócz modlitwy nie brakuje wycieczek, zabaw i sportu. Zainteresowanych, najlepiej z rodzicami, zapraszamy do zakrystii po niedzielnych Mszach Świętych. Zapisy u ks. Wojciecha – opiekuna liturgicznej służby ołtarza.

 

10. Piątek 3 września to pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej o godz.9.00 i 18.00 na Mszy świętej, dla dzieci spowiedź od godz.16.00, Msza Święta dla dzieci, o 16.30. Nabożeństwo do NSPJ o godz. 17.30. Przed południem kapłani odwiedzą chorych z sakramentami świętymi. Zachęcamy do zgłaszania chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

11. W sobotę o godz.10.00 Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. Po Mszy świętej krótkie nabożeństwo.

 

12. Sierakowo. Od tego tygodnia wracamy do Mszy świętej w czwartki o godz. 16.00.

 

13. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim naszym ofiarodawcom i dobrodziejom za okazywaną życzliwość. Serdecznie dziękujemy p. Stanisławowi Solarczykowi za odnowienie instalacji elektrycznej w kościele, wszystkim, którzy składali ofiary do puszek na Dom Dziecka w Aleksandrowie Kujawskim - ks. Ireneusz zebrał 5100 złotych, Ofiarodawcom i Organizatorom festynu parafialnego w Sierakowie - zebrano ponad 18 tys. złotych. Pieniądze przeznaczone na nowe witraże w Sierakowie.

 

14. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd z Kobylnicy do Skrzatusza 19 września. Zachęcamy do zapisywania się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

15. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Karol Szczepiński i Joanna Szczepińska zd. Zakota - zap. II

Krzysztof Witczak z Bolesławic i Bogda Karpińska z Leszna - zap. II

Tomasz Piernicki z Gdańska i Aleksandra Dąbrowska z Gdańsk -zap. I

 

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

17. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Józef Myśliński l.69 z Kobylnicy. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

 

                     Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie....

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                   22 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Nietrudno odnieść wrażenie, że ilość informacji jest tak duża, że trzeba stosować różne filtry, by odróżnić prawdę od fałszu i odnaleźć się w tym gąszczu. A mowa Pana Jezusa jest prosta, nie ma w niej obcych słów ani skomplikowanych zdań. Jezus jest prawdą i życiem. Jego prawda jest życiem. Zostaliśmy zaproszeni na ucztę, na której On daje nam chleb żywy – swoje ciało – abyśmy mieli życie, żyli na wieki. Tę prawdę uczmy się nieustannie odkrywać.

 

2. Jutro przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli                     w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się  za Bogiem i dlatego oddali zdrowie                 i życie w obronie godności i praw człowieka. Słyszymy o próbach relatywizowania i podważania współczesnej historii, naginania faktów w imię                            tzw. poprawności politycznej. Warto znać fakty, warto pamiętać                              i pielęgnować pamięć.

 

3. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Parafialnej ks. dyrektora Ireneusza Śliwińskiego, który dzisiaj głosi homilie i zbiera do puszki datki na nowo powstający Dom Dziecka  w Aleksandrowie Kujawskim.

 

4. Dziękujemy za wszelką pomoc, życzliwość ofiary i modlitwy. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w uroczystości Odpustowe w Sierakowie. Dziękujemy  za poświęcony trud i wysiłek. Niech to wszystko będzie na chwałę Bożą.

 

5.Jest organizowana pielgrzymka do Skrzatusza na niedzielę 19 września. Szczegóły podamy w przyszłym tygodniu. Chętni mogą zgłaszać się do Zakrystii lub do Kancelarii parafialnej.

 

6. Do przyjęcia Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

·        Patryk Kopeć kawaler z Łosina i Elżbieta Szwaja panna ze Słupska - zapowiedz II

·        Karol Szczepiński i Joanna Beata Szczepińska zd. Zakota po ślubie cywilnym - zap. I

·        Krzysztof Witczak z Bolesławic, kawaler i Bogda Karpińska, panna z Leszna - zap. I

 

7. W przyszłą niedzielę 29 sierpnia w Kobylnicy odbędą się Gminne Dożynki. Rozpoczęcie o godz. 11.30 przy szkole, następnie przemarsz na boisko, gdzie odbędzie się uroczysta Msza święta  polowa i poświęcenie wieńców, a po niej dalsze uroczystości dożynkowe

 

8. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 24 sierpnia – św. Bartłomiej (†ok. 70), apostoł;

- w czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu.

– w piątek 27 sierpnia – św. Monika (ok. 332-387), matka św. Augustyna, wzór matki modlącej się o nawrócenie syna;

– w sobotę 28 sierpnia – św. Augustyn (354-430), biskup i doktor Kościoła.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej

niedzieli.

20 Niedziela Zwykła

                 WNIEBOWZIĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY         15 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.

 

2. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.

 

3. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.

 

5. W kościele Filialnym w Sierakowie o godzinie 12.00 Odpust, a po nim festyn. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i zabawy na odpustowym festynie.

 

6.  W sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna wyłącznie w poniedziałki i środy po Mszy świętej  wieczornej.

 

7. Serdecznie dziękujemy panu Januszowi ze Słupska za transport i wykonanie nowego przydrożnego Krzyża w Sierakowie. Po poświęceniu ziół i wianków oraz po procesji wokół kościoła, poświęcenie nowego Krzyża.

 

8. Przy zakonnej wspólnocie salezjańskiej w Aleksandrowie Kujawskim od września br. powstaje nowy dom dziecka. W przyszłą niedzielę  po Mszach świętych będzie zbierał ofiary do puszek na dokończenie remontu tego domu i wygłosi Słowo Boże proboszcz i dyrektor wspólnoty salezjańskiej w Aleksandrowie Kujawskim ks. Ireneusz Śliwiński.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

10. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 17 sierpnia – św. Jacek (1183-1257), prezbiter, dominikanin, czciciel Matki Bożej, ewangelizator naszych ziem;

– w piątek 20 sierpnia – św. Bernard (1090-1153), opat i doktor Kościoła, teolog, mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”;

– w sobotę 21 sierpnia – św. Pius X (1835-1914), papież, szerzył kult Eucharystii, wydał dekrety o wczesnej i częstej Komunii Świętej.

 

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Genowefa Czyżykowska l. 89 z Sierakowa, Stefan Rozental l. 92 z Kobylnicy, Michał Rybicki l. 93 z Łosina, Henryka /F/ Wicher l. 57 z Kobylnicy. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

 

                         Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....

 

      DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                             8 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51) – usłyszeliśmy dzisiaj. Tak więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg. Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń, dla wielu z nas jest to także czas abstynencji od alkoholu, by dać świadectwo życia w wolności i wspierać tych, którzy chcą żyć w trzeźwości. Nie zapominajmy o tym, jak wielką moc ma nasze codzienne świadectwo, ponieważ naszym celem jest spotkanie z Bogiem w wieczności.

 

2. Dziś taca remontowa. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na ten cel. W najbliższym czasie planujemy wycinkę suchych drzew na cmentarzu w Kobylnicy.

 

3. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Papież Pius XII w 1950 r. przypieczętował dogmatem prawdę obecną w Kościele już od V w., że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały nieba i wywyższona przez Boga jako Królowa. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej. Świętowanie rozpoczniemy Mszą Świętą wigilijną w sobotę o godz.18.00.

 

4. 15 sierpnia przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi.

 

5. Sierakowo. Również 15 sierpnia odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sierakowie. Uroczysta Msza święta odpustowa o godz. 12.00. Mszę świętą odprawi i kazanie wygłosi ks. Jerzy Czaja. Po Mszy świętej festyn na boisku. Prosimy o przynoszenie fantów, a Panie o zrobienie ciast. Z wszelkimi sprawami w sprawie festynu zgłaszamy się do Sołtysów Kończewa i Sierakowa, oraz do Pani Ani.

 

6. W lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna wyłącznie w poniedziałki i środy po Mszy świętej wieczornej.

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Marian Chudoba l.74 z Kobylnicy i Kazimiera Rybicka l.94 z Łosina. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

 

9. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 9 sierpnia – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein, 1891-1942), dziewica i męczennica, patronka Europy, filozof;

– we wtorek 10 sierpnia – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik;

– w środę 11 sierpnia – św. Klara (1194-1253), dziewica, wzorem św. Franciszka żyła w ubóstwie, założycielka klarysek;

– w sobotę 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), prezbiter, franciszkanin, męczennik obozu Auschwitz-Birkenau.

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                      1 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. W codziennej pogoni możemy zapomnieć o tym, by niekoniecznie być człowiekiem, ale nieustannie stawać się człowiekiem. Współczesny człowiek to homo viator – człowiek w drodze. Czy jednak dostrzegamy, że życie jest tylko wędrówką ku wieczności? Stajemy się w pełni ludźmi, gdy pozwalamy się ogarnąć miłości Bożej, przyjmujemy Jezusa Eucharystycznego przypominającego nam: „Ja jestem chlebem życia” (J 6,35). Niech te słowa nieustannie brzmią w naszych sercach, nie tylko w uszach.

 

2. W dzisiejszą niedzielę o godz. 12.00 będziemy  przeżywali Pierwszą Komunię świętą Dawida Narloch, który przyjechał do nas z Belgi. Życzymy Mu wierności Panu Jezusowi do końca swojego życia.

 

3. Od dzisiaj witamy w naszej parafii nowego kapłana ks. Jerzego Czaję, który pracował już w naszej parafii 30 lat temu. Księdzu Jerzemu życzymy wiele łask i opieki Maryi Wspomożycielki.

 

4. „Powstanie warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie” – powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny. Pamiętajmy o nich.

 

5. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy świętej o godz. 9.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca, o17.30 nabożeństwo eucharystyczne. W Kobylnicy tworzy się 5 Róża Różańcowa. Bardzo prosimy o zapisywanie się w zakrystii i kancelarii parafialnej. Wszyscy wiemy jak wielką moc ma modlitwa różańcowa. Serdecznie zachęcamy do przyłączenia się do tego ruchu.

 

6. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

 

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek (okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu) i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.30 zapraszamy wszystkich ministrantów i ich rodziców na nabożeństwo i Mszę świętą, w piątek o godz. 17.30 nabożeństwo do NSPJ, i okazja do spowiedzi na każdej Mszy świętej, od godz. 9.30 udamy się z sakramentami do naszych chorych.  W sobotę o godz. 10.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

 

8. W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte tego dnia o godz. 9.00 i18.00.

 

9. Pamiętajmy, że takich będziemy mieli kapłanów, o jakich będziemy się modlili i jakich będziemy wspierali modlitwą. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy organizują się i tworzą kolejne margaretki, czyli grupy modlitwy za kapłanów.

 

10. Dzisiaj po Mszach świętych zbieramy ofiary do puszek na kształcenie młodzieży w diecezji i KUL.

 

11. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii. Jesteśmy na etapie przygotowań do wycinki suchych drzew na cmentarzu w Kobylnicy. Serdecznie dziękujemy za ofiary.

 

12. Sierakowo. Rady Sołeckie Kończewa i Sierakowa organizują festyn parafialny. W związku z tym zwracamy się z prośbą o zgłoszenie się sponsorów, przynoszenie fantów do loterii do Panów Sołtysów i Pani Asi. Panie prosimy o upieczenie ciast.

 

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

14. W tym tygodniu patronuje nam:

– w środę 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, gorliwy duszpasterz, patron proboszczów.

        SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                 25 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?

 

2. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych  błogosławieństwo pojazdów przed plebanią. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

 

3. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.

 

4. W lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna w poniedziałki i środy będzie czynna wyłącznie po Mszy świętej wieczornej.

 

5. W czwartek na godz. 17.30 zapraszamy na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym w ciszy.

 

6. W przyszłą pierwszą niedzielę po Mszach świętych zmiana Tajemnic Żywego Różańca, a o 17.30 nabożeństwo eucharystyczne.

 

7. 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.

 

8. W przyszłą niedzielę zbieramy ofiary do puszek na kształcenie w diecezji i KUL.

 

9. Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.

 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

11. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 26 lipca – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;

– w czwartek 29 lipca – św. Marta, siostra Łazarza i Marii;

– w sobotę 31 lipca – św. Ignacy Loyola (1491-1556), prezbiter, założyciel Towarzystwa Jezusowego, teolog.

                         SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                             18 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.

 

2. W lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i środy po Mszy świętej wieczornej.

 

3. Kiedy w czasie wędrówek będziemy nawiedzali świątynie, sanktuaria, klasztory, pamiętajmy o godnym stroju, by w ten sposób dać świadectwo szacunku dla miejsc świętych. W języku biznesowym używa się określenia dress code dla nazwania pewnego kanonu stroju i wyglądu. Warto pomyśleć, że taki dress code obowiązuje także w kościele, a jego podstawą jest godność miejsca, do którego wchodzimy.

 

4. Zapraszamy na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym w ciszy w czwartek na godz. 17.30.

 

5. Tworzymy  w Kobylnicy piątą Różę Różańcową. Prosimy o zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 

6. Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych  błogosławieństwo pojazdów na całym placu przed plebanią. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 

 

9. W tym tygodniu patronują nam:

– w czwartek 22 lipca – św. Maria Magdalena, nazywana Apostołką Apostołów, zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu, jedna z kobiet towarzyszących Jezusowi i apostołom, uwolniona przez Pana z mocy złych duchów;

– w piątek 23 lipca – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, patronka Europy;

– w sobotę 24 lipca – św. Kinga (1234-1292), dziewica, córka króla węgierskiego Beli IV, żona księcia Władysława Wstydliwego

.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Cecylia Dolata l. 91, z Kobylnicy. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

 

                             Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ....

 

15 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 LIPCA 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.  Dziś XV niedziela w okresie zwykłym roku liturgicznego. Zapraszamy do świętowania niedzieli jako dnia poświęconego Panu Bogu i rodzinie, która jest domowym Kościołem i pierwszym środowiskiem wiary dla rodziców i dzieci.

 

2.  Witamy serdecznie w naszej Wspólnocie Parafialnej i zakonnej ks. Inspektora Tadeusza Itrycha, który przez dwie kolejne niedziele będzie pomagał w posłudze duszpasterskiej.

 

3.  W piątek 16 lipca w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy
w swoich sercach.

 

4.  Zapraszamy na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym w ciszy w czwartek na godz. 17.30.

 

5.  W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

 

 

6.  Sierakowo. W sobotę 10 lipca grupa dzieci z klasy trzeciej przystąpiła w Sierakowie do Pierwszej Komunii świętej. Biały tydzień dla tych dzieci od niedzieli do środy. Od poniedziałku do środy dzieci przychodzą ze swoimi rodzicami na godz. 16.30.

 

7.  Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

 

8.   Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, a miłym gościom dobrego czasu wypoczynku.

 

9.  W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

Artur Wąsowicz kawaler i Monika Sibińska panna - zap. II

Kamil Gruszewski kawaler i Aleksandra Żurek panna - zap. II

14 NIEDZIELA ZWYKŁA – 04 LIPCA 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.  Dziś pierwsza niedziela miesiąca. W naszych świątyniach po Mszach św. zmiana tajemnic Żywego Różańca. O 17.30 nabożeństwo Eucharystyczne.

 

2.   Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przez pełne uczestnictwo w niedzielnej Mszy św.

 

3.  Każdy czwartek w naszej diecezji jest dniem szczególnego spotkania z Chrystusem Eucharystycznym. W naszym kościele cicha adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 przed Mszą św. wieczorną.

 

4.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki, a za wszelkie dobro składamy najserdeczniejsze podziękowanie wraz z pamięcią w modlitwie.

 

5.  Zapraszamy do cotygodniowej lektury „Gościa Niedzielnego”. Niech dobre słowo będzie umocnieniem dla każdego z nas.

 

6.  Z serca dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i budowę kaplicy w Bolesławicach. W tym tygodniu zostały założone barierki ze stali nierdzewnej nad wejściem do kancelarii. W najbliższym okresie planujemy rozbudowę naszego cmentarza i wycinkę suchych drzew.

 

7.  Rodzice dzieci Pierwszokomunijnych ufundowali do naszego kościoła w Kobylnicy komplet obrusów. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

8.  W dniu 15.07.2021 od 8.00 w Przychodni Lekarskiej w Kobylnicy przy ul Głównej odbędą się badania USG Dopler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG Płuc, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Rejestracja wyłącznie telefoniczna. tel. 61 623 24 25.

 

9.  Sierakowo. W najbliższą sobotę w Sierakowie Pierwsza Komunia Święta. Zbiórka dzieci o godz. 10.00, a Msza święta o 10.30. Spowiedź dla tych dzieci w piątek o godz. 10.00.

 

10.        W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

Adam Hnatek, cyw. związany i Julia Hnatek cyw. związana - zap II

Szymon Kutiak kawaler i Anna Sykutera panna - zap. II

Tomasz Furtak kawaler i Katarzyna Filipczak panna - zap. II

Łukasz Kapral kawaler i Milena Kraińska panna - zap. II

Artur Wąsowicz kawaler i Monika Sibińska panna - zap. I

Kamil Gruszewski kawaler i Aleksandra Żurek panna - zap. I

 

INFORMUJEMY, ŻE DECYZJĄ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI ZOSTAŁA ZNIESIONA DYSPENSA OD NIEDZIELNYCH I NAKAZANYCH ŚWIĄTECZNYCH DNI OD MSZY ŚWIĘTYCH.

 

11.        W ostatnim czasie odeszła z naszej parafii do wieczności Maria Ciesielska l. 87 z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 CZERWCA 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.  Rozpoczęły się wakacje. Niech na naszych wakacyjnych drogach nie zabraknie modlitwy i radosnego przebywania z Bogiem na niedzielnych Eucharystiach.

 

2.  W dzisiejszą niedzielę w Kobylnicy na Mszy świętej o godz. 10.30 dziękujemy ks. Robertowi za gorliwą i sumienną pracę w naszej parafii. Życzymy takiego zapału w służbie dla dobra wiernych w roli proboszcza w Różańsku.

 

3.  We wtorek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są nazywani filarami Kościoła. Uroczystość kieruje nasz wzrok na następcę św. Piotra, Ojca Świętego Franciszka. Obejmijmy go naszą pamięcią modlitewną.

 

4.  W środę 30 czerwca ostatnie nabożeństwo czerwcowe i miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko.

 

5.  W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 17.30 nabożeństwo do Chrystusa Najwyższego Kapłana. Serdecznie zapraszamy. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. O 17.30 nabożeństwo ku Czci NSPJ i okazja do spowiedzi.

 

6.  W pierwszą sobotę miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. O godzinie 10.00 Msza święta i krótkie nabożeństwo ku Niepokalanemu Sercu NMP. Serdecznie zapraszamy, szczególnie Czcicieli Matki Bożej.

7.  W pierwszą niedzielę miesiąca zmiana Tajemnic Żywego Różańca na Mszy świętej o godz. 9.00.

 

8.  Sierakowo:Pierwsza Komunia Święta w Sierakowie 10 lipca o godz. 11.00. Spowiedź dla tych dzieci w piątek 9 lipca o godz. 10.00.

 

9.  Zapraszamy do czytania cotygodniowej prasy katolickiej.

 

10.          Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, a drogim gościom, przebywającym w naszej parafii na wakacjach pięknego czasu odpoczynku.

 

11.          W czasie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki i środy w godzinach od 18.30 – 19.30

 

W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

Adam Hnatek, cywilnie związany i Julia Hnatek cyw. związana - zap. I

Szymon Kutiak kawaler i Anna Sykutera panna - zap. I

Tomasz Furtak kawaler i Katarzyna Filipczak panna - zap. I

Łukasz Kapral kawaler i Milena Kraińska panna - zap. I

 

12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Wojciech Wilk l. 70 z Kobylnicy.

 

                     Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie....

12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 CZERWCA 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.    Dzisiaj przeżywamy 12 niedzielę zwykłą w ciągu roku.

Od przyszłego tygodnia na czas wakacji nie będzie Mszy świętych

 w czwartki o godz. 16.00 w Sierakowie.

 

2.    W okresie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i środy w godz. od 18.30 – 19.00

 

3.    Trwa miesiąc czerwiec, czas szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy serdecznie.

 

4.    W środę 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ojcach z naszej wspólnoty parafialnej
.

5.    W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela. Imieniny obchodzi nasz pan Organista. Panu Janowi życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask.

 

6.    W tym dniu przypada również miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych.

 

7.    Zapraszamy rodziców i dzieci na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze szkoły podstawowej w czwartek 24 czerwca o godz. 8.00,  w naszym kościele. Na tej Mszy świętej będzie okazja do spowiedzi, prosimy też, aby dzieci i młodzież spowiadała się na każdej Mszy świętej w tygodniu, by rozpocząć czas wakacji z Panem Bogiem. W tym dniu o godz. 8.00 odprawimy Mszę świętą w intencji Dyrekcji szkoły, pracowników, dzieci i młodzieży.

 

8.    W czwartek na godz. 17.30 zapraszamy ministrantów i ich rodziców na Mszę świętą kończącą rok formacyjny. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.

 

(Sierakowo)

9.    Msza św. dla dzieci i rodziców ze szkoły podstawowej w Kończewie będzie w czwartek 24 czerwca o godz. 7.30 rano w kościele w Sierakowie. Msza święta w intencji Dyrekcji, wychowawców, dzieci i młodzieży.

 

10.               Z okazji kończącego się roku szkolnego i katechetycznego dziękujemy Dyrekcji szkół, nauczycielom i katechetom za trud wkładany w nauczanie i wychowanie dzieci i młodzieży. Wszystkim pracownikom szkół i przedszkoli, uczniom naszej parafii życzymy bezpiecznych i pełnych radości wakacji.

11.               Pierwsza Komunia święta w Sierakowie 10 lipca o godz. 11.00. Pierwsza spowiedź dla tych dzieci w piątek 25 czerwca o godz. 19.00. Jest to ważna spowiedź z wyznaniem wszystkich grzechów. Prosimy rodziców o pomoc w przygotowaniu się do tego ważnego sakramentu.

 

12.               W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 w Kobylnicy ks. Robert odprawi Mszę świętą dziękczynną za pobyt w naszej parafii. Za wszelkie dobro uczynione składamy ks. Robertowi Bóg zapłać.

 

13.               Od sierpnia na miejsce ks. Roberta jest przewidziany ks. Jerzy Czaja, który przychodzi po skończonej kadencji proboszczowskiej z Wierzchowa Człuchowskiego.

 

14.               Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego.

 

15.               Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki Maryi.

 

16.               Ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na uczelnie katolickie i seminarium w Koszalinie.

 

17.          W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

Radosław Wojciechowski kawaler ze Słupska i Karolina Murawiejko panna z Kobylnicy - zap. III

 

18.          W minionym tygodniu odszedł do wieczności Marian Sobczuk l. 65 z Kobylnicy.

 

               Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

11 NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 CZERWCA 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.      Przeżyliśmy oktawę Bożego Ciała i nasz odpust parafialny. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wiernie trwali przy Chrystusie Eucharystycznym. Niech przez tę pokorną modlitwę dzieje się dobro w całej naszej parafii.

 

2.      Trwa miesiąc czerwiec, czas szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy serdecznie.

 

(Sierakowo)

3.      Pierwsza Komunia święta w Sierakowie odbędzie się 10 lipca. Pierwsza spowiedź dla tych dzieci w piątek 25 czerwca o godz. 19.00. Jest to ważna spowiedź z wyznaniem grzechów. Prosimy rodziców o pomoc w przygotowaniu się do tego ważnego sakramentu.

4.      Pierwsza Rocznica Komunii świętej w Sierakowie w czwartek 17 czerwca o godzinie 16.00. Spowiedź dla tych dzieci w tym samym dniu o godzinie 15.30.

 

5.      Dzisiaj ks. Robert odprawi Mszę świętą w Łosinie i Sierakowie, a w Kobylnicy 27 czerwca o godz. 10.30. W tym czasie będziemy mieli okazję podziękować ks. Robertowi za rzetelną i sumienną pracę w naszej parafii.

 

6.      Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego.

 

7.      Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki Maryi.

 

8.      Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele remontowe parafii. Od jutra będą zakładane nowe barierki na balkonie przy wejściu na plebanię.

 

9.      W tym roku planujemy powiększenie naszego parafialnego cmentarza w Kobylnicy i budowę nowej kaplicy w Bolesławicach. Za wszelkie ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać”.

 

10.W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na Katolickie Uczelnie.

 

11.16 czerwca br. będzie możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 w Kończewie, a 19 czerwca w Kobylnicy. Bliższe informacje na stronie www.kobylnica.pl

 

12.W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

Radosław Wojciechowski kawaler ze Słupska i Karolina Murawiejko panna z Kobylnicy - zap. II.

 

13.W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności Eugeniusz Janta-Lipiński l. 72 z Kobylnicy.

 

                                  Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie....

10 NIEDZIELA ZWYKŁA – 06 CZERWCA 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.      Trwa oktawa Bożego Ciała. Na czas oktawy nabożeństwo czerwcowe
z procesją eucharystyczną po Mszy św. wieczornej
. Zapraszamy wszystkich drogich wiernych.

 

2.      Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Mariusza Chamarczuka, byłego rektora naszego seminarium w Lądzie wraz klerykami. Ks. Mariusz o godz. 10.30 odprawi Mszę świętą z okazji swojego jubileuszu 25 lecia święceń kapłańskich, a na wszystkich Mszach świętych wygłosi Słowo Boże, klerycy opowiedzą o swoim powołaniu i po Mszy świętej będę zbierali ofiary do puszek na utrzymanie Wyższego Seminarium w Lądzie.

 

3.      W czwartek 10 czerwca zakończenie Oktawy Bożego Ciała, po procesji poświęcenie wianków.

 

4.      W piątek 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – odpust
w naszym kościele parafialnym. Mszy świętej będzie przewodniczył ks. Inspektor Tadeusz Itrych, a Słowo Boże wygłosi ks. Grzegorz Stępniak salezjanin, proboszcz z Główczyc. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy na nasze święto parafialne. W tym dniu z racji uroczystości i odpustu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

5.      W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

 

6.      Decyzją ks. Inspektora ks. Robert Dmochowski z dniem 1 lipca został skierowany do Różańska w charakterze proboszcza parafii. Pragniemy podziękować ks. Robertowi za gorliwą, sumienną pracę  i zaangażowanie w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej. W Łosinie i Sierakowie ks. Robert odprawi Mszę świętą 13 czerwca, w Kobylnicy 20 czerwca o godz. 10.30.

 

7.      Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego.

 

8.       Wszystkim solenizantom i jubilatom  składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki Maryi. Z serca pragniemy podziękować za wszelką pomoc duchową i materialną, jakiej nieustannie doświadczamy od Was Drodzy Parafianie.

 

9.      W najbliższym czasie planujemy rozpoczęcie budowy nowej kaplicy w Bolesławicach i powiększenie cmentarza w Kobylnicy.

 

10.W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

Mariusz Nowy kawaler i Małgorzata Lawrenc panna z Bolesławic - zap. III

Tomasz Żyła kawaler i Joanna Bohdanowicz z Łupawy - zap. III

Radosław Wojciechowski kawaler ze Słupska i Karolina Murawiejko panna z Kobylnicy - zap. I

 

11. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: Jan Szewc l. 72 ze Słupska

               

                   Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie....

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA – CZWARTEK 03.06.2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.    Dzisiaj w Kościele uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy o godz. 10.00 udamy się ulicami Kobylnicy w procesji do czterech ołtarzy. Na zakończenie procesji hymn dziękczynny „Ciebie Boga wysławiamy” i błogosławieństwo na cztery strony świata. Zapraszamy do jak najliczniejszego, aktywnego udziału.

 

2.    Przez najbliższy tydzień (do czwartku włącznie) będziemy przeżywać „oktawę Bożego Ciała”. Na czas oktawy nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną będzie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, ministrantów i młodzież, wszystkich drogich wiernych. Niech udział w tych procesjach będzie wyrazem naszej wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

 

3.    Po oktawie Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele codziennie
o godz. 17.30. Zapraszamy serdecznie

 

4.  Jutro pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi dla dzieci o 16.00, zapraszamy szczególnie dzieci z klas trzecich.  Dla młodzieży i starszych spowiedź o 17.30. Jutro ze względu na oktawę Bożego Ciała nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

5.  W I sobotę na godz. 10.00 zapraszamy Czcicieli Matki Bożej na Mszę świętą i krótkie nabożeństwo.

 

6.  W tą niedzielę w naszych kościołach zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 

7.     W czwartek 10 czerwca, zakończenie Oktawy Bożego Ciała, po procesji poświęcenie wianków.

 

8.     W piątek, 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – odpust
w naszym kościele parafialnym. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich Parafian i Gości . Mszy świętej będzie przewodniczył Ks. Inspektor Tadeusz Itrych, a kazanie wygłosi ks. Grzegorz Stępniak proboszcz z Główczyc. W tym dniu z racji uroczystości i odpustu Kościół daje dyspensę od pokarmów mięsnych.

Podziękowania:

 

Panu Bogu za dar Eucharystii - Ciała Chrystusa, który pragnie być blisko nas w każdej chwili naszego życia. Za dar dzisiejszej pogody i czas, jaki nam daje

Pragniemy jako duszpasterze bardzo serdecznie podziękować za przygotowanie naszej dzisiejszej uroczystości:

1.    Kapłanom: Andrzejowi, Robertowi i Wojciechowi

2.    Salezjanom Współpracownikom

3.    Wszystkim Członkom Żywego Różańca

4.    Ministrantom

5.    Młodzieży

6.    Panu Organiście Janowi, Panu Kościelnemu Rafałowi i Panu Eugeniuszowi Wiązowskiemu

7.    Całemu orszakowi procesyjnemu, Paniom katechetkom z dziećmi sypiącymi kwiaty

8.    Wszystkim, którzy włożyli tyle trudu i serca w przygotowanie i godne ustrojenie ołtarzy

9.    Straży Gminnej, która zadbała o bezpieczeństwo procesji

10.                      Wszystkim wam, drodzy bracia i siostry, za ustrojenie domów i przygotowanie serc na przywitanie Chrystusa Eucharystycznego.

 

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 30 MAJA 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Bożego i dziękujemy za chrzest święty.

 

2.      We wtorek 1 czerwca Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Są one odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.

 

3.      W tym roku Uroczystość Bożego Ciała przypada 03 czerwca. Procesja Bożego Ciała w Kobylnicy będzie przebiegała do ołtarzy w następujących miejscach:

- pierwszy – przy kapliczce

- drugi – przy ul. Głównej i Sportowej /przy krzyżu/

- trzeci – przy wymianie gaśnic /w bramie/

- czwarty – na placu przykościelnym

 

4.      W uroczystość Bożego Ciała Msze święte w naszej parafii odprawiane będą wg następującego rozkładu:

Kobylnica – 7.00; 9.00; 10.00 i po Mszy świętej procesja.

Łosino – 9.00                                                                                                                         

5.      W Sierakowie procesja Bożego Ciała będzie po Mszy św.
o godz. 10.30. Pierwsza rocznica Komunii świętej w Sierakowie 17 czerwca o godzinie 16.00.

 

6.      Bardzo prosimy aby wszyscy parafianie włączyli się w przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów i ulic naszych miejscowości. Ołtarz przy kościele tradycyjnie przygotowują Salezjanie Współpracownicy.

7.      W związku z procesją Bożego Ciała prosimy orszak procesyjny o przygotowanie sztandarów i baldachimu, ministrantów o przygotowanie liturgii. Pani Katechetka zaprasza dzieci na próbę sypania kwiatków  przy kościele w środę na godzinę 16.30.

 

8.    W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00. Również w piątek okazja do spowiedzi dla dzieci, szczególnie zapraszamy dzieci klas trzecich na godzinę 16.00, a młodzież i starszych na godzinę 17.30.

 

9.  W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy Czcicieli Matki Bożej na Mszę świętą i krótkie nabożeństwo.

 

10.W następną niedzielę w naszych kościołach zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 

11.W przyszłą niedzielę 6 czerwca gościmy w naszej parafii Ks. Mariusza Chamarczuka byłego rektora naszego Wyższego Seminarium w Lądzie wraz z klerykami. Ks. Rektor będzie głosił Słowo Boże, a klerycy dadzą świadectwo o swoim powołaniu i po Mszy świętej zbiorą ofiary do puszek na utrzymanie naszego salezjańskiego Seminarium. Ks. Mariusz jako kleryk przyjeżdżał do naszej parafii w ramach praktyki duszpasterskiej. O godzinie 10.30 w Kobylnicy odprawi Mszę świętą dziękczynną z okazji 25- lecia swoich święceń.

 

12.Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego.

 

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia wszelkich łask i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

 

14.Odpust w naszej parafii odbędzie się w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 11 czerwca o godz. 18.00. Słowo Boże wygłosi    ks. Grzegorz Stępień salezjanin, proboszcz z Główczyc. Serdecznie zapraszamy.

15.W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

Marcin Wąsowicz kawaler i Wiktoria Matuszewska panna z Widzina - zap. III

Damian Świerk kawaler i Natalia Rój panna z Kobylnicy - zap. III

Sebastian Zieliński kawaler i Agata Stępień panna ze Słupska - zap. III

Mariusz Nowy kawaler i Małgorzata Lawrenc panna z Bolesławic - zap. II

Tomasz Żyła kawaler i Joanna Bohdanowicz z Łupawy - zap. II

 

 

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 23.05.2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.      W dzisiejszą niedzielę radujemy się uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się wspólnie o światło i moc Ducha Świętego. Dzisiaj za odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można uzyskać odpust zupełny. Jednocześnie kończy się okres wielkanocny.

 

2.      Jutro, w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w Kościele przypada święto Maryi Matki Kościoła. Serdecznie zachęcamy do udziału we Mszy św. o godz. 9.00. Na godz. 18.00 zapraszamy z kolei na uroczystość Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, na której troje naszych Parafian złoży ślubowanie i wierność św. Janowi Bosko we wspólnocie Salezjanów Współpracowników. Nasi nowi współpracownicy złożą swoje ślubowanie wobec delegata ks. inspektora ks. Marcina Nowickiego.

 

3.      W Łosinie w poniedziałek 24 maja odpust ku czci NMP Wspomożenia Wiernych. Msza św. odpustowa z kazaniem o godz. 16.30. Mszę świętą odprawi i kazanie wygłosi ks. Michał Tomczak salezjanin.

 

4.      W czwartek 27 maja, obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego
i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła
za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

5.      Przed nami ostatni tydzień maja. Nabożeństwa majowe  codziennie o godzinie  17.30. serdecznie zapraszamy do tej pięknej modlitwy.

 

6. W tym roku Uroczystość Bożego Ciała przypada 03 czerwca. Rozkład Mszy świętych w tym dniu o godz. 7.00; 9.00 i 10.00, po której rozpoczniemy procesję do czterech ołtarzy. Procesja Bożego Ciała w Kobylnicy będzie przebiegała nieco inaczej, ze względu na remonty ulic. Ołtarze przygotujemy w następujących miejscach: 

    - pierwszy – przy kapliczce

    - drugi –      przy ul. Głównej i Sportowej /przy krzyżu/,

    - trzeci –      przy wymianie gaśnic /w bramie/,

          - czwarty –  na placu przykościelnym

7. Bardzo prosimy aby wszyscy parafianie włączyli się w przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów i ulic naszych miejscowości. Ołtarz przy kościele tradycyjnie przygotowują Salezjanie Współpracownicy. Prosimy dzieci Pierwszokomunijne,  Rocznicowe i wszystkie chętne do sypania kwiatów i starszych do orszaku procesyjnego.

Po Mszach świętych zbieramy ofiary do puszek na kwiaty do poszczególnych ołtarzy.

 

8. W Sierakowie rozpoczniemy Boże Ciało Mszą świętą o godzinie  10.30,        następnie procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła.

 

9. W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

 Marcin Wąsowicz kawaler i Wiktoria Matuszewska panna z      Widzina - zap. II

 Damian Świerk kawaler i Natalia Rój panna z Kobylnicy - zap. II Sebastian Zieliński kawaler i Agata Stępień panna ze Słupska - zap. II

 Mariusz Nowy kawaler i Małgorzata Lawrenc panna z Bolesławic - zap. I

Tomasz Andrzej Żyła kawaler i Joanna Bohdanowicz z Łupawy -  zap. I

 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa  i opieki Maryi Wspomożycielki.       

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 16 MAJA 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie:

 

1.  Dzisiaj w Kościele uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

 

2.  W sobotę 15 maja w Kobylnicy przystąpiły ostatnie grupy dzieci do Pierwszej Komunii świętej. Biały Tydzień, który będzie trwał od poniedziałku do piątku dla tych dzieci codziennie o godzinie 17.30. Serdecznie zapraszamy dzieci przynajmniej z jednym rodzicem.

 

3.  W kościele w Kobylnicy został zawieszony nowy obraz siostry Faustyny Kowalskiej namalowany przez artystkę panią Ewę Golecką. Po Mszy świętej będziemy zbierali ofiary do puszek, aby wyrazić wdzięczność artystce za jej trud i poniesione koszty.

 

4.  Trwa miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe codziennie o godzinie 17.30.

 

5.  Pierwsza Rocznica Komunii świętej w Kobylnicy 29 maja o godzinie 10.00 i 12.00. Spotkanie dla rodziców tych dzieci w przyszłą niedzielę po Msz św. o godz. 12.00.

 

6.  Jutro w poniedziałek zapraszamy do Kobylnicy na Mszę świętą o godz. 18.00 Członków koła synodalnego, po Mszy św. spotkanie w Oratorium.

 

7.  W przyszłą niedzielę na godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. polową, do Bolesławic na plac, na którym ma się niebawem rozpocząć budowa kaplicy. Po Mszy świętej kiermasz. Dochód będzie przewidziany na budowę nowej kaplicy.

 

8.  Za tydzień w niedzielę, 23 maja Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu wielkanocnego.

 

9.  24 maja w poniedziałek uroczystość NMP Wspomożenia Wiernych. Na Mszy św. o godz. 18.00 w Kobylnicy troje nowych członków ze wspólnoty Salazjanów Współpracowników złoży swoje przyrzeczenia wierności św. Janowi Bosko. Życzymy nowym Współpracownikom salezjańskim wytrwałości.

 

10.          Również w poniedziałek 24 maja o godz. 16.30 Msza św. odpustowa w kaplicy pod wezwaniem Wspomożenia Wiernych w Łosinie. Mszę świętą odprawi i kazanie wygłosi ks. Michał Tomczak salezjanin ze Słupska. Serdecznie zapraszamy na tę szczególną uroczystość.

 

11.               Pragniemy już teraz zaprosić wszystkich drogich parafian na Uroczystość Bożego Ciała, która przypada 03 czerwca. Procesja Bożego Ciała w Kobylnicy będzie przebiegała do ołtarzy w następujących miejscach:

- pierwszy – przy kapliczce

- drugi – przy ul. Głównej i Sportowej /przy krzyżu/

- trzeci – na zbiegu ulic Sportowej i Wodnej

- czwarty – na placu przykościelnym

 

12.               Bardzo prosimy aby wszyscy parafianie włączyli się w przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów i ulic naszych miejscowości. Ołtarz przy kościele tradycyjnie przygotowują Salezjanie Współpracownicy. Prosimy dzieci Pierwszokomunijne i Rocznicowe  do sypania kwiatów i starszych do orszaku procesyjnego. Od przyszłej niedzieli będziemy zbierali ofiary do puszek na kwiaty do ołtarzy. Za każdą pomoc składamy  podziękowanie.

13.                W Sierakowie Boże Ciało w kościele o godz. 10.30. Po Mszy świętej jak co roku procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. Prosimy też rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej w Sierakowie o przemyślenie przyspieszenia terminu Komunii świętej.

np. jeszcze w tym roku szkolnym

 

14.           . Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego.

 

15.           Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki.

 

16.           W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

Marcin Wąsowicz kawaler  i Wiktoria Matuszewska panna z Widzina - zap. I

Sebastian Zieliński kawaler i Agata Stępień panna ze Słupska - zap. I

Damian Świerk kawaler i Natalia Rój panna z Kobylnicy - zap. I

 

17.           W minionym tygodniu odeszła do wieczności Irena Roszczewska lat 66 z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 09 MAJA 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie:

 

1.  Przeżywamy w naszej parafii uroczystości Pierwszych Komunii świętych. Wczoraj w sobotę Komunię przyjęła pierwsza grupa klasa III A i III B. Dla tych dzieci Biały Tydzień od poniedziałku do piątku. Klasa III A przychodzi na godzinę 16.30, a klasa III B na godzinę 17.30.

 

2.  Pierwsza Komunia święta dla klasy III C i III D w przyszłą sobotę o godzinie 10, 11, 12, i 13.00. Spowiedź dla tych dzieci - w piątek o godz. 19.00 - klasa III C i o godz. 19.30 - klasa III D. Bardzo prosimy, aby rodziny tych dzieci spowiadały się w tygodniu na każdej Mszy świętej.

 

3.  Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Dni Modlitw o Urodzaje, które potrwają do najbliższej środy. Prośmy Dobrego Boga o dobrą pogodę i za wszystkich rolników, szczególnie z naszej parafii.

 

4.  W piątek na nabożeństwie majowym rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

5.   W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

6.  Trwa miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Ze względu na Biały Tydzień dzieci pierwszokomunijnych, pozostałe dzieci naszej parafii zapraszamy na nabożeństwa majowe  dla ogółu wiernych na godz. 17.30.

 

7.  Pierwsza Rocznica Komunii świętej odbędzie się w Kobylnicy 29 maja o godzinie 10.00 i 12.00.

 

8.  23 maja zapraszamy na festyn do Bolesławic, który rozpocznie się Mszą świętą polową w Bolesławicach o godz. 12.00.

 

9.  24 maja na Mszy św. o godz. 18.00 w uroczystość Matki Bożej Wspomożycielki w Kobylnicy Nowi Salezjanie Współpracownicy złożą przyrzeczenia wierności św. Janowi Bosko. Serdecznie już dzisiaj zapraszamy wszystkich Parafian.

 

10.          Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele remontowe naszej parafii.

 

11.          Został namalowany do naszego kościoła nowy obraz św. siostry Faustyny Kowalskiej, który zostanie umieszczony po drugiej stronie Jezusa Miłosiernego. W przyszłą niedzielę zostanie poświęcony na Mszy świętej o godz. 9.00. W związku z tym będziemy zbierali ofiary do puszek dla Artystki za trud i poniesione koszta.

 

12.               Pragniemy już teraz zaprosić wszystkich Drogich Parafian na Uroczystość Bożego Ciała, która przypada 03 czerwca. Procesja Bożego Ciała w Kobylnicy będzie przebiegała do ołtarzy w następujących miejscach:

- pierwszy – przy kaplicce,

- drugi – przy Głównej i Sportowej /przy krzyżu/,

- trzeci – na zbiegu ulic Sportowej i Wodnej,

- czwarty – na placu przykościelnym

 

13.               Bardzo prosimy aby wszyscy parafianie włączyli się w przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów i ulic naszych miejscowości. Ołtarz przy kościele tradycyjnie przygotowują Salezjanie Współpracownicy. Prosimy dzieci Pierwszokomunijne i Rocznicowe do sypania kwiatów i starszych do orszaku procesyjnego.  .

14.          Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

 

15.          Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask za przyczyną Maryi Królowej Polski.

 

16.          W minionym tygodniu odeszła do wieczności Halina Arciszewska l. 73 z Kobylnicy, pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 02 MAJA 2021

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1.    Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca. W naszych kościołach zmiana Tajemnic Żywego Różańca o zwykłej porze. O godz. 17.30 w Kobylnicy adoracja Chrystusa Eucharystycznego połączona z nabożeństwem majowym. Serdecznie zapraszamy.

 

2.    Gorąco zapraszamy kolejnych parafian do czwartej Róży, żeby mogła ona powstać potrzeba jeszcze pięciu kandydatów. Pamiętajmy, że modlitwa różańcowa ma szczególną moc.

 

3.    W poniedziałek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski - Głównej Patronki Polski. W tym dniu Msze święte w kościołach naszej parafii jak w każdą Niedzielę.

 

4.    W sobotę 1 maja rozpoczęliśmy miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe z Litanią loretańską codziennie o godzinie 17.30. Nabożeństwo Majowe dla dzieci w każdy wtorek i piątek o godz. 16.30

 

5.    W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
W czwartek zapraszamy szczególnie ministrantów i ich rodziców na nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana na godz. 17.30.

 

6.    W I piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. O 16.30 Msza św. i okazja do spowiedzi dla dzieci. O 17.30 nabożeństwo i okazja do spowiedzi dla starszych.

 

7.    W sobotę 8 maja uroczystość św. Stanisława Biskupa i męczennika - patrona naszej Ojczyzny. W tym dniu dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Pierwsza Komunia święta odbędzie się o godzinie 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. Spowiedź dla tych dzieci w piątek o godz. 19.00 dla klasy IIIA i o godz. 19.30 dla klasy IIIB. Rodziców i gości zachęcamy do korzystania ze spowiedzi na każdej Mszy świętej w tygodniu.

 

8.    Taca z przyszłej niedzieli jest przewidziana na cele remontowe naszej parafii.

 

9.    Za troskę duchową i materialną o naszą świątynię i parafię pragniemy z serca Wam wszystkim Drodzy Parafianie podziękować.

 

10.               Już dzisiaj informujemy, że 23 maja o godz. 12.00 Mszą świętą polową w Bolesławicach rozpoczynamy festyn. Wszelkie dochody z tej uroczystości będą przewidziane na budowę nowej kaplicy, która powinna rozpocząć się na początku czerwca bieżącego roku.

 

11.               Rocznica I Komunii dla dzieci z Kobylnicy odbędzie się w niedzielę 29 maja o godzinie 10.00 i 12.00. Dzieci z Sierakowa będą poinformowane w późniejszym terminie.

 

12.               Zachęcamy aby zaopatrzyć się w bieżący numer Gościa Niedzielnego.

 

13.               Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

 

14.      W najbliższym czasie pragną zawrzeć związek małżeński:

Paweł Szabat kawaler ze Słupska i Martyna Agata Marglarczyk panna z Kobylnicy - zap. III

 

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 25 kwietnia 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.  Kościół przeżywa dziś niedzielę Dobrego Pasterza. Dzień dzisiejszy poświęcony jest modlitwie o dobre i święte powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczyna się również tydzień modlitwy o powołania z naszej wspólnoty parafialnej. Niech nasza modlitwa i pamięć towarzyszy tym, którzy usłyszeli wezwanie Chrystusa i pragną iść drogą ewangelicznego wołania.

 

2.  Pierwsza spowiedź dla drugiej grupy dzieci z Kobylnicy w czwartek 29 kwietnia od godziny 19.00 do 20.00. Dzieci są podzielone na grupy. O tym są poinformowani rodzice tych dzieci. Bardzo prosimy rodziców o pomoc w przygotowaniu dzieci do Pierwszej Spowiedzi. W tym przygotowaniu prosimy też zwrócić uwagę na grzechy względem Pana Boga, np. stosunek do codziennej modlitwy, czy też niedzielny udział we Mszy świętej.

 

3.  W tym roku I Komunia święta w Kobylnicy odbędzie się w sobotę 8 i 15 maja o godzinie 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00.

 

4.  W piątek 30 kwietnia miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Zapraszamy Salezjanów Współpracowników, wszystkich czcicieli św. Jana Bosko, młodzież
i dzieci z oratorium na wieczorną Mszę św. po niej miesięczne spotkanie Salezjanów Współpracowników na plebanii.

 

5.  W sobotę 1 maja rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe z Litanią loretańską codziennie o godzinie 17.30. Nabożeństwo Majowe dla dzieci w każdy wtorek i piątek o godz. 16.00  Weźmy w nich udział, a także odmawiajmy tę litanię indywidualnie lub ze znajomymi
i rodziną, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.

 

6.  Również w sobotę 1 maja przeżywamy Pierwszą Sobotę miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. O godzinie 10.00 Msza święta i krótkie czuwanie. Zapraszamy serdecznie czcicieli Matki Bożej.

 

7.  W przyszłą niedzielę w kościołach naszej parafii zmiana Tajemnic Żywego Różańca o zwykłej porze.

 

8.  Już dzisiaj pragniemy poinformować, że w Kobylnicy Pierwsza Rocznica Komunii świętej odbędzie się 29 maja o godzinie 10.00 i 12.00.

 

9.  23 maja mieszkańcy Bolesławic organizują Festyn parafialny w Bolesławicach. Festyn rozpocznie się Mszą świętą polową w Bolesławicach. Dochód z festynu będzie przewidziany na budę nowej kaplicy, którą pragniemy rozpocząć w pierwszych dniach czerwca bieżącego roku.

 

10.          Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

 

11.          Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask od Zmartwychwstałego Pana.

 

12.           Za troskę duchową i materialną o naszą świątynię i parafię pragniemy z serca podziękować Wam wszystkim Drodzy Parafianie.

 

13.          W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

Paweł Szabat kawaler ze Słupska i Martyna Agata Marglarczyk panna z Kobylnicy - zap. II.

 

14. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Przemysław Śmigiel l. 36 z Kobylnicy i Bogusława Bogdziewicz l. 94 z Kobylnicy.

 

              Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.....

 

 

 

 

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 18 KWIETNIA 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.      Niedziela dzisiejsza przeżywana jest jako Niedziela Biblijna i początek 13 Tygodnia Biblijnego. Niech ta Święta Księga towarzyszy nam każdego dnia
w każdej modlitwie. Nie rozstawajmy się z najwspanialszym listem Boga do człowieka.

 

2.       W czwartek Zapraszamy na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym na adoracji o godz. 17.30.

 

3.      W piątek uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i św. Stanisława, biskupa i męczennika. Św. Wojciech jest również głównym patronem naszej diecezji. Uroczyste Msze święte w Kobylnicy o godzinie 9.00 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

4.      23 kwietnia w piątek ks. Wojciech będzie obchodził swoje imieniny. Dostojny jubilat odprawi Mszę świętą w tym dniu o godzinie 18.00. Natomiast 25 kwietnia w niedzielę, swojego patrona uczci ks. Proboszcz, który Mszę świętą odprawi o godzinie 12.00.

 

5.      W tym roku Pierwsza Komunia święta odbędzie się 8 i 15 maja w Kobylnicy o godzinie: 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00; a w Sierakowie w Lipcu.

 

6.      Pierwsza ważna spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych z wyznaniem grzechów 22 i 29 kwietnia w godzinach od 19 do 20.00. Dzieci są podzielone na grupy - o tym zostali powiadomieni ich rodzice. Bardzo prosimy Drogich Rodziców o pomoc w przygotowaniu dzieci do spowiedzi.

 

7.      Już dzisiaj informujemy, że w niedzielę 23 maja po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy rodziców i dzieci, które będą miały rocznicę I Komunii św. na spotkanie organizacyjne. Rocznica I Komunii św. w tym roku będzie 29 maja o godz. 10.00 i 12.00 w Kobylnicy. O Pierwszej rocznicy w Sierakowie poinformujemy w późniejszym terminie.

 

8.      Zapraszamy do czytania „Gościa Niedzielnego”.

 

9.       Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask

 

10.W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć Paweł Szabat kawaler ze Słupska i Martyna Agata Marglarczyk panna z Kobylnicy - zap. I

 

11.W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Tadeusz Wdówka l.74 z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.......

 

 

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 11.04.2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

1.      Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego różańca po Mszach św. w kościołach naszej parafii.

 

2.      Dzisiejsza Niedziela poświęcona jest Miłosierdziu Bożemu. „W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój a człowiek szczęście – Bądźcie świadkami miłosierdzia” wzywał nasz rodak św. Jan Paweł II. To wołanie Papieża Polaka jest nie tylko aktualne w dzisiejszym neopogańskim świecie, ale stanowi również wielkie zadanie dla każdego z nas wierzących.

 

3.      Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy serdecznie wszystkich na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia w naszej świątyni. Nie będzie natomiast nabożeństwa
o godz. 17.30!

 

4.      W dzisiejszą uroczystość za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia lub udział w jakimkolwiek nabożeństwie ku czci Miłosierdzia Bożego można uzyskać odpust zupełny.

 

5.      Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej obchodzi dzisiaj swoje święto patronalne. Skarbonki z jałmużną wielkopostną prosimy złożyć przy ołtarzu. Dzisiaj po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na cele charytatywne diecezjalnej Caritas.

 

6.      /Kobylnica/ W dzisiejszą niedzielę o godz. 12.00 na Mszy świętej poświęcenie książeczek dla dzieci klas: IIIa i IIIb. W przyszłą niedzielę  dla klas: IIIc i IIId.

 

7.      W środę 14 kwietnia zapraszamy do Kobylnicy na godzinę 17.00 czcicieli Matki Bożej z Medjugorie na comiesięczne czuwanie i Eucharystię.

 

8.      Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele remontowe w naszej parafii.

 

9.      W najbliższą sobotę 17 kwietnia ks. Robert będzie obchodził swoje imieniny i urodziny. Zacny solenizant i jubilat w tym dniu odprawi Mszę świętą o godz. 18.00.

 

10.Firma Opto-Marzenie w dniu 20 kwietnia w godzinach od 14.00 do 15.00 w przychodni Kobylnica wykona bezpłatne komputerowe badanie wady wzroku.

 

11.Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”. Niech nie zabraknie głosu Kościoła w naszych domach.

 

12.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask Zmartwychwstałego Pana.

 

13.W tym tygodniu odeszli do wieczności : Mirosław Krzysztofik l. 56 z Kobylnicy, Ludmiła Sochaczewska l. 93 z Kobylnicy, Eugenia Pytlos l. 85 z Kobylnicy, pogrzeb we wtorek o g. 10.00; Czesław Wojtasiak l. 88 z Kobylnicy, pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.00.

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 04.04.2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Niech radość Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa napełnia nasze serca światłem nowego życia. Z okazji Świąt Wielkanocnych, jako Salezjanie posługujący w Parafii Kobylnica składamy całej wspólnocie parafialnej i wszystkim drogim gościom najserdeczniejsze życzenia pokoju serca i wytrwałości w dążeniu do zbawienia.

 

2.       Pragnę z serca podziękować:

- kapłanom Robertowi, Andrzejowi i Wojciechowi za posługę sakramentalną
i zaangażowanie, ministrantom, Salezjanom Współpracownikom, Animatorom Oratorium, młodzieży, panom: Organiście p. Janowi,  Kościelnemu p. Rafałowi i wszystkim, którzy włożyli trud i serce w przygotowanie naszych świątyń i dekoracji.

 

3.       (w Sierakowie) Serdeczne Bóg zapłać dla wszystkich, którzy przygotowali kościół i dekoracje świąteczne.  

 

4.       W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy na Mszę św. poranną
o godz. 6.00 z procesją rezurekcyjną, następnie Msze święte o godzinie 7, 8, 9, 10.30 i 12.00. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych – poniedziałek, Msze święte o godzinie 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.30 i 12.00. Dzisiaj i jutro nie ma Mszy świętej o godzinie 18.00. W kościołach filialnych Msze święte o zwykłej porze.

 

5.       Z tej racji, że pierwsza Niedziela miesiąca wypadła w Zmartwychwstanie Pańskie zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o zwykłej porze.

 

6.       Za tydzień 11 kwietnia obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Jest to patronalny dzień Caritas Polska.
Do kościoła przynosimy skarbonki z jałmużną postną, które były rozprowadzane
w Wielkim Poście.

 

7.       W najbliższym czasie pragną zawrzeć związek małżeński:

 

Sebastian Łukasz Pióro kawaler i Kinga Małgorzata, Kowal, panna z Kobylnicy- zap. II

 

8. Wszystkim Parafianom, Miłym Gościom, Solenizantom i Jubilatom życzymy wszelkiej pomyślności i łask od Zmartwychwstałego Pana.

 

WIELKI PIĄTEK – 02.04.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Piątek to dzień Męki i Śmierci naszego Pana Jezusa Chrystusa. Myśli i serca wierzących
są przy Nim. W dniu dzisiejszym Kościół nie sprawuje Eucharystii. Przeżywa cierpienia Zbawiciela rozważając opis Męki, adorując Krzyż, jednocząc się z Nim w Komunii Świętej.

 

2.       Po liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu aby zgodnie
z wielowiekową tradycją adorować i modlić się prosząc Chrystusa o wiarę, nadzieję i miłość dla nas i naszych bliskich. Adoracja dzisiaj do 22.00. Bardzo serdecznie zapraszamy każdego i każdą z was do osobistej modlitwy przed Żywym Bogiem.

3.       W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od 10.00 do 19.30.

 

Rozkład adoracji w Wielką Sobotę:

 

Od 10.00 – 11.00 – dzieci z klas I-III

Od 11.00 – 12 .00 – dzieci z klas IV-VI

Od 12.00 – 13.00 – młodzież klas gimnazjalnych

Od 13.00 – 14.00 – Matki Różańcowe z Łosina

Od 14.00 – 15.00 – Matki Różańcowe z Widzina

Od 15.00 – 16.00 – Matki Różańcowe z Kobylnicy

Od 16.00 – 17.00 – wszyscy wierni

Od 17.00 – 18.00 – Salezjanie Współpracownicy

Od 18.00 – 19.30 – wszyscy wierni

 

4.      Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę:

 

Kobylnica – od 10.00 do 14.00 (spowiedź św. w tym czasie)

; Widzino – 10.30; Łosino – 11.00; Sierakowo – 11.30; Kończewo - 11.45; Bolesławice – 12.00

 

5.   Wigilia Paschalna Wielkiej Soboty rozpocznie się w Kobylnicy
o godz. 20.00
– czyli po zapadnięciu zmroku. Na tę uroczystość proszę przynieść ze sobą świece.

 

NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI PAŃSKIEJ – 28.03.2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dzisiaj Niedziela Palmowa – pamiątka uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Podczas każdej Mszy św. odbywa się poświecenie palm. Rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień.

 

2.       Dzisiaj o godzinie 12.00 poświęcimy nowy obraz Miłosiernego Chrystusa, który namalowała artystka z naszej parafii p. Ewa Golecka. Po każdej Mszy świętej będziemy zbierali ofiary do puszek jako wyraz wdzięczności za trud namalowania tego dzieła. Obraz ten jest reprodukcją oryginalnego obrazu z Wilna.

 

3.       Spowiedź św. w Wielkim Tygodniu:

Sierakowo-w poniedziałek od 17.30 do 18.00   -
Kobylnica – we wtorek i środę od 17.30 – 18.00

 

4.       W środę ostatni dzień miesiąca marca i miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Zapraszamy Salezjanów Współpracowników oraz wszystkich czcicieli wielkiego Patrona młodzieży na Mszę św. o 18:00 w Kobylnicy.

 

5.       (w Sierakowie) W Sierakowie po Mszy puszka na kwiaty do Grobu. Do dekoracji i sprzątania naszej świątyni zapraszamy w środę na godz. 18.00. Bardzo prosimy o kontakt w tej sprawie z ks. Robertem. Za wszelką pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

6.       W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Ze względu na rozpoczynające się Triduum Paschalne w tych dniach zapraszamy do udziału
w uroczystościach Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty


W Wielki Piątek z racji I piątku miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00

 

7.       Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

 

8.       Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa Maryi Wspomożycielki wiernych.

 

9.       W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Sebastian Łukasz Pióro kawaler i Kinga Małgorzata  Kowal panna z Kobylnicy - zap. I

 

10.  W ostatnim okresie przeszli do wieczności: Czesław Kawalec l. 72 z Kończewa, pogrzeb we wtorek w Sierakowie o godz. 14.30.

 

                Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.......

 

 

Liturgia Wielkiego Tygodnia w Kobylnicy:

 

1.       W Wielki Czwartek – uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godz. 18.00, a po niej okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godziny 22.00.

 

2.       W Wielki Piątek adoracja rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do rozpoczęcia liturgii. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich o godz. 15.00 (spowiedź św. od 15.00 – 16.00)

 

3.       Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Po liturgii – adoracja przy Grobie Pańskim do 22.00.

 

4.       W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od 10.00 do 19.30.

 

5.       Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę:

 

Kobylnica – 10.00, 10.30, 11.00, 11.30, 12.00, 12.30, 13.00, 13.30, 14.00

(spowiedź św. w czasie święcenia pokarmów.)

Widzino10.30;  Łosino11.00;  Sierakowo 11.30

 

6.       Wigilia Paschalna Wielkiej Soboty rozpocznie się w Kobylnicy o godz. 20.00 – czyli, jak liturgia nakazuje, po zapadnięciu zmroku. Na tę uroczystość prosimy przynieść ze sobą świece.

 

7.       Liturgia Wielkiego Tygodnia w Sierakowie:

 

8.       Wielki Czwartek i Wielki Piątek – godz. 18.30;

 

Wielka Sobota – godz. 19.00 z procesją rezurekcyjną.

 

9.       Rozkład Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego:

 

Kobylnica: 6.00z procesją REZUREKCYJNĄ;                                          7.00, 8.00, 9.00, 10.30, 12.00

 

Łosino – 9.00; Sierakowo – 10.30;

     

W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte w Kobylnicy: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.30 i 12.00

NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ:

 

W NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ I PONIEDZIAŁEK      W  KOBYLNICY              O GODZ. 18.00 !

Rozkład adoracji przy ciemnicy i Grobie Pańskim:

 

Wielki Czwartek:

 

Od 20.00 – 22.00 – Młodzież - i wszyscy wierni

 

Wielki Piątek

 

Od 10.00 – 11.00 – dzieci z klas I-III

Od 11.00 – 12 .00 – dzieci z klas IV-VI

Od 12.00 – 13.00 – młodzież

Od 13.00 – 14.00 – Matki Różańcowe z Łosina

Od 14.00 – 15.00 – Matki Różańcowe z Widzina

Od 15.00 – 16.00 – Matki Różańcowe z Kobylnicy

Od 16.00 – 17.00 – wszyscy wierni

Od 17.00 – 18.00 – Salezjanie Współpracownicy

Od 20.00 – 22.00 – Młodzież

 

Wielka Sobota:

 

Od 10.00 – 11.00 – dzieci z klas I-III

Od 11.00 – 12 .00 – dzieci z klas IV-VI

Od 12.00 – 13.00 – młodzież

Od 13.00 – 14.00 – Matki Różańcowe z Łosina

Od 14.00 – 15.00 – Matki Różańcowe z Widzina

Od 15.00 – 16.00 – Matki Różańcowe z Kobylnicy

Od 16.00 – 17.00 – wszyscy wierni

Od 17.00 – 18.00 – Salezjanie Współpracownicy

Od 18.00 – 19.30 – wszyscy wierni

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU –21 MARCA 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.        Chrystus w dzisiejszej Ewangelii zaprasza każdego z nas do świętości życia codziennego. Wpisuje się to w rzeczywistość czasu Wielkiego Postu. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału
w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych nabożeństwach

 

2.       Zachęcamy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym.

 

3.       Od uroczystości św. Józefa 19 marca obecny rok 2021 Ojciec Święty Franciszek ogłosił jako Rok św. Józefa i Świętej Rodziny. Powierzmy Bogu za przyczyną św. Józefa i Świętej Rodziny nasze wspólnoty rodzinne ich opiece.

 

4.       W czwartek 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu celebrujemy w Kościele Dzień Świętości Życia, oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W naszym kościele Msza święta z błogosławieństwem matek w stanie błogosławionym w Kobylnicy o godzinie 9.00 i 18.00, a w Sierakowie o godzinie 16.00. Serdecznie zapraszamy.

 

5.       Za tydzień 28 marca Niedzielą Palmową rozpoczniemy w Kościele Wielki Tydzień. W Niedzielę Palmową poświęcenie palm na każdej Mszy świętej.

 

6.       Od sobotniej wieczornej Mszy świętej w Kobylnicy dzieci i młodzież wraz z Animatorami Oratorium będą rozprowadzali palmy zrobione przez siebie. Z otrzymanych ofiar będą mogli ubogacić Parafialne Oratorium, w którym się codziennie gromadzą.

 

7.       Również w Niedzielę Palmową o godzinie 12.00 zostanie poświęcony obraz Bożego Miłosierdzia namalowany przez artystkę p. Ewę Golecką. Po każdej Mszy świętej będą zbierane ofiary do puszek jako wyraz wdzięczności dla artystki za dar dla naszej parafii w postaci Miłosiernego Chrystusa.

 

5.       W zakrystii są do nabycia świece paschalne „Płomień nadziei”. Kupując je włączamy się w wielkie dzieło pomocy potrzebującym.

 

6.       W dzisiejszą niedzielę wzorem lat ubiegłych w naszym kościele po mszach św. zbiórka do puszek  na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój kościoła.

 

7.       Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

 

8.       Niech Bóg w swoim miłosierdziu stokrotnie wynagradza wam wszystkim za wszelkie dary duchowe i materialne dla naszej wspólnoty parafialnej.

 

9.       Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa Maryi Wspomożycielki wiernych.

 

10.  W ostatnim czasie odeszła do wieczności Zofia Karolczyk l.86 z Łosina.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

 

 

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 14 MARCA 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.   W naszych przygotowaniach do świąt Wielkanocy nie zapominajmy o przygotowaniu duchowym przez sakrament pojednania. Okazja do Spowiedzi świętej w czasie Wielkiego postu jest na każdej Mszy św. w Kobylnicy. Nie odkładajmy jej na ostatnie dni.

 

2.   W piątek19 marca przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona i opiekuna Kościoła, patrona ojców. Msza Święta w naszym kościele o godz. 9.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy ojców naszej parafii a także wszystkich solenizantów i solenizantki.

 

3.   Trwają nabożeństwa wielkopostne – Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale w każdą Niedzielę w Kobylnicy z kazaniem Pasyjnym o godz. 17.15, w pozostałych kościołach naszej parafii według stałego zwyczaju. Znajdźmy czas na tę piękną staropolską modlitwę.

 

4.   W zakrystii są do nabycia świece paschalne Caritasu „Płomień nadziei”. Kupując ją włączamy się w wielkie dzieło pomocy potrzebującym.

 

5.   Kobylnica. W dzisiejszą niedzielę wzorem lat ubiegłych w Kobylnicy po mszach św. zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój kościoła.

 

6.   Polecamy cotygodniową prasę katolicką.

 

7.   Dzisiejsza taca jako druga miesiąca jest przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.

 

8.   Artystka z naszej parafii p. Ewa Golecka maluje nowy obraz Miłosiernego Chrystusa dla naszego kościoła w Kobylnicy, który będzie wisiał przy głównym ołtarzu. Otoczmy Artystkę naszymi modlitwami.

 

9.   Za wszelkie dobro duchowe i materialne pragniemy wyrazić naszą wdzięczność naszym Parafianom w darze modlitwy, a wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask Bożych.

 

10.   W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: ks. Krzysztof Oleszkiewicz wieloletni duszpasterz w Kobylnicy - pogrzeb we wtorek o godz. 12.00 w Szczańcu, gdzie ostatnio był proboszczem, a główne uroczystości pogrzebowe w środę o godz. 12.00 w Pile skąd zmarły kapłan pochodził; Andrzej Jankiewicz l. 62 z Kończewa i Ewa Misiak z l. 91 z Łosina. Powierzmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 

                            Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....

 

 

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 07 MARCA 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dziś – trzecia niedziela Wielkiego Postu. „z domu mego Ojca nie róbcie targowiska” – moje serce ma być świątynią Boga. Chrystus w dzisiejszej Ewangelii woła abym uporządkował swoje życie i uczynił w sercu prawdziwe mieszkanie dla Ojca Niebieskiego. Niech czas Wielkiego Postu będzie naszą odpowiedzią na wezwanie Pana. Wielką pomocą w nawróceniu serca są zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej i niedzielnych Gorzkich Żalach. Przypominamy, że za pobożny udział
w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 

2.    Gorzkie Żale w Kobylnicy w każdą Niedzielę z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15, a Droga Krzyżowa w Kobylnicy dla dzieci o godz. 16.30, dla ogółu wiernych o 17.30; w Łosinie w każdy piątek o godz. 17.00, w Sierakowie w czwartki przed Mszą świętą o godz. 16.00.

 

3.    Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca w naszych świątyniach zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 

4.    W Wielkim Poście szczególnym znakiem naszego zaufania Bogu jest jałmużna na rzecz najbiedniejszych i potrzebujących..Caritas naszej diecezji jak co roku pragnie zaproponować nam dwie formy tego czynu miłosierdzia:

 

- zapraszamy do pobrania skarbonek postnych, w których przez okres postu można odłożyć jałmużnę dla potrzebujących. Będziemy zbierać je w Niedzielę Miłosierdzia 07 kwietnia

 

- można też nabyć świecę paschalną „Płomień nadziei”, z którą przyjdziemy na liturgię Wielkiej Soboty aby zapalić ją od paschału. Będzie to dar serca dla najbardziej potrzebujących.

 

5.    W poniedziałek 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach
o wszystkich kobietach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o kobietach opiekujących się chorymi i niedołężnymi. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

 

6.    W piątek na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy Salezjanów Współpracowników. Po Mszy świętej spotkanie synodalne w kościele.

 

 

7.    Zachęcamy chłopców ze szkoły podstawowej do zapisów na ministrantów. Zapisy przyjmuje ks. Wojciech. Zapraszamy również dzieci i młodzież do naszego Oratorium.

 

8.    Przyszła Niedziela jest drugą Niedzielą miesiąca. Taca przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.

 

9.    Polecamy cotygodniową prasę katolicką.

 

10.                      Za wszelkie dobro duchowe i materialne pragniemy wyrazić naszą wdzięczność w darze modlitwy. Każdego ostatniego dnia miesiąca będziemy odprawiali Mszę św. w intencji wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii.

 

11.                      W tym tygodniu odeszli do wieczności: Krystyna Kiresztura l. 77 z Widzina, Halina Forysiak l. 66 z Kobylnicy i Andrzej Jankiewicz l. 62 z Kończewa, pogrzeb w środę o g. 11.00 w Sierakowie.

Wieczny odpoczynek racz im dać PanieII NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28 LUTEGO 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Druga Niedziela Wielkiego Postu w całym Kościele jest dniem solidarności
z Dziełem Misyjnym Kościoła
. Włączamy się to dzieło poprzez modlitwę i misyjną jałmużnę, zbieraną do puszek w kościołach i kaplicach w całym kraju.

 

2.       Dzisiaj o godz. 17.30 w czasie Gorzkich Żali modlimy się za tych, którzy zabijają dzieci nienarodzone. Niech nasza modlitwa za bliźnich będzie pięknym darem miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.

 

3.       Również w dzisiejszą Niedzielę jako ostatnią miesiąca wspominamy św. Jana Bosko Ojca i Nauczyciela dzieci i młodzieży.

 

4.       Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne - Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w Kobylnicy: w każdy piątek o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla ogółu wiernych,; w Łosinie w piątki o 17.00.;
w Sierakowie w czwartki przed Mszą św. o godz. 16.00.

Gorzkie Żale w Kobylnicy w każdą niedzielę o 17.30.

 

5.     W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek o 17.30 nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana
i miesięczne spotkanie rodziców i ministrantów.
W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci od godz. 16.00. Dla starszych spowiedź od godz. 17.30.

 

6.       Z racji I soboty miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanej o godz. 17.30. O godzinie 10.00 Msza święta z nabożeństwem ku czci NMP. Serdecznie zapraszamy.

 

7.       Są jeszcze do pobrania skarbonki postne, które będziemy zbierać w Niedzielę Miłosierdzia 11 kwietnia. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło pomocy.

 

8.       W zakrystii można nabyć świece tzw. "Paschaliki Nadziei", które odpalimy w Wielką Sobotę. Ofiary za świece przeznaczone są dla potrzebujących pomocy.

 

9.       Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego.

 

10.  Wszystkim Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, błogosławieństwa Bożego i mocy Ducha Świętego w czynieniu wiele dobra dla innych.

 

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21 lutego 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Wielki Post to święty czas nawrócenia. Przemiana życia ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w Wielkopostnych Rekolekcjach i nabożeństwach: Drodze Krzyżowej
i Gorzkich Żalach.

 

2.       Droga Krzyżowa w Kobylnicy w każdy piątek o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla ogółu wiernych; w Łosinie w piątki o 17.00; w Sierakowie
w czwartki przed Mszą św. o 16.00. Gorzkie Żale w Kobylnicy w każdą niedzielę o 17.30.

 

3.       W dniu dzisiejszym w naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Bardzo serdecznie witamy ks. Dominika Chmielewskiego salezjanina, który umocni nas słowem i świadectwem wiary. Niech Dobry Bóg błogosławi mu w trudzie głoszenia Słowa Bożego.Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablocie, w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii w dziale Aktualności.

 

4.       Na czas rekolekcji w naszej parafii w dniach: 22.02-24.02 (od poniedziałku do środy) kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

5.       Jutro 21 lutego nie będzie Mszy świętej w Łosinie i Sierakowie.

 

6.       Za tydzień w drugą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z modlitwą ekspiacyjną za tych, którzy zabijają dzieci nienarodzone. Włączmy się w ten nurt modlitwy prosząc o nawrócenie i Boże Miłosierdzie dla nich.

 

7.       Jest to również Niedziela Misyjna. Z tej racji będą zbierane ofiary do puszek na rzecz Krajowego Funduszu Misyjnego.

 

8.       Zapraszamy do pobrania skarbonek postnych, do których przez okres Wielkiego Postu można odłożyć jałmużnę dla potrzebujących. Będziemy zbierać je w Niedzielę Miłosierdzia 11 kwietnia.

 

9.       Można nabyć święcę paschalną "Płomień nadziei", z którą przyjdziemy na liturgię Wielkiej Soboty, aby zapalić ją od paschału. Będzie to dar serca dla potrzebujących.

 

10.  Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego.

 

11.  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i mocy Ducha w dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu.

 

 

 

6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 lutego 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.      Dzisiaj ostatnia niedziela okresu zwykłego przed Wielkim Postem.

 

2.      W tym tygodniu 17 lutego przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna
w Kościele Powszechnym okres 40 dni Wielkiego Postu. Znak posypania głowy popiołem jest przypomnieniem dla każdego wierzącego o potrzebie wewnętrznego nawrócenia i przemiany życia.

 

3.      Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu pokarmów.

 

4.      Przypominamy również że katolik biorący udział w hucznych zabawach i dyskotekach w czasie Wielkiego Postu świadomie popełnia grzech ciężki.

5.      Od Środy Popielcowej rozpoczyna się w Kościele Polskim Tydzień Modlitw o trzeźwość Narodu.

 

6.      Msze św. w Środę Popielcową będą odprawiane wg następującego rozkładu: w Kobylnicy o 9.00, 10.30, 16.30 i 18.00; w Łosinie o godz. 17.00 i w Sierakowie o godz. 18.15.

 

7.      W przyszłą Niedzielę 21 lutego rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które będzie głosił ks. Dominik Chmielewski salezjanin.

 

8.      W związku z pandemią wyjątkowo Msze święte Niedzielne  w Łosinie i Sierakowie odbędą się w sobotę 20 lutego. W Łosinie o godzinie 16.00, a w Sierakowie o godz. 17.00. W Niedzielę 21 lutego w tych miejscowościach nie będzie Mszy świętej.

 

9.      W sobotę 20 lutego o godzinie 18.00 jak w każdą sobotę w Kobylnicy Msza święta niedzielna, w tym dniu z nauką rekolekcyjną.

 

 

10.Rozkład Rekolekcji......

 

11.Niedziela Kobylnica    g.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.00

12.Pon, wt, śr, Kobylnica g.: 9.00, 10.30, 18.00, 19.30

13.Łosino                      -    poniedziałek i wtorek   -   g.   16.00

14.Sierakowo                -    poniedziałek i wtorek   -   g.  17.00

 

15.Zapraszamy na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Niech te nabożeństwa pomogą nam w naszych powrotach do Boga. Droga Krzyżowa w Kobylnicy w każdy piątek o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla starszych; w Łosinie w piątki o 17.00.; w Sierakowie w czwartki przed Mszą świętą. Gorzkie Żale
w Kobylnicy
w każdą niedzielę o 17.30.

 

16.Z racji drugiej niedzieli ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na potrzeby remontowe naszej parafii.

 

17.W minionym tygodniu zostało wymienione oświetlenie za ołtarzem naszego kościoła. Dziękujemy Panu Stanisławowi Solarczykowi za realizację tego przedsięwzięcia.

 

18.We wtorek 16 lutego na Mszy świętej o godzinie 18.00 Ks. Inspektor Tadeusz Itrych  zakończy coroczną wizytację w naszej wspólnocie zakonnej. Zapraszamy na tę Mszę świętą szczególnie Salezjanów Współpracowników, Ministrantów i przedstawicieli Kościoła Domowego.

 

19.Od jutra w Kobylnicy, przez okres Wielkiego Postu o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

 

20.Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego.

 

21.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

 

22.W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:  Szczepan Kobierowski l. 74 z Kobylnicy i Eugeniusz Borzych z Kobylnicy, pogrzeb w czwartek o godz. 13.30.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

 

5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 07 LUTEGO 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie:

 

1.       Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, w Kobylnicy po Mszy świętej o godz. 9.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca, w pozostałych kościołach naszej parafii po Mszy świętej o stałych godzinach. Intencje na bieżący miesiąc: 1. Módlmy się w intencji kobiet - aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane. 2. O Ludzi sumienia na wszystkich szczeblach władzy w Polsce, którzy będą zdolni przemienić życie w naszej Ojczyźnie z pomocą łaski Bożej. 3. O zdrowie dla chorych, nawrócenie grzeszników i we wszystkich intencjach rodzin w naszej parafii. Na godzinę 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo Eucharystyczne w naszej świątyni.

 

2.       W środę 10 lutego na godzinę 17.00 zapraszamy czcicieli Matki Bożej z Mediugorije na Różaniec i Mszę świętą o godz. 18.00.

 

3.       Zapraszamy na spotkanie z Chrystusem w adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek 11 lutego o godz. 17.30.

 

4.       W czwartek 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to też Światowy Dzień Chorych. Naszą modlitwą wspierajmy wszystkich chorych i cierpiących. W tym dniu o godz. 9.00 w naszym kościele parafialnym zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych i starszych naszej parafii z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy o pomoc w dostaniu się do naszej świątyni ludziom starszym i schorowanym.

 

5.       Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego.

 

6.        Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

 

7.       Za wszelkie dobro składamy z serca podziękowanie wraz z darem modlitwy i wdzięczności.

 

8.       W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Danuta Wrześniak l. 84 z Sierakowa, Tadeusz Wąsowicz l. 74 z Kończewa, Jolanta Surgot l. 70 z Widzina i Marianna Kłak l. 90 z Sierakowa.

 

                Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..........

 

 

4 NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JANA BOSKO 31.01.2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.    Dzisiaj 31 stycznia w naszej parafii Uroczystość Św. Jana Bosko, Ojca i Nauczyciela Młodzieży, Założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców i wszystkich drogich parafian na nabożeństwo do św. Jana Bosko o godz. 17.30 w Kobylnicy. O godzinie 10.30 na Mszy świętej Salezjanie Współpracownicy odnowią swoje przyrzeczenia wierności św. Janowi Bosko.

 

2.    We wtorek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte z poświęceniem świec w naszej parafii będą odprawione wg nast. rozkładu: Kobylnica – godz. 9.00, 10.30 i 18.00; Łosino – godz. 17.00; Sierakowo – godz. 18.00.

 

3.    Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwie
o zgromadzeniach zakonnych prosząc o liczne święte powołania do życia zakonnego i kapłańskiego.

 

4.    Również we wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy demontażu dekoracji świątecznych w naszej świątyni.

 

5.    W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek nabożeństwo ku czci Chrystusa Wiecznego Kapłana o godz. 17.30, Msza święta i spotkanie dla ministrantów i ich rodziców o godz. 18.00.

 

6.    W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. O 16.30 Msza św. dla dzieci, wcześniej możliwość spowiedzi św. O 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza św. z okazją do spowiedzi dla młodzieży i starszych.

 

7.    W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę świętą o godz. 10.00 i nabożeństwo do Niepokalanej o 17.30.

 

8.    W następną niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Również w następna niedziele 07/02  na godz: 12:00 zapraszamy dzieci i rodziców klas 3a i b na poświęcenie świec komunijnych. A 14/02 w niedzielę zapraszamy dzieci z rodzicami klas 3c i d.

9.    Dzisiaj zbieramy ofiary na potrzeby dla ofiar trzęsienia ziemi, które miało miejsce w Chorwacji.

 

10.          Przypominamy, że w każdą sobotę o godz. 18.00 odprawiamy Mszę świętą jako niedzielną.

 

11.          Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczynają się 21 lutego i będą trwały do 24 lutego br. Rekolekcje będzie głosił ks. Dominik Chmielewski salezjanin.

 

12.          Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

 

13.           Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.

14.          Uprzejmie prosimy o przekazanie 1% podatku na działalność naszego parafialnego Oratorium Św. Jana Bosko. Ulotki są dostępne przy wyjściu z kościoła. W imieniu dzieci i młodzieży serdecznie dziękujemy.

 

15.          W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Danuta Wrześniak lat 84 z Sierakowa. Pogrzeb w Sobotę 06/02 godz. 11.00 w Sierakowie.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

 

 

3 NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 STYCZNIA 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dziś – trzecia niedziela w ciągu roku, zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 

2.       W dzisiejszą Niedzielę 24 stycznia miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożenia Wiernych. Nabożeństwo ku czci Wspomożycielki o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy. Również dziś wspominamy św. Franciszka Salezego patrona Zgromadzenia Salezjańskiego.

 

3.       W minionym tygodniu zakończyliśmy kolędę i uzupełnienia.

 

4.       Drodzy Parafianie pragniemy złożyć serdeczne podziękowania Wam wszystkim za serdeczne przyjęcie księży w waszych domach jak i za ofiary składane z tej okazji w kopertach czy też na konto parafialne. Jesteśmy wdzięczni i jest nam bardzo miło, że tak bardzo troszczycie się o swój parafialny kościół i duszpasterzy.

 

5.       W przyszłą Niedzielę 31 stycznia Uroczystość św. Jana Bosko Ojca i Nauczyciela Młodzieży, założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego. Na Mszy świętej o godz. 10.30 Salezjanie Współpracownicy odnowią przyrzeczenia wierności założyciela.

 

6.       Od poniedziałku 25 stycznia wraca porządek nabożeństw i Mszy świętych w ciągu tygodnia. Msza święta o godz.  9.00 i o 18.00 w Kobylnicy, w Sierakowie w czwartki o godz. 16.00. Kancelaria czynna w poniedziałki, środy i piątki od godz. 18.30 do godz. 19.00.

 

7.       Przypominamy, że w każdą sobotę o godz. 18.00 odprawiamy Mszę świętą jako niedzielną.

 

8.       Już dzisiaj pragniemy poinformować, że Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się 21 lutego i będą trwały do 24.02. Rekolekcje będzie głosił ks. Dominik Chmielewski salezjanin.

 

9.     Zapraszamy do lektury cotygodniowej prasy katolickiej.

 

10.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Błogosławieństwa Bożego na drogach życia.

 

11.  W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Danuta Salamon lat 67 z Kobylnicy. Pogrzeb we wtorek o godz. 11.00 w Kobylnicy.

 

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

2 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 STYCZNIA 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

1.     W całym Kościele od jutra rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

 

2.     Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 10.30  gościmy w naszym kościele Rycerzy Zakonu św. Jana Pawła II. Po Mszy świętej spotkanie z Panami, którzy chcieliby dowiedzieć czegoś więcej o tym Zgromadzeniu, ewentualnie wstąpić w ich grono. Do zakonu mogą należeć panowie wszystkich stanów.

 

3.       Od poniedziałku dzieci i młodzież rozpoczynają  naukę po zasłużonym odpoczynku. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom, dzieciom i młodzieży życzymy dużo sił w wzmaganiu się w zdobywaniu wiedzy.

 

4.       Również w poniedziałek 18 stycznia kończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Od wtorku będzie kolęda uzupełniająca, dla wszystkich, którzy zgłosili lub zgłoszą takie życzenie.

 

5.       Za te szczególne chwile modlitwy i spotkań w waszych domach, drodzy bracia
i siostry oraz za wszelkie dobro, jakiego doznajemy w naszej parafii w imieniu wszystkich kapłanów składam najserdeczniejsze podziękowanie.

 

6.       Od przyszłego poniedziałku 25 stycznia wraca rozkład nabożeństw i Mszy św. w dzień powszedni. Msza św. w Kobylnicy o godz. 9.00 i 18.00.

 

7.     W czwartek 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w piątek 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych: Babcie
i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

 

8.     W czwartek 21 stycznia adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. serdecznie zapraszamy.

 

9.       W przyszłą niedzielę, 24 stycznia o godz. 17.30 nabożeństwo i miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki wiernych. Msza św. zbiorowa we wszystkich złożonych intencjach o godz. 18.00.

 

10.  W tym dniu wspominamy Świętego Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. Jest on patronem Zgromadzenia Salezjańskiego

 

11.  Zapraszamy do lektury cotygodniowej prasy katolickiej.

12.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Błogosławieństwa Bożego na drogach życia.

 

13.  W ostatnim tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności Zbigniew Mościbrodzki, l. 61 z Widzina.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 10.01.2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.        Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się w Kościele okres Bożego Narodzenia. Chrystus przyjmując chrzest rozpoczyna publiczną działalność
i dzieło zbawienia, w które zostaliśmy włączeni przez sakrament chrztu. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, pamiętajmy także
o chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia.

 

2.        Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Gdyby zdarzyło się, że zostało pominięte mieszkanie, bardzo prosimy o zgłoszenie telefonicznie lub w kancelarii, postaramy się odwiedzić każdą rodzinę, do której zostaniemy zaproszeni.

 

3.        Przez okres trwania kolędy biuro parafialne jest czynne w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9.30-10.30 rano. Na czas kolędy  nie ma Mszy świętej o godz. 18.00. Z wyjątkiem środy z racji drugiej środy w miesiącu zapraszamy na spotkanie czcicieli Matki Bożej z Medzjugorie do kościoła na godz. 17.00 na różaniec i Mszę świętą o godz. 18.00.

 

4.        W każdą sobotę Msze święte o godz. 18.00 są odprawianie jako Msze święte niedzielne. Na czas kolędy odprawiamy Msze świętą w intencji mieszkańców, u których odbyła się kolęda w danym tygodniu.

 

5.        Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na cele remontowe parafii.

 

6.        Przedstawiciele Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II zapraszają chętnych mężczyzn na spotkanie w przyszłą niedzielę 17.01. po Mszy świętej o godz. 10.30 w naszym kościele.

 

7.        Już dzisiaj informujemy, że Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w dniach: od 21 lutego do 24 lutego br. Rekolekcje będzie głosił ks. Dominik Chmielewski salezjanin.

 

8.        Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego.

 

9.        Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask od Bożej Dzieciny.

 

 

 

 

2 NIEDZIELA W OKRESIE BOŻEGO NARODZENIA – 04.01.2020 ROKU

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dzisiaj w naszych kościołach zmiana tajemnic Żywego Różańca, a o godz. 17.30 nabożeństwo Eucharystyczne z okazji I niedzieli miesiąca.

 

2.       W środę, 06 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana tradycyjnie świętem Trzech Króli. Hołd, jaki składają Bożej Dziecinie Mędrcy ze Wschodu jest znakiem, że i poganie zostali powołani do wiary. W tym dniu rozkład Mszy św. niedzielny.

 

3.       Podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy kredę i kadzidło. Kredą kreślimy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Przez ten znak podkreślamy że jak Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Litery (C+ M + B 2021) oznaczają również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat” i stanowią wobec innych świadectwo naszej wiary.

 

4.     W tym dniu przypada również Misyjny Dzień Dzieci. Szczególną modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki, modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i misyjne. Będą zbierane ofiary do puszek, które będą  przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.

 

5.       W naszej parafii trwa kolęda. Przeżyjmy ją w duchu bożonarodzeniowej radości, modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. W tym tygodniu kapłani kolędują w Widzinie i Kobylnicy . Szczegółowy plan kolędy jest umieszczony
w gablocie, w przedsionku kościoła i na stronie internetowej naszej parafii. Kolęda wyłącznie na zaproszenie kapłanów przez naszych Parafian.

 

6.       Przez okres trwania kolędy biuro parafialne będzie czynne w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9.30-10.30 rano. Na czas kolędy nie ma Mszy św. wieczornej w ciągu tygodnia. Wyjątkowo odprawiamy Mszę świętą w sobotę o godz. 18.00 jako niedzielną dla mieszkańców, u których w tym tygodniu odbyła się kolęda - z błogosławieństwem kolędowym.

 

7.       W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia.

 

8.       Zapraszamy do czytania i refleksji zawartych w cotygodniowej prasie katolickiej.

 

9.          Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wszelkich łask i Bożego błogosławieństwa.

 

10.     W tym tygodniu odszedł do wieczności Zbigniew Nieznalski l. 62 z Widzina. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 9.30. Wieczny odpoczynek.........

 

 

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ŚW. RODZINY – 27 GRUDNIA 2020

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1.    Dzisiejsza, ostatnia niedziela roku, jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Prośmy Boga, aby nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem.

 

2.    Kolejny rok naszego życia dobiega końca. W czwartek ostatni dzień roku. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 16.30 w naszym kościele. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny. Po nabożeństwie Msza święta dziękczynno-błagalna. Serdecznie zapraszamy.

 

3.    W piątek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
Wraz z Nią wejdziemy w Nowy Rok Pański 2021. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę.

Nie będzie Mszy św. o 7.00 w Kobylnicy.

 

4.    Od soboty 2 stycznia kontynuujemy kolędę. Szczegółowy plan jest podany
w gablocie, w przedsionku kościoła i na stronie internetowej naszej parafii. Kolędy rozpoczynamy: w soboty od godz. 10.00; niedziele od godz. 14.00, pozostałe dni tygodnia od godz. 16.00. W tym roku ze względu na pandemię kolęda odbędzie się tylko na osobiste zaproszenie kapłana w swoim domu.

 

5.    W każdą sobotę o godz. 18.00 odprawiamy w Kobylnicy Mszę świętą niedzielną w intencji mieszkańców, którzy nie mogą przyjąć księdza ze względów wiadomych.

 

6.    Przez okres trwania kolędy biuro parafialne będzie czynne w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9.30-10.30 rano. Msza św. wieczorna w ciągu tygodnia zostanie przeniesiona z godz. 18.00 na godz. 9.00 rano.

 

7.    W tym tygodniu z racji przypadającego Nowego Roku w piątek, chorych odwiedzimy 8 stycznia.

 

8.    W sobotę - pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8.30. Wszystkich czcicieli serdecznie zapraszamy. O godzinie 9.00 Msza święta.

 

9.    W sobotę na godzinę 10.00 zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę świętą w intencji Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Maryi, po Mszy świętej nabożeństwo.

 

10. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca w naszych kościołach zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz nabożeństwo eucharystyczne o 17.30 – serdecznie zapraszamy.

 

11.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

12.Wszystkim solenizantom, jubilatom i miłym gościom w nadchodzącym tygodniu życzymy obfitych łask Bożych.

 

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA – 25.12.2018

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       W święty czas Narodzenia Pańskiego łamiąc się białym opłatkiem pragniemy, wraz z księżmi z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kobylnicy, złożyć na Wasze dłonie dla wszystkich domowników, miłych gości i przyjaciół najserdeczniejsze życzenia Mocy Ducha, zdrowia i Bożego Błogosławieństwa na pięknej i trudnej drodze codzienności. Niech Boże Dziecię błogosławi nam wszystkim.

 

2.       Pragnę z całego serca podziękować wszystkim Salezjanom Współpracownikom, Animatorom Oratorium, młodzieży i dzieciom za dekoracje naszej świątyni. Szczególne podziękowanie składam moim współbraciom ks. Robertowi,   
ks. Wojciechowi i ks. Andrzejowi za wszelki trud, jakiego podjęli się przygotowując święta Bożego Narodzenia w naszej parafii.

 

3.       (na filiach) Pragnę podziękować mieszkańcom Sierakowa  za dekoracje kościoła w Sierakowie. Parafianom z Łosina za piękne dekoracje naszych miejsc wspólnej modlitwy. Niech Boże Dziecię błogosławi wam stokrotnie.

 

4.       Msze święte w Uroczystość Bożego Narodzenia będą odprawiane wg następującego rozkładu:

- Kobylnica: 9.00, 10.30, 12.00

- Łosino: 9.00; - Sierakowo: 10.30;

5.       Nie ma Mszy św. o 7.00 i 18.00 w Kobylnicy

 

6.       W sobotę 26 grudnia drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana pierwszego męczennika, rozkład Mszy św. niedzielny.

 

7.       W tym roku kolędę rozpoczniemy w Łosinie w niedzielę 27 grudnia od godz. 14.00. W tych dniach Msza św. w dni powszednie w Kobylnicy będzie o godz. 9.00. Rozkład kolędy jest wywieszony w gablocie przed kościołem, w przedsionku kościoła i na stronie internetowej parafii - salezjanie kobylnica. pl W niedzielę podamy też dalszy rozkład kolędy. W tym roku ze względu na pandemię kolęda tylko na zaproszenie przez naszych Parafian.

 

8.       W każdą sobotę o godz. 18.00 będziemy odprawiali Mszę świętą w intencji Rodzin z ulic na których odbyła się kolęda. Po Mszy świętej błogosławieństwo kolędowe. Przy wyjściu z kościoła będzie można zaopatrzyć się w wodę święconą, którą będzie można pokropić samemu swoje domy.

 

9.       Przez okres trwania kolędy biuro parafialne będzie czynne w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9.30-10.30 rano. Na czas kolędy Msza św. wieczorna w ciągu tygodnia zostanie przeniesiona z godz. 18.00 na godz. 9.00 rano.

 

 

10.  W najbliższym czasie pragną zawrzeć związek małżeński:

Kacper Żyła, kawaler i Paulina Adamczyk, panna z Widzina - zap. III

 

11.  W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: Irena Adamska l. 68 z Kobylnicy.

                                          Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.......

 

 

4 NIEDZIELA ADWENTU – 20 GRUDNIA 2020

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu. O 17.30 zapraszamy na kolejny dzień Nowenny do Bożego Narodzenia.

 

2.       22 grudnia we wtorek na godz. 19.00 do Kobylnicy zapraszamy do strojenia choinek Salezjanów Współpracowników, Animatorów i wszystkich chętnych.

 

3.       W czwartek 24 grudnia o godz. 8.30 ostatni dzień Nowenny do Bożego Narodzenia. Msza święta Roratnia o godz. 9.00. Miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych. Msza św. zbiorowa we wszystkich złożonych intencjach. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00

 

4.       W tym dniu Wieczerzą Wigilijną rozpoczynamy czas Świąt Bożego Narodzenia. Rozpocznijmy Wigilię modlitwą w rodzinie, odczytaniem Ewangelii św. Łukasza
o narodzeniu Pana
Jezusa. Dzieląc się opłatkiem złóżmy sobie życzenia. Niech na wigilijnym stole nie zabraknie tradycyjnych postnych potraw, a po posiłku wspólnego śpiewania kolęd .

 

5.       Pasterki w naszej parafii będą odprawiane w następujących godzinach:

               - 16.00- Dla dzieci, ze specjalnym błogosławieństwem najmłodszych

- 21.00 – Sierakowo, Łosino

- 21.00  i  23.00   Kobylnica

Ofiary zbierane na tacę w czasie pasterek są przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia.

 

6.       W piątek 25 grudnia, Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o następujących godzinach:

- Kobylnica – 9.00, 10.30, 12.00

- Łosino – 9.00, - Sierakowo – 10.30,

Nie będzie Mszy św. o 7.00 i 18.00 w Kobylnicy!