Msze Święte

KOBYLNICA

Msze św. w niedzielę

7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

Msze św. w dzień powszedni
9:00 i 18:00

Podczas Mszy św. jest

możliwość przystąpienia do spowiedzi


ŁOSINO

Msza św. w niedzielę

9:00


SIERAKOWO

Msza św. w niedzielę

10:30

Msza św. w czwartek

16:00


BOLESŁAWICE

 

 

Kontakt

Kancelaria parafialna czynna w:

Podana godzina jest orientacyjna - kancelaria jest czynna po Liturgii wieczornej 

Poniedziałek w godzinach 18:30-19:00

Środę w godzinach 18:30-19:00

Piątek w godzinach 18:30-19:00

W czasie kolędy pn, śr, pt 9:30-10:30

 

Dane kontaktowe:

 ul. Główna 65

76-251 Kobylnica

 

Nr telefonu: 59 842 90 29


Nr konta parafialnego:
BS Sławno Filia w Kobylnicy
nr 16 9317 0002 0090 1554 2000 0010

Polecamy

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 16 MAJA 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie:

 

1.  Dzisiaj w Kościele uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

 

2.  W sobotę 15 maja w Kobylnicy przystąpiły ostatnie grupy dzieci do Pierwszej Komunii świętej. Biały Tydzień, który będzie trwał od poniedziałku do piątku dla tych dzieci codziennie o godzinie 17.30. Serdecznie zapraszamy dzieci przynajmniej z jednym rodzicem.

 

3.  W kościele w Kobylnicy został zawieszony nowy obraz siostry Faustyny Kowalskiej namalowany przez artystkę panią Ewę Golecką. Po Mszy świętej będziemy zbierali ofiary do puszek, aby wyrazić wdzięczność artystce za jej trud i poniesione koszty.

 

4.  Trwa miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe codziennie o godzinie 17.30.

 

5.  Pierwsza Rocznica Komunii świętej w Kobylnicy 29 maja o godzinie 10.00 i 12.00. Spotkanie dla rodziców tych dzieci w przyszłą niedzielę po Msz św. o godz. 12.00.

 

6.  Jutro w poniedziałek zapraszamy do Kobylnicy na Mszę świętą o godz. 18.00 Członków koła synodalnego, po Mszy św. spotkanie w Oratorium.

 

7.  W przyszłą niedzielę na godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. polową, do Bolesławic na plac, na którym ma się niebawem rozpocząć budowa kaplicy. Po Mszy świętej kiermasz. Dochód będzie przewidziany na budowę nowej kaplicy.

 

8.  Za tydzień w niedzielę, 23 maja Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu wielkanocnego.

 

9.  24 maja w poniedziałek uroczystość NMP Wspomożenia Wiernych. Na Mszy św. o godz. 18.00 w Kobylnicy troje nowych członków ze wspólnoty Salazjanów Współpracowników złoży swoje przyrzeczenia wierności św. Janowi Bosko. Życzymy nowym Współpracownikom salezjańskim wytrwałości.

 

10.          Również w poniedziałek 24 maja o godz. 16.30 Msza św. odpustowa w kaplicy pod wezwaniem Wspomożenia Wiernych w Łosinie. Mszę świętą odprawi i kazanie wygłosi ks. Michał Tomczak salezjanin ze Słupska. Serdecznie zapraszamy na tę szczególną uroczystość.

 

11.               Pragniemy już teraz zaprosić wszystkich drogich parafian na Uroczystość Bożego Ciała, która przypada 03 czerwca. Procesja Bożego Ciała w Kobylnicy będzie przebiegała do ołtarzy w następujących miejscach:

- pierwszy – przy kapliczce

- drugi – przy ul. Głównej i Sportowej /przy krzyżu/

- trzeci – na zbiegu ulic Sportowej i Wodnej

- czwarty – na placu przykościelnym

 

12.               Bardzo prosimy aby wszyscy parafianie włączyli się w przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów i ulic naszych miejscowości. Ołtarz przy kościele tradycyjnie przygotowują Salezjanie Współpracownicy. Prosimy dzieci Pierwszokomunijne i Rocznicowe  do sypania kwiatów i starszych do orszaku procesyjnego. Od przyszłej niedzieli będziemy zbierali ofiary do puszek na kwiaty do ołtarzy. Za każdą pomoc składamy  podziękowanie.

13.                W Sierakowie Boże Ciało w kościele o godz. 10.30. Po Mszy świętej jak co roku procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. Prosimy też rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej w Sierakowie o przemyślenie przyspieszenia terminu Komunii świętej.

np. jeszcze w tym roku szkolnym

 

14.           . Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego.

 

15.           Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki.

 

16.           W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

Marcin Wąsowicz kawaler  i Wiktoria Matuszewska panna z Widzina - zap. I

Sebastian Zieliński kawaler i Agata Stępień panna ze Słupska - zap. I

Damian Świerk kawaler i Natalia Rój panna z Kobylnicy - zap. I

 

17.           W minionym tygodniu odeszła do wieczności Irena Roszczewska lat 66 z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 09 MAJA 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie:

 

1.  Przeżywamy w naszej parafii uroczystości Pierwszych Komunii świętych. Wczoraj w sobotę Komunię przyjęła pierwsza grupa klasa III A i III B. Dla tych dzieci Biały Tydzień od poniedziałku do piątku. Klasa III A przychodzi na godzinę 16.30, a klasa III B na godzinę 17.30.

 

2.  Pierwsza Komunia święta dla klasy III C i III D w przyszłą sobotę o godzinie 10, 11, 12, i 13.00. Spowiedź dla tych dzieci - w piątek o godz. 19.00 - klasa III C i o godz. 19.30 - klasa III D. Bardzo prosimy, aby rodziny tych dzieci spowiadały się w tygodniu na każdej Mszy świętej.

 

3.  Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Dni Modlitw o Urodzaje, które potrwają do najbliższej środy. Prośmy Dobrego Boga o dobrą pogodę i za wszystkich rolników, szczególnie z naszej parafii.

 

4.  W piątek na nabożeństwie majowym rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

5.   W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

6.  Trwa miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Ze względu na Biały Tydzień dzieci pierwszokomunijnych, pozostałe dzieci naszej parafii zapraszamy na nabożeństwa majowe  dla ogółu wiernych na godz. 17.30.

 

7.  Pierwsza Rocznica Komunii świętej odbędzie się w Kobylnicy 29 maja o godzinie 10.00 i 12.00.

 

8.  23 maja zapraszamy na festyn do Bolesławic, który rozpocznie się Mszą świętą polową w Bolesławicach o godz. 12.00.

 

9.  24 maja na Mszy św. o godz. 18.00 w uroczystość Matki Bożej Wspomożycielki w Kobylnicy Nowi Salezjanie Współpracownicy złożą przyrzeczenia wierności św. Janowi Bosko. Serdecznie już dzisiaj zapraszamy wszystkich Parafian.

 

10.          Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele remontowe naszej parafii.

 

11.          Został namalowany do naszego kościoła nowy obraz św. siostry Faustyny Kowalskiej, który zostanie umieszczony po drugiej stronie Jezusa Miłosiernego. W przyszłą niedzielę zostanie poświęcony na Mszy świętej o godz. 9.00. W związku z tym będziemy zbierali ofiary do puszek dla Artystki za trud i poniesione koszta.

 

12.               Pragniemy już teraz zaprosić wszystkich Drogich Parafian na Uroczystość Bożego Ciała, która przypada 03 czerwca. Procesja Bożego Ciała w Kobylnicy będzie przebiegała do ołtarzy w następujących miejscach:

- pierwszy – przy kaplicce,

- drugi – przy Głównej i Sportowej /przy krzyżu/,

- trzeci – na zbiegu ulic Sportowej i Wodnej,

- czwarty – na placu przykościelnym

 

13.               Bardzo prosimy aby wszyscy parafianie włączyli się w przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów i ulic naszych miejscowości. Ołtarz przy kościele tradycyjnie przygotowują Salezjanie Współpracownicy. Prosimy dzieci Pierwszokomunijne i Rocznicowe do sypania kwiatów i starszych do orszaku procesyjnego.  .

14.          Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

 

15.          Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask za przyczyną Maryi Królowej Polski.

 

16.          W minionym tygodniu odeszła do wieczności Halina Arciszewska l. 73 z Kobylnicy, pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 02 MAJA 2021

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1.    Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca. W naszych kościołach zmiana Tajemnic Żywego Różańca o zwykłej porze. O godz. 17.30 w Kobylnicy adoracja Chrystusa Eucharystycznego połączona z nabożeństwem majowym. Serdecznie zapraszamy.

 

2.    Gorąco zapraszamy kolejnych parafian do czwartej Róży, żeby mogła ona powstać potrzeba jeszcze pięciu kandydatów. Pamiętajmy, że modlitwa różańcowa ma szczególną moc.

 

3.    W poniedziałek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski - Głównej Patronki Polski. W tym dniu Msze święte w kościołach naszej parafii jak w każdą Niedzielę.

 

4.    W sobotę 1 maja rozpoczęliśmy miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe z Litanią loretańską codziennie o godzinie 17.30. Nabożeństwo Majowe dla dzieci w każdy wtorek i piątek o godz. 16.30

 

5.    W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
W czwartek zapraszamy szczególnie ministrantów i ich rodziców na nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana na godz. 17.30.

 

6.    W I piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. O 16.30 Msza św. i okazja do spowiedzi dla dzieci. O 17.30 nabożeństwo i okazja do spowiedzi dla starszych.

 

7.    W sobotę 8 maja uroczystość św. Stanisława Biskupa i męczennika - patrona naszej Ojczyzny. W tym dniu dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Pierwsza Komunia święta odbędzie się o godzinie 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. Spowiedź dla tych dzieci w piątek o godz. 19.00 dla klasy IIIA i o godz. 19.30 dla klasy IIIB. Rodziców i gości zachęcamy do korzystania ze spowiedzi na każdej Mszy świętej w tygodniu.

 

8.    Taca z przyszłej niedzieli jest przewidziana na cele remontowe naszej parafii.

 

9.    Za troskę duchową i materialną o naszą świątynię i parafię pragniemy z serca Wam wszystkim Drodzy Parafianie podziękować.

 

10.               Już dzisiaj informujemy, że 23 maja o godz. 12.00 Mszą świętą polową w Bolesławicach rozpoczynamy festyn. Wszelkie dochody z tej uroczystości będą przewidziane na budowę nowej kaplicy, która powinna rozpocząć się na początku czerwca bieżącego roku.

 

11.               Rocznica I Komunii dla dzieci z Kobylnicy odbędzie się w niedzielę 29 maja o godzinie 10.00 i 12.00. Dzieci z Sierakowa będą poinformowane w późniejszym terminie.

 

12.               Zachęcamy aby zaopatrzyć się w bieżący numer Gościa Niedzielnego.

 

13.               Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

 

14.      W najbliższym czasie pragną zawrzeć związek małżeński:

Paweł Szabat kawaler ze Słupska i Martyna Agata Marglarczyk panna z Kobylnicy - zap. III

 

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 25 kwietnia 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.  Kościół przeżywa dziś niedzielę Dobrego Pasterza. Dzień dzisiejszy poświęcony jest modlitwie o dobre i święte powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczyna się również tydzień modlitwy o powołania z naszej wspólnoty parafialnej. Niech nasza modlitwa i pamięć towarzyszy tym, którzy usłyszeli wezwanie Chrystusa i pragną iść drogą ewangelicznego wołania.

 

2.  Pierwsza spowiedź dla drugiej grupy dzieci z Kobylnicy w czwartek 29 kwietnia od godziny 19.00 do 20.00. Dzieci są podzielone na grupy. O tym są poinformowani rodzice tych dzieci. Bardzo prosimy rodziców o pomoc w przygotowaniu dzieci do Pierwszej Spowiedzi. W tym przygotowaniu prosimy też zwrócić uwagę na grzechy względem Pana Boga, np. stosunek do codziennej modlitwy, czy też niedzielny udział we Mszy świętej.

 

3.  W tym roku I Komunia święta w Kobylnicy odbędzie się w sobotę 8 i 15 maja o godzinie 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00.

 

4.  W piątek 30 kwietnia miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Zapraszamy Salezjanów Współpracowników, wszystkich czcicieli św. Jana Bosko, młodzież
i dzieci z oratorium na wieczorną Mszę św. po niej miesięczne spotkanie Salezjanów Współpracowników na plebanii.

 

5.  W sobotę 1 maja rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe z Litanią loretańską codziennie o godzinie 17.30. Nabożeństwo Majowe dla dzieci w każdy wtorek i piątek o godz. 16.00  Weźmy w nich udział, a także odmawiajmy tę litanię indywidualnie lub ze znajomymi
i rodziną, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.

 

6.  Również w sobotę 1 maja przeżywamy Pierwszą Sobotę miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. O godzinie 10.00 Msza święta i krótkie czuwanie. Zapraszamy serdecznie czcicieli Matki Bożej.

 

7.  W przyszłą niedzielę w kościołach naszej parafii zmiana Tajemnic Żywego Różańca o zwykłej porze.

 

8.  Już dzisiaj pragniemy poinformować, że w Kobylnicy Pierwsza Rocznica Komunii świętej odbędzie się 29 maja o godzinie 10.00 i 12.00.

 

9.  23 maja mieszkańcy Bolesławic organizują Festyn parafialny w Bolesławicach. Festyn rozpocznie się Mszą świętą polową w Bolesławicach. Dochód z festynu będzie przewidziany na budę nowej kaplicy, którą pragniemy rozpocząć w pierwszych dniach czerwca bieżącego roku.

 

10.          Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

 

11.          Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask od Zmartwychwstałego Pana.

 

12.           Za troskę duchową i materialną o naszą świątynię i parafię pragniemy z serca podziękować Wam wszystkim Drodzy Parafianie.

 

13.          W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

Paweł Szabat kawaler ze Słupska i Martyna Agata Marglarczyk panna z Kobylnicy - zap. II.

 

14. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Przemysław Śmigiel l. 36 z Kobylnicy i Bogusława Bogdziewicz l. 94 z Kobylnicy.

 

              Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.....

 

 

 

 

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 18 KWIETNIA 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.      Niedziela dzisiejsza przeżywana jest jako Niedziela Biblijna i początek 13 Tygodnia Biblijnego. Niech ta Święta Księga towarzyszy nam każdego dnia
w każdej modlitwie. Nie rozstawajmy się z najwspanialszym listem Boga do człowieka.

 

2.       W czwartek Zapraszamy na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym na adoracji o godz. 17.30.

 

3.      W piątek uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i św. Stanisława, biskupa i męczennika. Św. Wojciech jest również głównym patronem naszej diecezji. Uroczyste Msze święte w Kobylnicy o godzinie 9.00 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

4.      23 kwietnia w piątek ks. Wojciech będzie obchodził swoje imieniny. Dostojny jubilat odprawi Mszę świętą w tym dniu o godzinie 18.00. Natomiast 25 kwietnia w niedzielę, swojego patrona uczci ks. Proboszcz, który Mszę świętą odprawi o godzinie 12.00.

 

5.      W tym roku Pierwsza Komunia święta odbędzie się 8 i 15 maja w Kobylnicy o godzinie: 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00; a w Sierakowie w Lipcu.

 

6.      Pierwsza ważna spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych z wyznaniem grzechów 22 i 29 kwietnia w godzinach od 19 do 20.00. Dzieci są podzielone na grupy - o tym zostali powiadomieni ich rodzice. Bardzo prosimy Drogich Rodziców o pomoc w przygotowaniu dzieci do spowiedzi.

 

7.      Już dzisiaj informujemy, że w niedzielę 23 maja po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy rodziców i dzieci, które będą miały rocznicę I Komunii św. na spotkanie organizacyjne. Rocznica I Komunii św. w tym roku będzie 29 maja o godz. 10.00 i 12.00 w Kobylnicy. O Pierwszej rocznicy w Sierakowie poinformujemy w późniejszym terminie.

 

8.      Zapraszamy do czytania „Gościa Niedzielnego”.

 

9.       Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask

 

10.W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć Paweł Szabat kawaler ze Słupska i Martyna Agata Marglarczyk panna z Kobylnicy - zap. I

 

11.W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Tadeusz Wdówka l.74 z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.......

 

 

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 11.04.2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

1.      Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego różańca po Mszach św. w kościołach naszej parafii.

 

2.      Dzisiejsza Niedziela poświęcona jest Miłosierdziu Bożemu. „W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój a człowiek szczęście – Bądźcie świadkami miłosierdzia” wzywał nasz rodak św. Jan Paweł II. To wołanie Papieża Polaka jest nie tylko aktualne w dzisiejszym neopogańskim świecie, ale stanowi również wielkie zadanie dla każdego z nas wierzących.

 

3.      Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy serdecznie wszystkich na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia w naszej świątyni. Nie będzie natomiast nabożeństwa
o godz. 17.30!

 

4.      W dzisiejszą uroczystość za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia lub udział w jakimkolwiek nabożeństwie ku czci Miłosierdzia Bożego można uzyskać odpust zupełny.

 

5.      Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej obchodzi dzisiaj swoje święto patronalne. Skarbonki z jałmużną wielkopostną prosimy złożyć przy ołtarzu. Dzisiaj po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na cele charytatywne diecezjalnej Caritas.

 

6.      /Kobylnica/ W dzisiejszą niedzielę o godz. 12.00 na Mszy świętej poświęcenie książeczek dla dzieci klas: IIIa i IIIb. W przyszłą niedzielę  dla klas: IIIc i IIId.

 

7.      W środę 14 kwietnia zapraszamy do Kobylnicy na godzinę 17.00 czcicieli Matki Bożej z Medjugorie na comiesięczne czuwanie i Eucharystię.

 

8.      Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele remontowe w naszej parafii.

 

9.      W najbliższą sobotę 17 kwietnia ks. Robert będzie obchodził swoje imieniny i urodziny. Zacny solenizant i jubilat w tym dniu odprawi Mszę świętą o godz. 18.00.

 

10.Firma Opto-Marzenie w dniu 20 kwietnia w godzinach od 14.00 do 15.00 w przychodni Kobylnica wykona bezpłatne komputerowe badanie wady wzroku.

 

11.Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”. Niech nie zabraknie głosu Kościoła w naszych domach.

 

12.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask Zmartwychwstałego Pana.

 

13.W tym tygodniu odeszli do wieczności : Mirosław Krzysztofik l. 56 z Kobylnicy, Ludmiła Sochaczewska l. 93 z Kobylnicy, Eugenia Pytlos l. 85 z Kobylnicy, pogrzeb we wtorek o g. 10.00; Czesław Wojtasiak l. 88 z Kobylnicy, pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.00.

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 04.04.2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Niech radość Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa napełnia nasze serca światłem nowego życia. Z okazji Świąt Wielkanocnych, jako Salezjanie posługujący w Parafii Kobylnica składamy całej wspólnocie parafialnej i wszystkim drogim gościom najserdeczniejsze życzenia pokoju serca i wytrwałości w dążeniu do zbawienia.

 

2.       Pragnę z serca podziękować:

- kapłanom Robertowi, Andrzejowi i Wojciechowi za posługę sakramentalną
i zaangażowanie, ministrantom, Salezjanom Współpracownikom, Animatorom Oratorium, młodzieży, panom: Organiście p. Janowi,  Kościelnemu p. Rafałowi i wszystkim, którzy włożyli trud i serce w przygotowanie naszych świątyń i dekoracji.

 

3.       (w Sierakowie) Serdeczne Bóg zapłać dla wszystkich, którzy przygotowali kościół i dekoracje świąteczne.  

 

4.       W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy na Mszę św. poranną
o godz. 6.00 z procesją rezurekcyjną, następnie Msze święte o godzinie 7, 8, 9, 10.30 i 12.00. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych – poniedziałek, Msze święte o godzinie 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.30 i 12.00. Dzisiaj i jutro nie ma Mszy świętej o godzinie 18.00. W kościołach filialnych Msze święte o zwykłej porze.

 

5.       Z tej racji, że pierwsza Niedziela miesiąca wypadła w Zmartwychwstanie Pańskie zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o zwykłej porze.

 

6.       Za tydzień 11 kwietnia obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Jest to patronalny dzień Caritas Polska.
Do kościoła przynosimy skarbonki z jałmużną postną, które były rozprowadzane
w Wielkim Poście.

 

7.       W najbliższym czasie pragną zawrzeć związek małżeński:

 

Sebastian Łukasz Pióro kawaler i Kinga Małgorzata, Kowal, panna z Kobylnicy- zap. II

 

8. Wszystkim Parafianom, Miłym Gościom, Solenizantom i Jubilatom życzymy wszelkiej pomyślności i łask od Zmartwychwstałego Pana.

 

WIELKI PIĄTEK – 02.04.2021

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Piątek to dzień Męki i Śmierci naszego Pana Jezusa Chrystusa. Myśli i serca wierzących
są przy Nim. W dniu dzisiejszym Kościół nie sprawuje Eucharystii. Przeżywa cierpienia Zbawiciela rozważając opis Męki, adorując Krzyż, jednocząc się z Nim w Komunii Świętej.

 

2.       Po liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu aby zgodnie
z wielowiekową tradycją adorować i modlić się prosząc Chrystusa o wiarę, nadzieję i miłość dla nas i naszych bliskich. Adoracja dzisiaj do 22.00. Bardzo serdecznie zapraszamy każdego i każdą z was do osobistej modlitwy przed Żywym Bogiem.

3.       W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od 10.00 do 19.30.

 

Rozkład adoracji w Wielką Sobotę:

 

Od 10.00 – 11.00 – dzieci z klas I-III

Od 11.00 – 12 .00 – dzieci z klas IV-VI

Od 12.00 – 13.00 – młodzież klas gimnazjalnych

Od 13.00 – 14.00 – Matki Różańcowe z Łosina

Od 14.00 – 15.00 – Matki Różańcowe z Widzina

Od 15.00 – 16.00 – Matki Różańcowe z Kobylnicy

Od 16.00 – 17.00 – wszyscy wierni

Od 17.00 – 18.00 – Salezjanie Współpracownicy

Od 18.00 – 19.30 – wszyscy wierni

 

4.      Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę:

 

Kobylnica – od 10.00 do 14.00 (spowiedź św. w tym czasie)

; Widzino – 10.30; Łosino – 11.00; Sierakowo – 11.30; Kończewo - 11.45; Bolesławice – 12.00

 

5.   Wigilia Paschalna Wielkiej Soboty rozpocznie się w Kobylnicy
o godz. 20.00
– czyli po zapadnięciu zmroku. Na tę uroczystość proszę przynieść ze sobą świece.

 

NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI PAŃSKIEJ – 28.03.2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dzisiaj Niedziela Palmowa – pamiątka uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Podczas każdej Mszy św. odbywa się poświecenie palm. Rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień.

 

2.       Dzisiaj o godzinie 12.00 poświęcimy nowy obraz Miłosiernego Chrystusa, który namalowała artystka z naszej parafii p. Ewa Golecka. Po każdej Mszy świętej będziemy zbierali ofiary do puszek jako wyraz wdzięczności za trud namalowania tego dzieła. Obraz ten jest reprodukcją oryginalnego obrazu z Wilna.

 

3.       Spowiedź św. w Wielkim Tygodniu:

Sierakowo-w poniedziałek od 17.30 do 18.00   -
Kobylnica – we wtorek i środę od 17.30 – 18.00

 

4.       W środę ostatni dzień miesiąca marca i miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Zapraszamy Salezjanów Współpracowników oraz wszystkich czcicieli wielkiego Patrona młodzieży na Mszę św. o 18:00 w Kobylnicy.

 

5.       (w Sierakowie) W Sierakowie po Mszy puszka na kwiaty do Grobu. Do dekoracji i sprzątania naszej świątyni zapraszamy w środę na godz. 18.00. Bardzo prosimy o kontakt w tej sprawie z ks. Robertem. Za wszelką pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

6.       W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Ze względu na rozpoczynające się Triduum Paschalne w tych dniach zapraszamy do udziału
w uroczystościach Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty


W Wielki Piątek z racji I piątku miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00

 

7.       Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

 

8.       Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa Maryi Wspomożycielki wiernych.

 

9.       W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Sebastian Łukasz Pióro kawaler i Kinga Małgorzata  Kowal panna z Kobylnicy - zap. I

 

10.  W ostatnim okresie przeszli do wieczności: Czesław Kawalec l. 72 z Kończewa, pogrzeb we wtorek w Sierakowie o godz. 14.30.

 

                Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.......

 

 

Liturgia Wielkiego Tygodnia w Kobylnicy:

 

1.       W Wielki Czwartek – uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godz. 18.00, a po niej okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godziny 22.00.

 

2.       W Wielki Piątek adoracja rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do rozpoczęcia liturgii. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich o godz. 15.00 (spowiedź św. od 15.00 – 16.00)

 

3.       Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Po liturgii – adoracja przy Grobie Pańskim do 22.00.

 

4.       W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od 10.00 do 19.30.

 

5.       Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę:

 

Kobylnica – 10.00, 10.30, 11.00, 11.30, 12.00, 12.30, 13.00, 13.30, 14.00

(spowiedź św. w czasie święcenia pokarmów.)

Widzino10.30;  Łosino11.00;  Sierakowo 11.30

 

6.       Wigilia Paschalna Wielkiej Soboty rozpocznie się w Kobylnicy o godz. 20.00 – czyli, jak liturgia nakazuje, po zapadnięciu zmroku. Na tę uroczystość prosimy przynieść ze sobą świece.

 

7.       Liturgia Wielkiego Tygodnia w Sierakowie:

 

8.       Wielki Czwartek i Wielki Piątek – godz. 18.30;

 

Wielka Sobota – godz. 19.00 z procesją rezurekcyjną.

 

9.       Rozkład Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego:

 

Kobylnica: 6.00z procesją REZUREKCYJNĄ;                                          7.00, 8.00, 9.00, 10.30, 12.00

 

Łosino – 9.00; Sierakowo – 10.30;

     

W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte w Kobylnicy: 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 10.30 i 12.00

NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ:

 

W NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ I PONIEDZIAŁEK      W  KOBYLNICY              O GODZ. 18.00 !

Rozkład adoracji przy ciemnicy i Grobie Pańskim:

 

Wielki Czwartek:

 

Od 20.00 – 22.00 – Młodzież - i wszyscy wierni

 

Wielki Piątek

 

Od 10.00 – 11.00 – dzieci z klas I-III

Od 11.00 – 12 .00 – dzieci z klas IV-VI

Od 12.00 – 13.00 – młodzież

Od 13.00 – 14.00 – Matki Różańcowe z Łosina

Od 14.00 – 15.00 – Matki Różańcowe z Widzina

Od 15.00 – 16.00 – Matki Różańcowe z Kobylnicy

Od 16.00 – 17.00 – wszyscy wierni

Od 17.00 – 18.00 – Salezjanie Współpracownicy

Od 20.00 – 22.00 – Młodzież

 

Wielka Sobota:

 

Od 10.00 – 11.00 – dzieci z klas I-III

Od 11.00 – 12 .00 – dzieci z klas IV-VI

Od 12.00 – 13.00 – młodzież

Od 13.00 – 14.00 – Matki Różańcowe z Łosina

Od 14.00 – 15.00 – Matki Różańcowe z Widzina

Od 15.00 – 16.00 – Matki Różańcowe z Kobylnicy

Od 16.00 – 17.00 – wszyscy wierni

Od 17.00 – 18.00 – Salezjanie Współpracownicy

Od 18.00 – 19.30 – wszyscy wierni

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU –21 MARCA 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.        Chrystus w dzisiejszej Ewangelii zaprasza każdego z nas do świętości życia codziennego. Wpisuje się to w rzeczywistość czasu Wielkiego Postu. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału
w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych nabożeństwach

 

2.       Zachęcamy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym.

 

3.       Od uroczystości św. Józefa 19 marca obecny rok 2021 Ojciec Święty Franciszek ogłosił jako Rok św. Józefa i Świętej Rodziny. Powierzmy Bogu za przyczyną św. Józefa i Świętej Rodziny nasze wspólnoty rodzinne ich opiece.

 

4.       W czwartek 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu celebrujemy w Kościele Dzień Świętości Życia, oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W naszym kościele Msza święta z błogosławieństwem matek w stanie błogosławionym w Kobylnicy o godzinie 9.00 i 18.00, a w Sierakowie o godzinie 16.00. Serdecznie zapraszamy.

 

5.       Za tydzień 28 marca Niedzielą Palmową rozpoczniemy w Kościele Wielki Tydzień. W Niedzielę Palmową poświęcenie palm na każdej Mszy świętej.

 

6.       Od sobotniej wieczornej Mszy świętej w Kobylnicy dzieci i młodzież wraz z Animatorami Oratorium będą rozprowadzali palmy zrobione przez siebie. Z otrzymanych ofiar będą mogli ubogacić Parafialne Oratorium, w którym się codziennie gromadzą.

 

7.       Również w Niedzielę Palmową o godzinie 12.00 zostanie poświęcony obraz Bożego Miłosierdzia namalowany przez artystkę p. Ewę Golecką. Po każdej Mszy świętej będą zbierane ofiary do puszek jako wyraz wdzięczności dla artystki za dar dla naszej parafii w postaci Miłosiernego Chrystusa.

 

5.       W zakrystii są do nabycia świece paschalne „Płomień nadziei”. Kupując je włączamy się w wielkie dzieło pomocy potrzebującym.

 

6.       W dzisiejszą niedzielę wzorem lat ubiegłych w naszym kościele po mszach św. zbiórka do puszek  na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój kościoła.

 

7.       Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

 

8.       Niech Bóg w swoim miłosierdziu stokrotnie wynagradza wam wszystkim za wszelkie dary duchowe i materialne dla naszej wspólnoty parafialnej.

 

9.       Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa Maryi Wspomożycielki wiernych.

 

10.  W ostatnim czasie odeszła do wieczności Zofia Karolczyk l.86 z Łosina.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

 

 

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 14 MARCA 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.   W naszych przygotowaniach do świąt Wielkanocy nie zapominajmy o przygotowaniu duchowym przez sakrament pojednania. Okazja do Spowiedzi świętej w czasie Wielkiego postu jest na każdej Mszy św. w Kobylnicy. Nie odkładajmy jej na ostatnie dni.

 

2.   W piątek19 marca przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona i opiekuna Kościoła, patrona ojców. Msza Święta w naszym kościele o godz. 9.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy ojców naszej parafii a także wszystkich solenizantów i solenizantki.

 

3.   Trwają nabożeństwa wielkopostne – Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale w każdą Niedzielę w Kobylnicy z kazaniem Pasyjnym o godz. 17.15, w pozostałych kościołach naszej parafii według stałego zwyczaju. Znajdźmy czas na tę piękną staropolską modlitwę.

 

4.   W zakrystii są do nabycia świece paschalne Caritasu „Płomień nadziei”. Kupując ją włączamy się w wielkie dzieło pomocy potrzebującym.

 

5.   Kobylnica. W dzisiejszą niedzielę wzorem lat ubiegłych w Kobylnicy po mszach św. zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój kościoła.

 

6.   Polecamy cotygodniową prasę katolicką.

 

7.   Dzisiejsza taca jako druga miesiąca jest przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.

 

8.   Artystka z naszej parafii p. Ewa Golecka maluje nowy obraz Miłosiernego Chrystusa dla naszego kościoła w Kobylnicy, który będzie wisiał przy głównym ołtarzu. Otoczmy Artystkę naszymi modlitwami.

 

9.   Za wszelkie dobro duchowe i materialne pragniemy wyrazić naszą wdzięczność naszym Parafianom w darze modlitwy, a wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask Bożych.

 

10.   W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: ks. Krzysztof Oleszkiewicz wieloletni duszpasterz w Kobylnicy - pogrzeb we wtorek o godz. 12.00 w Szczańcu, gdzie ostatnio był proboszczem, a główne uroczystości pogrzebowe w środę o godz. 12.00 w Pile skąd zmarły kapłan pochodził; Andrzej Jankiewicz l. 62 z Kończewa i Ewa Misiak z l. 91 z Łosina. Powierzmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

 

                            Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....

 

 

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 07 MARCA 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dziś – trzecia niedziela Wielkiego Postu. „z domu mego Ojca nie róbcie targowiska” – moje serce ma być świątynią Boga. Chrystus w dzisiejszej Ewangelii woła abym uporządkował swoje życie i uczynił w sercu prawdziwe mieszkanie dla Ojca Niebieskiego. Niech czas Wielkiego Postu będzie naszą odpowiedzią na wezwanie Pana. Wielką pomocą w nawróceniu serca są zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej i niedzielnych Gorzkich Żalach. Przypominamy, że za pobożny udział
w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 

2.    Gorzkie Żale w Kobylnicy w każdą Niedzielę z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15, a Droga Krzyżowa w Kobylnicy dla dzieci o godz. 16.30, dla ogółu wiernych o 17.30; w Łosinie w każdy piątek o godz. 17.00, w Sierakowie w czwartki przed Mszą świętą o godz. 16.00.

 

3.    Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca w naszych świątyniach zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 

4.    W Wielkim Poście szczególnym znakiem naszego zaufania Bogu jest jałmużna na rzecz najbiedniejszych i potrzebujących..Caritas naszej diecezji jak co roku pragnie zaproponować nam dwie formy tego czynu miłosierdzia:

 

- zapraszamy do pobrania skarbonek postnych, w których przez okres postu można odłożyć jałmużnę dla potrzebujących. Będziemy zbierać je w Niedzielę Miłosierdzia 07 kwietnia

 

- można też nabyć świecę paschalną „Płomień nadziei”, z którą przyjdziemy na liturgię Wielkiej Soboty aby zapalić ją od paschału. Będzie to dar serca dla najbardziej potrzebujących.

 

5.    W poniedziałek 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach
o wszystkich kobietach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o kobietach opiekujących się chorymi i niedołężnymi. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

 

6.    W piątek na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy Salezjanów Współpracowników. Po Mszy świętej spotkanie synodalne w kościele.

 

 

7.    Zachęcamy chłopców ze szkoły podstawowej do zapisów na ministrantów. Zapisy przyjmuje ks. Wojciech. Zapraszamy również dzieci i młodzież do naszego Oratorium.

 

8.    Przyszła Niedziela jest drugą Niedzielą miesiąca. Taca przeznaczona na cele remontowe naszej parafii.

 

9.    Polecamy cotygodniową prasę katolicką.

 

10.                      Za wszelkie dobro duchowe i materialne pragniemy wyrazić naszą wdzięczność w darze modlitwy. Każdego ostatniego dnia miesiąca będziemy odprawiali Mszę św. w intencji wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii.

 

11.                      W tym tygodniu odeszli do wieczności: Krystyna Kiresztura l. 77 z Widzina, Halina Forysiak l. 66 z Kobylnicy i Andrzej Jankiewicz l. 62 z Kończewa, pogrzeb w środę o g. 11.00 w Sierakowie.

Wieczny odpoczynek racz im dać PanieII NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28 LUTEGO 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Druga Niedziela Wielkiego Postu w całym Kościele jest dniem solidarności
z Dziełem Misyjnym Kościoła
. Włączamy się to dzieło poprzez modlitwę i misyjną jałmużnę, zbieraną do puszek w kościołach i kaplicach w całym kraju.

 

2.       Dzisiaj o godz. 17.30 w czasie Gorzkich Żali modlimy się za tych, którzy zabijają dzieci nienarodzone. Niech nasza modlitwa za bliźnich będzie pięknym darem miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.

 

3.       Również w dzisiejszą Niedzielę jako ostatnią miesiąca wspominamy św. Jana Bosko Ojca i Nauczyciela dzieci i młodzieży.

 

4.       Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne - Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w Kobylnicy: w każdy piątek o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla ogółu wiernych,; w Łosinie w piątki o 17.00.;
w Sierakowie w czwartki przed Mszą św. o godz. 16.00.

Gorzkie Żale w Kobylnicy w każdą niedzielę o 17.30.

 

5.     W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek o 17.30 nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana
i miesięczne spotkanie rodziców i ministrantów.
W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci od godz. 16.00. Dla starszych spowiedź od godz. 17.30.

 

6.       Z racji I soboty miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanej o godz. 17.30. O godzinie 10.00 Msza święta z nabożeństwem ku czci NMP. Serdecznie zapraszamy.

 

7.       Są jeszcze do pobrania skarbonki postne, które będziemy zbierać w Niedzielę Miłosierdzia 11 kwietnia. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło pomocy.

 

8.       W zakrystii można nabyć świece tzw. "Paschaliki Nadziei", które odpalimy w Wielką Sobotę. Ofiary za świece przeznaczone są dla potrzebujących pomocy.

 

9.       Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego.

 

10.  Wszystkim Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, błogosławieństwa Bożego i mocy Ducha Świętego w czynieniu wiele dobra dla innych.

 

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21 lutego 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Wielki Post to święty czas nawrócenia. Przemiana życia ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w Wielkopostnych Rekolekcjach i nabożeństwach: Drodze Krzyżowej
i Gorzkich Żalach.

 

2.       Droga Krzyżowa w Kobylnicy w każdy piątek o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla ogółu wiernych; w Łosinie w piątki o 17.00; w Sierakowie
w czwartki przed Mszą św. o 16.00. Gorzkie Żale w Kobylnicy w każdą niedzielę o 17.30.

 

3.       W dniu dzisiejszym w naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Bardzo serdecznie witamy ks. Dominika Chmielewskiego salezjanina, który umocni nas słowem i świadectwem wiary. Niech Dobry Bóg błogosławi mu w trudzie głoszenia Słowa Bożego.Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablocie, w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii w dziale Aktualności.

 

4.       Na czas rekolekcji w naszej parafii w dniach: 22.02-24.02 (od poniedziałku do środy) kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

5.       Jutro 21 lutego nie będzie Mszy świętej w Łosinie i Sierakowie.

 

6.       Za tydzień w drugą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z modlitwą ekspiacyjną za tych, którzy zabijają dzieci nienarodzone. Włączmy się w ten nurt modlitwy prosząc o nawrócenie i Boże Miłosierdzie dla nich.

 

7.       Jest to również Niedziela Misyjna. Z tej racji będą zbierane ofiary do puszek na rzecz Krajowego Funduszu Misyjnego.

 

8.       Zapraszamy do pobrania skarbonek postnych, do których przez okres Wielkiego Postu można odłożyć jałmużnę dla potrzebujących. Będziemy zbierać je w Niedzielę Miłosierdzia 11 kwietnia.

 

9.       Można nabyć święcę paschalną "Płomień nadziei", z którą przyjdziemy na liturgię Wielkiej Soboty, aby zapalić ją od paschału. Będzie to dar serca dla potrzebujących.

 

10.  Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego.

 

11.  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i mocy Ducha w dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu.

 

 

 

6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 lutego 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.      Dzisiaj ostatnia niedziela okresu zwykłego przed Wielkim Postem.

 

2.      W tym tygodniu 17 lutego przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna
w Kościele Powszechnym okres 40 dni Wielkiego Postu. Znak posypania głowy popiołem jest przypomnieniem dla każdego wierzącego o potrzebie wewnętrznego nawrócenia i przemiany życia.

 

3.      Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu pokarmów.

 

4.      Przypominamy również że katolik biorący udział w hucznych zabawach i dyskotekach w czasie Wielkiego Postu świadomie popełnia grzech ciężki.

5.      Od Środy Popielcowej rozpoczyna się w Kościele Polskim Tydzień Modlitw o trzeźwość Narodu.

 

6.      Msze św. w Środę Popielcową będą odprawiane wg następującego rozkładu: w Kobylnicy o 9.00, 10.30, 16.30 i 18.00; w Łosinie o godz. 17.00 i w Sierakowie o godz. 18.15.

 

7.      W przyszłą Niedzielę 21 lutego rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które będzie głosił ks. Dominik Chmielewski salezjanin.

 

8.      W związku z pandemią wyjątkowo Msze święte Niedzielne  w Łosinie i Sierakowie odbędą się w sobotę 20 lutego. W Łosinie o godzinie 16.00, a w Sierakowie o godz. 17.00. W Niedzielę 21 lutego w tych miejscowościach nie będzie Mszy świętej.

 

9.      W sobotę 20 lutego o godzinie 18.00 jak w każdą sobotę w Kobylnicy Msza święta niedzielna, w tym dniu z nauką rekolekcyjną.

 

 

10.Rozkład Rekolekcji......

 

11.Niedziela Kobylnica    g.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.00

12.Pon, wt, śr, Kobylnica g.: 9.00, 10.30, 18.00, 19.30

13.Łosino                      -    poniedziałek i wtorek   -   g.   16.00

14.Sierakowo                -    poniedziałek i wtorek   -   g.  17.00

 

15.Zapraszamy na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Niech te nabożeństwa pomogą nam w naszych powrotach do Boga. Droga Krzyżowa w Kobylnicy w każdy piątek o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla starszych; w Łosinie w piątki o 17.00.; w Sierakowie w czwartki przed Mszą świętą. Gorzkie Żale
w Kobylnicy
w każdą niedzielę o 17.30.

 

16.Z racji drugiej niedzieli ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na potrzeby remontowe naszej parafii.

 

17.W minionym tygodniu zostało wymienione oświetlenie za ołtarzem naszego kościoła. Dziękujemy Panu Stanisławowi Solarczykowi za realizację tego przedsięwzięcia.

 

18.We wtorek 16 lutego na Mszy świętej o godzinie 18.00 Ks. Inspektor Tadeusz Itrych  zakończy coroczną wizytację w naszej wspólnocie zakonnej. Zapraszamy na tę Mszę świętą szczególnie Salezjanów Współpracowników, Ministrantów i przedstawicieli Kościoła Domowego.

 

19.Od jutra w Kobylnicy, przez okres Wielkiego Postu o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

 

20.Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego.

 

21.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

 

22.W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:  Szczepan Kobierowski l. 74 z Kobylnicy i Eugeniusz Borzych z Kobylnicy, pogrzeb w czwartek o godz. 13.30.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

 

5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 07 LUTEGO 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie:

 

1.       Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, w Kobylnicy po Mszy świętej o godz. 9.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca, w pozostałych kościołach naszej parafii po Mszy świętej o stałych godzinach. Intencje na bieżący miesiąc: 1. Módlmy się w intencji kobiet - aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane. 2. O Ludzi sumienia na wszystkich szczeblach władzy w Polsce, którzy będą zdolni przemienić życie w naszej Ojczyźnie z pomocą łaski Bożej. 3. O zdrowie dla chorych, nawrócenie grzeszników i we wszystkich intencjach rodzin w naszej parafii. Na godzinę 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo Eucharystyczne w naszej świątyni.

 

2.       W środę 10 lutego na godzinę 17.00 zapraszamy czcicieli Matki Bożej z Mediugorije na Różaniec i Mszę świętą o godz. 18.00.

 

3.       Zapraszamy na spotkanie z Chrystusem w adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek 11 lutego o godz. 17.30.

 

4.       W czwartek 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to też Światowy Dzień Chorych. Naszą modlitwą wspierajmy wszystkich chorych i cierpiących. W tym dniu o godz. 9.00 w naszym kościele parafialnym zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych i starszych naszej parafii z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy o pomoc w dostaniu się do naszej świątyni ludziom starszym i schorowanym.

 

5.       Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego.

 

6.        Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

 

7.       Za wszelkie dobro składamy z serca podziękowanie wraz z darem modlitwy i wdzięczności.

 

8.       W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Danuta Wrześniak l. 84 z Sierakowa, Tadeusz Wąsowicz l. 74 z Kończewa, Jolanta Surgot l. 70 z Widzina i Marianna Kłak l. 90 z Sierakowa.

 

                Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..........

 

 

4 NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JANA BOSKO 31.01.2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.    Dzisiaj 31 stycznia w naszej parafii Uroczystość Św. Jana Bosko, Ojca i Nauczyciela Młodzieży, Założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców i wszystkich drogich parafian na nabożeństwo do św. Jana Bosko o godz. 17.30 w Kobylnicy. O godzinie 10.30 na Mszy świętej Salezjanie Współpracownicy odnowią swoje przyrzeczenia wierności św. Janowi Bosko.

 

2.    We wtorek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte z poświęceniem świec w naszej parafii będą odprawione wg nast. rozkładu: Kobylnica – godz. 9.00, 10.30 i 18.00; Łosino – godz. 17.00; Sierakowo – godz. 18.00.

 

3.    Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwie
o zgromadzeniach zakonnych prosząc o liczne święte powołania do życia zakonnego i kapłańskiego.

 

4.    Również we wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy demontażu dekoracji świątecznych w naszej świątyni.

 

5.    W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek nabożeństwo ku czci Chrystusa Wiecznego Kapłana o godz. 17.30, Msza święta i spotkanie dla ministrantów i ich rodziców o godz. 18.00.

 

6.    W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. O 16.30 Msza św. dla dzieci, wcześniej możliwość spowiedzi św. O 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza św. z okazją do spowiedzi dla młodzieży i starszych.

 

7.    W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę świętą o godz. 10.00 i nabożeństwo do Niepokalanej o 17.30.

 

8.    W następną niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Również w następna niedziele 07/02  na godz: 12:00 zapraszamy dzieci i rodziców klas 3a i b na poświęcenie świec komunijnych. A 14/02 w niedzielę zapraszamy dzieci z rodzicami klas 3c i d.

9.    Dzisiaj zbieramy ofiary na potrzeby dla ofiar trzęsienia ziemi, które miało miejsce w Chorwacji.

 

10.          Przypominamy, że w każdą sobotę o godz. 18.00 odprawiamy Mszę świętą jako niedzielną.

 

11.          Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczynają się 21 lutego i będą trwały do 24 lutego br. Rekolekcje będzie głosił ks. Dominik Chmielewski salezjanin.

 

12.          Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

 

13.           Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.

14.          Uprzejmie prosimy o przekazanie 1% podatku na działalność naszego parafialnego Oratorium Św. Jana Bosko. Ulotki są dostępne przy wyjściu z kościoła. W imieniu dzieci i młodzieży serdecznie dziękujemy.

 

15.          W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Danuta Wrześniak lat 84 z Sierakowa. Pogrzeb w Sobotę 06/02 godz. 11.00 w Sierakowie.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

 

 

3 NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 STYCZNIA 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dziś – trzecia niedziela w ciągu roku, zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 

2.       W dzisiejszą Niedzielę 24 stycznia miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożenia Wiernych. Nabożeństwo ku czci Wspomożycielki o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy. Również dziś wspominamy św. Franciszka Salezego patrona Zgromadzenia Salezjańskiego.

 

3.       W minionym tygodniu zakończyliśmy kolędę i uzupełnienia.

 

4.       Drodzy Parafianie pragniemy złożyć serdeczne podziękowania Wam wszystkim za serdeczne przyjęcie księży w waszych domach jak i za ofiary składane z tej okazji w kopertach czy też na konto parafialne. Jesteśmy wdzięczni i jest nam bardzo miło, że tak bardzo troszczycie się o swój parafialny kościół i duszpasterzy.

 

5.       W przyszłą Niedzielę 31 stycznia Uroczystość św. Jana Bosko Ojca i Nauczyciela Młodzieży, założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego. Na Mszy świętej o godz. 10.30 Salezjanie Współpracownicy odnowią przyrzeczenia wierności założyciela.

 

6.       Od poniedziałku 25 stycznia wraca porządek nabożeństw i Mszy świętych w ciągu tygodnia. Msza święta o godz.  9.00 i o 18.00 w Kobylnicy, w Sierakowie w czwartki o godz. 16.00. Kancelaria czynna w poniedziałki, środy i piątki od godz. 18.30 do godz. 19.00.

 

7.       Przypominamy, że w każdą sobotę o godz. 18.00 odprawiamy Mszę świętą jako niedzielną.

 

8.       Już dzisiaj pragniemy poinformować, że Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się 21 lutego i będą trwały do 24.02. Rekolekcje będzie głosił ks. Dominik Chmielewski salezjanin.

 

9.     Zapraszamy do lektury cotygodniowej prasy katolickiej.

 

10.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Błogosławieństwa Bożego na drogach życia.

 

11.  W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Danuta Salamon lat 67 z Kobylnicy. Pogrzeb we wtorek o godz. 11.00 w Kobylnicy.

 

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

2 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 STYCZNIA 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

1.     W całym Kościele od jutra rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

 

2.     Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 10.30  gościmy w naszym kościele Rycerzy Zakonu św. Jana Pawła II. Po Mszy świętej spotkanie z Panami, którzy chcieliby dowiedzieć czegoś więcej o tym Zgromadzeniu, ewentualnie wstąpić w ich grono. Do zakonu mogą należeć panowie wszystkich stanów.

 

3.       Od poniedziałku dzieci i młodzież rozpoczynają  naukę po zasłużonym odpoczynku. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom, dzieciom i młodzieży życzymy dużo sił w wzmaganiu się w zdobywaniu wiedzy.

 

4.       Również w poniedziałek 18 stycznia kończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Od wtorku będzie kolęda uzupełniająca, dla wszystkich, którzy zgłosili lub zgłoszą takie życzenie.

 

5.       Za te szczególne chwile modlitwy i spotkań w waszych domach, drodzy bracia
i siostry oraz za wszelkie dobro, jakiego doznajemy w naszej parafii w imieniu wszystkich kapłanów składam najserdeczniejsze podziękowanie.

 

6.       Od przyszłego poniedziałku 25 stycznia wraca rozkład nabożeństw i Mszy św. w dzień powszedni. Msza św. w Kobylnicy o godz. 9.00 i 18.00.

 

7.     W czwartek 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w piątek 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych: Babcie
i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

 

8.     W czwartek 21 stycznia adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. serdecznie zapraszamy.

 

9.       W przyszłą niedzielę, 24 stycznia o godz. 17.30 nabożeństwo i miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki wiernych. Msza św. zbiorowa we wszystkich złożonych intencjach o godz. 18.00.

 

10.  W tym dniu wspominamy Świętego Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. Jest on patronem Zgromadzenia Salezjańskiego

 

11.  Zapraszamy do lektury cotygodniowej prasy katolickiej.

12.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Błogosławieństwa Bożego na drogach życia.

 

13.  W ostatnim tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności Zbigniew Mościbrodzki, l. 61 z Widzina.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 10.01.2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.        Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się w Kościele okres Bożego Narodzenia. Chrystus przyjmując chrzest rozpoczyna publiczną działalność
i dzieło zbawienia, w które zostaliśmy włączeni przez sakrament chrztu. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, pamiętajmy także
o chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia.

 

2.        Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Gdyby zdarzyło się, że zostało pominięte mieszkanie, bardzo prosimy o zgłoszenie telefonicznie lub w kancelarii, postaramy się odwiedzić każdą rodzinę, do której zostaniemy zaproszeni.

 

3.        Przez okres trwania kolędy biuro parafialne jest czynne w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9.30-10.30 rano. Na czas kolędy  nie ma Mszy świętej o godz. 18.00. Z wyjątkiem środy z racji drugiej środy w miesiącu zapraszamy na spotkanie czcicieli Matki Bożej z Medzjugorie do kościoła na godz. 17.00 na różaniec i Mszę świętą o godz. 18.00.

 

4.        W każdą sobotę Msze święte o godz. 18.00 są odprawianie jako Msze święte niedzielne. Na czas kolędy odprawiamy Msze świętą w intencji mieszkańców, u których odbyła się kolęda w danym tygodniu.

 

5.        Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na cele remontowe parafii.

 

6.        Przedstawiciele Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II zapraszają chętnych mężczyzn na spotkanie w przyszłą niedzielę 17.01. po Mszy świętej o godz. 10.30 w naszym kościele.

 

7.        Już dzisiaj informujemy, że Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w dniach: od 21 lutego do 24 lutego br. Rekolekcje będzie głosił ks. Dominik Chmielewski salezjanin.

 

8.        Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego.

 

9.        Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask od Bożej Dzieciny.

 

 

 

 

2 NIEDZIELA W OKRESIE BOŻEGO NARODZENIA – 04.01.2020 ROKU

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dzisiaj w naszych kościołach zmiana tajemnic Żywego Różańca, a o godz. 17.30 nabożeństwo Eucharystyczne z okazji I niedzieli miesiąca.

 

2.       W środę, 06 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana tradycyjnie świętem Trzech Króli. Hołd, jaki składają Bożej Dziecinie Mędrcy ze Wschodu jest znakiem, że i poganie zostali powołani do wiary. W tym dniu rozkład Mszy św. niedzielny.

 

3.       Podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy kredę i kadzidło. Kredą kreślimy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Przez ten znak podkreślamy że jak Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Litery (C+ M + B 2021) oznaczają również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat” i stanowią wobec innych świadectwo naszej wiary.

 

4.     W tym dniu przypada również Misyjny Dzień Dzieci. Szczególną modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki, modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i misyjne. Będą zbierane ofiary do puszek, które będą  przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.

 

5.       W naszej parafii trwa kolęda. Przeżyjmy ją w duchu bożonarodzeniowej radości, modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. W tym tygodniu kapłani kolędują w Widzinie i Kobylnicy . Szczegółowy plan kolędy jest umieszczony
w gablocie, w przedsionku kościoła i na stronie internetowej naszej parafii. Kolęda wyłącznie na zaproszenie kapłanów przez naszych Parafian.

 

6.       Przez okres trwania kolędy biuro parafialne będzie czynne w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9.30-10.30 rano. Na czas kolędy nie ma Mszy św. wieczornej w ciągu tygodnia. Wyjątkowo odprawiamy Mszę świętą w sobotę o godz. 18.00 jako niedzielną dla mieszkańców, u których w tym tygodniu odbyła się kolęda - z błogosławieństwem kolędowym.

 

7.       W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia.

 

8.       Zapraszamy do czytania i refleksji zawartych w cotygodniowej prasie katolickiej.

 

9.          Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wszelkich łask i Bożego błogosławieństwa.

 

10.     W tym tygodniu odszedł do wieczności Zbigniew Nieznalski l. 62 z Widzina. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 9.30. Wieczny odpoczynek.........

 

 

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ŚW. RODZINY – 27 GRUDNIA 2020

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1.    Dzisiejsza, ostatnia niedziela roku, jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Prośmy Boga, aby nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem.

 

2.    Kolejny rok naszego życia dobiega końca. W czwartek ostatni dzień roku. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 16.30 w naszym kościele. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny. Po nabożeństwie Msza święta dziękczynno-błagalna. Serdecznie zapraszamy.

 

3.    W piątek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
Wraz z Nią wejdziemy w Nowy Rok Pański 2021. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę.

Nie będzie Mszy św. o 7.00 w Kobylnicy.

 

4.    Od soboty 2 stycznia kontynuujemy kolędę. Szczegółowy plan jest podany
w gablocie, w przedsionku kościoła i na stronie internetowej naszej parafii. Kolędy rozpoczynamy: w soboty od godz. 10.00; niedziele od godz. 14.00, pozostałe dni tygodnia od godz. 16.00. W tym roku ze względu na pandemię kolęda odbędzie się tylko na osobiste zaproszenie kapłana w swoim domu.

 

5.    W każdą sobotę o godz. 18.00 odprawiamy w Kobylnicy Mszę świętą niedzielną w intencji mieszkańców, którzy nie mogą przyjąć księdza ze względów wiadomych.

 

6.    Przez okres trwania kolędy biuro parafialne będzie czynne w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9.30-10.30 rano. Msza św. wieczorna w ciągu tygodnia zostanie przeniesiona z godz. 18.00 na godz. 9.00 rano.

 

7.    W tym tygodniu z racji przypadającego Nowego Roku w piątek, chorych odwiedzimy 8 stycznia.

 

8.    W sobotę - pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8.30. Wszystkich czcicieli serdecznie zapraszamy. O godzinie 9.00 Msza święta.

 

9.    W sobotę na godzinę 10.00 zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę świętą w intencji Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Maryi, po Mszy świętej nabożeństwo.

 

10. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca w naszych kościołach zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz nabożeństwo eucharystyczne o 17.30 – serdecznie zapraszamy.

 

11.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

12.Wszystkim solenizantom, jubilatom i miłym gościom w nadchodzącym tygodniu życzymy obfitych łask Bożych.

 

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA – 25.12.2018

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       W święty czas Narodzenia Pańskiego łamiąc się białym opłatkiem pragniemy, wraz z księżmi z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kobylnicy, złożyć na Wasze dłonie dla wszystkich domowników, miłych gości i przyjaciół najserdeczniejsze życzenia Mocy Ducha, zdrowia i Bożego Błogosławieństwa na pięknej i trudnej drodze codzienności. Niech Boże Dziecię błogosławi nam wszystkim.

 

2.       Pragnę z całego serca podziękować wszystkim Salezjanom Współpracownikom, Animatorom Oratorium, młodzieży i dzieciom za dekoracje naszej świątyni. Szczególne podziękowanie składam moim współbraciom ks. Robertowi,   
ks. Wojciechowi i ks. Andrzejowi za wszelki trud, jakiego podjęli się przygotowując święta Bożego Narodzenia w naszej parafii.

 

3.       (na filiach) Pragnę podziękować mieszkańcom Sierakowa  za dekoracje kościoła w Sierakowie. Parafianom z Łosina za piękne dekoracje naszych miejsc wspólnej modlitwy. Niech Boże Dziecię błogosławi wam stokrotnie.

 

4.       Msze święte w Uroczystość Bożego Narodzenia będą odprawiane wg następującego rozkładu:

- Kobylnica: 9.00, 10.30, 12.00

- Łosino: 9.00; - Sierakowo: 10.30;

5.       Nie ma Mszy św. o 7.00 i 18.00 w Kobylnicy

 

6.       W sobotę 26 grudnia drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana pierwszego męczennika, rozkład Mszy św. niedzielny.

 

7.       W tym roku kolędę rozpoczniemy w Łosinie w niedzielę 27 grudnia od godz. 14.00. W tych dniach Msza św. w dni powszednie w Kobylnicy będzie o godz. 9.00. Rozkład kolędy jest wywieszony w gablocie przed kościołem, w przedsionku kościoła i na stronie internetowej parafii - salezjanie kobylnica. pl W niedzielę podamy też dalszy rozkład kolędy. W tym roku ze względu na pandemię kolęda tylko na zaproszenie przez naszych Parafian.

 

8.       W każdą sobotę o godz. 18.00 będziemy odprawiali Mszę świętą w intencji Rodzin z ulic na których odbyła się kolęda. Po Mszy świętej błogosławieństwo kolędowe. Przy wyjściu z kościoła będzie można zaopatrzyć się w wodę święconą, którą będzie można pokropić samemu swoje domy.

 

9.       Przez okres trwania kolędy biuro parafialne będzie czynne w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9.30-10.30 rano. Na czas kolędy Msza św. wieczorna w ciągu tygodnia zostanie przeniesiona z godz. 18.00 na godz. 9.00 rano.

 

 

10.  W najbliższym czasie pragną zawrzeć związek małżeński:

Kacper Żyła, kawaler i Paulina Adamczyk, panna z Widzina - zap. III

 

11.  W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: Irena Adamska l. 68 z Kobylnicy.

                                          Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.......

 

 

4 NIEDZIELA ADWENTU – 20 GRUDNIA 2020

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu. O 17.30 zapraszamy na kolejny dzień Nowenny do Bożego Narodzenia.

 

2.       22 grudnia we wtorek na godz. 19.00 do Kobylnicy zapraszamy do strojenia choinek Salezjanów Współpracowników, Animatorów i wszystkich chętnych.

 

3.       W czwartek 24 grudnia o godz. 8.30 ostatni dzień Nowenny do Bożego Narodzenia. Msza święta Roratnia o godz. 9.00. Miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych. Msza św. zbiorowa we wszystkich złożonych intencjach. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00

 

4.       W tym dniu Wieczerzą Wigilijną rozpoczynamy czas Świąt Bożego Narodzenia. Rozpocznijmy Wigilię modlitwą w rodzinie, odczytaniem Ewangelii św. Łukasza
o narodzeniu Pana
Jezusa. Dzieląc się opłatkiem złóżmy sobie życzenia. Niech na wigilijnym stole nie zabraknie tradycyjnych postnych potraw, a po posiłku wspólnego śpiewania kolęd .

 

5.       Pasterki w naszej parafii będą odprawiane w następujących godzinach:

               - 16.00- Dla dzieci, ze specjalnym błogosławieństwem najmłodszych

- 21.00 – Sierakowo, Łosino

- 21.00  i  23.00   Kobylnica

Ofiary zbierane na tacę w czasie pasterek są przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia.

 

6.       W piątek 25 grudnia, Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o następujących godzinach:

- Kobylnica – 9.00, 10.30, 12.00

- Łosino – 9.00, - Sierakowo – 10.30,

Nie będzie Mszy św. o 7.00 i 18.00 w Kobylnicy!

 

7.       W sobotę 26 grudnia drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana pierwszego męczennika, rozkład Mszy św. niedzielny.

 

8.       Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask.

 

9.       Dziękujemy Wam Drodzy Parafianie za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę i konto parafialne. Udało się nam w tym roku zakończyć nagłośnienie wieży i zaplanowany remont na plebanii.

 

10.  W tym roku ze względu na pandemię wizyta duszpasterska zwana kolędą będzie miała nieco inny charakter: kapłani będą odwiedzali rodziny, do których zostaną zaproszeni osobiście. W niedzielę 27 grudnia odwiedzimy Łosino;  Kończewo; 28.12.,  Kobylnicę ul. Główną 29.12.,    i     30.12. Kobylnicę ulice: Pocztową, Ogrodową, Tulipanową, Malwową, Storczykową, Konwaliową, Makową, Różaną, Fiołkową, Liliową, Kwiatową, Lawendową, Rumiankową, Krokusową, Szałwiową, Miętową, Paderewskiego;    2 stycznia odwiedzimy Kobylnicę ulice: Mikołajczyka, Kądzieli, Kosynierów. Rozkład kolędy jest wywieszony w przedsionku kościoła, w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zapisy na kolędę w zakrystii, biurze parafialnym i telefonicznie u ks. proboszcza. Nr telefonu na stronie internetowej.

 

11.  W każdą sobotę o godz. 18.00 będziemy odprawiali Mszę świętą w intencji Mieszkańców z ulic na których odbyły się kolędy. Po Mszy świętej błogosławieństwo kolędowe - przy wyjściu z kościoła będzie można zaopatrzyć się w wodę święconą, którą można poświęcić swoje mieszkanie. Msza święta sobotnia o godzinie 18.00 jest traktowana jako niedzielna.

 

12.  Przez okres trwania kolędy biuro parafialne będzie czynne w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9.30-10.30 rano. Na czas kolędy będzie odprawiana Msza święta tylko o godz. 9.00.

 

13.  W najbliższym czasie pragną zawrzeć związek małżeński: Kacper Żyła, kawaler z Widzina i Paulina Adamczyk, panna z Widzina - zap. II.

 

14.  W minionym tygodniu odszedł do wieczności Zbigniew Leśkiewicz, l. 67 z Kończewa, pogrzeb w środę o godz. 14.00 w Sierakowie.

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

GRUZJA CARITAS NR KONTA: 61 1050 1445 1000 0092 1827 1824

Proponowany rozkład  kolędy na rok 2020/2021 - Kolęda   

              na zaproszenie Parafian

numer tel. do ks. proboszcza 606 852 382

/w razie potrzeby proszę dzwonić od pn do pt od g. 16-1730 i od 19-21/

 

Łosino  -   27.12    g.14.00                            Kończewo   -    28.12.2020

Widzino  -  3.01.2021     g.14.00

Sierakowo - 10.01.2021   g.14.00

Bolesławice - 17.01.2021  g. 14.00

Bolesławice  - 18.01.2021  g. 16.00

Kobylnica   -   29.12. 2020    Główna

Kobylnica    -  30.12.2020     Pocztowa, Ogrodowa, Tulipanowa, Malwowa, Storczykowa, Konwaliowa, Makowa, Różana, Fijałkowa, Liliowa, Kwiatowa, Lawendowa, Rumiankowa, Krokusowa, Szałwiowa, Miętowa, Paderewskiego

 Kobylnica     -  2.01.2021      Mikołajczyka, Kądzieli, Kosynierów, Jaśminowa, Olchowa, Wiśniowa, Zaciszna Stefczyka, Drzymały, Kobylnica     -   4.01.2021      Widzińska, Młyńska, Kalinowa Źródlana, Kobylnica     -    5.01.2021      Dębowa, Brzozowa, Migdałowa, Kasztanowa, Świerkowa, Klonowa, Wrzosowa, Leszczynowa, Leśny  Zakątek, Schumana, Akacjowa, Wierzbowa, Bukowa, Jodłowa,                                                 

 Rzemieślnicza

Kobylnica     -     7.01.2021       Łąkowa, Rybacka, Strumykowa, Rzeczna, Sosnowa, Słoneczna, Krótka, Leśna, Orzechowa

Kobylnica      -    8.01.2021       Cisowa, Cyprysowa, Topolowa, Przemęcka, Zarszyńska, Herberta, Iwaszkiewicza

Kobylnica      -    9.01.2021      Kolejowa, Wodna

Kobylnica      -   11.01.2021     Sportowa, Toskańska

Kobylnica      -    12.01.2021     Chabrowa, Tetmajera, Głowackiego, Banacha, Narutowicza

 

W TYM ROKU ZE WZGLĘDU NA PANDEMIĘ KOLĘDA ODBĘDZIE SIĘ TYLKO NA ZAPROSZENIE KAPŁANA PRZEZ PARAFIAN.

 GDYBY BYŁO ZBYT WIELE ZGŁOSZEŃ, MOŻE SIĘ ZMIENIĆ TERMIN - O EWENTUALNEJ ZMIANIE POINFORMUJEMY W OGŁOSZENIACH PARAFIALNYCH I NA STRONIE INTERNETOWEJ: salezjanie kobylnica.pl 

Jeżeli Parafianie nie będą mogli przyjąć księdza z oczywistych względów - w każdą sobotę będzie Msza święta o godz. 18.00 w intencji Mieszkańców ulic na których w danym tygodniu odbywała

się kolęda.

GRUZJA CARITAS NR KONTA: 61 1050 1445 1000 0092 1827 1824

Konto Gruzja Caritas: 61 1050 1445 1000 0092 1827 1824

3 NIEDZIELA ADWENTU – 13 GRUDNIA 2020

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       W 3 niedzielę Adwentu rozpoczynamy tydzień modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Polecajmy w modlitwie nasze rodziny, które są pierwszym, podstawowym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.

 

2.       Dzisiaj 13 grudnia kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o tych, którzy złożyli najwyższą ofiarę dla naszej Ojczyzny.

 

3.       Dzisiejsza Niedziela jest drugą Niedzielą miesiąca. Taca jest przeznaczona na cele remontowe. Zakończyliśmy prace przy nagłośnieniu wieży i kończymy prace przy remoncie korytarza na plebanii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

 

4.       Bardzo serdecznie zachęcamy do sakramentu pojednania aby w święta przyjąć Chrystusa do serca i życia. Spowiedź odbywa się na każdej Mszy świętej.

 

5.       W środę, 16 grudnia o godz. 17.30 rozpoczynamy Nowennę do Bożego Narodzenia, która będzie odprawianado 24 grudnia przed każdą wieczorną Mszą św.Serdecznie zapraszamy.

 

6.       W miniony piątek i sobotę grupa młodzieży z naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania. Kolejne grupy przystąpią do tego sakramentu w piątek i sobotę nadchodzącego tygodnia. W piątek bierzmowanie o godz. 16 i 19, w sobotę o godz. 11 i 12.30. W czwartek dla tych grup próby i spowiedź o godzinach podanych każdemu kandydatowi osobiście.

 

7.       Przez cały Adwent po Mszach św. można zaopatrzyć się w opłatek wigilijny poświęcony w naszym kościele, są jeszcze w zakrystii do nabycia adwentowe świece Caritas – serdecznie zapraszamy.

 

8.       Bardzo dziękujemy rodzinom, które przygotowały paczki dla potrzebujących z naszej parafii i za dary dla niemowlaków z Domu Samotnej Matki w Koszalinie. Najpiękniejszym darem niech będzie radość i łzy wzruszenia tych, którzy otrzymali te dary serca. Niech Pan Bóg błogosławi za waszą dobroć. Organizatorami byli Salezjanie Współpracownicy.

 

9.       Już dzisiaj pragniemy poinformować, że Pasterki w naszej parafii odbędą się :

           

Kobylnica - godz. 16.00 dla dzieci - przed Wieczerzą;   g. 21.00 i 23.00.

 

Łosino i Sierakowo - g. 21.00.

 

10.  Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.

 

11.  Wszystkim solenizantom, jubilatom i gościom życzymy wiele Bożych łask.

 

12.   Ze względu na pandemię w tym roku wizyta duszpasterska zwana kolędą będzie odbywać się na zasadzie zaproszenia kapłanów przez naszych Parafian. W przyszłym tygodniu podamy rozkład kolędy. Dla osób, które nie będą mogły przyjąć kapłana w swoim domu, raz w tygodniu odbędzie się Msza święta w intencji rodzin z ulic, u których będzie wyznaczona wizyta duszpasterska. W tych dniach przy wyjściu z kościoła będzie wystawiona woda święcona, którą osoby nie mogące przyjąć księdza mogą poświęcić swoje mieszkanie. Po Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo kolędowe.

 

13.  W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić

Kacper Żyła, kawaler z Widzina i Paulina Adamczyk, panna z Widzina - zap I

 

14.  W minionym tygodniu odeszli do wieczności Tomasz Dębiński l. 70 z Kobylnicy i Teresa Wojtasiak l.81 z Kobylnicy, pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

 

II NIEDZIELA ADWENTU – 06 GRUDNIA 2020

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dzisiaj pamięcią modlitewną obejmujemy naszych braci i siostry z Kościoła na Wschodzie. Zbiórka ofiar do puszek przeznaczona jest na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2.       Dzisiejsza Niedziela to pierwsza niedziela miesiąca - zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.00. Intencja na grudzień: intencja ewangelizacyjna: za życie modlitwy. Módlmy się, aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem była ożywiana przez Słowo Boże i przez życie modlitwy. Intencja parafialna: o wierność na modlitwie dla kapłanów.

 

3.       Zapraszamy na Msze Święte roratnie o godz. 18.00 w tygodniu, a dzieci we wtorki i wyjątkowo przez dwa najbliższe tygodnie ze względu na bierzmowanie dzieci zapraszamy w pozostałe dni na godz. 18.00. Niech czas adwentowego oczekiwania odnawia w nas wszystkich żywą więź z Bogiem.

 

4.       Na Mszach św. w ciągu tygodnia jest możliwość skorzystania z sakramentu Pojednania. Nie odkładajmy spowiedzi świętej na ostatnią chwilę.

 

5.       We wtorek 8 grudnia Uroczystość NMP Niepokalanej. Msze święte w tym dniu odprawiamy o godz. 9.00, 10.30 i 18.00. Tego dnia od godziny 12.00 do 13.00 Godzina Łaski. Serdecznie zapraszamy.

 

6.       W środę 9 grudnia przypada druga środa miesiąca. Czcicieli Matki Bożej z Medugorje zapraszamy do Kobylnicy na godz. 17.00.

 

7.       Zapraszamy do zapisów Panie, które chciałyby oddawać szczególną cześć Panu Bogu za przyczyną Matki Bożej w Żywym Różańcu. Zapisy u ks. Roberta.

 

8.       W piątek i sobotę w tym tygodniu młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Prosimy, aby wszyscy skorzystali ze spowiedzi. Okazja do spowiedzi w czasie każdej Mszy świętej. Wszyscy uczestnicy tzn. bierzmowani, świadkowie i goście zobowiązani są do założenia maseczek na całej uroczystości. /Dodatkowe informacje z innej kartki/

 

9.       Przez cały Adwent po Mszach św. można zaopatrzyć się w opłatek wigilijny poświęcony w naszym kościele, są jeszcze w zakrystii do nabycia adwentowe świece Caritas – serdecznie zapraszamy.

 

10.  Organizujemy świąteczne dary dla osób najbardziej potrzebujących w naszej parafii, jak również do wystawionego kosza składamy pieluchy i kosmetyki dla niemowlaków przebywających w Domu Samotnej Matki w Koszalinie. Akcję prowadzą Salezjanie Współpracownicy. Kto chciałby pomóc potrzebującym, proszę zdjąć z choinki bombki i przygotować najpotrzebniejsze rzeczy dla konkretnych osób. Dary można złożyć na plebanii do 12 grudnia. Z serca dziękujemy za każdą pomoc.

 

11.  Zakończyliśmy prace przy nagłośnieniu wieży kościoła w Kobylnicy. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel.

 

12.  Polecamy uwadze lekturę Gościa Niedzielnego.

 

13.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych za przyczyną ich patronów.

 

14.  W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Eugenia Fostacz l. 89 z Widzina, pogrzeb w środę o godz. 9.30 i brat ks. proboszcza Klemens Konkol l.65 z Gdańska.

 

I NIEDZIELA ADWENTU – 29 listopada 2020

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dzisiaj pierwsza niedziela adwentu. Rozpoczyna się święty czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania.

 

2.       Dzisiaj również w Kościele powszechnym rozpoczynamy nowy rok liturgiczny
i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”.

 

3.       W tym roku ze względu na pandemię nie będzie Rekolekcji Adwentowych. Chciejmy w tym szczególnym czasie pamiętać o dobrym przygotowaniu na przyjście naszego Pana przez dobre uczynki, spowiedź i udział w Roratach.

 

4.       W Adwencie Msze św. roratnie będą odprawiane wg następującego rozkładu:

- dla ogółu wiernych – od poniedziałku do soboty o godz. 18.00

- dla dzieci – wtorki i piątki o godz. 16.30

- w Sierakowie w czwartki o godz. 16.00

Zapraszamy wszystkie dzieci z zapalonymi lampionami.

 

5.       Dzisiaj na wszystkich Mszach św. święcimy opłatki wigilijne. Przez cały Adwent
w biurze parafialnym można się zaopatrywać w poświęcony opłatek. Za dobrowolną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

6.       Jutro święto św. Andrzeja Apostoła. Swoje imieniny będzie obchodził ks. Andrzej. Dostojny solenizant odprawi Mszę świętą w swojej intencji o godzinie 18.00. Pamiętajmy o czcigodnym solenizancie w modlitwach.

 

7.       W poniedziałek wspomnienie św. Jana Bosko. Po Mszy św. o godz.18.00 w kościele krótkie spotkanie Salezjanów Współpracowników.

 

8.       W piątek 4 grudnia wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w intencji bezrobotnych.

 

9.       W przyszłą Niedzielę 6 grudnia dzień św. Mikołaja biskupa. Wszystkim dzieciom i młodzieży składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Niepokalanej.

 

10.  W tym tygodniu 3 grudnia przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Chrystusa najwyższego Kapłana. Modlimy się za naszych ministrantów i o powołania kapłańskie i zakonne.

 

11.  W piątek 4 grudnia przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Okazja do spowiedzi dla dzieci od godz. 16.00 i Msza święta o godz. 16.30, dla pozostałych wiernych okazja do spowiedzi przed Mszą świętą o godz. 9.00 i 18.00. O godz. 17.30 nabożeństwo do NSPJ. Do południa udamy się z sakramentami do chorych naszej parafii.

 

12.  Są do nabycia w zakrystii świece wigilijne Caritasu. Cena jednej świecy: duża 20 zł, mała 8 zł. Dochód z nich jest przeznaczony na pomoc najbardziej potrzebującym. Zachęcamy do nabywania.

 

13.  W przyszłą niedzielę ofiary do puszek będą przeznaczone na rzecz Funduszu Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

14.  Również w przyszłą niedzielę zbieramy tace na cele remontowe naszej parafii. Zakończona została renowacja kuchni na plebanii. Pani Ewie szefowej naszej kuchni życzymy przyjemnej pracy w odnowionym miejscu pracy. Trwają prace przy renowacji korytarza. W najbliższych dniach rozpoczynamy zakładanie nagłośnienia wieży kościoła.

 

15.  Za Waszą ofiarność Drodzy Parafianie z serca dziękujemy.

 

16.  Sakrament Bierzmowania dla młodzieży z naszej parafii odbędzie się w kilku turach: 11 grudnia o godz. 16.00 i 19.00; 12 grudnia o godz. 11.00 i 12.30, 18 i 19 grudnia o tych samych godzinach. Prosimy młodzież o korzystanie ze spowiedzi na dowolnej Mszy świętej i prosimy, aby wszyscy w dniu przyjęcia tego sakramentu byli w łasce uświęcającej. Z racji przyjęcia Bierzmowania kandydaci składają tzw. dar ołtarza. Ofiary przeznaczone będą na nagłośnienie wieży naszego kościoła.

 

17.  Przypominamy, że w każdą sobotę o godz. 18.00 w Kobylnicy odprawiamy Mszę świętą jako niedzielną.

 

18.  Od wtorku w kościołach naszej parafii zostaną ustawione choinki, z bombkami życzliwości. Można w zamian za jedną bombkę zrobić paczkę na święta dla najbardziej potrzebujących. Paczki prosimy dostarczyć do 12 grudnia. W Kobylnicy stoi kosz, do którego można składać pieluchy i kosmetyki dla niemowlaków, które zostaną przekazane dla Domu Samotnej Matki.

 

19.  Zapraszamy do czytania i refleksji zawartych w cotygodniowej prasie katolickiej,

 

20.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask i Bożego błogosławieństwa.

 

21.  W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

Marek Arasiuk, kawaler z Kobylnicy i Adrianna Górka, panna z Kobylnicy - zap. III

 

22.  W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszeszła do wieczności Helena Kuchta lat 85 z Kobylnicy. Pogrzeb 3 grudnia o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek

34 NIEDZIELA – 22 listopada 2020

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.      Dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Tą uroczystość obchodzimy w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

 

2.      Dziś, po Mszy Świętej o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
.

3.      Sakrament Bierzmowania dla młodzieży z naszej parafii odbędzie się w kilku turach: 11 grudnia o godz. 16.00 i 19.00, 12 grudnia o godz. 11.00 i 12.30 i 18 i 19 grudnia. O kolejnych spotkaniach dla młodzieży poinformujemy w następną niedzielę. Sakramentu Bierzmowania za pozwoleniem Ks. Biskupa Ordynariusza udzieli ks. proboszcz. Gdyby był ktoś przygotowujący się do sakramentu małżeństwa bez bierzmowania, prosimy o kontakt z ks. Robertem.

 

4.      Za tydzień – pierwsza niedziela Adwentu nowego roku liturgicznego, któremu przyświecać będzie hasło: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy” Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.

 

5.      W Adwencie Msze św. roratnie będą odprawiane wg następującego rozkładu:

- dla dorosłych – od poniedziałku do soboty o godz. 18.00

- dla dzieci – wtorki i piątki o godz. 16.30

- w Sierakowie w czwartki o godz. 16.00

 

Msza Roratnia to szczególne czuwanie z Maryją, która prowadzi nas wszystkich do przeżywania cudu Wigilijnej Nocy. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału, a szczególnie dzieci z zapalonymi lampionami.

 

6.      Zapraszamy do czytania i refleksji zawartych w cotygodniowej prasie katolickiej.

 

7.      W przyszłą niedzielę w naszych kościołach postawimy po jednej choince, na których zawiesimy bombki życzliwości. Kto będzie sobie życzył będzie można zabrać jedną bombkę i w zamian zrobić paczkę na święta dla najbardziej potrzebujących starszych osób. Potrzebujące osoby wybierzemy w porozumieniu z Opieką Społeczną. W Kobylnicy będzie też postawiony kosz, do którego  można składać pieluchy i kosmetyki dla niemowlaków, które zostaną przewiezione do Domu Samotnej Matki.

 

8.      Również w przyszłą niedzielę na Mszach świętych będą poświęcone opłatki na stół wigilijny. Po każdej Mszy świętej będzie można nabyć opłatki poświęcone.

 

9.       Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask
i Bożego błogosławieństwa.

 

10.Planujemy za dwa tygodnie zakończyć prace na plebanii. Czekamy na ozdrowienie pracowników z firmy mającej nagłośnić wieżę naszego kościoła. Za okazane serce i złożone ofiary z serca Wam Drodzy Parafianie dziękujemy.

 

11.W zakrystii i kancelarii można nabyć świece na stół wigilijny. Cena tych świec: duże 20 zł, małe 8 zł. Ofiary ze świec przeznaczone są dla najuboższych naszej diecezji i parafii.

 

12.Pragniemy przypomnieć, że każdą sobotę o godz. 18.00 Msza święta jest odprawiana jako niedzielna.

 

13.Do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:  Marek Arasiuk, kawaler z Kobylnicy i Adrianna Górka, panna z Kobylnicy - zap. II

 

14.W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Michał Gwiżdż, l. 34 z Kobylnicy, Henryka Michalewicz, l. 87 i Janusz Korzon, l. 72 z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 LISTOPADA 2020

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.      Dziś – trzydziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Dzień dzisiejszy przez ojca świętego Franciszka został ustanowiony w Kościele powszechnym IV Światowym Dniem Ubogich. Pragnieniem ojca świętego jest aby wspólnoty chrześcijańskie na całym świecie stawały się coraz wyraźniejszym i konkretnym znakiem miłości Chrystusa do najbardziej potrzebujących.

 

2.      W sobotę 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Wspominając tamto Ofiarowanie, odnawiajmy w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.

 

3.      Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną ks. proboszcz został upoważniony przez Ks. Biskupa Ordynariusza Edwarda do udzielenia Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Bierzmowanie planujemy w kilku turach: 11, 12 grudnia i 18, 19 grudnia. Spotkanie z ks. Robertem od poniedziałku do piątku od godz. 19.15 do 21.00 w kancelarii parafialnej. Prosimy aby w miarę możliwości w poniedziałek i wtorek przychodziła młodzież klas drugich szkoły średniej, w środę i czwartek klasy pierwsze, a w piątek klasy ósme. Jeżeli są osoby planujące sakrament małżeństwa nie mające bierzmowania prosimy o zgłoszenie do ks. Roberta.

 

4.      Od 14 listopada w każdą sobotę Msza święta o godz. 18.00 będzie odprawiana jako Msza święta niedzielna.

 

5.      W Przyszłą niedzielę 22 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela przed okresem Adwentu.

 

6.      Adwent to czas radosnego przygotowania serc na przyjście Chrystusa.Zapraszamy do ożywienia wiary przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę i sakramenty święte we wspólnocie Kościoła. Zapraszamy na Roraty - o szczegółach odprawiania Rorat poinformujemy w przyszłą niedzielę.

 

7.      Z serca dziękujemy za ofiary składane na remont kuchni i korytarza na naszej plebanii, jak i na nagłośnienie na wieży kościoła. Zostały zakupione potrzebne sprzęty nagłaśniające, ale ze względu na chorobę pracowników musimy jeszcze poczekać z instalacją nagłaśniającą.

 

8.      Polecamy lekturę „Gościa Niedzielnego”.

 

9.       Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.

 

10.Do Sakramentu Małżeństwa pragną przystąpić:  Marek Arasiuk, kawaler z Kobylnicy i Adrianna Górka, panna z Kobylnicy - zap. I

 

11.W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności: Michał Gwiżdż l. 34 z Kobylnicy, pogrzeb w środę o godz. 11.00 w Kobylnicy, Artur Misiak l. 51 z Kończewa,  pogrzeb w czwartek o godz. 10.00 w Sierakowie i Regina Horbacz l. 88 z Sierakowa, pogrzeb we wtorek o godz. 11.30 w Sierakowie.

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 08 LISTOPADA 2020

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1.       W dzisiejszą niedzielę przypada 12 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, organizowany przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 

2.       Dzisiaj możemy złożyć ofiary do skarbonek przy wyjściu z kościoła na wsparcie Kościołów prześladowanych i będących w potrzebie.

 

3.       Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 18.00 zakończenie "Różańca do granic".

 

4.       Jutro – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu czyli papieża. Przy tej okazji pomyślmy o naszym posłuszeństwie nauczaniu papieskiemu i o naszej modlitwie w intencji widzialnej głowy Kościoła.

 

5.       W listopadzie codziennie odmawiamy różaniec z wypominkami w Kobylnicy o godz. 17.30, w Sierakowie w czwartek o godz. 16.00 i w niedzielę w Łosinie i Sierakowie przed Mszą świętą.

 

6.        W środę 11 listopada – nasze Narodowe Święto odzyskania Niepodległości. Chcemy szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. W tym dniu Msza św. w naszym kościele o godz. 9.00 i 18.00.

 

7.       Również 11 listopada - druga środa miesiąca. Zapraszamy na godz. 17.00 na Nabożeństwo ku czci Matki Bożej z Medjugorie. Będziemy modlić się w najważniejszych potrzebach naszej wspólnoty parafialnej.

 

8.       Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na dokończenie inwestycji w naszej plebanii - remont kuchni i korytarza, oraz montaż nagłośnienia na wieży kościoła.  Składamy serdeczne podziękowanie, wszystkim ogarniając wdzięcznością i pamięcią serca. Dziękujemy za ofiary składane na konto parafialne, które jest podane na stronie parafialnej: salezjanie.kobylnica@gmail.com, można tam również przeczytać ogłoszenia, intencje mszalne i zobaczyć zdjęcia z postępu prac na plebanii.

 

9.       Od przyszłej soboty tj. od 14 listopada Mszę świętą o godzinie 18.00 w Kobylnicy będziemy odprawiali jako Mszę świetą niedzielną.

 

10.  Polecamy lekturę „Gościa Niedzielnego”.

 

11.   Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.

31 NIEDZIELA – 01 LISTOPADA 2020

Uroczystość Wszystkich Świętych

 

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Dzisiaj obchodzimy w Kościele Uroczystość Wszystkich świętych. Tych znanych
i tych, o których świętości wie tylko Pan Bóg. Radujemy się i wierzymy, że swoją modlitwą pomagają nam abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla każdego z nas.

 

2.       Każdego dnia , do końca listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla naszych zmarłych. Do tego potrzeba: być w stanie łaski uświęcającej, nawiedzić cmentarz, pomodlić się za zmarłych oraz w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. Franciszka. Cmentarz  będzie prawdopodobnie czynny od 3 listopada.

 

3.       Listopad to miesiąc modlitwy za zmarłych. W Wypominkach, modlimy się w tym miesiącu za naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. W naszym kościele wypominki codziennie przed każdą Mszą św. wieczorną.

 

4.       W poniedziałek 2 listopada Dzień Zaduszny. W tym dniu Kościół modli się za wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. odprawione będą w Kobylnicy o godz. 9.00 i 18.00; w Łosinie o 17.00, w Sierakowie o 18.00

 

5.       Również w poniedziałek o godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. w czasie której będziemy modlić się i wspominać tych wszystkich, którzy w tym roku odeszli do wieczności.

 

6.       Od soboty 31 października o godz. 21.37. przez osiem dni do 7 listopada rozpoczynamy "Różaniec bez granic", w intencji rodzin naszej parafii i Ojczyzny. Od niedzieli do soboty różaniec po Mszy św. wieczornej.

 

7.       W tym tygodniu w czwartek 05 listopada przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy na comiesięczne spotkanie dla rodziców i ministrantów po Mszy św. wieczornej.

 

8.       W I piątek miesiąca 06 listopada odwiedziny chorych w naszej parafii od godz. 9.00. O 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci a wcześniej okazja do spowiedzi. Dla młodzieży i dorosłych okazja do spowiedzi przed Mszą św. wieczorną o 17.30.

 

9.       W I sobotę miesiąca dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny. Na godz. 10.00 zapraszamy czcicieli Matki Bożej.

 

10.  Z racji uroczystości Wszystkich Świętych zmiana tajemnic Żywego Różańca
w naszej parafii będzie w niedzielę 8 listopada po Mszy św. o godz. 9.00.

 

11.  Bożej Opatrzności polecamy was wszystkich, bracia i siostry za wszelkie dobro duchowe i materialne, jakiego doświadczamy. Jesteśmy na etapie remontu kuchni na naszej plebanii.

 

12.  Dziękujemy również z serca tym, którzy pomogli uporządkować teren na naszym cmentarzu.

 

 

13.  Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

 

14.  Wszystkim solenizantom i miłym gościom składamy serdeczne życzenia. Wiele zdrowia i potrzebnych łask.

 

17.  W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Edward Gzowski l.77 z Bolesławic-pogrzeb w środę o godz. 10.00.

Wieczny odpoczynek …

 

 

30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 PAŹDZIERNIKA 2020

Uroczystość Poświęcenia naszej świątyni i kościoła filialnego w Sierakowie

 

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy uroczystość poświęcenia kościołów w Kobylnicy i Sierakowie. Niech nasze świątynie, poświęcone Bogu będą miejscem głębokiej modlitwy i wspólnoty dla każdego z nas.

 

2.       Do soboty włącznie przeżywamy miesiąc Różańca świętego. Ze względu na pandemię zachęcamy wszystkich wiernych do odmawiania różańca w swoich rodzinach. Do końca tego tygodnia wraz z dzisiejszą niedzielą nie będzie w kościołach nabożeństw różańcowych.

 

3.       Dzieci, które uczęszczały systematycznie na różaniec, zostaną nagrodzone w odpowiednim czasie - ogłosimy.

 

4.       W sobotę 31 października ostatni dzień miesiąca, miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko.

 

5.        W niedzielę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej parafii będą odprawiane jak w każdą niedzielę.

 

6.       Ze względu na epidemię w tym roku nie będą odprawiane nabożeństwa na cmentarzu.

 

7.       Przez cały listopad można dostąpić odpustu zupełnego dla naszych zmarłych. Do tego potrzeba: być w stanie łaski uświęcającej, nawiedzić cmentarz, pomodlić się za zmarłych oraz w intencjach Ojca Świętego Franciszka.

 

8.       Listopad to tradycyjnie miesiąc modlitwy za zmarłych. W Wypominkach, modlimy się w tym miesiącu za naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. W naszym kościele wypominki będą codziennie przed każdą Mszą św. wieczorną.

 

9.       W poniedziałek 2 listopada Dzień Zaduszny. W tym dniu Kościół modli się za wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. odprawione będą w Kobylnicy o godz. 9.00 i 18.00; w Łosinie o 17.00, w Sierakowie o 18.00

 

10.  W poniedziałek 2 listopada w Kobylnicy o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w czasie której będziemy modlić się za tych wszystkich, którzy w tym roku odeszli do wieczności.

 

11.  Z racji uroczystości Wszystkich Świętych zmiana tajemnic Żywego Różańca w naszej parafii będzie w niedzielę 8 listopada.

 

12.  Ze względu na bezpieczeństwo prosimy o zachowanie obowiązujących zasad: dezynfekcji rąk przed wejściem do kościoła, założenia maseczki i zachowania odpowiedniej odległości

 

13.  Bożej Opatrzności polecamy was wszystkich, bracia i siostry za wszelkie dobro duchowe i materialne, jakiego doświadczamy.

 

14.  Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

 

15.  Wszystkim solenizantom tego tygodnia i miłym gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i dużo zdrowia.

 

17.  W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności : Anna Rutkowska l. 59 z Kobylnicy i Ryszard Anioł l. 70 z Widzina.

Wieczny odpoczynek …

 

 

 

 

 

 

29 Niedziela Zwykła 18.10.2020

29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 PAŹDZIERNIKA 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dzisiejsza niedziela w całym Kościele jest poświęcona sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych
i świeckich. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

2.       Matce Bożej, Królowej Różańca św. polecamy was wszystkich, młodzież, dzieci, rodziny całej naszej parafii. Niech nasze trwanie na modlitwie różańcowej będzie pięknym znakiem wierności Panu Bogu. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe do kościoła parafialnego.

 

3.       W czwartek 22 października przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, naszego wielkiego Rodaka. Niech jego wstawiennictwo wyprasza nam potrzebne łaski.

 

4.       W sobotę 24 dzień miesiąca, miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki wiernych. W naszym kościele o 17.30 nabożeństwo z odczytaniem próśb
i podziękowań Matce Bożej.

 

5.       W przyszłą niedzielę 25 października będziemy obchodzić uroczystość poświęcenia naszej świątyni.

 

6.       Zbliża się miesiąc listopad, a wraz z nim Uroczystość Wszystkich Świętych
i wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Niech wyrazem naszej miłości będzie pamięć o zmarłych wyrażona modlitwą, ofiarą Mszy św. i nawiedzaniem cmentarzy. Zadbajmy o miejsca spoczynku naszych bliskich.

 

7.       Bardzo prosimy o wyraźne pisanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, polecanych modlitwie w wypominkach oraz zaznaczenie w jakiej miejscowości mają być wspomniane.

 

8.       Z serca składamy podziękowanie za ofiary na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”. Zebraną w ubiegłą niedzielę kwotę w wysokości 1200,00 zł przekazaliśmy na konto fundacji papieskiej.

 

9.       Zachęcamy do cotygodniowej lektury Gościa Niedzielnego.

 

10.  Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask przez wstawiennictwo Królowej Różańca św.

 

11.Do Sakramentu Małżeństwa pragną przystąpić:

Michał Siwiec, kawaler z Sierakowa i Kamila Kaja, panna ze Słupska -zap. II

 

28 Niedziela Zwykła 11 października 2020

28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 PAŹDZIERNIKA 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dzisiaj w naszej ojczyźnie obchodzimy XX Dzień Papieski. Obchodom towarzyszy hasło „Jan Paweł II – "TOTUS TUUS”. W całej Polsce przeprowadzane są zbiórki pieniędzy do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dzieci i młodzieży ze środowisk najuboższych.

 

2.       Z okazji Dnia Papieskiego o godz. 20.30 zapraszamy do naszego kościoła na uroczysty apel poświęcony Św. Janowi Pawłowi II.

 

3.       W środę 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą obejmijmy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto.

 

4.       W przyszłą niedzielę 18 października rozpoczynamy w Kościele Tydzień misyjny. Naszą modlitwą i ofiarą serca wspierajmy misjonarzy zwłaszcza w krajach dotkniętych działaniami wojennymi i skrajnym ubóstwem.

 

5.       W ubiegłą niedzielę kleryk z Seminarium koszalińskiego zebrał  ofiary do puszek na potrzeby seminarium w sumie 2224 złote. Rektor Seminarium składa serdeczne podziękowania z darem modlitwy.

 

6.       Nabożeństwa różańcowe w Kobylnicy codziennie o godz. 17.30. Dla dzieci dodatkowo w każdy wtorek i piątek o godz. 16.30. W kościele w Sierakowie przed każdą Mszą świętą o godz.16.00.

Taca dzisiejsza przeznaczona jest na montaż nagłośnienia z melodiami religijnymi na wieży naszego kościoła i kontynuację remontu naszej plebanii. Serdeczne słowa podziękowania wraz z darem modlitwy kierujemy do was, drodzy parafianie, za wszelkie dobro, którego codziennie doświadczamy.

 

7.       Zachęcamy do cotygodniowej lektury Gościa Niedzielnego.

 

8.       Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask przez wstawiennictwo Królowej Różańca św.

 

9.       Zbliża się miesiąc listopad, a wraz z nim Uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Naszym chrześcijańskim obowiązkiem, zwłaszcza w tym okresie, jest pamięć o zmarłych wyrażona modlitwą, ofiarą Mszy św. i nawiedzaniem cmentarzy. Zwracamy się z prośbą aby zadbać o miejsce spoczynku naszych bliskich zmarłych.

 

10.  Prosimy zwrócić uwagę aby wyrzucać śmieci do pojemnika a nie za płot cmentarza. Również prosimy, aby nie wyrzucać ziemi z budowy pomników pod płotem cmentarza.  

 

11.  Bardzo prosimy o pisanie drukowanymi literami imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, polecanych modlitwie w wypominkach oraz zaznaczenie w jakiej miejscowości mają być wspomniane.


12. Do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

      Kamila Kaja, panna i Michał Siwiec, kawaler z Kończewa - zap. I

 

28 Niedziela Zwykła 11 października 2020

27 niedziela zwykła 04 października 2020

27 NIEDZIELA ZWYKŁA – 04 PAŹDZIERNIKA 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. po Mszy św. o godz. 9.00 w Kobylnicy oraz po mszach św. w kościołach i kaplicach filialnych zmiana tajemnic Żywego Różańca,
a o godz. 17.30 w Kobylnicy nabożeństwo Różańcowe. Serdecznie zapraszamy.

 

2.       W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii Kleryka Piotra Kosickiego z Seminarium Diecezjalnego w Koszalinie, który będzie zbierał ofiary na potrzeby tamtejszego Seminarium.

 

3.       Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele dla starszych codziennie o godz. 17.30. Dla dzieci w każdy wtorek i piątek o godz. 16.30. W Sierakowie dla wszystkich w każdy czwartek o godz. 16.00.

 

4.       W środę 7 października przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to zarazem święto patronalne róż różańcowych. Wszystkich członków i sympatyków Żywego Różańca zapraszamy na Różaniec i Mszę św.
o godz. 17.30

5.       W przyszłą niedzielę na godz. 12.00 do kościoła w Kobylnicy zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej wraz z rodzicami.

 

6.       Za tydzień w niedzielę 11 października br. będziemy obchodzić XX Dzień Papieski Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego pod hasłem „TOTUS TUUS". W całej Polsce przeprowadzane będą zbiórki pieniędzy do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dzieci i młodzieży ze środowisk najuboższych.

 

7.       Również w niedzielę 11 października z okazji Dnia Papieskiego o godz. 20.30 zapraszamy do naszego kościoła na uroczysty apel poświęcony Św. Janowi Pawłowi II, największemu z rodu Polaków.

 

8.       Od poniedziałku 5 października będą trwały zapisy do bierzmowania dla klas ósmych i wymiana indeksów dla klas 1 ponadpodstawowych. Zapisy i wymianę indeksów prowadzi ks. Robert od poniedziałku do piątku od godz. 15.00 do 17.00 i od 19.00 do 20.00 w Oratorium. Spotkania formacyjne dla klas ósmych w Oratorium w poniedziałek 5 października od godz. 16 do 17 i w sobotę 10 października od godz. 10.00 do 11.00.

 

9.       Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, niech w naszych domach nie zabraknie głosu ludzi Kościoła na temat spraw bieżących.

 

10.  W następną niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na cele remontowe naszej parafii. W najbliższych dniach będzie zakładane nowe nagłośnienie dzwonów z melodiami pieśni religijnych. W pierwszych dniach listopada rozpoczniemy kontynuację remontu naszej plebanii. Za wszelkie ofiary duchowe i materialne z góry dziękujemy.

 

11.  W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

Jacek Sereda, kawaler i Martyna Śliwińska, panna z Kobylnicy - zap. II

12.  W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności Maria Kusiak l. 78 z Widzina. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.....

 

 

27 niedziela zwykła 04 października 2020

Zapraszamy 8 października na godz. 19.30 do Multikina na flim pt. : "Wojtyła śledztwo". Cena biletu 12 zł. Obowiązkowo maseczki. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

27 niedziela zwykła 04 października 2020

Zapraszamy na USG drążności żył i tętnic do Przychodni Lekarskiej w Kobylnicy 14.10.2020 na godz. 13.00

26 Niedziela Zwykła 27.09.2020

Dzisiaj w Sierakowie Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Otoczmy te dzieci naszą modlitwą.

 

1. We wtorek 29 września celebrujemy święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Są oni nam dani jako potężni orędownicy na naszej drodze do Boga.

2. W środę 30 września ostatni dzień miesiąca, wspomnienie św. Jana Bosko, wielkiego patrona młodzieży. Zapraszamy Salezjanów Współpracowników, oraz wszystkich przyjaciół isympatyków Ks. Bosko

    na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji Dobrodziei i ofiarodawców naszej parafii. Po Eucharystii ucałowanie relikwii ks. Bosko.

3. Również 30 września w środę o godz. 18.00 w kościele w Kobylnicy odbędzie się spotkanie organizacyjne z ks. Robertem dla młodzieży przystępującej do bierzmowania. 

    Sakrament Bierzmowania w naszej parafii 26 listopada 2020 roku.

4. Od czwartku rozpoczyna się miesiąc październik. Szczególny czas poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele dla starszych będą codziennie o godz. 17.30.

    Przed Mszą świętą wieczorną. Dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.00. W Sierakowie nabożeństwa różańcowe dla wszystkich w każdy czwartek o godz. 16.00, przed Mszą świętą.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy ministrantów i ich rodziców na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę świętą. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.

6. W piątek 2 października odwiedzimy chorych od godz. 9.00. Również w I piątek miesiąca Nsza św. dla dzieci o godz. 16.30. Pół godziny przed Mszą świętą spowiedź. Serdecznie zapraszamy do żywego kontaktu z Chrystusem w naszym życiu.

7. W I sobotę dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi, zapraszamy Czcicieli Matki Bożej na Mszę świętą o godz. 10.00, a po Mszy św. hołd Matce Bożej. Po południu Nabożeństwo o godz. 17.30.

8. Zachęcamy do cotygodniowej lektury Gościa Niedzielnego.

9 Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask przez wstawiennictwo Królowej Różańca świętego.

10. Wszelkie nasze działania duchowe i inwestycyjne polecamy serdecznej pamięci modlitewnej, dziękując z serca za wszelkie dobro, jakiego doświadczamy każdego dnia.

11. Sakrament małżeństwa pragnął przyjąć:

Adam Popiel, kawaler i Marta Aranowska ze Słupska - zap. II

Jacek Sereda, kawaler i Martyna Śliwińska, panna z Kobylnicy- zap. I

17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 LIPCA 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Dziś 17 niedziela w ciągu roku. W tym tygodniu w sobotę rozpoczyna się miesiąc sierpień. Czas poświęcony szczególnej czci Najświętszej Maryi Panny. Jest to również miesiąc abstynencji od alkoholu. Zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia w intencji naszej parafii, rodzin i najtrudniejszych spraw.

 

2.     W czwartek 30 lipca zapraszamy na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym na adoracji o godz. 17.30 w naszym kościele.

 

3.     W piątek 31 lipca wspomnienie św. Jana Bosko. Na Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się za wszystkich dobrodziei naszej parafii.

 

4.     W sobotę 01 sierpnia mija 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech ofiara życia tylu młodych synów i córek tej ziemi staje się nieustannie dla każdego z nas wielka szkołą patriotyzmu.

 

5.     W niedzielę 02 sierpnia wszyscy, którzy nawiedzą kościół parafialny, przystąpią do Komunii Świętej i pomodlą się w intencjach wyznaczonych przez papieża, mogą otrzymać tak zwany odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu.

 

6.     W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o 17.30

 

7.     W następną niedzielę przypada I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszach św. w naszych kościołach, a o godz. 17.30 nabożeństwo Eucharystyczne. Serdecznie zapraszamy.

 

8.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask. Miłym gościom pięknych chwil wypoczynku.

 

9.     W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Bartosz Skłodowski i Magdalena Syldatk z Kobylnicy – zap. II

Ariel Gruszczyński i Martyna Węsierska z Kobylnicy – zap. II

Damian Świerk i Natalia Rój z Kobylnicy – zap. II

Paweł Szulc i Patrycja Pierzgalska ze Słupska - zap. II

Maciej Siatkowski i Małgorzata Dąbczak z Łosina - zap. I

Paweł Husak i Emilia Baranek z Poznania - zap. I

 

10.           W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Leokadia Piwońska lat 92, Zofia Nowakowska lat 89 i Józef Oporski lat 85 z Kobylnicy.

wieczny odpoczynek ...

16 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 LIPCA 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dzisiaj 16 niedziela zwykła. „Duch Święty przychodzi z pomocą naszym słabościom” – św. Paweł zaprasza nas by powierzyć się mocy Ducha Świętego zwłaszcza w naszych modlitewnych zmaganiach.

2.  W środę 22 lipca obchodzimy święto św. Marii Magdaleny, człowieka wielkiej pokuty, która pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana Jezusa.

3.  W czwartek 23 lipca w kościele święto Świętej Brygidy, patronki Europy.

4.  W piątek 24 lipca miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki wiernych. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno błagalne w naszym kościele o 17.30.

5.  W sobotę 25 lipca święto Świętego Jakuba Apostoła. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła.

6.  Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. W tym dniu po Mszy św. o godz. 18.00 będzie poświęcenie pojazdów z modlitwą o roztropne ich używanie .

7.  Zapraszamy na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym w czwartek na 17.30 w naszym kościele.

8.  .Wszystkim solenizantom tego tygodnia i miłym gościom składamy najserdeczniejsze życzenia przez wstawiennictwo Maryi Matki i Wspomożycielki.

9.  Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”

10.           W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Bartosz Skłodowski i Magdalena Syldatk z Kobylnicy – zap. I

Ariel Gruszczyński i Martyna Węsierska z Kobylnicy – zap. I

Damian Świerk i Natalia Rój z Kobylnicy – zap. I

 

15 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 LIPCA 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dziś 15 niedziela zwykła. Zapraszamy do świętowania niedzieli jako dnia poświęconego Panu Bogu i rodzinie, która jest domowym Kościołem i pierwszym środowiskiem wiary dla rodziców i dzieci.

2.  Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 nastąpi przekazanie władzy ks. Markowi Konkolowi, nowemu proboszczowi naszej parafii. Niech Pan Bóg mu błogosławi, a Maryja Wspomożycielka wspomaga w tej pięknej i odpowiedzialnej posłudze. Polecamy nowego księdza Proboszcza życzliwej pamięci i modlitwie wszystkich drogich parafian.

3.  W czwartek 16 lipca wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel zwaną Matką Bożą Szkaplerzną. Wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju ale znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością.

4.  Zapraszamy na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym w czwartek na 17.30 w naszym kościele.

5.  W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

6.  Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego, wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, a miłym gościom dobrego czasu wypoczynku.

7.  Ofiary zbierane w dniu dzisiejszym są przeznaczone na cele remontowe naszej świątyni.

8.  W przyszłym roku szkolnym, jeżeli pozwolą na to warunki związane z epidemią COVID-19, Komunia św. tegoroczna w Sierakowie będzie 27 września o godz. 10.30. Termin bierzmowania w naszej parafii zostanie podany jak tylko zadecyduje ks. Biskup naszej diecezji.

9.  W minionym tygodniu do domu Ojca odszedł Kazimierz Cygan lat 65 z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek …

 

14 NIEDZIELA ZWYKŁA – 05 LIPCA 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca. O 17.30 nabożeństwo Eucharystyczne. Niech trwające wakacje, staną się okazją do pogłębienia wiary przez pełne uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii.

2.  Naszą modlitwą i pamięcią ogarniamy ludzi pracujących na roli. Niech Pan Bóg błogosławił w ich trudzie.

3.  W czwartek 09 lipca w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30 przed Mszą św. wieczorną.

4.  W sobotę 11 lipca przypada święto św. Benedykta opata, patrona Europy, założyciela zakonu Benedyktynów.

5.  Za tydzień w niedzielę 12 lipca o godz. 12.00 będzie Msza św. i przekazanie władzy dla ks. Marka Konkola, nowego proboszcza naszej parafii. Życzymy mu błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask Niepokalanej w tej odpowiedzialnej posłudze.

6.  Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki, a za wszelkie dobro składamy najserdeczniejsze podziękowanie wraz z pamięcią w modlitwie.

7.  W czasie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki
i środy w godzinach od 18.30 – 19.30

8.  Zapraszamy do cotygodniowej lektury „Gościa Niedzielnego”. Niech dobre słowo będzie umocnieniem dla każdego z nas.

9.  Składam serdeczne podziękowanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych za odnowienie figury Maryi Wspomożycielki wiernych jako dar serca dla naszej parafii z okazji I komunii. Szczególne wyrazy wdzięczności kieruję dla Pani Ewy Goleckiej za jej troskę i kunszt artystyczny. Również pragnę podziękować Panu Ryszardowi Seemanowi oraz jego pracownikom, którzy z wielką umiejętnością i doświadczeniem zainstalowali odnowioną figurę ponownie na swoim miejscu. Niech Maryja otacza ich swoją szczególna opieką.

9.       W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii tragicznie zmarłą Katarzynę Skóra lat 33 z Sierakowa i Kazimierza Kozaczuka lat 69 z Kobylnicy

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 CZERWCA 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Nadszedł czas wakacyjny. Od tego tygodnia na czas wakacji nie będzie Mszy św. w czwartki o 16.00 w Sierakowie.

 

2.       W czasie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki i środy w godzinach od 18.30 – 19.30

 

3.       Dzisiaj o godz. 19.00 zakończenie szkoły biblijnej w naszym kościele. zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

4.       We wtorek 30 czerwca ostatni dzień miesiąca, zakończenie nabożeństw czerwcowych, oraz wspomnienie św. Jana Bosko. Po Mszy św. wieczornej ucałowanie relikwii patrona młodzieży.

 

5.       W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo do Chrystusa Najwyższego Kapłana o 17.30.

 

6.       W pierwszy piątek odwiedziny chorych w Kobylnicy od godz. 9.00. Uwaga! Ponieważ Ks. Robert wyjechał na rekolekcje, odwiedzi swoich chorych na filiach w piątek 18 lipca od godz. 9.00. Nabożeństwo pierwszo piątkowe o 17.30 i okazja do spowiedzi.

 

7.       W sobotę 04 lipca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o 17.30. Uwaga! Na czas wakacji nie będzie Mszy św. z nabożeństwem fatimskim
o godz. 10.00. W miesiącach wakacyjnych zmiana tajemnic Żywego Różańca będzie w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy.

 

8.       W I niedzielę 05 lipca zapraszamy na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym o godz. 17.30 w naszym kościele.

 

9.       Męska Wspólnota Różańcowa zaprasza wszystkich mężczyzn do modlitwy za swoje rodziny (żony i dzieci) w każdą niedzielę o godz. 19.00 przy kościele w Kobylnicy a w razie niepogody w oratorium.

 

10.  Zapraszamy do czytania cotygodniowej prasy katolickiej. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia bł. Bożego i opieki Maryi.

 

5.       W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

Tomasz Kołodziej i Anna Kawalec z Kończewa – zap. III

 

6.       W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do domu Ojca Edyta Kaśnicka lat 53 z Kobylnicy

                                                                                                   Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 CZERWCA 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Trwa miesiąc czerwiec, czas szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy serdecznie.

2.     W środę 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela. Imieniny obchodzi pan organista. Panu Janowi życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask.

3.     W tym dniu przypada również miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki wiernych. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Maryi Wspomożycielki o godz. 17.30

4.     W czwartek 25 czerwca Msza św. w intencji rodziców kandydatów i ministrantów. Zapraszamy na obłóczyny kandydatów. Po Mszy św. spotkanie z ks. opiekunem w oratorium i podsumowanie roku ministranckiego.

5.     Zapraszamy rodziców i dzieci na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego dla szkoły podstawowej w Kobylnicy w piątek 26 czerwca o godz. 9.00 w naszym kościele.

(Sierakowo)

6.     Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i rodziców ze szkoły podstawowej w Kończewie będzie w czwartek 25 czerwca o godz. 16.00 w kościele w Sierakowie.

7.     Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, a wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki Maryi.

8.     Ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na seminarium w Koszalinie. Serdeczne Bóg zapłać.

9.     W tym roku kończy się kadencja ks. proboszcza w naszej parafii. Decyzją przełożonych ks. Wojciech Pettke zostaje przeniesiony do innych obowiązków. Msza św. pożegnalna będzie w niedzielę 05 lipca o godz. 12.00 w Kobylnicy. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian, to piękna okazja aby podziękować Bogu za dar kapłaństwa i posługi proboszcza w naszej parafii.

10.                Przekazanie władzy i powitanie nowego ks. proboszcza odbędzie się 12 lipca o godz. 12.00 w Kobylnicy. Serdecznie zapraszamy,

11.           W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

Grzegorz Konieczny i Maria Arcisz z Sierakowa– zap. III

12.           W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do domu Ojca Józefa Wosik lat 69
z Bolesławic

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

11 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.06.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

1.     Dzisiaj 11 niedziela zwykła. Od czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. Na czas oktawy nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną będzie po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, ministrantów i młodzież, wszystkich drogich wiernych.

2.     W czwartek 18 czerwca zakończenie Oktawy Bożego Ciała, po procesji poświęcenie wianków.

3.     W piątek 19 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy bardzo serdecznie na święto naszej parafii. Msza św. odpustowa o godz. 18.00.

4.     W sobotę 20 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanej o godz. 17.30

5.     Również w sobotę 20 czerwca Komunia św. ostatniej grupy dzieci z naszej parafii. Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach i ich rodzinach.

6.     Po oktawie Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy serdecznie

7.     Z racji drugiej niedzieli miesiąca ofiary zbierane są przeznaczone na cele remontowe naszej parafii.

8.     Za wszelkie dary duchowe i materialne pragniemy z serca złożyć podziękowanie staropolskim „Bóg zapłać”, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy życzenia wszelkich łask i opieki Maryi.

9.     Termin bierzmowania podamy niezwłocznie gdy zostanie on ustalony przez księdza biskupa.

10.           W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

Grzegorz Konieczny i Maria Arcisz z Sierakowa– zap. II

 

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 07 CZERWCA 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Kościół przypomina, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach, jest jednością Osób.

2.       Trwa miesiąc czerwiec, w którym oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy.

3.       W ty miesiącu w środy z racji białego tygodnia nie będzie o godz. 17.00 modlitwy według programu z Medjugorie

4.       W czwartek 11 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku wyjątkowo nie będzie tradycyjnej procesji Bożego Ciała ulicami naszej miejscowości.
W Kobylnicy po Mszy św. o godz. 10.30 będzie uroczyste wystawienie Najświętszego Sakramentu na głównym ołtarzu, adoracja osobista Pana Jezusa, zostaną odczytane 4 Ewangelie z poszczególnych ołtarzy, po śpiewie „Ciebie Boga wysławiamy” uroczyste błogosławieństwo na cztery strony świata. Serdecznie zapraszamy do tej modlitwy i osobistego przyjęcia Chrystusa w Komunii św.

5.       W Sierakowie wzorem lat ubiegłych procesja Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 15.00 na placu wokół kościoła

6.       Bardzo prosimy aby wszyscy parafianie, którzy uważają się za wyznawców Chrystusa na czas oktawy Bożego Ciała (8 dni po uroczystości) udekorowali domy ku czci Jezusa Chrystusa.

7.       Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy życzenia wszelkich łask i opieki Maryi.

8.       W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

Grzegorz Konieczny i Maria Arcisz z Sierakowa– zap. I

 

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 31.05 2020 R.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.       Dzisiaj w Kościele obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wołamy wraz z Apostołami i Maryją o dar niezachwianej i żywej wiary.

 

2.       Jutro rozpoczynamy czerwiec – miesiąc czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o 17.30.

 

3.       W poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła; przyzywajmy Jej bliskości, aby wszyscy ochrzczeni zapragnęli Jej matczynej miłości; w poniedziałek również jest Dzień Dziecka – oby wszystkie dzieci zawsze doświadczały miłości i troski ze strony wszystkich dorosłych;

 

4.       W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; tego dnia jest święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; na Mszę wieczorną zapraszamy ministrantów i ich rodziny

 

5.       W I piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00, okazja do spowiedzi i Komunii św. od godz. 17.30;

 

6.       W I sobotę uczcimy Niepokalane Serce NMP przez nabożeństwo o 17.30; z racji I Komunii św. Msza św. z nabożeństwem fatimskim będzie o godz. 18.00. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 

7.       I Komunia św., przesunięta z powodu epidemii w naszej parafii dla klasy IIIA będzie w sobotę o godz. 10.00, 11.00 i 12.00. Na Msze komunijne przychodzą tylko dzieci z rodzicami i ich zaproszeni goście.

 

8.       Następna Niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Przypominamy, że do następnej niedzieli jest czas na wypełnienie przykazania kościelnego o obowiązku spowiedzi wielkanocnej.

 

9.       Wszyscy już wiemy o zdjęciu przez rząd obostrzeń związanych z pandemią. Nie ma limitu liczby osób w kościele ale wciąż obowiązują nas zalecenia bezpieczeństwa. Episkopat Polski odwołał dyspensę od uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej. Od dziś na nowo wszystkich zdrowych katolików obowiązuje zgodnie z przykazaniami osobiste uczestnictwo we Mszy św. w kościele.

 

10.  Serdecznie polecamy prasę katolicką, a wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

11.  Od następnej niedzieli 07 czerwca wznawiamy katechezy szkoły biblijnej o godz. 19.00 w naszym kościele. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 24 MAJA 2020

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.  Dzisiaj w Kościele uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

 

2.  Trwa miesiąc maj poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe w każdy dzień tygodnia o 17.30. serdecznie zapraszamy do tej pięknej modlitwy.

 

3.  We wtorek 26 maja przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie i sercu o naszych drogich mamach, którym tak wiele zawdzięczamy. Niech Pan Bóg im błogosławi w każdej chwili życia.

 

4.  W związku z dynamiką rozwoju sytuacji epidemii w naszym kraju zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie w celu rozważenia propozycji organizacji I Komunii. Kościół w Kobylnicy:

Klasa III A – poniedziałek 25 maja godz. 19.00

Klasa III B – wtorek 26 maja godz. 19.00

Klasa III C – środa 27 maja godz. 19.00

(Sierakowo)

Klasa III SP w Kończewie – czwartek 28 maja godz. 19.00 kościół w Sierakowie.

 

5.  W sobotę 30 maja serdecznie zapraszamy na czuwanie w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha św. na godz. 20.30 w naszym kościele. będzie okazja do osobistego spotkania z Chrystusem Eucharystycznym i o 21.30 Msza św. z wigilii Zesłania Ducha św.

 

6.  Za tydzień w niedzielę 31 maja Uroczystość Zesłania Ducha Św. i zakończenie okresu wielkanocnego.

 

7.  Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki.

 

8.  W minionym tygodniu odeszli do wieczności Janina Mikucewicz lat 84 i Andrzej Szczepański lat 73 z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

 

 

 

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 17 maja 2020

 Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Trwa miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe w każdy dzień tygodnia o 17.30. serdecznie zapraszamy do tej pięknej modlitwy.

 

2.      Zgodnie z ostatnim rozporządzeniem – 1 osoba na 10m2 powierzchni kościoła w świątyniach naszej parafii na Mszy św. może przebywać następująca liczba wiernych:

 

- W Kobylnicy (pow. kościoła – 280 m2) – 28 osób.

- W Sierakowie (pow. kościoła – 144,6 m2) – 14 osób

- W Łosinie (pow. kaplicy – 97,44 m2) – 9 osób

PROSIMY O PODPORZĄDKOWANIE SIE TYM ZALECENIOM.

 

3.       Wszystkie Msze św. i nabożeństwa w naszej parafii odbywają się według normalnego rozkładu. W kościele parafialnym w Kobylnicy w dni powszednie są sprawowane Msze św. o godz. 9.00 i 18.00.

 

4.       W poniedziałek 18 maja przypada 100 rocznica urodzin największego z rodu polaków – papieża św. Jana Pawła II. Będąc wdzięczni Bogu za dar świętego naszego rodaka pragniemy podziękować i prosić przez jego wstawiennictwo o potrzebne łaski na ten trudny czas. Z tej okazji zapraszamy na apel papieski o godz. 20.30 w naszym kościele.

 

5.       W piątek 22 maja rozpoczynamy nowennę do Zesłania Ducha św.

 

6.       W sobotę 23 maja w kościele w Główczycach o godz. 15.00 salezjanin Damian Okrój przyjmie święcenia kapłańskie. Polecamy drogiego neoprezbitera serdeczniej modlitwie i pamięci.

 

7.       W niedzielę 24 maja przypada wspomnienie Maryi Wspomożycielki wiernych. O 17.30 nabożeństwo ku czci Wspomożycielki.

 

8.       Również w niedzielę 24 maja z racji uroczystości Wniebowstąpienia nie będzie Mszy św. odpustowej w Łosinie ale po Mszy św. o godz. 9.00 będzie litania loretańska i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

 

9.       Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask Zmartwychwstałego Pana.

 

 

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 10 maja 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Trwa miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe w każdy dzień tygodnia o 17.30. serdecznie zapraszamy do tej pięknej modlitwy.

 

2.        W środę 13 maja o godz. 17.00 zapraszamy do modlitwy według programu z Medjugorie. Korzystając z zaproszenia Maryi Królowej Pokoju modlimy się za najtrudniejsze sprawy naszej parafii.

 

3.       W czwartek święto św. Macieja Apostoła. W sobotę święto św. Andrzeja Boboli męczennika i patrona naszej Ojczyzny.

 

4.       Wszystkie Msze św. i nabożeństwa w naszej parafii odbywają się według normalnego rozkładu. W kościele parafialnym w Kobylnicy w dni powszednie są sprawowane Msze św. o godz. 9.00 i 18.00.

 

5.       Ofiary z dzisiejszej niedzieli są przeznaczone na cele remontowe naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe i materialne.

 

6.       Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, a wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask Zmartwychwstałego Pana.

 

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 03.05.2020

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Kościół przeżywa dziś niedzielę Dobrego Pasterza. Modlimy się o dobre i święte powołania kapłańskie i zakonne również z naszej wspólnoty parafialnej. Pamiętajmy o tych, którzy usłyszeli wezwanie Chrystusa i pragną iść drogą powołania.

 

2.       W poniedziałek 04 maja obchodzimy wspomnienie świętego Floriana, męczennika patrona strażaków. Wszystkim strażakom z naszej parafii składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask i Bożego błogosławieństwa za przyczyną ich świętego patrona.

 

3.       W piątek 08 maja przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Wszystkich parafian gorąco zapraszamy na majowe i Eucharystię wieczorną o godz. 18.00.

 

3.     W kościele parafialnym w Kobylnicy w dni powszednie są sprawowane Msze św. o godz. 9.00 i 18.00.

 

4.     W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. O 17.30 nabożeństwo do Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

 

5.     Rozpoczął się w Kościele miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe z Litanią loretańską codziennie o godzinie 17.30 przed Mszą św. serdecznie zapraszamy.

 

6.     Jako kapłani posługujący w parafii Kobylnica pragniemy z serca podziękować za ogromną życzliwość i wsparcie duchowe i materialne, jakich doświadczamy. W tym trudnym czasie zawierzamy was w ufnej modlitwie opiece Najczulszej Matki Niepokalanej Wspomożycielki Maryi i oddajemy Zmartwychwstałemu Panu Jezusowi Chrystusowi. Niech Najświętsze Serce naszego Zbawiciela będzie dla wszystkich źródłem Bożego Miłosierdzia.

 

7.     Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki wiernych.

 

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26.04.2020

Ogłoszenia Duszpasterskie

1.  Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Biblijną, rozpoczynamy obchody Tygodnia Biblijnego w naszej ojczyźnie. Niech światło Słowa Bożego rozjaśnia mroki naszych serc.

 

2.     W czwartek 30 kwietnia ostatni dzień miesiąca, wspomnienie św. Jana Bosko. Msza św. o godz. 18.00 w intencji Współpracowników Salezjańskich i dobrodziejów parafii.

 

3.     Zgodnie z rządowym rozporządzeniem – 1 osoba na 15m2 powierzchni kościoła w świątyniach naszej parafii na Mszy św. może przebywać następująca liczba wiernych:

 

- W Kobylnicy (pow. kościoła – 280 m2) – 18 osób (wraz z chórem oraz w prezbiterium ministrantów i księży), z zachowaniem środków ostrożności (dystans min. 2 m, dezynfekcja rąk przy wejściu do świątyni).

- W Sierakowie (pow. kościoła – 144,6 m2) – 9 osób

- W Łosinie (pow. kaplicy – 97,44 m2) – 6 osób

PROSIMY O PODPORZĄDKOWANIE SIE TYM ZALECENIOM.

4.     W kościele parafialnym w Kobylnicy w dni powszednie są sprawowane Msze św. o godz. 9.00 i 18.00.

 

5.     W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. O 17.30 nabożeństwo
i okazja do spowiedzi. Z racji epidemii w tym dniu nie ma odwiedzin chorych. Nie będzie również Mszy św. dla dzieci o godz. 16.30

 

6.     W piątek 1 maja rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe z Litanią loretańską codziennie o godzinie 17.30 przed Mszą św. Z tego względu w maju nie będzie dodatkowej adoracji po Mszy św.

 

7.     W sobotę 2 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Jest to święto państwowe. Msze święte według następującego rozkładu: Kobylnica: 10.00 (z nabożeństwem Fatimskim); 12.00 (wolna); 18.00. Łosino 9.00, Sierakowo 10.30. (wolna)

 

8.     Jest to również I sobota miesiąca. Msza św. z Nabożeństwem Fatimskim i zmianą tajemnic Żywego Różańca o godz. 10.00 w kościele w Kobylnicy. O 17.30 nabożeństwo majowe.

 

9.     Z racji epidemii Pierwsza Komunia w naszej parafii została przełożona na ostatnią sobotę września 26.09.2020 w Kobylnicy, a w Sierakowie na niedzielę 27.09.2020.

 

10.                Data bierzmowania zostanie podana w późniejszym terminie, zgodnie z rozporządzeniem ks. biskupa ordynariusza.

 

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26.04.2020

Ogłoszenia Duszpasterskie

1.  Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Biblijną, rozpoczynamy obchody Tygodnia Biblijnego w naszej ojczyźnie. Niech światło Słowa Bożego rozjaśnia mroki naszych serc.

 

2.     W czwartek 30 kwietnia ostatni dzień miesiąca, wspomnienie św. Jana Bosko. Msza św. o godz. 18.00 w intencji Współpracowników Salezjańskich i dobrodziejów parafii.

 

3.     Zgodnie z rządowym rozporządzeniem – 1 osoba na 15m2 powierzchni kościoła w świątyniach naszej parafii na Mszy św. może przebywać następująca liczba wiernych:

 

- W Kobylnicy (pow. kościoła – 280 m2) – 18 osób (wraz z chórem oraz w prezbiterium ministrantów i księży), z zachowaniem środków ostrożności (dystans min. 2 m, dezynfekcja rąk przy wejściu do świątyni).

- W Sierakowie (pow. kościoła – 144,6 m2) – 9 osób

- W Łosinie (pow. kaplicy – 97,44 m2) – 6 osób

PROSIMY O PODPORZĄDKOWANIE SIE TYM ZALECENIOM.

4.     W kościele parafialnym w Kobylnicy w dni powszednie są sprawowane Msze św. o godz. 9.00 i 18.00.

 

5.     W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. O 17.30 nabożeństwo
i okazja do spowiedzi. Z racji epidemii w tym dniu nie ma odwiedzin chorych. Nie będzie również Mszy św. dla dzieci o godz. 16.30

 

6.     W piątek 1 maja rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe z Litanią loretańską codziennie o godzinie 17.30 przed Mszą św. Z tego względu w maju nie będzie dodatkowej adoracji po Mszy św.

 

7.     W sobotę 2 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Jest to święto państwowe. Msze święte według następującego rozkładu: Kobylnica: 10.00 (z nabożeństwem Fatimskim); 12.00 (wolna); 18.00. Łosino 9.00, Sierakowo 10.30. (wolna)

 

8.     Jest to również I sobota miesiąca. Msza św. z Nabożeństwem Fatimskim i zmianą tajemnic Żywego Różańca o godz. 10.00 w kościele w Kobylnicy. O 17.30 nabożeństwo majowe.

 

9.     Z racji epidemii Pierwsza Komunia w naszej parafii została przełożona na ostatnią sobotę września 26.09.2020 w Kobylnicy, a w Sierakowie na niedzielę 27.09.2020.

 

10.                Data bierzmowania zostanie podana w późniejszym terminie, zgodnie z rozporządzeniem ks. biskupa ordynariusza.

 

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 19.04. 2020 R.

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.       Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia Bożego w Kościele. „W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój a człowiek szczęście – Bądźcie świadkami miłosierdzia” – wzywał nasz rodak św. Jan Paweł II. To wołanie jest wielkim zadaniem dla każdego z nas w dzisiejszym neopogańskim świecie.

 

2.       Dzisiaj jeszcze w kościele w Kobylnicy w godz. od 15.00 – 17.00 będzie okazja przyjęcia Komunii św. wielkanocnej. Przypominamy, że w kościele może przebywać maksymalnie 5 osób z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności.

 

3.       Od jutra zgodnie z rządowym rozporządzeniem – 1 osoba na 15m2 powierzchni kościoła w świątyniach naszej parafii na Mszy św. może przebywać następująca liczba wiernych:

 

- W Kobylnicy (powierzchnia kościoła – 280 m2) – 18 osób (wraz z miejscami na chórze oraz w prezbiterium ministrantów i księży), z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności (dystans min. 2 m, dezynfekcja rąk przy wejściu do świątyni).

- W Sierakowie (pow. kościoła – 144,6 m2) – 9 osób

- W Łosinie (pow. kaplicy – 97,44 m2) – 6 osób

 

4.       Aby umożliwić wiernym spotkanie z Chrystusem w Eucharystii w dni powszednie od poniedziałku 20 kwietnia do odwołania w kościele parafialnym w Kobylnicy będzie sprawowana Msza św. o godz. 9.00 rano. Wznawiamy również Msze św. o godz. 18.00.

 

5.       Wszystkie Msze św. w niedziele i dni powszednie (również zamówione intencje) w Kobylnicy, Sierakowie i Łosinie będą odprawiane według normalnego rozkładu.

 

6.       W Kobylnicy w dni powszednie po każdej Mszy św. wieczornej (do odwołania) zapraszamy na półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu wraz z Maryją Niepokalaną w intencji ustania epidemii.

 

7.       W czwartek 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika. Swoje imieniny obchodzą ks. Wojciech Mielewczyk i ks. Proboszcz. Jubilaci odprawią Mszę św. w czwartek o godz. 18.00. Solenizantom życzymy wszelkich łask Zmartwychwstałego Pana i opieki Wspomożycielki wiernych.

 

8.       W piątek 24 kwietnia nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki wiernych o godz. 17.30. Wszystkich czcicieli serdecznie zapraszamy.

 

9.       Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 12.04.2020

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.       Zachęcamy drogich Parafian do pilnego przestrzegania zasad podanych przez władze państwowe i lokalne.

 

2.       W związku z rozporządzeniem ks. Biskupa Edwarda Dajczaka informujemy, że MSZE ŚWIĘTE BĘDĄ ODBYWAĆ SIĘ BEZ UDZIAŁU WIERNYCH (przy zamkniętych drzwiach) do odwołania.

 

3.       INTENCJE BĘDĄ ODPRAWIANE TAK JAK BYŁY PRZYJĘTE.

 

4.       Od Niedzieli Zmartwychwstania codziennie przez całą Oktawę Wielkiej Nocy do Niedzieli Miłosierdzia Bożego 19 kwietnia w kościele w Kobylnicy w godz. od 15.00 do 17.00 będzie okazja przyjęcia Komunii św. wielkanocnej. Przypominamy, że w kościele może przebywać maksymalnie 5 osób z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności (dystans min. 1,5m, dezynfekcja rąk przy wejściu do świątyni).

 

5.       W tym czasie będzie też odmawiana Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

 

6.       W piątek 17 kwietnia swoje imieniny obchodzi ks. Robert Dmochowski salezjanin, pracujący w naszej parafii. W tym dniu Dostojny solenizant odprawi Mszę św. w swojej intencji. Życzymy Mu wszelkich łask Zmartwychwstałego Pana i opieki Wspomożycielki wiernych. Pamiętajmy o Nim w modlitwie, jest to okazja by wyrazić wdzięczność Bogu za dar kapłana w naszej wspólnocie parafialnej.

 

7.       ZACHĘCAMY DO UCZESTNICTWA WE MSZACH ŚWIĘTYCH I NABOŻEŃSTWACH ZA POMOCĄ TELEWIZJI, INTERNETU LUB RADIA.

 

8.       Jako kapłani posługujący w parafii Kobylnica pragniemy z serca podziękować za ogromną życzliwość i wsparcie duchowe i materialne, jakich doświadczamy od was drodzy parafianie w tym trudnym czasie. Jednocząc się z wami w modlitwie pragniemy życzyć wszystkim drogim braciom i siostrom Bożego błogosławieństwa i wielkiej nadziei, której źródłem jest wiara w Zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa. On zwyciężając śmierć przez swoje Zmartwychwstanie rzucił światło na całe nasze życie. Niech łaska Pana opromienia wasze rodziny, wszystkich drogich parafian w trudnych chwilach naszej codzienności. Jesteśmy z wami sercem i modlitwą.

TRIDUUM PASCHALNE 09 – 11.04.2020

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.       Zgodnie z rozporządzeniem ks. biskupa w naszym kościele do 11 kwietnia nie będzie żadnej Mszy św. z udziałem wiernych.

 

2.       Jako kapłani posługujący w parafii Kobylnica pragniemy z serca podziękować za ogromną życzliwość i wsparcie duchowe i materialne, jakich doświadczamy od was drodzy parafianie. W tym trudnym czasie zawierzamy was w ufnej modlitwie opiece Najczulszej Matki Niepokalanej Wspomożycielki Maryi i oddajemy Temu, który jest Zwycięzcą śmierci, piekła i szatana. Niech Najświętsze Serce naszego Zbawiciela będzie dla wszystkich was źródłem Bożego Miłosierdzia. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

3.       W WIELKI CZWARTEK Mszą św. wieczorną rozpoczyna się ŚWIĘTE TRIDUUM PACHALNE.Każdy chrześcijanin jest zaproszony by włączyć się w Tajemnicę tych trzech dni, które nie tylko przypominają, ale dają prawdziwe uczestnictwo w najważniejszych wydarzeniach historii świata. Udział w ŚWIĘTYM TRIDUUM PASCHALNYM – z pomocą mediów – niech będzie sprawą najbardziej istotną dla każdego chrześcijanina. Prawdziwe święta zaczynają się już w Wielki Czwartek, choć będą zupełnie inne niż wszystkie dotychczas. Jednak w te dni dokonuje się zbawienie ofiarowane każdemu i każdej z nas:

 

·           WIELKI CZWARTEK to dzień Ostatniej Wieczerzy, Modlitwy w Ogrójcu i pojmania Jezusa, to dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.
W tym dniu w naszym kościele nie będzie adoracji, spowiedzi św. i Komunii św.

W kościele w Kobylnicy Msza św. bez udziału wiernych będzie sprawowana przez wszystkich kapłanów pracujących w naszej parafii o godz. 18.00

 

·           WIELKI PIĄTEKjest dniem męki i śmierci Chrystusa, a w Liturgii Kościoła jest to jedyny dzień, kiedy nie odprawia się Mszy św., ale tylko Liturgię Słowa i adorację Krzyża. Jest to dzień ścisłego postujako odpowiedź na najwyższą ofiarę Chrystusa złożoną na krzyżu. Tego dnia rozpoczyna się Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

W tym dniu w naszym kościele w godz. od 15.00 do 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu w ciemnicy. Spowiedź św. w tym czasie będzie w zakrystii z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa (max. 5 osób wewnątrz kościoła). Nie będzie Komunii św.

W kościele w Kobylnicy Liturgia Słowa i adoracja Krzyża bez udziału wiernych będzie sprawowana przez wszystkich kapłanów pracujących w naszej parafii o godz. 18.00

 

·           W WIELKĄ SOBOTĘ nie tyle chodzi o poświęcenie pokarmów, co przede wszystkim o przeżycie tajemnicy naszego odrodzenia i powstania do nowego życia. Elementami Liturgii Wigilii Paschalnej, które o tym wyraźnie mówią jest: poświęcenie ognia i płonąca świeca paschału, rozświetlenie kościoła płomieniem świec, poświęcenie wody chrzcielnej i odnowienie przyrzeczeń chrztu. Te wszystkie symbole i znaki liturgiczne są po to, aby w nich odkrywać nowe życie nam ofiarowane w Chrystusie i przyjmować dar miłości Boga i Jego zbawienie.

W tym dniu w naszym kościele w godz. od 15.00 do 17.00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim. Spowiedź św. w tym czasie będzie w zakrystii z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa (max. 5 osób wewnątrz kościoła). Nie będzie Komunii św.

 

W Wielką Sobotę w naszym kościele nie będzie poświęcenia pokarmów. Zachęcamy wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy domowników przed śniadaniem wielkanocnym i rodzinnego pobłogosławienia pokarmów. Tekst modlitwy jest podany w ogłoszeniach z Niedzieli Palmowej.

W kościele w Kobylnicy Liturgia Paschalna bez udziału wiernych będzie sprawowana przez wszystkich kapłanów pracujących w naszej parafii o godz. 18.00.

NIEDZIELA PALMOWA – 05.04.2020

Ogłoszenia duszpasterskie:

1.       Dziś Niedziela Palmowa na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Warto postawić sobie pytanie: z jakim nastawieniem, z jakim sercem ja wychodzę na spotkanie z Bogiem, który przychodzi mnie zbawić?

 

2.       Zgodnie z rozporządzeniem ks. biskupa w naszym kościele do 11 kwietnia nie będzie żadnej Mszy św. z udziałem wiernych. Zamówione intencje mszalne są odprawiane danego dnia w kaplicy zakonnej (bez ludu). Nie ma w tym czasie żadnych nabożeństw, ani w Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów. Nie wiemy jeszcze, jak będzie w same święta (Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny). Zachęcamy wszystkich wiernych do uczestniczenia we Mszy św., Liturgii Triduum Paschalnego i w nabożeństwach z pomocą telewizji lub przez internet. Jest wiele sposobów, aby być nawet w tak trudnej sytuacji blisko Boga, a w sytuacjach nadzwyczajnych jest możliwa tzw. Komunia duchowa. Potrzeba szczerej i wytrwałej modlitwy wszystkich wierzących o Boże zmiłowanie nad światem. Wspierajmy się wzajemnie modlitwą i miłością pełną troski.

 

3.       W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek, potem nie załatwiamy żadnych spraw (z wyjątkiem pogrzebowych).

 

4.       Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie wspierają nas modlitwą ale też ofiarami materialnymi. Wielkie Bóg zapłać za wszelką życzliwość i troskę. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

5.       Dziś rozpoczyna się WIELKI TYDZIEŃ. Każdy chrześcijanin powinien włączyć się w sposób szczególny w Misterium naszego zbawienia, czyli w Tajemnicę trzech dni, które nie tylko przypominają, ale dają prawdziwe uczestnictwo w najważniejszych i największych wydarzeniach historii świata. Udział w ŚWIĘTYM TRIDUUM PASCHALNYM – z pomocą mediów – niech będzie sprawą najbardziej istotną dla każdego chrześcijanina. Prawdziwe święta zaczynają się już w Wielki Czwartek, choć będą zupełnie inne niż wszystkie dotychczas. Jednak w te dni dokonuje się zbawienie ofiarowane każdemu i każdej z nas:

·           WIELKI CZWARTEK to dzień Ostatniej Wieczerzy, Modlitwy w Ogrójcu i pojmania Jezusa, to dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.

·           WIELKI PIĄTEK jest dniem męki i śmierci Chrystusa, a w Liturgii Kościoła jest to jedyny dzień, kiedy nie odprawia się Mszy św., ale tylko Liturgię Słowa i adorację Krzyża. Jest to dzień ścisłego postu jako odpowiedź na najwyższą ofiarę Chrystusa złożoną na krzyżu. Tego dnia rozpoczyna się Nowenna do Bożego Miłosierdzia. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę w naszym kościele od 15.00 do 17.00 będzie możliwość adoracji Najśw. Sakramentu oraz w tym czasie skorzystania ze spowiedzi z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa (max. 5 osób wewnątrz kościoła). Spowiedź będzie tylko w zakrystii.

·           W WIELKĄ SOBOTĘ nie tyle chodzi o poświęcenie pokarmów, co przede wszystkim o przeżycie tajemnicy naszego odrodzenia i powstania do nowego życia. Elementami Liturgii Wigilii Paschalnej, które o tym wyraźnie mówią jest: poświęcenie ognia i płonąca świeca paschału, rozświetlenie kościoła płomieniem świec, poświęcenie wody chrzcielnej i odnowienie przyrzeczeń chrztu. Te wszystkie symbole i znaki liturgiczne są po to, aby w nich odkrywać nowe życie nam ofiarowane w Chrystusie i przyjmować dar miłości Boga i Jego zbawienie.

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 29. 03. 2020 r.

 

ZARZĄDZENIE BISKUPA KOSZALIŃSKO-KOŁOBRZESKIEGO DOTYCZĄCE SPRAWOWANIA CZYNNOŚCI LITURGICZNYCH W NAJBLIŻSZYCH TYGODNIACH

 

W związku z wprowadzeniem nowych zasad bezpieczeństwa przez władze państwowe z dn. 24 marca 2020 r. oraz ze „Wskazaniami Prezydium KEP” z dn. 25 marca 2020 r. postanawiam:

 

I.                  Dyspensa

Z dniem 29 marca br. dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. została prolongowana i rozszerzono jej zakres na wszystkich wiernych diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej oraz inne osoby przebywające na terenie diecezji, i obowiązuje aż do odwołania. Serdecznie zachęcam wiernych do duchowej łączności z odprawianymi w kościołach Mszami św., nabożeństwami i rekolekcjami, transmitowanymi za pośrednictwem telewizji, radia i Internetu.

II.               Sprawowanie Eucharystii i uczestnictwo wiernych świeckich w sprawowanych liturgiach

Kierując się troską o zachowanie zdrowia wiernych i celebransów, a także celem uniknięcia różnych sytuacji konfliktowych, które pojawiły się już w minionych dniach, po konsultacjach z księżmi naszej diecezji zarządzam, że od 26 marca br. do 11 kwietnia br., celebrowanie wszystkich Mszy św. i Triduum Paschalnego będzie się odbywało bez obecności wiernych świeckich przy zamkniętych drzwiach kościołów.

Jeśli celebracja dotyczy kaplic w klasztorach i domach zakonnych, zarządzam, żeby sprawować w nich liturgię także bez udziału wiernych z zewnątrz.

Wszystkie Msze św. należy sprawować według ustalonego parafialnego porządku Mszy św. Proszę informować wiernych, którzy zamówili intencję o tym, że zamówiona przez nich Msza św. zostanie odprawiona.

Poza czasem celebracji kościoły pozostają otwarte jako miejsca na indywidualną modlitwę, z zachowaniem wymogu, by nigdy nie przebywało w nich więcej niż 5 osób równocześnie. Informację o tym należy wywiesić na drzwiach kościołów, a także przekazać ją wiernym drogą internetową. Zalecam, aby przy wejściu do kościoła umieścić pojemnik z płynem dezynfekującym.

Zapraszam wszystkich – duchownych i wiernych świeckich – do wytrwałej modlitwy we wspólnotach domowych w duchu słów Jezusa Chrystusa: „Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18,19-20).

Szczególnie ważna jest nasza wspólnotowa modlitwa różańcowa o godz. 20.30, połączona z Apelem Jasnogórskim i modlitwą za diecezję, która każdego dnia płynie do Boga z naszych świątyń.

Niech w tej nadzwyczajnej sytuacji rodziny stają się coraz bardziej domowymi Kościołami, tworzącymi rodzinę Kościoła naszej diecezji. Proszę Was, bądźmy razem. Wezwaniem do tej modlitewnej jedności niech będzie głos dzwonów wszystkich kościołów naszej diecezji, które niech rozbrzmiewają codziennie o godz. 20.30.

III.           Sakrament pokuty i pojednania

Kodeks Prawa Kanonicznego (kan. 960-961) wyraźnie wskazuje, że w razie niemożliwości fizycznej obecności penitenta stosuje się inne drogi pojednania z Bogiem.

Zawsze, ilekroć istnieje poważna racja i nie ma sposobności wyspowiadania się, wtedy dla usposobienia duszy do stanu łaski, wierny „jest obowiązany wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej”. Katechizm Kościoła Katolickiego w nr 1452 objaśnia, że „żal, który wypływa z miłości do Boga miłowanego nade wszystko, jest nazywany żalem doskonałym lub żalem z miłości. Taki żal odpuszcza grzechy powszednie. Przynosi on także przebaczenie grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera mocne postanowienie przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, gdy tylko będzie to możliwe”.

Obowiązkiem duszpasterzy jest wyjaśnienie wiernym przedstawionych możliwości dróg pojednania.

W związku z tym w parafiach nie będzie możliwości skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w zwyczajnej formie. Jednak w sytuacjach wyjątkowych, wyrazem duszpasterskiej troski będzie umożliwienie skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania tym wiernym, którzy o to osobiście poproszą. Miejscem takiej spowiedzi niech będzie zakrystia, salka parafialna bądź inne odpowiednie do sprawowania sakramentu pomieszczenie. Należy przy tym zachować wskazane środki ostrożności i wzajemnego bezpieczeństwa – penitenta i spowiednika.

Należy bezwzględnie unikać wszelkich nadużyć związanych z sakramentem pokuty i pojednania, jak np. nieuprawnione korzystanie z rozgrzeszenia ogólnego, które na terenie Polski możliwe jest tylko w niebezpieczeństwie śmierci oraz wobec penitentów innej narodowości, z którymi nie można się porozumieć z powodu braku znajomości języka.

Niemożliwa jest spowiedź przez środki komunikacji elektronicznej (np. telefon, komunikator internetowy itp.). Stolica Apostolska nigdy nie zezwoliła na spowiedź przez telefon, a wszystkie dotychczasowe wypowiedzi wyraźnie zakazują spowiedzi „na odległość” i wskazują, że w przestrzeni wirtualnej „nie ma sakramentów”.

IV.           Komunia święta

W wykładni trzeciego przykazania kościelnego („Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”) Konferencja Episkopatu Polski ustaliła (1985 r.), że okres, w którym obowiązuje to przykazanie, obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej. Ze względu na zaistniałą sytuację usilnie zachęcam wiernych do korzystania z Komunii duchowej, po wzbudzeniu skruchy i żalu doskonałego.

Dzieci uczestniczące we Mszach św. w pierwsze piątki, także proszę o przyjmowanie Komunii św. duchowej. Rodziców, katechetów i duszpasterzy, którzy prowadzą lekcję katechezy poprzez Internet, proszę o zachęcenie dzieci do modlitwy w te dni.

V.               Posługa wśród chorych i osób w podeszłym wieku (np. pierwsze piątki lub soboty miesiąca)

Posługę wśród osób chorych i w podeszłym wieku ograniczam do przypadków niebezpieczeństwa śmierci, z zachowaniem wszystkich wytycznych dotyczących zasad higieny. Przepisy państwowe wykluczają kontakt z osobami przechodzącymi kwarantannę, w związku z tym kapłani nie powinni się do nich udawać, za wyjątkiem niebezpieczeństwa śmierci. Proszę jednak o to, aby otoczyć tych wiernych czułą troską duszpasterską, chociażby telefonując do nich i wyrażając duchową łączność.

VI.           Zalecenia dotyczące kapelanów szpitali

W związku z tym, że w szpitalach przebywają osoby w stanie ciężkim bądź zagrożenia życia, proszę kapelanów będących pracownikami szpitali, o szczególną posługę sakramentalną wobec ciężko chorych i konających, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności higieniczno-sanitarnych oraz ustaleń z ordynatorami oddziałów. Wszystkie wydane wcześniej zalecenia obowiązują nadal.

VII.        Opieka duszpasterska nad osobami starszymi i samotnymi

W obecnej sytuacji należy otoczyć szczególną troską osoby starsze, samotne, niepełnosprawne oraz chore, przebywające w swoich domach, zachowując wszelkie środki ostrożności. Pomoc ta powinna być udzielana jedynie przez osoby dorosłe. W diecezji działają, na ten moment już z dużym doświadczeniem, wolontariusze oferujący pomoc przy zakupach czy innych sprawach dnia codziennego. W tym celu proszę kontaktować się z Ośrodkami Pomocy Społecznej, które oferują pomoc. Caritas diecezjalna i Caritas parafialna także może wesprzeć osoby potrzebujące szczególnej opieki, w tym celu proszę o kontakt z Dyrektorem Caritas.

VIII.    Pogrzeb

Mszę żałobną z udziałem wiernych należy odprawić, gdy ustanie stan epidemii, po ustaleniu terminu z rodziną zmarłego. Obrzędy pogrzebu ograniczamy wyłącznie do stacji przy grobie z udziałem najbliższej rodziny, w liczbie nie większej niż 5 osób. W obecnej sytuacji nie ma również możliwości gromadzenia się na tradycyjnej wspólnotowej modlitwie różańcowej w gronie sąsiadów i znajomych w kościołach, kaplicach, a tym bardziej w domach. Pozostaje modlitwa rodzinna.

IX.           Uroczystość Pierwszej Komunii św.

Wszelkie decyzje, wobec tak dynamicznie zmieniającej się sytuacji, dotyczące I Komunii św., zostaną podjęte po Wielkanocy. Duszpasterzy zachęcam, by byli w stałym kontakcie (telefonicznym lub e-mailowym) z rodzinami dzieci komunijnych i wsłuchiwali się w ich opinie.

X.               Triduum Paschalne

Szczegółowe zasady dotyczące celebracji Wielkiego Tygodnia i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego wraz z oktawą zostaną podane w osobnym dokumencie.

XI.           Komunikacja z wiernymi w parafiach

Zachęcam do tego, aby kontaktować się ze swoimi wiernymi we wszystkie możliwe sposoby komunikacji (Internet, telefon). Jest to najlepszy sposób na prowadzenie duszpasterstwa w tym trudnym czasie.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 26 marca 2020 r. i obowiązuje do odwołania z zaleceniem wiernego jego przestrzegania na podstawie KPK kan. 273 i 274 par. 2.

+ Edward Dajczak

Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

Zarządzenie:

Zarządzenie Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka jest informacją skierowaną do Księży i Diecezjan Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Proszę, aby informacje zawarte w komunikacie zostały przekazane wiernym poprzez portale informacyjne parafii oraz media społecznościowe.


 

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 29. 03. 2020 r.

ogłoszenia duszpasterskie:

1.        Zgodnie z powyższym rozporządzeniem w naszym kościele do 11 kwietnia nie będzie żadnej Mszy św. z udziałem wiernych. Zamówione intencje mszalne będą odprawione danego dnia w KAPLICY DOMU ZAKONNEGO bez udziału wiernych. Nie będzie w tym okresie również żadnych nabożeństw (Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej, Adoracji, itp.) W Sierakowie i Łosinie Msze św. będą sprawowane przy zamknietych drzwich kościoła, bez udziału wiernych. Bardzo prosimy o zrozumienie tej trudnej do zaakceptowania sytuacji.

 

2.        Zachęcamy wszystkich wiernych do uczestniczenia we Mszy św. i nabożeństwach oraz korzystania z rekolekcji i ze słuchania Słowa Bożego przez internet lub do czytania Pisma św. i dobrych (duchowych) książek. Jest wiele sposobów, aby być nawet w tak trudnej sytuacji blisko Boga. Potrzeba też szczerej i wytrwałej modlitwy wszystkich wierzących o Boże zmiłowanie nad światem. Prosimy o danie czasu również swojemu sercu dla wzmocnienia wiary i miłości do Boga.

 

3.        W I piątek kwietnia odwiedziny chorych z sakramentami św. muszą być również odwołane ze względu na zagrożenie wirusowe. Odwiedziny chorego są możliwe tylko w sytuacji zagrożenia życia. Przepraszamy za utrudnienia.

 

4.        W I sobotę miesiąca Msza św. wynagradzająca odbędzie się o 10.00 w kaplicy domu zakonnego wraz z adoracją bez udziału wiernych. Nie będzie wspólnej zmiany tajemnic dla Żywego Różańca. Zmian prosimy dokonać indywidualnie.

 

5.        Spowiedź jest możliwa tylko po uprzednim umówieniu się z kapłanem;

 

6.        Intencje mszalne można zamawiać w kancelarii parafialnej.

 

7.        Za tydzień jest Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień, czas przeżywania najważniejszych wydarzeń zbawczych. Msze św. odbędą się w KAPLICY DOMU ZAKONNEGO bez udziału wiernych więc nie będzie też poświęcenia palm.

 

8.        Redakcja „Gościa Niedzielnego” informuje, że do odwołania nie będzie „Gościa” w formie papierowej, ale można za darmo czytać na ich stronie internetowej.

 

9.        Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

 

10.  W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

Sebastian Podwiński z Kołczygłów i Izabela Podwińska – Nieznalska z Kobylnicy – zap. III

Tomasz Kołodziej i Anna Kawalec z Kończewa – zap. II

 

 

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 22 marca 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Wielki Post to czas nawrócenia. Przemiana życia ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Wobec trudnego czasu, w jakim znalazła się nasza Ojczyzna zapraszamy do gorliwej modlitwy rodzinnej i trwania w łączności z Chrystusem.

 

2.       We wtorek miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki wiernych. W tym dniu o godz. 17.30 w naszym kościele nabożeństwo ku czci Wspomożycieli wiernych. Zapraszamy do duchowej łączności modlitewnej o uproszenie łaski zażegnania epidemii w naszej Ojczyźnie i na świecie.

 

3.       W środę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ten dzień celebrujemy w Kościele jako Dzień Świętości Życia. W naszym kościele Msza Święta o godz. 18.00, zapraszamy wszystkich, który na sercu leży sprawa ochrony życia poczętego do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji dziecka poczętego.

 

4.       W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemii w naszej ojczyźnie i w trosce o życie i zdrowie naszych parafian apelujemy aby odpowiedzialnie traktować zalecenie o pozostaniu w domach na czas określony przez kompetentne organa państwowe. Jednocześnie informujemy że zgodnie z wytycznymi księdza Ordynariusza:

           - zostają wstrzymane wszystkie spotkania dla bierzmowanych do odwołania

           - termin bierzmowania został zawieszony do odwołania

 - zostają wstrzymane wszystkie spotkania dla dzieci i rodziców I komunijnych do odwołania

- zostają wstrzymane odwiedziny chorych do odwołania (z wyjątkiem niebezpieczeństwa śmierci)

- nie będzie Mszy św. i drogi krzyżowej w Sierakowie w czwartki o 16.00 do końca Wielkiego Postu (z wyjątkiem Mszy św. z zamówioną intencją)

- nie będzie Mszy św. i drogi krzyżowej w Łosinie w piątki o 17.00 do końca Wielkiego Postu

          - kolportaż Gościa Niedzielnego został wstrzymany do odwołania

 

5.       Terminy transmisji Mszy św. Niedzielnych są podane w zarządzeniu ks. Biskupa Ordynariusza naszej diecezji z soboty 14 marca br. na stronie internetowej naszej parafii w zakładce aktualności.