Msze Święte

KOBYLNICA

Msze św. w niedzielę

7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

Msze św. w dzień powszedni
9:00 i 18:00

Podczas Mszy św. jest

możliwość przystąpienia do spowiedzi


ŁOSINO

Msza św. w niedzielę

9:00


SIERAKOWO

Msza św. w niedzielę

10:30

Msza św. w czwartek

16:00


BOLESŁAWICE

 

 

Kontakt

Kancelaria parafialna czynna w:

Podana godzina jest orientacyjna - kancelaria jest czynna po Liturgii wieczornej 

Poniedziałek w godzinach 18:30-19:00

Środę w godzinach 18:30-19:00

Piątek w godzinach 18:30-19:00

W czasie kolędy pn, śr, pt 9:30-10:30

 

Dane kontaktowe:

 ul. Główna 65

76-251 Kobylnica

 

Nr telefonu: 59 842 90 29


Nr konta parafialnego:
BS Sławno Filia w Kobylnicy
nr 16 9317 0002 0090 1554 2000 0010

Polecamy

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 04.06.2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy Jest to. pierwsza Niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze. W tym miesiącu modlimy się: by jak najwięcej Polaków korzystało z łask Bożych zawierzając siebie i swoje rodziny NSPJ oraz o zakończenie wojny na Ukrainie i pokój na świecie.

 

1.       Niech wyrazem naszej wiary będzie liczny udział w nabożeństwach czerwcowych, podczas których w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Są one odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17.30

 

2.       Wszystkich, którym bliska jest troska o szacunek dla życia i jego ochrony od poczęcia do naturalnej śmierci, zapraszamy do wzięcia  udziału w MARSZU DLA ŻYCIA I RODZINY, który wyruszy dzisiaj spod kościoła św. Maksymiliana Kolbego w Słupsku po Mszy św. o godz. 13.00.

 

3.       W tym tygodniu, w czwartek, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Msze święte w naszej parafii odprawiane będą wg następującego rozkładu:

Kobylnica – 7.00; 9.00 i 10.30 (nie będzie Mszy św. o 18.00 w Kobylnicy)

Łosino– 9.00

Sierakowo – 10.30

 

4.       Procesja Bożego Ciała w Kobylnicy wyruszy po Mszy św. o godz. 10.30, będzie przebiegała do ołtarzy w następujących miejscach:

- pierwszy – przy kapliczce

- drugi – przy ulicy Głównej i Sportowej /przy krzyżu/

- trzeci – przy zbiegu ulic Sportowej i Wodnej,

- czwarty – na placu przykościelnym

 

5.       W Sierakowie wzorem lat ubiegłych procesja Bożego Ciała będzie po Mszy św.
o godz. 10.30 do czterech ołtarzy wokół kościoła.

 

6.       Bardzo prosimy aby wszyscy parafianie włączyli się w przygotowanie ołtarzy
i udekorowanie domów i ulic naszych miejscowości. Ołtarz przy kościele tradycyjnie przygotowują Salezjanie Współpracownicy.

 

7.       W Boże Ciało swoją Mszę świętą prymicyjną o godz. 10.30 w Kobylnicy odprawi ks. Dan Machola, który odbywał w naszej parafii praktykę, w Sierakowie odprawi Mszę świętą prymicyjną ks. Robert Sierota ze Słupska. Prymicjanci po Mszy świętej udzielą błogosławieństwa z odpustem i ofiarują na pamiątkę obrazki prymicyjne. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach.

 

8.       Próba sypania kwiatków na Boże Ciało będzie we wtorek o godz. 16.30 przy naszym kościele. Zapraszamy serdecznie wszystkie dziewczynki z klas IV, III, II, I oraz z przedszkola.

 

9.       Dzisiaj po Mszach świętych zbieramy ofiary do puszek na kwiaty do ołtarzy.

 

10.  W piątek 9 czerwca na godz. 10.00 zapraszamy do Kobylnicy Parafian na Konwent "Wielkanocny", gdzie księża z naszego Słupskiego dekanatu odprawią Mszę świętą za zmarłych kapłanów.

 

11.  Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego.

 

12.   Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia wszelkich łask i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

 

13.   W przyszłą niedzielę ofiary zbierane podczas Mszy św. są przeznaczone na cele remontowe naszej parafii.

 

14.  W poniedziałek czyli jutro na godz. 18.00 serdecznie prosimy panów z Kobylnicy do pomocy przy porządkowaniu nowej części naszego cmentarza. Prosimy zabrać z sobą odpowiednie obuwie "gumowce", szpadle, rękawice robocze itp.

 

15.  W piątek, 16 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – odpust
w naszym kościele parafialnym. Mszę świętą odprawi i kazanie wygłosi ks. Mariusz Słomiński salezjanin ze Szczecina. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich, na święto naszej parafii.

 

16.  17 czerwca organizujemy festyn parafialny. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich parafian do zaangażowania w przygotowanie. Będziemy wdzięczni za pomoc w pieczeniu ciast, prowadzeniu konkursów i zabaw. Gdyby komuś zbywały w dobrym stanie zabawki lub gadżety na nagrody również będziemy wdzięczni. Na zakończenie festynu o godz. 19.30 w kościele koncert zespołu Yam Kinneret.

 

17.  Ze względu na słaby stan zdrowia ks. Wojciech Mielewczyk z dniem 1 lipca odchodzi z naszej parafii. Dziękujemy Mu za piękną pracę, włożony trud i poświęcenie dla dobra - szczególnie dzieci i młodzieży. Na zaistniałą sytuację ks. Wojciech odwołuje półkolonie i wakacje z dziećmi i ministrantami.. 25 czerwca w niedzielę na Mszy świętej o godz. 12.00 będziemy mogli podziękować ks. Wojciechowi za 6 letnią pracę w naszej parafii.

 

18.  W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

Szymon Klejsa, kawaler z Gdańska i Iwona Tomaszewska, panna z Kobylnicy - zap. I

 

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 28.05.2023

Ogłoszenia duszpasterskie

1.       Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się wspólnie o światło i moc Ducha Świętego dla nas wszystkich. Jednocześnie kończy się okres wielkanocny.

 

2.       Dzisiaj na Mszy świętej. o 13.30 w Kobylnicy przeżywamy wraz z rodzicami i dziećmi z klas czwartych rocznicę I Komunii świętej. To zaproszenie Chrystusa do ich serc i rodzin niech owocuje pięknymi darami łaski Bożej w codziennym życiu.

 

3.       . Jutro – drugi dzień Zielonych Świątek –  święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte w kościele parafialnym o godzinie 7.00 i 18.00.

 

4.       W środę, 31 maja przypada miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców oraz wszystkich czcicieli na Mszę świętą aby oddać hołd wielkiemu nauczycielowi młodzieży.

 

5.       W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy ministrantów i ich rodziców na godz. 17.30., w piątek o godz. 16.15 okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży i Msza święta. Starsi spowiadają się na Mszach świętych i nabożeństwie. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek od godz. 9.00. Pierwsza sobota miesiąca jest poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryi Msza święta i nabożeństwo dla czcicieli Matki Bożej o godz. 10.00.

 

6.       W czwartek będziemy obchodzić „Dzień Dziecka”. Z tej okazji wszystkim dzieciom składamy najserdeczniejsze życzenia radości i Bożego błogosławieństwa.

 

7.       W czwartek rozpoczyna się czerwiec – miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii codziennie o godz. 17.30 przed Mszą świętą wieczorną.

 

8.     Pragniemy już teraz zaprosić wszystkich drogich parafian na Uroczystość Bożego Ciała, która przypada 8 czerwca. Procesja Bożego Ciała w Kobylnicy będzie przebiegała do ołtarzy w następujących miejscach:

- pierwszy – przy kapliczce

- drugi – przy ul. Głównej i Sportowej /przy krzyżu/

- trzeci – na zbiegu ulic Sportowej i Wodnej

- czwarty – na placu przykościelnym

 

9.     Bardzo prosimy aby wszyscy parafianie włączyli się w przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów i ulic naszych miejscowości. Ołtarz przy kościele tradycyjnie przygotowują Salezjanie Współpracownicy. Prosimy dzieci Pierwszokomunijne i Rocznicowe  do sypania kwiatów i starszych do orszaku procesyjnego. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę zbieramy ofiary do puszek na kwiaty do ołtarzy. Za każdą pomoc składamy podziękowanie.

 

10.    Pani Katechetka Joanna prosi dzieci z klas IV, III i młodsze 6 czerwca we wtorek na godz. 16.30 na próbę sypania kwiatków, niesienia różańca, poduszek itp.

11.   
W SierakowieBoże Ciało w kościele o godz. 10.30. Po Mszy świętej jak co roku procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła.

 

12.    Parafia św. Maksymiliana w Słupsku zaprasza na Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem "Dzieci przyszłością Polski", który odbędzie się w niedzielę 4 czerwca. Rozpocznie się o godz. 14., po Mszy w kościele św. Maksymiliana, a zakończenie festynem rodzinnym.

 

13.    Planujemy w tym roku budowę kaplicy w Bolesławicach. W związku z tym, aby zintegrować mieszkańców Bolesławic na razie w czerwcu o godz. 9.00 w niedzielę na boisku będziemy odprawiali Mszę świętą. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na budowę kaplicy.

 

14.    Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej w Medjugorie. Pielgrzymka odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia. Zapisy u ks. Wojciecha.

 

15.    17 czerwca organizujemy festyn parafialny. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 13.30. Zapraszamy wszystkich parafian do zaangażowania w przygotowanie, będziemy wdzięczni za pomoc w pieczeniu ciast, prowadzeniu zabaw dla dzieci itp. 2 czerwca po Mszy wieczornej w Oratorium odbędzie się spotkanie organizacyjne dla chętnych, którzy chcą pomóc w przygotowaniu. Festyn zakończy koncert zespołu Yam Kinneret.

 

16.    W dniach od 26 do 30 czerwca są organizowane półkolonie letnie dla dzieci. Koszt 420 złotych. W tym są wyjazdy i posiłki. Zapisy u ks. Wojciecha.

 

17.  W przyszłą niedzielę 04 czerwca będziemy przeżywać uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tę niedzielę kończy się czas spowiedzi wielkanocnej. Zachęcamy parafian, którzy jeszcze nie skorzystali z tego daru szczególnego Bożego Miłosierdzia.

 

18.  Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego.

 

19.  Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy życzenia wszelkich łask i opieki Maryi Wspomożycielki wiernych.

 

20.  W najbliższym czasie pragną zawrzeć związek małżeński:

 

21.                       Wojciech Borowiński, kawaler z Kobylnicy i Daria Szepielewicz, panna z Runowa Sławieńskiego - zap. I

22.                       Amiran Dgebuadze, kawaler z Kobylnicy i Estera Banasiak, panna z Kobylnicy

 

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 21 MAJA 2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie:

 

1.  Dzisiaj w Kościele uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

 

2.  W sobotę 20 maja w Kobylnicy przystąpiły ostatnie grupy dzieci do Pierwszej Komunii świętej. Biały Tydzień, dla tych dzieci codziennie o godzinie 17.30. Będzie on trwał od poniedziałku do piątku Serdecznie zapraszamy dzieci przynajmniej z jednym rodzicem.

 

3.  W dzisiejszą niedzielę gościmy ks. Henryka Kaszyckiego z Rumi. Moderatora czcicieli Maryi Wspomożycielki o nazwie ADMA. Ks. Henryk opowie nam i zachęci do wstąpienia w szeregi czcicieli Matki Bożej.

 

4.  Trwa miesiąc maj, poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe codziennie o godzinie 17.30.

 

5.  24 maja w środę uroczystość NMP Wspomożenia Wiernych. Msza św. odpustowa w kaplicy pod wezwaniem Wspomożenia Wiernych w Łosinie o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich Parafian na tę szczególną uroczystość.

 

6.  Za tydzień w niedzielę, 28 maja Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu wielkanocnego. Przypominamy o obowiązku wypełnienia przykazania kościelnego przyjęcia Komunii wielkanocnej do niedzieli Trójcy Przenajświętszej 4 czerwca.

 

7.  Pierwsza Rocznica Komunii świętej w Kobylnicy 28 maja o godzinie 13.30. Spotkanie dla rodziców tych dzieci dziś po Mszy świętej o godz. 12.00.

 

8.  Pragniemy już teraz zaprosić wszystkich drogich parafian na Uroczystość Bożego Ciała, która przypada 8 czerwca. Procesja Bożego Ciała w Kobylnicy będzie przebiegała do ołtarzy w następujących miejscach:

- pierwszy – przy kapliczce

- drugi – przy ul. Głównej i Sportowej /przy krzyżu/

- trzeci – na zbiegu ulic Sportowej i Wodnej

- czwarty – na placu przykościelnym

 

9.  Bardzo prosimy aby wszyscy parafianie włączyli się w przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów i ulic naszych miejscowości. Ołtarz przy kościele tradycyjnie przygotowują Salezjanie Współpracownicy. Prosimy dzieci Pierwszokomunijne i Rocznicowe  do sypania kwiatów i starszych do orszaku procesyjnego. Od przyszłej niedzieli będziemy zbierali ofiary do puszek na kwiaty do ołtarzy. Za każdą pomoc składamy podziękowanie.

10.                W SierakowieBoże Ciało w kościele o godz. 10.30. Po Mszy świętej jak co roku procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła.

 

11.                Parafia św. Maksymiliana w Słupsku zaprasza na Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem "Dzieci przyszłością Polski", który odbędzie się w niedzielę 4 czerwca. Rozpocznie się o godz. 14., po Mszy w kościele św. Maksymiliana, a zakończenie festynem rodzinnym.

 

12.                Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej w Medjugorie. Pielgrzymka odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia. Zapisy u ks. Wojciecha.

 

13.                17 czerwca organizujemy festyn parafialny. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 13.30. Zapraszamy wszystkich parafian do zaangażowania w przygotowanie. 2 czerwca po Mszy wieczornej w Oratorium odbędzie się spotkanie organizacyjne dla chętnych, którzy chcą pomóc w przygotowaniu. Festyn zakończy koncert zespołu Yam Kinneret.

 

14.                W dniach od 26 do 30 czerwca są organizowane półkolonie letnie dla dzieci. Koszt 420 złotych. W tym są wyjazdy i posiłki. Zapisy u ks. Wojciecha.

 

15.                Od poniedziałku zaczynamy renowację prezbiterium w Kobylnicy. Trwają też prace przy nowej części cmentarza. Dziękujemy panom geodetom: Andrzejowi Walusiak i Leszkowi Warać za wykonaną pracę.

 

16.                Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd 3 czerwca na ślubu wieczyste do Rumi kl. Dariusza Kopczyńskiego naszego parafianina. Zapisy w zakrystii.

 

17.           . Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego.

 

18.           W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

Wojciech Borowiński, kawaler z Kobylnicy i Daria Szepielewicz, panna z Runowa Sławieńskiego - zap. I

Amiran Dgebuadze, kawaler z Kobylnicy i Estera Banasiak, panna z Kobylnicy - zap. I

19.           Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki.

 

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14 MAJA 2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie:

 

1.  Przeżywamy w naszej parafii uroczystości Pierwszych Komunii świętych. Wczoraj w sobotę Komunię przyjęła pierwsza grupa klasa III A,  III B i III C. Dla tych dzieci Biały Tydzień od poniedziałku do piątku. Dzieci przychodzą na godz. 17.30.

 

2.  Pierwsza Komunia święta dla klasy III D i III E w przyszłą sobotę o godzinie 10, i 11.30. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców - w piątek o godz. 19.00. Prosimy, aby rodziny tych dzieci w miarę możliwości spowiadały się w tygodniu na każdej Mszy świętej. Pierwsza Komunia święta w Sierakowie 27 maja o godz. 11.00. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin w czwartek od godz. 16.00.

 

3.  Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Dni Modlitw o Urodzaje, które potrwają do najbliższej środy. Prośmy Dobrego Boga o dobrą pogodę i za wszystkich rolników, szczególnie z naszej parafii. W środę o godz. 7.00 Msza święta w intencji rolników i o potrzebny deszcz.

 

4.  Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele remontowe naszej parafii. Dziękujemy właścicielom firmy Krężel i panom Józefowi i Jarosławowi Gawrych za wykonane prace na części nowego cmentarza w Kobylnicy.

 

5.  W czwartek 18 maja przypada 103 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Jest to kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez Maryję. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo NMP wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.

 

6.  W piątek na nabożeństwie majowym rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

7.   W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

8.  Pierwsza Rocznica Komunii świętej odbędzie się w Kobylnicy 28 maja o godzinie 13.30, a w Sierakowie w czwartek 18 maja o godz. 16.00, o 15.30 spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców.

 

9.  Dzieci klas czwartych wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na godz. 12.00 na Mszę świętą, po Mszy spotkanie z rodzicami.

 

10.           W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii ks. Henryka Kaszyckiego z Rumi, który będzie głosił kazania i przybliży nam postać NMP Wspomożenia Wiernych.

 

11.           Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Medjugorie do sanktuarium Matki Bożej na przełomie lipca i sierpnia. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Wojciecha.

 

12.                Pragniemy już teraz zaprosić wszystkich Drogich Parafian na Uroczystość Bożego Ciała, która przypada 8 czerwca. Procesja Bożego Ciała w Kobylnicy będzie przebiegała do ołtarzy w następujących miejscach:

- pierwszy – przy kapliczce,

- drugi – przy Głównej i Sportowej /przy krzyżu/,

- trzeci – na zbiegu ulic Sportowej i Wodnej,

- czwarty – na placu przykościelnym

 

13.                Bardzo prosimy aby wszyscy parafianie włączyli się w przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów i ulic naszych miejscowości. Ołtarz przy kościele tradycyjnie przygotowują Salezjanie Współpracownicy. Prosimy dzieci Pierwszokomunijne i Rocznicowe do sypania kwiatów i starszych do orszaku procesyjnego.  .

14.           17 czerwca w Kobylnicy odbędzie się festyn z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy chętnych do zaangażowania się w przygotowanie.

 

15.           Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

 

16.           Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask za przyczyną Maryi Królowej Polski.

 

17.           W minionym tygodniu odeszła do wieczności Józefa Klatka l. 96 z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

 

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 07 maja 2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.  Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze. W tym miesiącu modlimy się w następujących intencjach: O troskę świeckich za parafię zarówno duchową, jak i materialną i o dobrą współpracę z kapłanami, oraz za dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej, młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, kleryków przygotowujących się do święceń Diakonatu i Kapłaństwa.

 

2.  Dzisiaj w czasie Mszy świętej o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 Rycerze św. Jana Pawła II po Komunii świętej dadzą świadectwo przynależności do tego ruchu i zachęcą panów do włączenia się do ich wspólnoty.

 

3.  W poniedziałek 8 maja uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, jednego z trzech głównych patronów Polski.

 

4.  Spowiedź św. dla rodziców i dzieci przystępujących do I Komunii świętej w Kobylnicy dla klas 3a, 3 b i 3 c odbędzie się w piątek 12 maja, od godz. 18.45.

 

5.  W tym roku w Kobylnicy pierwsze grupy dzieci przystąpią do I Komunii świętej w sobotę, 13 maja o godz. 10.00, 11.30 i 13.00. Druga grupa 20 maja o godz. 10.00 i 11.30. W Sierakowie I Komunia święta w sobotę 27 maja o godz. 11.00.

 

6.  Trwa miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do tej pięknej modlitwy.

 

7.  W sobotę 13 maja NMP z Fatimy. Rozpoczynamy po Mszy świętej wieczornej cykl nabożeństw Maryjnych, które potrwają do października, każdego 13 dnia miesiąca.

 

8.  Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca, taca przeznaczona na cele remontowe parafii. W pierwszej kolejności chcemy przedłużyć cmentarz parafialny w Kobylnicy, następnie odnowić prezbiterium kościoła.

 

9.  Jest organizowana pielgrzymka do Medjugorie w dniach od 22 lipca do 2 sierpnia. Zapisy u ks. Wojciecha. Zachęcamy na wyjazd do tego cudownego i szczególnego miejsca kultu Matki Bożej Pokoju.

 

10.           Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

 

11.           W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

Marcin Jaworski kawaler z Gdańska i Agata Zblewska z Kobylnicy - za. II

Aleksander Dura z Bydgoszczy i Alicja Mułyk z Kobylnicy - zap. II

Bartosz Goździński z Bolesławic i Joanna Wolańska z Bolesławic - zap. II

Krzysztof Kułakowski z Kobylnicy i Agnieszka Żywicka ze Słupska -  zap. II

 

12.            Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask od Zmartwychwstałego Pana. Za troskę duchową i materialną o naszą świątynię i parafię pragniemy z serca podziękować.

 

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30 kwietnia 2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.  Kościół przeżywa dziś niedzielę Dobrego Pasterza. Dzień dzisiejszy poświęcony jest modlitwie o dobre i święte powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczyna się również tydzień modlitwy o powołania z naszej wspólnoty parafialnej. Niech nasza modlitwa i pamięć towarzyszy tym, którzy usłyszeli wezwanie Chrystusa i pragną iść drogą ewangelicznego wołania. Dziś gościmy w naszej parafii ks. Zenona Klawikowskiego, wykładowcę naszego seminarium wraz z klerykiem Tomaszem. Kleryk Tomasz będzie zbierał ofiary do puszek na utrzymanie naszego seminarium w Lądzie.

 

2.  W poniedziałek 1 maja rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe z Litanią loretańską codziennie o godzinie 17.30. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież.Weźmy w nich udział, a także odmawiajmy tę litanię indywidualnie lub ze znajomymi i rodziną, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.

 

3.  We wtorek 2 maja, przypada doroczny Dzień polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

 

4.  W środę 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski głównej Patronki naszej Ojczyzny. Jest to święto państwowe. Msze święte według rozkładu niedzielnego.

 

5.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek na godz. 17.30 zapraszamy ministrantów i ich rodziców, po Mszy świętej spotkanie w Oratorium. W piątek spowiedź w czasie każdej Mszy świętej. Dla dzieci i młodzieży spowiedź o 16.15 i o 16.30 Msza święta. Do południa kapłani udadzą się z sakramentami do chorych. Decyzją ks. Biskupa Ordynariusza w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

 

6.  W piątek na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy młodzież, która ma przyjąć sakrament bierzmowania. Po Mszy świętej spotkanie.

 

7.  W Pierwszą Sobotę miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. O godzinie 10.00 Msza święta i krótkie czuwanie. Zapraszamy serdecznie czcicieli Matki Bożej.

 

8.  W tym roku I Komunia święta w Kobylnicy odbędzie się w sobotę 13 i 20 maja, a w Sierakowie 27 maja.

 

9.  W przyszłą niedzielę w kościołach naszej parafii zmiana Tajemnic Żywego Różańca o zwykłej porze.

 

10.           Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

 

11.           W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

Marcin Jaworski kawaler z Gdańska i Agata Zblewska z Kobylnicy - zap. I

Aleksander Dura kawaler z Bydgoszczy i Alicja Mułyk panna z Kobylnicy - zap. I

Bartosz Goździński kawaler z Kobylnicy i Joanna Wolańska panna z Kobylnicy - zap. I

Krzysztof Kułakowski kawaler z Kobylnicy i Agnieszka Żywicka panna ze Słupska - zap. I

 

12.           Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask od Zmartwychwstałego Pana.

 

13.            Za troskę duchową i materialną o naszą świątynię i parafię pragniemy z serca podziękować Wam wszystkim Drodzy Parafianie.

 

12. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Andrzej Furtak l. 39 z Widzina i Roman Czyżyk l.65 z Kobylnicy.

 

              Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.....

 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 23.04.2023

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1.       Niedziela dzisiejsza przeżywana jest jako Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego. Niech ta Święta Księga towarzyszy nam każdego dnia, w każdej modlitwie. Nie rozstawajmy się z owym najwspanialszym listem Boga do człowieka

 

2.       Dzisiaj 23 kwietnia uroczystość świętego Wojciecha – Patrona naszej Ojczyzny
i Diecezji.  Ze względu na Dzień Pański liturgicznie uroczystość przeniesiona na poniedziałek. Zwracajmy się z gorącą modlitwą przez orędownictwo świętego Wojciecha, aby ofiara jego męczeńskiej śmierci ciągle ożywiała wiarę Polaków.
W dniu dzisiejszym solenizanci ks. proboszcz i ks. Wojciech odprawią Mszę świętą o godz. 12.00. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach.

 

3.       W poniedziałek, 24 kwietnia comiesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych. O 17.30 nabożeństwo dla czcicieli Maryi.

 

4.       W tym roku I komunia święta dla dzieci w naszej parafii odbędzie się w soboty, 13 i 20 maja w kościele parafialnym w Kobylnicy, w Sierakowie       27 maja.

 

5.       We wtorek, 25 kwietnia – świętego Marka Ewangelisty. Przez Jego wstawiennictwo modlimy się o dobre urodzaje i o błogosławieństwo dla pracujących na roli. Na Mszę świętą na godz. 18.00 zapraszamy Salezjanów Współpracowników i Opiekunów Oratorium. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.

 

6.       W tym dniu swoją praktykę przygotowującą do święceń kapłańskich kończy ks. diakon Dan Machola. Diakon Dan święcenia kapłańskie przyjmie 27 maja w Lądzie, a 8 czerwca w Boże Ciało odprawi w naszej parafii Mszę świętą Prymicyjną. Dziękujemy Mu za zaangażowanie w naszym Oratorium, w liturgii i dla dobra naszej wspólnoty parafialnej i zakonnej.

 

7.       3 Czerwca kl. Dariusz Kopczyński ma złożyć wieczyste śluby zakonne w Zgromadzeniu Salezjańskim. Otoczmy go naszymi modlitwami i prośmy o wierność powołaniu zakonnemu.

 

8.       6 Maja grupa czcicieli Matki Bożej z naszej parafii wyjeżdża na Kongres Maryjny do Rumi.

 

9.       W lipcu od 22 do 1 sierpnia jest organizowana pielgrzymka do Medjugorie. Zapisy u księdza Wojciecha. Zachęcamy naszych Parafian do tego cudownego miejsca kultu Matki Bożej Pokoju.

 

10.  Można zaopatrzyć się w bieżący numer „Gościa Niedzielnego”

 

11.  Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask Zmartwychwstałego Pana. Za troskę duchową i materialną o naszą świątynię i parafię pragniemy z serca podziękować.

 

12.  W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:

Eugenia Styk lat 90 z Kobylnicy.

 

          Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.....

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA, MIŁOSIERDZIA BOŻEGO –

16.04.2023

Ogłoszenia duszpasterskie

1.      Dzisiejsza Niedziela poświęcona jest Miłosierdziu Bożemu. „W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój a człowiek szczęście – Bądźcie świadkami miłosierdzia” – wzywał nasz rodak św. Jan Paweł II. To wołanie Papieża Polaka stanowi wielkie zadanie dla każdego z nas wierzących.

2.      Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy serdecznie wszystkich na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia w naszej świątyni w Kobylnicy.

3.      Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej obchodzi dzisiaj swoje święto patronalne. Skarbonki z jałmużną wielkopostną prosimy złożyć przy ołtarzu. Ofiary są przeznaczone na budowę szkoły salezjańskiej w Afryce, konkretnie w Zambi.

4.      Dzisiaj po Mszach świętych zbieramy ofiary do puszek na cele charytatywne naszej diecezji i parafii.

5.      Nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy na 34 Festiwal Młodych do Sanktuarium Matki Bożej w Medjugorie. Wyjazd w dniach od 22 lipca do 2 sierpnia. Koszt 900 złotych i 410 euro. Wszelkie informacje na plakacie i u ks. Wojciecha.

6. W czwartek 20 kwietnia na godz. 19.30 zapraszamy na Wieczór Chwały do kościoła Mariackiego w Słupsku.

7.      Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”. Niech nie zabraknie głosu Kościoła w naszych domach.

8.      Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask Zmartwychwstałego Pana.

9.      W najbliższym czasie pragną zawrzeć związek małżeński:

Karol Jabłoński kawaler i Katarzyna Bartczak ze Słupska - zap. II

10.    W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności:

     Danuta Opala l. 72 z Kończewa i Janina Więckowska l. 56 z Kończewa.

 

                Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.....

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 09.04.2023

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.  „Chrystus zmartwychwstał – prawdziwie zmartwychwstał”. Niech radość Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa napełnia nasze serca światłem nowego życia. Chrystus dający nam wolność dzieci Bożych niech wszystkim drodzy bracia i siostry, udziela swego błogosławieństwa na trudnych drogach waszej codzienności.

 

2.  Z okazji Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, jako wspólnota Salezjanów posługująca w Parafii Kobylnica pragniemy złożyć wszystkim drogim gościom
i całej wspólnocie parafialnej najserdeczniejsze życzenia pokoju serca i wytrwałości w dążeniu do zbawienia. Niech ten święty czas zwycięstwa życia nad śmiercią będzie pełen radości, miłości i pokoju, byśmy mimo różnych trosk i kłopotów, mogli zawsze śpiewać radosne „ALLELUJA – Jezus żyje”.

 

3.       Zwyczajem lat ubiegłych w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy na Mszę św. poranną o godz. 6.00 z procesją eucharystyczną.
W tę Niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 w Kobylnicy

 

4.       W drugi dzień Świąt Wielkanocnych – poniedziałek Msze święte wg rozkładu niedzielnego. Od wtorku w dni powszednie poranne Msze święte o godz. 7.00.

 

5.       Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się oktawa Wielkanocy.

 

6.       Pragnę z serca podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania wielkanocnych uroczystości:

- Księżom z naszej wspólnoty zakonnej i parafialnej, diakonowi Danowi, ministrantom, Salezjanom Współpracownikom, Opiekunom Oratorium, Młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, Panu Organiście, Panu Kościelnemu , wspólnocie Żywego Różańca, Strażakom z Sierakowa za naprawienie rynny na kościele, mieszkańcom Kończewa za dekoracje kościoła w Sierakowie, wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszych świątyń i dekoracji modlitwą i darem serca.

 

7.       Jutro przypada kolejna rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. Zachęcamy do modlitwy za ofiary tej katastrofy i rodziny ofiar oraz za naszą Ojczyznę.

 

 

8.       W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Miłosierdzia Bożego.
O godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Jest to też patronalny dzień Caritas Polska. Do kościoła przynosimy skarbonki z jałmużną postną, które były rozprowadzane w Wielkim Poście. Ofiary ze skarbonek są przeznaczone na budowę szkoły prowadzonej przez salezjanów w Afryce w Zambii.

 

9.       Nasza Parafia organizuje wyjazd autokarowy na 34 Festiwal Młodych do Sanktuarium Matki Bożej w Medjugorie. Wyjazd w dniach od 22 lipca do 2 sierpnia. Koszt 900 złotych i 410 euro. Wszelkie informacje na plakacie lub u ks. Wojciecha.

 

10.  Zapraszamy do czytania „Gościa Niedzielnego”.

 

11.    Za wszelkie dobro duchowe i materialne niech Zmartwychwstały Pan błogosławi.. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i obfitości łask.

12.  W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności: Danuta Opala l. 72 z Kończewa, pogrzeb we wtorek o godz. 10.30 i Janina Więckowska l. 56 z Kończewa, pogrzeb w środę o 14.00.

 

 

                           Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.......

 

 

NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI PAŃSKIEJ – 02.04.2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dzisiaj Niedziela Palmowa – pamiątka uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Podczas każdej Mszy św. odbywa się poświecenie palm. rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień.

 

2.       Dzieci i wychowawcy naszego Oratorium wykonali palmy, które można nabyć przed każdą Mszą świętą. Ofiary są przeznaczone na cele naszego Oratorium.

 

3.       W dzisiejszą niedzielę obchodzimy 18 rocznicę narodzin dla nieba św. Jana Pawła II. W Polsce odbywają się Białe Marsze dla uczczenia naszego Wielkiego Rodaka świętego papieża Jana Pawła II. W Słupsku o godz. 13.00 w kościele Mariackim Msza święta i marsz w kierunku pomnika św. Jana Pawła II. Zachęcamy naszych parafian do wzięcia udziału.

 

4.       W Wielki Piątek ofiary zbierane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na Utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej, a w Wielką Sobotę ofiary na cele charytatywne.

 

5.       /Sierakowo/ Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek  na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój kościoła. Dziękujemy serdecznie Strażakom, młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i ich rodzicom, oraz mieszkańcom Kończewa i Sierakowa za uprzątniecie terenu przy kościele i naprawienie rynny.

 

6.       Spowiedź św. w Wielkim Tygodniu:

 

Sierakowo- we wtorek od godz. 17.30 do 18.00
Kobylnica – w piątek od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 16.00.

 

7.       Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

 

8.       Dziękujemy serdecznie firmie Krężel za wyrównanie terenu na placu nowego cmentarza, panom za założenie ogrodzenia i pani, która zorganizowała ludzi, aby teren przy naszych kościołach wyglądał piękniej.

 

9.        Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa Maryi Wspomożycielki Wiernych.

 

10.  W najbliższym czasie w związek małżeński pragną wstąpić:

 

Karol Jabłoński kawaler i Katarzyna Brtczak ze Słupska - zap. I

 

Liturgia Wielkiego Tygodnia w Kobylnicy:

 

1.       W Wielki Czwartek – uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godziny 21.00.

 

2.       W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po liturgii – adoracja przy Grobie Pańskim do 21.00, a od g. 21.00 do 6.00 adoracja zorganizowana przez grupy zangażowane przy naszej parafii. Na nocną adorację zapraszamy wszystkich wiernych. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich o godz. 15.00 (spowiedź św. od 15.00 – 16.00)

 

3.       W Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna!

 

4.       W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od 10.00 do 20.00.

 

 

5.       Wigilia Paschalna Wielkiej Soboty rozpocznie się w Kobylnicy o godz. 20.30 – czyli po zapadnięciu zmroku. Jest to najważniejsza liturgia roku kościelnego. Na tę uroczystość prosimy przynieść ze sobą świece. Liturgia kończy się procesją rezurekcyjną. Dla Wiernych trzymających się tradycji w Kobylnicy również zostanie odprawiona Msza święta rezurekcyjna o godz. 6.00 w niedzielny poranek Zmartwychwstania Pańskiego. Prosimy o zorganizowanie procesji rezurekcyjnej w sobotę po Liturgii Światła jak i w poranek Zmartwychwstania Pańskiego.

 

Liturgia Wielkiego Tygodnia w Sierakowie:

6.       Wielki Czwartek i Wielki Piątek – godz. 18.00;

Wielka Sobota – godz. 20.00 z procesją rezurekcyjną.

 

7.       Rozkład Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego:

 

Kobylnica: 6.00 – z procesją eucharystyczną; 9.00, 10.30, 12.00

Łosino – 9.00; Sierakowo – 10.30.

 

 

 

NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ

W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA W KOBYLNICY                                O GODZ. 7.00 i 18.00

 

 

 

8.      Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę:

 

Kobylnica – 10.00, 10.30, 11.00, 11.30, 12.00, 12.30, 13.00, 13.30, 14.00 

 

Bolesławice – 12.00;

 

 

Widzino -                                       10.00;

 

Łosino – 11.00;    Sierakowo – 11.30,    Kończewo - 12.00

 

 

Rozkład adoracji przy ciemnicy i Grobie Pańskim:

 

Wielki Czwartek:

Od 19.30. – 21.00 –

 

Wielki Piątek

 

Od 10.00 – 11.00 – dzieci z klas I-III

Od 11.00 – 12 .00 – dzieci z klas IV-VI

Od 12.00 – 13.00 – młodzież

Od 13.00 – 14.00 – Matki Różańcowe z Łosina

Od 14.00 – 15.00 – Matki Różańcowe z Widzina

Od 15.00 – 16.00 – Matki Różańcowe z Kobylnicy

Od 16.00 – 17.00 – wszyscy wierni

Od 17.00 – 18.00 – Salezjanie Współpracownicy

Od 20.00 – 21.00 – wszyscy wierni

 

Wielka Sobota:

 

Od 10.00 – 11.00 – dzieci z klas I-III

Od 11.00 – 12 .00 – dzieci z klas IV-VI

Od 12.00 – 13.00 – młodzież

Od 13.00 – 14.00 – Matki Różańcowe z Łosina

Od 14.00 – 15.00 – Matki Różańcowe z Widzina

Od 15.00 – 16.00 – Matki Różańcowe z Kobylnicy

Od 16.00 – 17.00 – wszyscy wierni

Od 17.00 – 18.00 – Salezjanie Współpracownicy

Od 18.00 – 20.30 – wszyscy wierni

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 MARCA 2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       . Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze
w tym roku nie uczestniczyli w tych nabożeństwach

 

2.       Zachęcamy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym.

 

3.       W piątek 31marca zapraszamy wszystkich parafian na Drogę Krzyżową ulicami naszej miejscowości. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 19.30. w kościele. Prosimy o zabranie świec. Włączmy się w tę modlitwę wielkopostną dając świadectwo naszej wierności Chrystusowi. W tym dniu Droga Krzyżowa dla dzieci o zwykłej porze, czyli o 16.30.

 

4.       Ze względu na przypadający Pierwszy Piątek w Wielkim Tygodniu księża udadzą się z sakramentami do chorych naszej parafii 31 marca w piątek.

 

5.       Pierwsza Sobota miesiąca przypada 1 kwietnia. O godz. 10.00 Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

6.       W przyszłą niedzielę 02 kwietnia rocznica narodzin dla nieba św. Jana Pawła II. Niech jego opieka i Boże błogosławieństwo towarzyszą nam na wielkopostnych drogach. Z tej okazji zapraszamy na apel papieski do naszej świątyni na godz. 20.30.

 

7.       Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczniemy w Kościele Wielki Tydzień. To czas bezpośredniego przygotowania serca na wydarzenia zbawcze męki, śmierci
i zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. W Niedzielę Palmową poświęcenie palm na każdej Mszy świętej.

 

8.       Dzieci z naszego Oratorium wraz z Opiekunami wykonały palmy i ozdoby świąteczne, które będzie można nabyć przed każdą Mszą świętą. Ofiary zebrane za ich ciężką pracę będą przeznaczone na potrzeby Oratorium.

 

9.       Przyszła Niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Różańcowych w kościołach naszej parafii o zwykłej porze.

 

10.  (w Sierakowie) Dzisiaj zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu i na wystrój świąteczny naszego kościoła. W sprawie wystroju kościoła prosimy kontaktować się z ks. Januszem. Za wszelką pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.

11.  Parafia w Sycewicach organizuje pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych. Informacje podane są na plakatach w przedsionku kościoła.

 

12.  Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

 

13.   Niech Bóg w swoim miłosierdziu stokrotnie wynagradza wam wszystkim za wszelkie dary duchowe i materialne dla naszej wspólnoty parafialnej.

 

14.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa Maryi Wspomożycielki Wiernych.

 

 

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19 MARCA 2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.   W naszych przygotowaniach do świąt Wielkanocy nie zapominajmy o przygotowaniu duchowym przez sakrament pojednania. Okazja do Spowiedzi świętej w czasie Wielkiego Postu w Kobylnicy na każdej Mszy świętej. Nie odkładajmy jej na ostatnie dni.

 

2.   W dzisiejszą niedzielę wzorem lat ubiegłych po mszach świętych zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój kościoła.

 

3.   W Niedzielę19 marca przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona i opiekuna Kościoła, patrona ojców. Ze względu na Dzień Pański liturgicznie jest przeniesiona na poniedziałek. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy ojców naszej parafii a także wszystkich solenizantów i solenizantki. Nabożeństwo ku czci św. Józefa o godz. 17.30.

 

4.   W sanktuarium św. Józefa w poniedziałek doroczny odpust. Program jest wywieszony na plakatach w przedsionku kościoła.

 

5.   W sobotę 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ten dzień celebrujemy w Kościele jako Dzień Świętości Życia. W naszym kościele Msza święta o godz. 18.00, zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu sprawa ochrony życia poczętego do podjęcia Duchowej Adopcji dziecka poczętego. W tym tygodniu przy wyjściu z kościoła będą wyłożone gazety mówiące o adopcji dzieci poczętych.

 

6.   Trwają nabożeństwa wielkopostne – Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale w każdą Niedzielę w Kobylnicy z kazaniem Pasyjnym o godz. 17.30, w pozostałych kościołach naszej parafii według stałego zwyczaju. Znajdźmy czas na tę piękną staropolską modlitwę.

 

7.   W zakrystii są do nabycia świece paschalne Caritasu „Płomień nadziei”. Kupując ją włączamy się w wielkie dzieło pomocy potrzebującym.

 

8.   Już dzisiaj pragniemy poinformować, że od wtorku 11 kwietnia w Kobylnicy poranne Msze święte w dni powszednie będą odprawiane o godz. 7.00. Intencje przyjęte na godz. 9.00 zostaną przeniesione na 7.00.

 

9.   Polecamy cotygodniową prasę katolicką.

 

10.     Za wszelkie dobro duchowe i materialne pragniemy wyrazić naszą wdzięczność Parafianom w darze modlitwy, a wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask Bożych.

 

11.   W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Jan Dymek l. 83 z Kobylnicy i Julia Jahnke l. 75 z Kobylnicy.

 

                            Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....

 

 

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12 marca 2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Wielki Post to święty czas nawrócenia. Przemiana życia ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: drodze krzyżowej i gorzkich żalach.

 

2.       Droga Krzyżowa w Kobylnicy w każdy piątek dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży i starszych o 17.30, w Łosinie o 17.00, a w Sierakowie w czwartki o 16.00. Gorzkie Żale w Kobylnicy w każdą niedzielę o 17.30, w Sierakowie przed Mszą świętą.

 

3.       Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej wraz z rodzicami zapraszamy dzisiaj na Mszę świętą na godz. 12.00. Na Mszy poświęcenie medalików, a po Mszy spotkanie z rodzicami.

 

4.       Jutro 10 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. W swoich modlitwach pamiętajmy o naszym papieżu.

 

5.       W środę na Mszę świętą na godz. 18.00 zapraszamy Salezjanów Współpracowników, Wychowawców Oratorium, Starszych Ministrantów. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium w celu omówienia liturgii Triduum Paschalnego.

 

6.       17 marca w piątek na godz. 17.15 zapraszamy do Multikina na film pt. "Opiekun" o św. Józefie. Koszt biletu 15 zł. Zapisy w zakrystii.

 

7.       W dniach od 17 do 20 kwietnia organizujemy pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Świętej Lipki, Wilna, Trok i Sokółki. Koszt 1350 zł + 70 euro. Bliższe informacje na plakatach w gablocie i przedsionku kościoła. Zapisy w zakrystii.

 

8.       Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego.

 

9.        Wszystkim Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i mocy Ducha Świętego.

 

10.  W zakrystii są jeszcze do nabycia świece paschalne „Płomień nadziei”. Koszt świecy 8 zł.

 

11.  W minionym tygodniu odszedł do wieczności Janusz Mościbrodzki l. 67 z Widzina.

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 05 marca 2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

1.       W dzisiejszą, drugą niedzielę Wielkiego Postu, modlimy się za misje i misjonarzy posłanych do wszystkich narodów świata.

 

2.       Zbierane dzisiaj ofiary do puszek są przeznaczone na wsparcie Krajowego Funduszu Misyjnego. Za wszelką pomoc serdeczne „Bóg zapłać”.

 

3.       Dzisiaj Pierwsza Niedziela miesiąca zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze. W tym miesiącu modlimy się: O pokój i sprawiedliwość na Ukrainie, zaprzestanie wojny i o życie wieczne dla tych, którzy zginęli w trwającej wojnie oraz dla nas o trzeźwość, ducha pokuty i modlitwy i o owocne przeżycie Wielkiego Postu.

 

4.       Wczoraj w katedrze w Koszalinie odbył się ingres nowego ks. Bpa Ordynariusza Zbigniewa Zielińskiego. Życzymy Mu wiele Bożych łask i opieki NMP.

 

5.       Zapraszamy na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Niech te nabożeństwa pomogą nam w naszych powrotach do Boga. Droga Krzyżowa w Kobylnicy w każdy piątek o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla młodzieży i starszych; w Łosinie w piątki o 17.00; w Sierakowie w czwartki przed Mszą św. o 16.00. Gorzkie Żale w Kobylnicy w każdą niedzielę o 17.30.

 

6.       Dzisiaj wyjątkowo Gorzkie Żale o godz. 17.15 w czasie których modlimy się za tych, którzy zabijają dzieci nienarodzone. Niech nasza modlitwa za bliźnich będzie ofiarą miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.

 

7.       Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego.

 

8.        Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, błogosławieństwa Bożego i opieki NMP.

 

9.       Przyszła Niedziela będzie drugą niedzielą miesiąca taca przeznaczona będzie na cele remontowe naszej parafii.

 

10.  W zakrystii są do nabycia świece paschalne „Płomień nadziei”, z którymi przyjdziemy na liturgię Wielkiej Soboty aby zapalić je od paschału. Kupując je włączamy się w wielkie dzieło pomocy potrzebującym. Koszt świecy 8 zł.

 

11.  W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności Adam Meksuła l.76. z Bolesławic. Powierzmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

 

                         Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie....

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 lutego 2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Od Środy Popielcowej trwa w Kościele Polskim wielkopostna akcja trzeźwości. Niech ta forma ascezy pokutnej będzie również naszym udziałem.

 

2.       W Wielkim Poście zapraszamy na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w Kobylnicy w każdy piątek o 16.30 dla dzieci, a o 17.30 dla młodzieży i starszych; w Łosinie w piątki o 17.00; w Sierakowie w czwartki
o 16.00. Gorzkie Żale w Kobylnicy w każdą niedzielę o 17.30.

 

3.       Witamy w naszej wspólnocie księdza Dominika Chmielewskiego salezjanina, który pomoże nam przez wygłoszone nauki rekolekcyjne i modlitwę lepiej przeżywać czas Wielkiego Postu i przygotować na święta Zmartwychwstania Pańskiego. Rozkład Rekolekcji podany jest w gablocie przy kościele, na stronie internetowej i został rozprowadzony wiernym w Środę Popielcową.

 

4.       W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo i Msza święta dla ministrantów i ich rodziców, a po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.

 

5.       W I piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. O godz. 16.30 Msza św. i okazja do spowiedzi dla dzieci, a o godz. 17.30 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa oraz Msza święta i spowiedź dla młodzieży i starszych.

 

6.       Uczniów klas ósmych i starszych, którzy pragną przyjąć sakrament bierzmowania zapraszamy na spotkanie w Pierwszy piątek miesiąca marca /najbliższy piątek 3.03/. na Mszę wieczorną do Kobylnicy, a po niej spotkanie organizacyjne. Obecność obowiązkowa.

 

7.     W sobotę o godz. 10.00 Msza św. wynagradzająca wraz z nabożeństwem ku czci NMP. Zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi Niepokalanej.

 

8.       Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu wyjątkowo o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z modlitwą ekspiacyjną za tych, którzy zabijają dzieci nienarodzone. Włączmy się w ten nurt modlitwy prosząc o nawrócenie i Miłosierdzie Boże dla nich.

 

9.       Jest to również niedziela misyjna. Z tej racji będą zbierane ofiary do puszek na rzecz Krajowego Funduszu Misyjnego.

10.  Są do pobrania skarbonki postne, które będziemy zbierać w Niedzielę Miłosierdzia 16 kwietnia. W tym roku parafie zbierają ofiary na konkretny cel. Nasza parafia zbiera na szkołę i internat w Zambii w Afryce. Dyrektorem dzieła jest ks. Michał Wziętek salezjanin. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło pomocy potrzebującym.

 

11.  Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego.

 

12.   Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

7 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 LUTEGO 2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dzisiaj ostatnia niedziela okresu zwykłego przed Wielkim Postem. W tym tygodniu 22 lutego przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna w Kościele Powszechnym okres 40 dni Wielkiego Postu. Znak posypania głowy popiołem jest przypomnieniem dla każdego wierzącego o naszej nicości przed Bogiem. Słowa „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” wyrażają konieczność przemiany życia, jeżeli chcemy by Bóg naprawdę był obecny w naszej rzeczywistości.

 

2.       Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Powstrzymajmy się też w tym świętym czasie od hucznych zabaw
i dyskotek.

 

3.       Od Środy Popielcowej rozpoczyna się w Kościele Polskim Tydzień Modlitw
o Trzeźwość Narodu.

 

4.       Msze św. w Środę Popielcową będą odprawiane wg następującego rozkładu:
w Kobylnicy o 9.00, 11.00 i 18.00; w Łosinie o 17.00, w Sierakowie o 18.15.

 

5.       Zachęcamy i zapraszamy do modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek o 17.30.

 

6.       Uczniów klas ósmych i starszych, którzy pragną przyjąć sakrament bierzmowania zapraszamy na spotkanie w Pierwszy piątek miesiąca marca 3 .03. na Mszę świętą wieczorną w Kobylnicy, a po niej spotkanie organizacyjne. Obecność obowiązkowa

 

7.       Zapraszamy na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Niech te nabożeństwa pomogą nam w naszych powrotach do Boga. Droga Krzyżowa w Kobylnicy w każdy piątek dla dzieci o 16.30, o 17.30 dla młodzieży i starszych.

w Łosinie o godz. 17.00

w Sierakowie w czwartki o godz. 16.00. W Sierakowie w Wielkim Poście w czwartki nie będzie Mszy świętej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Kobylnicy w każdą niedzielę o 17.30.

 

8.       Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego.

 

9.        Za wszelkie dobro jakiego doświadczamy w naszej wspólnocie parafialnej składamy z serca podziękowanie wraz z darem modlitwy i wdzięczności.

 

10.  W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa pragną zawrzeć:

Radosław Anioł i Karolina Jopek z Widzina - zap. II

 

 

11.  Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą sobotę 25 lutego. Słowo Boże będzie głosił ks. Dominik Chmielewski, salezjanin. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy pragną przemiany życia i doświadczenia Bożej mocy.

 

12.  W Łosinie i Sierakowie Msze święte niedzielne z nauką rekolekcyjną wyjątkowo w sobotę; i tak w Łosinie o 16.00, w Sierakowie o 17.00, a w Kobylnicy o godz. 18.30. Rozkład rekolekcji jest wywieszony w gablotach i na stronie internetowej naszej parafii.

 

13.   Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia: wielu łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki.

 

14.  W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności Tomasz Dziadosz l. 83 z Kobylnicy.

                             Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie....../REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

w Kobylnicy 25.02-01.03.2023

rekolekcje głosi ks. Dominik Chmielewski salezjanin

 

program rekolekcji:

 

SOBOTA 25 LUTEGO

 

Łosino g. 16.00, Sierakowo g. 17.00, Kobylnica g. 18.30

 

Niedziela 26 lutegoI Niedziela Wielkiego Postu

 

(nauki rekolekcyjne na wszystkich mszach świętych)

 

7.00 – Kobylnica – Msza św. z nauką

9.00 – Kobylnica – Msza św. z nauką

10.30 – Kobylnica – Msza św. z nauką

12.00 – Kobylnica – Msza św. z nauką

17.30 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

18.00 – Kobylnica – Msza św. z nauką

 

Poniedziałek 27 lutego

10.00, 18.30, 20.00 – Kobylnica – Msza św. z nauką ogólną

16.00 – Łosino – Msza św. z nauką ogólną

17.00 – Sierakowo – Msza św. z nauką ogólną

 

Wtorek 28 lutego

 10.00, 18.30, 20.00 – Kobylnica – Msza św. z nauką ogólną

16.00 – Łosino – Msza św. z nauką ogólną /zakończenie rekolekcji/

17.00 – Sierakowo – Msza św. z nauką ogólną /zakończenie rekolekcji/

 

Środa 01 marca

 

 10.00, 18.00, 19.30 – Kobylnica – Msza św. z nauką ogólną

Zakończenie rekolekcji z błogosławieństwem rekolekcyjnym

W pon. i wt. różaniec o godz. 18.00, w śr. o 17.30 w Kobylnicy

6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 LUTEGO 2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie:

 

1.       Dziś druga Niedziela miesiąca. Taca przeznaczona na cele budowlane. W tym roku przygotowujemy się do renowacji kościoła w Sierakowie, powiększenia cmentarza parafialnego w Kobylnicy, odnowienie podestu i balasek w prezbiterium. Trwają też starania o renowację organów i ławek w kościele w Kobylnicy.

 

2.       Również dzisiaj zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 12.00. Na Mszy świętej poświęcenie świec, a po Mszy spotkanie z rodzicami.

 

3.       Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek dla poszkodowanych w Syrii i Turcji.

 

4.       Serdecznie witamy w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej ks. diakona Dana Macholę, który odbywa u nas 3 miesięczną praktykę przed święceniami kapłańskimi. Życzymy Mu wiele łask i owocnego pobytu w naszej wspólnocie.

 

5.       Zachęcamy i zapraszamy do modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu
w każdy czwartek o 17.30.

 

6.        Uczniów klas ósmych i starszych, którzy pragną przyjąć sakrament bierzmowania zapraszamy na spotkanie w Pierwszy piątek miesiąca marca 3.03. na Mszę wieczorną do Kobylnicy, a po niej spotkanie organizacyjne. Obecność obowiązkowa.

 

7.       Zbliża się Wielki Post.. Rekolekcje dla ogółu Parafian rozpoczną się 25 lutego w sobotę. W Kobylnicy o godz. 18.30, w Łosinie o godz. 16.00, w Sierakowie o godz. 17.00. Ze względów praktycznych i niemożliwości odprawienia Mszy świętych w niedzielę w Łosinie i Sierakowie - sobotnie Msze święte będą traktowane jako niedzielne. Rekolekcje wygłosi ks. Dominik Chmielewski salezjanin. Rozkład rekolekcji jest wywieszony w gablotach i na stronie internetowej naszej parafii. O terminie rekolekcji dla dzieci i młodzieży z naszych szkół poinformujemy w przyszłą niedzielę.

 

8.       Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Niech głos Kościoła będzie obecny
w naszej codzienności.

 

9.        Za wszelką dobroć serca niech Bóg wszystkim wam błogosławi

 

10.W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa pragną zawrzeć:

Radosław Anioł i Karolina Jopek z Widzina - zap. I

 

11.  Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: wielu łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

w Kobylnicy 25.02-01.03.2023

rekolekcje głosi ks. Dominik Chmielewski salezjanin

 

program rekolekcji:

 

SOBOTA 25 LUTEGO

 

Łosino g. 16.00, Sierakowo g. 17.00, Kobylnica g. 18.30

 

Niedziela 26 lutegoI Niedziela Wielkiego Postu

 

(nauki rekolekcyjne na wszystkich mszach świętych)

 

7.00 – Kobylnica – Msza św. z nauką

9.00 – Kobylnica – Msza św. z nauką

10.30 – Kobylnica – Msza św. z nauką

12.00 – Kobylnica – Msza św. z nauką

17.30 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

18.00 – Kobylnica – Msza św. z nauką

 

Poniedziałek 27 lutego

10.00, 18.30, 20.00 – Kobylnica – Msza św. z nauką ogólną

16.00 – Łosino – Msza św. z nauką ogólną

17.00 – Sierakowo – Msza św. z nauką ogólną

 

Wtorek 28 lutego

 10.00, 18.30, 20.00 – Kobylnica – Msza św. z nauką ogólną

16.00 – Łosino – Msza św. z nauką ogólną /zakończenie rekolekcji/

17.00 – Sierakowo – Msza św. z nauką ogólną /zakończenie rekolekcji/

 

Środa 01 marca

 

 10.00, 18.00, 19.30 – Kobylnica – Msza św. z nauką ogólną

Zakończenie rekolekcji z błogosławieństwem rekolekcyjnym

 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

w Kobylnicy 25.02-01.03.2023

rekolekcje głosi ks. Dominik Chmielewski salezjanin

 

program rekolekcji:

 

SOBOTA 25 LUTEGO

 

Łosino g. 16.00, Sierakowo g. 17.00, Kobylnica g. 18.30

 

Niedziela 26 lutegoI Niedziela Wielkiego Postu

 

(nauki rekolekcyjne na wszystkich mszach świętych)

 

7.00 – Kobylnica – Msza św. z nauką

9.00 – Kobylnica – Msza św. z nauką

10.30 – Kobylnica – Msza św. z nauką

12.00 – Kobylnica – Msza św. z nauką

17.30 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

18.00 – Kobylnica – Msza św. z nauką

 

Poniedziałek 27 lutego

10.00, 18.30, 20.00 – Kobylnica – Msza św. z nauką ogólną

16.00 – Łosino – Msza św. z nauką ogólną

17.00 – Sierakowo – Msza św. z nauką ogólną

 

Wtorek 28 lutego

 10.00, 18.30, 20.00 – Kobylnica – Msza św. z nauką ogólną

16.00 – Łosino – Msza św. z nauką ogólną /zakończenie rekolekcji/

17.00 – Sierakowo – Msza św. z nauką ogólną /zakończenie rekolekcji/

 

Środa 01 marca

 

 10.00, 18.00, 19.30 – Kobylnica – Msza św. z nauką ogólną

Zakończenie rekolekcji z błogosławieństwem rekolekcyjnym

 

5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 05 LUTEGO 2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie:

 

1.       Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zmiana Tajemnic Żywego Różańca o zwykłej porze. Intencje na bieżący miesiąc: O zdrowie dla chorych, nawrócenie grzeszników i we wszystkich intencjach rodzin w naszej parafii, którym błogosławiliśmy w czasie wizyt duszpasterskich. Na godzinę 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo Eucharystyczne w naszej świątyni.

 

2.       2 lutego br. Papież Franciszek przyjął rezygnację ks. Biskupa Edwarda Dajczaka ze względu na stan zdrowia i mianował nowego Ordynariusza naszej diecezji ks. Biskupa Koadiutora Zbigniewa Zielińskiego. Dziękujemy ks. Biskupowi Edwardowi za wszelkie dobro, jakie uczynił dla naszej diecezji, a nowemu ks. Biskupowi Zbigniewowi życzymy wielu łask w kierowaniu naszą diecezją.

 

3.       W środę 8 lutego na godzinę 18.00 na Mszę świętą zapraszamy Salezjanów Współpracowników i Opiekunów Oratorium, po Mszy spotkanie w Oratorium.

 

4.       Zapraszamy na spotkanie z Chrystusem w adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek 9 lutego o godz. 17.30.

 

5.       Również w czwartek na Mszę świętą na godz. 18.00 zapraszamy ministrantów i ich rodziców. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.

 

6.       W piątek 10 lutego na godz. 19.15 zapraszamy do Multikina.na film pt. Medjugorie. Cena biletun15 zł. Prosimy o zapisy w zakrystii. Jest ograniczona ilość miejsc.

 

7.       W sobotę 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to też Światowy Dzień Chorych. Naszą modlitwą wspierajmy wszystkich chorych i cierpiących. W tym dniu o godz. 9.00 w kościele w Kobylnicy zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych i starszych naszej parafii z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy o pomoc w dostaniu się do naszej świątyni ludziom starszym i schorowanym.

 

8.       Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej i ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 12.00. Dzieci przynoszą świece, które zostaną poświęcone. Po Mszy spotkanie z rodzicami.

 

9.       Już dziś pragniemy poinformować, że Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się 25 lutego /od Mszy wieczornej/ i będą trwały do środy 1 marca. Rekolekcje wygłosi ks. Dominik Chmielewski salezjanin.

 

10.  Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego.

 

11.   Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia.

 

12.  Za wszelkie dobro składamy z serca podziękowanie wraz z darem modlitwy i wdzięczności.

 

13.  W minionym tygodniu odeszła do wieczności: Teresa Płodzień l. 90 z Widzina

 

 

                        Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie......

 

4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.     We wtorek, 31 stycznia w naszej parafii Uroczystość Św. Jana Bosko, Ojca
i Nauczyciela młodzieży, Założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego. Zapraszamy wszystkich drogich parafian na uroczyste nabożeństwo ku czci św. Jana Bosko
o godz. 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00.

 

2.     W czwartek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w naszej parafii będą odprawione wg następującego. rozkładu: Kobylnica – godz. 9.00 i 18.00; Łosino – godz. 16.30; Sierakowo – godz. 18.00.

 

3.     W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy demontażu dekoracji świątecznych w naszej świątyni.

 

(Sierakowo)

4.     Na Mszy świętej. o godz. 18.00 w Sierakowie poświęcenie świec dla dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii świętej. Zapraszamy do pomocy przy sprzątaniu dekoracji w kościele w Sierakowie w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00

 

5.     W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek nabożeństwo do Chrystusa Najwyższego Kapłana o godz. 17.30
w Kobylnicy.

 

6.     Z racji święta Ofiarowania Pańskiego miesięczne spotkanie dla ministrantów
i rodziców odbędzie się tydzień później w czwartek 9 stycznia po Mszy św. o 18.00

 

7.     W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. O 16.30 Msza święta. dla dzieci, wcześniej możliwość spowiedzi świętej. O 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza św. z okazją do spowiedzi dla młodzieży i starszych.

 

8.     W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 10.00 Msza święta i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Serdecznie zapraszamy.

 

9.     W następną niedzielę na Mszy świętej o godz. 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca, a o godz. 17.30 nabożeństwo Eucharystyczne.

 

10.W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy kolędę. Za szczególne chwile modlitwy
i spotkań z wami, drodzy bracia i siostry oraz za wszelkie dobro, jakiego doznajemy w naszej parafii w imieniu wszystkich kapłanów składamy serdeczne podziękowanie.

 

Kolendę Rozpoczynamy w Sobotę o godzinie 11:00 Od Poniedziałku do Piątku o godzinie 16:00

KOBYLNICA

13.01.2023 - Piątek

Krzywa, Polna, Parkowa, Kościeliska, Zarszyńska, Przemęcka, Narutowicza, Tetmajera, Głowackiego

14.01.2023 - Sobota

Chabrowa, Stewczyka, Mikołajczyka, Rataja, Słonecznikowa, Grabskiego

16.01.2023 - Poniedziałek

Toskańska, Kądzieli, Kosynierów, Drzymały

17.01.2023 - Wtorek

Różana, Makowa, Tulipanowa, Malwowa, Storczykowa, Konwaliowa, Liliowa, Fiołkowa, Szczecińska

18.01.2023 - Środa

Kwiatowa, Rumiankowa, Tymiankowa, Paderewskiego, Lawendowa, Krokusowa, Szałwiowa, Banacha, Miętowa, Irysowa

19.01.2023 - Czwartek

Szczypińskiej, Kolejowa, Pocztowa,

20.01.2023 - Piątek

Witosa

21.01.2023 - Sobota

Główna, Klonowa, Kasztanowa

23.01.2023 - Poniedziałek

 Młyńska, Schumana, Akacjowa, Leśny Zakątek, Rzemieślnicza, Orzechowa,

 

 

24.01.2023 Wtorek

 Słoneczna, Krótka, Leśna, Topolowa, Leszczynowa, Wrzosowa, Cisowa, Cyprysowa, Sosnowa

25.01.2023 - Środa

Wodna, Łąkowa, Rzeczna, Strumykowa, Rybacka, Ruczajowa

26.01.2023 - Czwartek

Widzińska, Źródlana, Zaciszna, Wiśniowa, Jabłoniowa, Jaśminowa, Nad Słupią, Zbożowa, Kwiatów Polnych

27.01.2023 Piątek

Wierzbowa, Bukowa, Jodłowa, Olchowa, Kalinowa, Franciszkańska, Magnoliowa, Dębowa, Migdałowa, Brzozowa, Kilińskiego, Grabowa

28.01.2023 - Sobota

Ogrodowa, Sportowa, , Herberta, Różewicza, Iwaszkiewicza, Chotomskiej, Konopnickiej, Bolesławice- Wiązowa 4a-d, Uzupełnienia

 

KOLĘDĘ ROPOCZYNAMY W SOBOTĘ O GODZ. 11.00, A OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU O GODZ. 16.00

 

2 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 STYCZNIA 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.     W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

 

2.     W sobotę 21 stycznia przypada Dzień Babci, a w niedzielę 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych: Babcie
i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca
. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

 

3.       W tym tygodniu kolęda w Kobylnicy. Szczegółowy plan kolędy jest umieszczony
w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.

 

4.       Drodzy bracia i siostry, trwa wizyta kolędowa. Gdyby zdarzyło się
z różnych przyczyn że kapłan nie zawitał do jakiejś rodziny, bardzo prosimy
o zgłoszenie tej sytuacji telefonicznie lub do kancelarii i jeżeli będzie takie życzenie, spokojnie ustalimy termin kolędy. /Najlepiej dzwonić na numer ks. proboszcza na 606 852 382/

 

5.       Przez okres trwania kolędy biuro parafialne jest czynne w poniedziałki, środy
i piątki od godz. 9.30-10.30 rano. Na czas kolędy Msza św. wieczorna w ciągu tygodnia jest przeniesiona z godz. 18.00 na godz. 9.00 rano.

 

6.     Zapraszamy do lektury cotygodniowej prasy katolickiej.

 

7.      Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Błogosławieństwa Bożego na drogach życia.

 

8.     Rozkład kolędy przedstawia się następująco:

 

9.     W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Stanisława Oborzyńska l. 86 z Łosina i Helena Jankowska l. 89 z Kobylnicy.

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 08.01.2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.        Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się w Kościele okres Bożego Narodzenia. Chrystus przyjmując chrzest rozpoczyna publiczną działalność
i dzieło zbawienia, w które zostaliśmy włączeni przez sakrament chrztu. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, pamiętajmy także
o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem.

 

2.        W tym tygodniu kolęda w Łosinie, i Kobylnicy. Szczegółowy plan kolędy jest umieszczony w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.

 

3.        Gdyby zdarzyło się z różnych przyczyn że kapłan nie zawitał do jakiejś rodziny, bardzo prosimy o zgłoszenie tej sytuacji telefoniczne lub do kancelarii i jeżeli będzie takie życzenie, spokojnie ustalimy termin kolędy.

 

4.        Przez okres trwania kolędy biuro parafialne jest czynne w poniedziałki, środy
i piątki od godz. 9.30-10.30 rano. Na czas kolędy nie ma Mszy świętej. o godz. 18.00.

 

5.        Za tydzień – druga niedziela w ciągu roku, Światowy Dzień Dialogu Chrześcijańsko – Żydowskiego. Naszą modlitwą ogarniajmy obie strony dialogu.

 

6.        Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na cele remontowe parafii.

 

7.        Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego.

 

8.         Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wielu łask od Bożej Dzieciny Za wszelkie dobro niech Bóg obdarza was, drodzy swoim błogosławieństwem na drogach codzienności.

 

9.      Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Portugalii i Hiszpanii w dniach od 24 maja do 1 czerwca 2023roku. W programie m.in.: Fatima, Santiago de Compostela, Lizbona, Toledo. Szczegółowe informacje na plakacie lub na stronie internetowej biura "Eurotours" /eurotours.pl/. Wszelkich informacji udziela i zapisy prowadzi ks. Janusz.

 

10.     Rozkład kolędy na ten tydzień przedstawia się następująco:

 

11.    . W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności:

 

 

                      Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

                                                       OBJAWIENIE PAŃSKIE                                                                                6 stycznia 2023

                                       OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Przeżywamy dziś w Kościele uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną w tradycji świętem Trzech Króli. Chrystus objawia się jako Zbawiciel tym, którzy Go szukają, ponoszą ryzyko, potrafią rozpoznać znaki zapowiadające Jego narodzenie, porzucają dotychczasowe życie i wyruszają w drogę.

 

2. Msze Święte z błogosławieństwem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego. Zwyczajem ojców chcemy naznaczyć drzwi swoich mieszkań i domów literami K + M + B albo C + M + B (które możemy rozumieć albo jako inicjały imion trzech królów, albo jako skrót łacińskiego Christus mansionem benedicat – „Chrystus błogosławi temu domowi”). W ten sposób damy świadectwo, że przyjęliśmy Nowonarodzonego do swojego życia.

 

3. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca i spotkanie opłatkowe dzisiaj w Oratorium w Kobylnicy o godz.9.00. W tym miesiącu modlimy się o pokój w Ukrainie, na świecie, w naszej Ojczyźnie, rodzinach i w naszych sercach.

 

4. Również w dzisiejszą uroczystość po Mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie opłatkowe dla ministrantów w Oratorium.

 

5. Kapłani odwiedzą chorych w piątek 13 stycznia przed południem.

 

6. Rozkład kolędy jest wywieszony w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej. Rozkład wizyt duszpasterskich od poniedziałku do soboty podamy w najbliższą niedzielę.

 

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wiele łask od Bożej Dzieciny.

 

 

 

 

 

 

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI –

NOWY ROK 01.01.2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dziś Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy w nowym roku wszelkiej pomyślności: zdrowia, szczęścia, wielu sukcesów i spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg Wam wszystkim w tym nowym 2023 roku błogosławi i udziela swej mocy za wstawiennictwem Maryi Bożej Rodzicielki.

 

2.       Dzień dzisiejszy – jest również z ogłoszony Światowym Dniem Modlitw o Pokój. W naszych modlitwach pamiętajmy więc i o tej ważnej dla wszystkich intencji, a szczególnie dla Ukrainy.

 

3.     W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Ze względu na uroczystość Objawienia Pańskiego odwiedziny chorych odbędą się w piątek 13 stycznia od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi św. w piątek 6 stycznia na każdej Mszy świętej.

 

4.       W I sobotę miesiąca dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. O 10.00 Msza święta i nabożeństwo. ku Jej czci.

 

5.     Zmiana Tajemnic Żywego Różańca 6 stycznia o godz. 9.00, a po Mszy spotkanie opłatkowe w Oratorium. – serdecznie zapraszamy. W tym miesiącu modlimy się: o zakończenie wojny w Ukrainie, pokój na świecie, pokój w naszej Ojczyźnie, zgodę w naszych rodzinach i pokój w sercach.

 

6.       Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Szczegółowy plan jest podany w gablocie, w przedsionku kościoła i na stronie internetowej naszej parafii. Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, natomiast w soboty o godz. 11.00

 

7.     Przez okres trwania kolędy biuro parafialne będzie czynne w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9.30-10.30 rano. Na czas kolędy w dni powszednie Mszę świętą odprawiamy tylko. o godz. 9.00 i w soboty o 9.00 i o godz. 18.00 jako niedzielną.

 

8.       Za wszelkie dary, jakich doświadczamy na drodze naszej codzienności w nowym roku niech Pan Bóg będzie uwielbiony. Polecamy was wszystkich, drodzy bracia
i siostry Bożej Opatrzności, zapewniając o naszej pamięci w modlitwie.

 

 

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA – 25.12.2022

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Oto zwiastuję wam radość wielką, dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz Pan” – W święty czas Narodzenia Pańskiego łamiąc się białym opłatkiem pragniemy, wraz z księżmi z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kobylnicy, złożyć Wam wszystkim najserdeczniejsze życzenia Mocy Ducha, zdrowia i Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Maryi na drodze waszego życia. Niech Boże Dziecię błogosławi Wam wszystkim.

 

2.       Pragniemy z całego serca podziękować parafianom z Kobylnicy, wszystkim Salezjanom Współpracownikom, Opiekunom Oratorium, ministrantom, Państwu Harasimiuk za ofiarowanie choinek do naszych świątyń. Szczególne podziękowanie składam moim współbraciom ks. Andrzejowi, ks. Wojciechowi i ks. Januszowi za wszelki trud, jakiego podjęli się przygotowując święta Bożego Narodzenia.

 

3.       Ks. Witold Szulczyński były proboszcz naszej parafii - obecnie dyrektor Caritas w dalekiej i potrzebującej pomocy Gruzji z serca składa podziękowania naszym Parafianom za wszelkie wsparcie i pomoc, oraz składa najlepsze życzenia wszystkim naszym Parafianom.

 

4.       (na filiach) Pragniemy podziękować mieszkańcom Sierakowa i Łosina za dekoracje kościoła i kaplicy, naszych miejsc wspólnej modlitwy. Niech Boże Dziecię błogosławi wam stokrotnie.

 

5.       Msze święte w dzisiaj będą odprawiane wg następującego rozkładu:

- Kobylnica: 9.00, 10.30, i 12.00, - Łosino: 9.00, - Sierakowo 10.30.

 Nie ma Mszy świętej. o 7.00 i 18.00 w Kobylnicy.

 

6.       W poniedziałek 26 grudnia drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana pierwszego męczennika, rozkład Mszy św. niedzielny.

 

7.       W piątek 30 grudnia Święto Świętej Rodziny z Nazaretu.  Msze święte w Kobylnicy o godz. 9.00 i wyjątkowo w czasie kolędy w tym tygodniu o godz. 18.00. Na Mszach świętych uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Serdecznie zapraszamy.

 

8.       Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w Kobylnicy 6 stycznia o godz. 9.00, a po Mszy świętej spotkanie opłatkowe w Oratorium. W pozostałych kościołach naszej parafii, o zwykłej porze. Spotkanie opłatkowe dla Salezjanów Współpracowników i Opiekunów Oratorium zmienione na 15 stycznia o godz. 12.00.

 

9.       W tym roku kolędę rozpoczniemy we wtorek 27 grudnia. Do 30 grudnia kolęda w Bolesławicach, a od 2 do 7 stycznia w Widzinie, Kończewie i Sierakowie. W każdą sobotę kolędę rozpoczynamy od godz. 11.00 do godzin popołudniowych a w pozostałych dniach rozpoczęcie od 16.00. Rozkład kolędy został umieszczony w gablotach naszych kościołów i na stronie internetowej naszej parafii.

 

10.  Na czas kolędy nie ma Mszy świętej. wieczornej w Kobylnicy. Przez okres trwania kolędy biuro parafialne będzie czynne w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9.30-10.30 rano.

 

11.   Zapraszamy na Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się 6 stycznia po Mszy świetej o godz. 11.30 w kościele p.w. św. Maksymiliana i przejdzie pod ratusz na pl. Zwycięstwa.

 

12.                       Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Portugalii i Hiszpanii w dniach od 24 maja do 1 czerwca 2023roku. W programie m.in.: Fatima, Santiago de Compostela, Lizbona, Toledo. Szczegółowe informacje na plakacie lub na stronie internetowej biura "Eurotours" /eurotours.pl/. Wszelkich informacji udziela i zapisy prowadzi ks. Janusz.

 

13.    W minionym tygodniu odeszli do wieczności Olaf Majeranowski l. 16 z Kobylnicy, pogrzeb w środę o 10.30 w Kobylnicy i Eugenia Sajek l. 96 z Kobylnicy.

 

                                          Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.........

 

 

ROZKŁAD KOLĘDY OD 27.GRUDNIA 2022 DO 12 Stycznia 2023

BOLESŁAWICE

 

27.12.2022  - Wtorek

Akacjowa, Turkusowa, Jaśminowa

Morelowa, Wiśniowa, Czereśniowa

Aroniowa, Jaworowa

Śliwkowa, Brzoskwiniowa

28.12.2022 -  Środa

Sosnowa,

Świerkowa, Szafirowa, Jodłowa

Jesionowa, Jałowcowa

29.12.2022 - Czwartek

Szmaragdowa,

Leśna, Brzozowa, Pogodna,

Bursztynowa, Kolorowa, Rubinowa

30.12.2022 - Piątek

Wiązowa, Cedrowa, Cyprysowa

Oliwkowa, Bukowa, Sezamkowa, Słupska,

Tęczowa, Błękitna, Pastelowa

 

 

 

WIDZINO

2.01.2023 - Poniedziałek

Główna, Prosta, Polna

3.01.2023 - Wtorek

Krótka, Rzeczna, Krzywa, Kolejowa

KOŃCZEWO

4.01.2023 - Środa

Główna, bloki 19, 21, 23,, 25, 27, 29, 31, 84

5.01. 2023 - Czwartek

Parkowa, Polna, Kolejowa, Główna, Szkolna

7.01.2023 - Sobota  -  Sierakowo

Sierakowo, Sierakowo Kolonia

ŁOSINO

9.01.2023 - Poniedziałek

Radosna, Piękna, Pogodna, Lipowa, Wiatraczna, Modrzewiowa

10.01.2023 - Wtorek

Główna, Jarzębinowa, Ku Słońcu, Akacjowa, Brzozowa, Sosnowa

11.01.2023 - Środa

Wichrowa, Czeremchowa, Bukowa, Dębowa, Jaśminowa, Stefanii, Malinowa, Borówkowa, Długa

12.01.2023 - Czwartek

Ulubiona, Starowiejska, Parkowa

 

 

KOBYLNICA

13.01.2023 - Piątek

Krzywa, Polna, Parkowa, Kościeliska, Zarszyńska, Przemęcka, Narutowicza, Tetmajera, Głowackiego

14.01.2023 - Sobota

Chabrowa, Stewczyka, Mikołajczyka, Rataja

16.01.2023 - Poniedziałek

Toskańska, Kądzieli, Kosynierów, Drzymały

17.01.2023 - Wtorek

Różana, Makowa, Tulipanowa, Malwowa, Storczykowa, Konwaliowa, Liliowa, Fiołkowa, Szczecińska

18.01.2023 - Środa

Kwiatowa, Rumiankowa, Tymiankowa, Paderewskiego, Lawendowa, Krokusowa, Szałwiowa, Banacha

19.01.2023 - Czwartek

Szczypińskiej, Kolejowa, Pocztowa

20.01.2023 - Piątek

Witosa

21.01.2023 - Sobota

Główna, Klonowa, Kasztanowa

23.01.2023 - Poniedziałek

 Młyńska, Schumana, Akacjowa, Leśny Zakątek, Rzemieślnicza, Orzechowa

24.01.2023 Wtorek

Słoneczna, Krótka, Leśna, Topolowa, Leszczynowa, Wrzosowa, Cisowa, Cyprysowa, Sosnowa

25.01.2023 - Środa

Wodna, Łąkowa, Rzeczna, Strumykowa, Rybacka

26.01.2023 - Czwartek

Widzińska, Źródlana, Zaciszna, Wiśniowa

27.01.2023 Piątek

Wierzbowa, Bukowa, Jodłowa, Olchowa, Kalinowa, Franciszkańska

28.01.2023 - Sobota

Ogrodowa, Sportowa, Uzupełnienia

 

4 NIEDZIELA ADWENTU – 18 GRUDNIA 2022

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.     W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. Bóg wkracza w naszą historię i przez Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, mieszka między nami i nieustannie zaprasza nas na drogi Boże. Codziennie do piątku Nowenna do Bożego Narodzenia o godz. 17.30.

 

2.       Na Mszach św. w ciągu tygodnia jest możliwość skorzystania z sakramentu Pojednania. Nie odkładajmy spowiedzi świętej na ostatnią chwilę.

 

3.       W czwartek22 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy strojeniu naszego kościoła.

 

4.       W sobotę 24 grudnia po Mszy świętej roratniej o godz. 6.30 ostatni dzień Nowenny do Bożego Narodzenia. W tym dniu miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki wiernych. Pasterka dla dzieci do 10 roku życia o godz. 15.30.

 

5.       W tym dniu Wieczerzą Wigilijną rozpoczynamy czas Świąt Bożego Narodzenia. Rozpocznijmy Wigilię modlitwą w rodzinie, odczytaniem Ewangelii św. Łukasza
o narodzeniu Pana
Jezusa. Dzieląc się opłatkiem złóżmy sobie życzenia. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony wzajemną życzliwością i dobrocią. Niech na wigilijnym stole nie zabraknie tradycyjnych postnych potraw, a po posiłku wspólnego śpiewania kolęd .

 

6.       Pasterki w naszej parafii będą odprawiane w następujących godzinach:

 

- 21.00              Sierakowo, Łosino

 

- 21.00  i  22.30 – Kobylnica

 

Ofiary zbierane na tacę w czasie pasterek są przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia.

 

7.       W niedzielę 25 grudnia, Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu będą odprawiane w nast. godzinach:

- Kobylnica – 9.00, 10.30, 12.00

- Łosino – 9.00, - Sierakowo – 10.30

Nie będzie Mszy św. o 7.00 i 18.00 w Kobylnicy.

 

8.       W poniedziałek 26 grudnia drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana pierwszego męczennika, rozkład Mszy św. niedzielny.

 

9.       W piątek 30 grudnia Święto Świętej Rodziny.

 

10.  W piątek 6 stycznia zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Żywego Różańca na Mszę świętą o godz. 9.00, a po niej na spotkanie wigilijne w Oratorium. Z racji że Pierwsza niedziela stycznia wypada pierwszego stycznia Zmiana Tajemnic Żywego Różańca 6 stycznia według stałego porządku. Natomiast na godz. 12.00 na Mszę świętą i Spotkanie Opłatkowe na plebanii zapraszamy Salezjanów Współpracowników i Opiekunów Oratorium.

 

11.  Dzieci z naszego Oratorium wraz z Opiekunami wykonały pocztówki i ozdoby choinkowe, które można nabyć przy wyjściu z kościoła. Ofiary są przeznaczone dla dzieci z naszego Oratorium.

 

12.    Bardzo dziękujemy rodzinom, które przygotowały paczki dla potrzebujących z naszej parafii i za dary dla niemowlaków z Domu Samotnej Matki w Koszalinie. Najpiękniejszym darem niech będzie radość i łzy wzruszenia tych, którzy otrzymają te dary serca. Niech Pan Bóg błogosławi za waszą dobroć. Organizatorami są Salezjanie Współpracownicy. Paczki obecnie dla ludzi starszych, którzy są w szczególnej potrzebie można składać w kościołach naszej parafii i na plebanii do 19 grudnia.

 

13.  Kolędę rozpoczynamy 27 grudnia we wtorek. Ze względu na powstałe nowe ulice w naszej parafii rozkład kolędy będzie podawany 2 tygodnie przed kolędą. Od wtorku 27 grudnia do piątku 30 grudnia wizyta duszpasterska w Bolesławicach. Rozkład został umieszczony w gablocie przy kościele oraz na stronie internetowej naszej parafii. Zapraszamy do zapoznania się.

 

14.                       Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Portugalii i Hiszpanii w dniach od 24 maja do 1 czerwca 2023roku. W programie m.in.: Fatima, Santiago de Compostela, Lizbona, Toledo. Szczegółowe informacje na plakacie lub na stronie internetowej biura "Eurotours" /eurotours.pl/. Wszelkich informacji udziela i zapisy prowadzi ks. Janusz.

 

15.                       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

16.                       W minionym tygodniu odszedł do wieczności Marek Pawlak lat 65 z Kobylnicy.

 

                            Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

 

 

3 NIEDZIELA ADWENTU – 11 GRUDNIA 2022

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       W 3 niedzielę Adwentu rozpoczynamy tydzień modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Polecajmy w modlitwie nasze rodziny, które są pierwszym, podstawowym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.

 

2.       Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej wraz z rodzicami zapraszamy dzisiaj na godz. 12.00 na Mszę świętą, a po Mszy spotkanie z rodzicami.

 

3.       Dzisiejsza Niedziela jest drugą Niedzielą miesiąca. Taca jest przeznaczona na cele remontowe. W ostatnim tygodniu zostały usunięte suche drzewa na cmentarzu w Kobylnicy i oczyszczone rynny na kościele w Kobylnicy. Mamy nadzieję, że w tym miesiącu uda się nam dokończyć ogrodzenie w Sierakowie. Został też złożony wniosek o usunięcie drzew na cmentarzu w Sierakowie. Bóg zapłać za wszelką pomoc i złożone ofiary.

 

4.       We wtorek 13 grudnia kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o tych, którzy złożyli najwyższą ofiarę dla naszej Ojczyzny.

 

5.       W czwartek na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy Salezjanów Współpracowników i Opiekunów Oratorium, a po Mszy spotkanie organizacyjne  na plebanii w związku ze strojeniem kościoła.

 

6.       W piątek, 16 grudnia o godz. 17.30 rozpoczynamy Nowennę do Bożego Narodzenia, która będzie odprawianado 24 grudnia przed każdą wieczorną Mszą świętą.Serdecznie zapraszamy.

 

7.       Bardzo serdecznie zachęcamy do sakramentu pojednania aby w święta przyjąć Chrystusa do serca i życia. Spowiedź odbywa się na każdej Mszy świętej.

 

8.       Przez cały Adwent po Mszach św. można zaopatrzyć się w opłatek wigilijny poświęcony w naszym kościele, są jeszcze w zakrystii do nabycia adwentowe świece Caritas – serdecznie zapraszamy.

 

9.       Bardzo dziękujemy rodzinom, które przygotowały paczki dla potrzebujących z naszej parafii i za dary dla niemowlaków z Domu Samotnej Matki w Koszalinie. Najpiękniejszym darem niech będzie radość i łzy wzruszenia tych, którzy otrzymają te dary serca. Niech Pan Bóg błogosławi za waszą dobroć. Organizatorami są Salezjanie Współpracownicy. Paczki można składać w kościołach naszej parafii i na plebanii do 19 grudnia.

 

10.  Już dzisiaj pragniemy poinformować, że Pasterki w naszej parafii odbędą się :

           

Kobylnica - godz. 15.30 szczególnie dla dzieci do lat 10 - przed Wieczerzą;,        a o g. 21.00 i 22.30 dla ogółu parafian.

 

Łosino i Sierakowo - g. 21.00.

 

11.  Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.

 

12.  Wszystkim solenizantom, jubilatom i gościom życzymy wiele Bożych łask.

13.  W tym roku wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy 27 grudnia - we wtorek. Kolędę zaczniemy od Bolesławic, następnie Widzino, Łosino, Sierakowo, Kończewo i Kobylnica. Ze względu na powstałe nowe ulice dokładny rozkład dla Widzina i pozostałych miejscowości podamy w przyszłą niedzielę. Rozkład kolędy dla Bolesławic podany na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie przed kościołem.

 

14.  Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Portugalii i Hiszpanii w dniach od 24 maja do 1 czerwca 2023roku. W programie m.in.: Fatima, Santiago de Compostela, Lizbona, Toledo. Szczegółowe infoermacje na plakacie lub na stronie internetowej biura "Eurotours" /eurotours.pl/. Wszelkich informacji udziela i zapisy prowadzi ks. Janusz.

 

15.   W minionym tygodniu odeszły do wieczności: Wanda Szczur l. 94 z Kobylnicy i Anna Wilamowska-Knobelsdorf l. 70 z Kobylnicy.

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

 

2 NIEDZIELA ADWENTU – 04.12.2022

 

Ogłoszenia parafialne

 

1.       Dzisiaj, w II Niedzielę Adwentu pamięcią modlitewną obejmujemy naszych braci
i siostry z Kościoła na Wschodzie. Zbiórka ofiar do puszek przeznaczona jest na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

2.       Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze. W tym miesiącu modlimy się: aby organizacje wolontariatu i zajmujące się promocją człowieka znalazły osoby pragnące angażować się na rzecz dobra wspólnego.

 

3.       W dniu dzisiejszym w naszej Parafii gościmy ks. Tadeusza Ceynowa - dyrektora archiwum diecezjalnego w Koszalinie, który opowie o pochodzącej z XVIII w. skrzatuskiej Kronice ks. Delerdta, opisującej historię MB Bolesnej - współcześnie wydany tekst kroniki będzie można nabyć w cenie 20 złotych

 

4.       Zapraszamy na Msze Święte roratnie o godz. 6.30 w tygodniu, szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież z zapalonymi lampionami, a dzieci, które nie mogą uczestniczyć w porannych roratach zapraszamy we wtorki i czwartki o 16.30. Niech czas adwentowego oczekiwania odnawia w nas wszystkich więź z Bogiem przez Słowo Boże i żywe uczestnictwo w sakramencie pojednania i Eucharystii.

 

5.       Na Mszach św. w ciągu tygodnia jest możliwość skorzystania z sakramentu Pojednania. Nie odkładajmy spowiedzi świętej na ostatnią chwilę.

 

6.        W czwartek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Uciekając się pod Jej obronę, prośmy o zachowanie czystości naszych serc, myśli i pragnień. W naszym kościele Msze św. w tym dniu będą o godz. 6.30, 16.30 i 18.00, w Sierakowie o godz. 16.00. Zapraszamy do Kobylnicy od godz. 12.00 do 13.00 na Godzinę Łaski, a na 20.30 na Apel Jasnogórski ku czci Najświętszej. Maryi Panny.

 

7.       . Przez cały Adwent po Mszach świętych można zaopatrzyć się w opłatek wigilijny poświęcony w naszym kościele, są również w zakrystii do nabycia adwentowe świece Caritas –  duże w cenie 20 zł, małe 8 zł, serdecznie zapraszamy.

 

8.       Jak co roku w czasie Adwentu przeprowadzamy akcję pomocy potrzebującym: osobom starszym z naszej parafii, matkom z małymi dziećmi z Fundacji Małych Stópek, do wystawionego kosza składamy pieluchy i kosmetyki dla niemowlaków przebywających w Domu Samotnej Matki w Koszalinie. Akcję prowadzą Salezjanie Współpracownicy. Kto chciałby pomóc potrzebującym, proszę zdjąć z choinki bombkę i przygotować najpotrzebniejsze rzeczy dla konkretnych osób. Dary można złożyć na plebanii do 16 grudnia. Z serca dziękujemy za każdą pomoc, również pragniemy wspomóc Caritas Gruzja, której dyrektorem jest ks. Witold Szulczyński były proboszcz naszej parafii.

 

9.       Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca, taca przeznaczona na cele budowlane. Obecnie jesteśmy w trakcie prac przy powiększaniu cmentarza w Kobylnicy.

 

10.  Za wszelkie dobro, jakiego doświadczamy od was, drodzy składamy z serca podziękowanie i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

11.  Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na godz. 12.00, po Mszy świętej spotkanie z rodzicami.

 

12.  Rozkład kolędy zostanie podany w przyszłą niedzielę 11 grudnia w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej naszej parafii.

 

13.  Parafia św. Józefa w Słupsku organizuje w maju 2023 roku autokarową pielgrzymkę do Włoch. W programie m.in. Asyż, Florencja, Rzym, Monte Cassino, San Giovanii Rotondo, Pompeje, Loreto. Informacje szczegółowe na plakacie i w parafii św. Józefa.

 

14.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

15.  Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia. Wielu łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki.

 

 

                              PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                                                              27 listopada 2022

 

                               OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Dzisiaj – po trudnym okresie pandemii, która mocno zakłóciła znaną nam wcześniej rzeczywistość, a co też zaowocowało znacznym wzrostem liczby wiernych, którzy nabrali dystansu, nie powrócili do praktyk religijnych, nawet do obowiązkowego udziału w niedzielnej Mszy Świętej – jeszcze głębiej oczami wiary powinniśmy spojrzeć na Kościół. Kościół jest bowiem wielkim darem dla nas, dla tych, którzy uwierzyli w Chrystusa.

 

2. Dzisiejszą niedzielą weszliśmy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Ten czas dobrze wykorzystajmy dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela.

 

3.Zachęcamy. do licznego udziału w roratach, celebrowanych w naszym kościele codziennie o godz. 6.30, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Dla dzieci, które nie będą mogły uczestniczyć w porannych roratach będą odprawiane roraty we wtorki i czwartki o godz. 16.30, a w Sierakowie w czwartki o 16.00. Dzieci na roraty przynoszą serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnich i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, przybyszów, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w zakrystii. Świece duże są w cenie 20 zł., małe po 8 zł.

 

4. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które głosi ks. Dariusz Dynak-Michalski salezjanin wykładowca z naszego seminarium w Lądzie. Rozkład Rekolekcji jest wywieszony w gablotach w kościele i przed kościołem. W czasie Rekolekcji jest dodatkowa Msza święta o godz. 9.00, a od czwartku w czasie Adwentu będzie tylko Msza roratnia o 6.30. Ksiądz Rekolekcjonista będzie zbierał ofiary od poniedziałku do środy na utrzymanie naszego seminarium. Za wszelkie dary serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

5. Dzisiaj na każdej Mszy świętej poświęcenie opłatków, które można nabyć po poświęceniu.

 

6. W środę, 30 listopada, przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzonym bratem Świętego Piotra.

 

7. W przyszłą niedzielę, 4 grudnia, która przykrywa liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Jednocześnie w przyszłą niedzielę już po raz dwudziesty trzeci będziemy obchodzili Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem złożymy ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie – gorąco polecamy ten ważny cel ofiarności Parafian!

 

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Na godz. 17.30 zapraszamy ministrantów i ich rodziców, po Mszy św. spotkanie w Oratorium. W piątek odwiedziny chorych od 9.00. Chorzy, których nawiedza ks. Wojciech będą zaopatrzeni sakramentami w następny piątek. W piątek Msza święta dla dzieci i młodzieży o 16.30. Spowiedź dla ogółu wiernych na każdej Mszy świętej. Na progu Adwentu serdecznie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. W sobotę Msza święta wynagradzająca NMP o godz. 10.00.

 

9. W przyszłą niedzielę 4 grudnia w czasie Mszy świętych, słowo głosił będzie ks. Tadeusz Ceynowa - dyrektor archiwum diecezjalnego w Koszalinie, który opowie o pochodzącej z XVIII w. skrzatuskiej Kronice ks. Delerdta, opisującej historię kultu MB Bolesnej - współcześnie wydany tekst kroniki będzie można nabyć w cenie 20 zł.

 

10. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Portugalii i Hiszpanii w dniach od 24 maja do 1 czerwca 2023roku. W programie m.in.: Fatima, Santiago de Compostela, Lizbona, Toledo. Szczegółowe infoermacje na plakacie lub na stronie internetowej biura "Eurotours" /eurotours.pl/. Wszelkich informacji udziela i zapisy prowadzi ks. Janusz.

 

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickie.

 

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia, błogosławieństwa Bożego i dużo zdrowia.

 

13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności Jan Wojciechowski l.77 z Kobylnicy. Powierzmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu.

 

                         Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

Środa, 30 listopada – św. Andrzej Apostoł,       brat św. Piotra Apostoła. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie, stąd jest bardzo czczony w Kościołach wschodnich (święto).

Sobota, 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 LISTOPADA 2022

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       W dzisiejszą niedzielę przypada 14 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, organizowany przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na pomoc dla kościołów ogarniętych szaleństwem wojny. Za wszelkie dary z serca „Bóg zapłać”.

 

2.       Przez cały miesiąc listopad modlimy się za naszych bliskich zmarłych
w wypominkach. W Kobylnicy codziennie o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą św., w kościołach filialnych przed każdą Mszą św. niedzielną.

 

3.       W Przyszłą niedzielę 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela przed okresem Adwentu.

 

4.       Adwent to czas radosnego przygotowania serc na przyjście Chrystusa.Zapraszamy do ożywienia wiary przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę i sakramenty święte we wspólnocie Kościoła. Zapraszamy na Roraty i rekolekcje adwentowe. Roraty w Kobylnicy od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież, oraz całe rodziny, aby jak najlepiej przygotować się na radosne święta Bożego Narodzenia. Po Roratach zapraszamy dzieci na kakao do Oratorium.

 

5.       W tym roku rekolekcje adwentowe rozpoczną się w I Niedzielę Adwentu
27 listopada. Słowem Bożym i modlitwą podzieli się z nami ks. Dariusz Dynak-Michalski salezjanin z naszego seminarium w Lądzie. Rozkład rekolekcji jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie przed kościołem.

 

6.       Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej zapraszamy wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę na godz. 12.00. Na Mszy świętej poświęcenie książeczek, a po Mszy spotkanie z rodzicami.

 

7.       W poniedziałek 21 listopada swoje imieniny będą obchodzić: ks. Janusz Sikora, a 30 listopada ks. Andrzej Pastwa kapłani pracujący w naszej parafii. Solenizanci odprawią Mszę św. w poniedziałek 21 listopada o godz. 18.00 w naszym kościele. Będzie piękna okazja wyrazić wdzięczność i podziękować Bogu za ich posługę. Wszystkich zapraszamy.

 

8.       Sierakowo. W najbliższy czwartek 17 listopada nie będzie Mszy świętej w Sierakowie.

 

9.       Polecamy lekturę „Gościa Niedzielnego”.

 

10.  Z racji II niedzieli miesiąca ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na cele remontowe naszej parafii.

 

11.  Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.

 

              TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU            6 listopada 2022

 

                                     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze. W tym miesiącu modlimy się:

 

            za zmarłych członków Żywego Różańca i za cierpiących w czyścu.

 

2. W środę, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Do XIV wieku stanowiła ona centrum życia Kościoła. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem. Papieża i wszystkie sprawy Kościoła będziemy polecali Bogu przez ręce Maryi.

 

3. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.

 

4. Różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach codziennie o godz. 17.30 w Kobylnicy. W Sierakowie w czwartki i niedziele przed Mszą świętą, w Łosinie w niedziele, również przed Mszą świętą. Zapraszamy serdecznie, aby naszym bliskim zmarłym wyjednać łaskę życia wiecznego. 

 

5. W najbliższą niedzielę, 13 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (zawsze w drugą niedzielę listopada). Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.

 

6. Spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami odbędzie się 20 listopada w niedzielę o godz. 12.00.

 

W tym roku zapraszamy już teraz na rekolekcje adwentowe, które rozpoczną się w I Niedzielę Adwentu 27 listopada. Słowem Bożym i modlitwą podzieli się z nami salezjanin, ks. Dariusz Dynak-Michalski z naszego seminarium w Lądzie. Rozkład rekolekcji jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii i będzie podany w gablocie przed kościołem.

 

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

8. Ks. Biskup Edward Dajczak udziela wszystkim wiernym Diecezji i osobom przebywającym na terenie diecezji dyspensy od zachowania w dniu 11 listopada wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego.

 

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.

 

10. Naszą modlitwą obejmijmy śp. Gustawa Purowskiego l. 65 z Kobylnicy, który w ostatnim tygodniu przekroczył próg wieczności:

 

                               Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie....

 

W tym tygodniu patronują nam:

- czwartek, 10 listopada – Święty Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, gorliwy obrońca wiary i orędownik pokoju;

- piątek, 11 listopada – Święty Marcin z Tours (316-397), najpierw żołnierz rzymski, potem biskup, gorliwy głosiciel Dobrej Nowiny;

- sobota, 12 listopada – Święty Jozafat Kuncewicz (1580-1623), biskup i męczennik, ewangelizator schizmatyków.

31 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 PAŹDZIERNIKA 2022

Uroczystość Poświęcenia kościołów w Kobylnicy i w Sierakowie

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość poświęcenia kościołów w Kobylnicy i Sierakowie. Niech nasze świątynie, poświęcone Bogu będą miejscem modlitwy.

 

2.       W poniedziałek 31 października ostatni dzień miesiąca, miesięczne wspomnienie
św. Jana Bosko. Po Mszy św. o 18.00 ucałowanie relikwii, a od godziny 21.00 do 23.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych.

 

3.       We wtorek 01 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej parafii będą odprawiane w następującym porządku:

 

- Kobylnica – 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 (na cmentarzu)

- Łosino – 9.00,

- Sierakowo – 10.30 (na cmentarzu)

 

4.       Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla naszych zmarłych. Do tego potrzeba: być w stanie łaski uświęcającej, nawiedzić cmentarz, pomodlić się za zmarłych oraz w intencjach Ojca św. Franciszka.

 

5.       W środę 02 listopada Dzień Zaduszny. W tym dniu modlimy się za wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. odprawione będą w Kobylnicy o godz. 9.00
i 18.00
; w Łosinie o 17.00, w Sierakowie o 18.00

 

6.       W czasie Mszy św. o godz. 18.00 będziemy wspominać tych wszystkich, którzy w tym roku odeszli do Domu Ojca. Zapraszamy.

 

7.       Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego.

 

8.       W Wypominkach, modlimy się przez cały miesiąc za naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. W naszym kościele wypominki codziennie przed każdą Mszą św. wieczorną, a w Sierakowie w czwartki o godz. 16.00.

 

9.       W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. comiesięczne spotkanie dla rodziców i ministrantów.
W I piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. O 16.30 Msza św. i okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej dla dzieci i młodzieży, a od 17.30 dla ogółu wiernych. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Zapraszamy wszystkich czcicieli na godz. 10.00.

 

10.  W następną niedzielę po Mszach św. w naszych kościołach zmiana tajemnic Żywego Różańca o zwykłej porze.

 

11.  Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, wszystkim solenizantom tego tygodnia i miłym gościom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa
i wszelkich łask.

 

12.  W dniu 01.11 na terenie cmentarza w Kobylnicy Towarzystwo Opieki Paliatywnej ze Słupska będzie zbierać ofiary na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego
w Słupsku. Za każdy dar serca serdeczne Bóg zapłać.

 

13.   Serdecznie zapraszamy małżonków, którzy przeżyli rozstanie, potrzebują wsparcia duchowego, aby trwać w łasce sakramentalnej. Spotkania odbywają się cyklicznie: najbliższe spotkanie odbędzie się 02.11. o godz. 19.00 w salce na plebanii parafii Mariackiej.

 

14.  Zwracamy się z apelem do wszystkich rodziców w naszej parafii aby ich dzieci nie brały udziału w antychrześcijańskim święcie HALLOWEEN. To nie jest niewinna zabawa, a skutki duchowe mogą być tragiczne. Poprzez określone zachowania, znaki, przebrania i czyny dochodzi do pewnego otwarcia - inicjacji na określony duchowy świat demoniczny. Praktyka wielu egzorcystów pokazuje, że nawet nieświadoma zabawa w wywoływanie duchów, przyzywanie zmarłych czy przebieranie się za demony, bądź śmierć może mieć groźne skutki w naszym życiu.

15.   W tym tygodniu odeszła do Pana Marianna Soja l. 104, najstarsza parafianka z Kobylnicy. Powierzmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu.

 

                  Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.

 

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                               23 października 2022

 

                                  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne. Dziś także wspieramy ofiarami do puszek Papieskie Dzieła Misyjne. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

2. Jutro 24 dzień miesiąca, miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych. W tym dniu szczególnie dziękujemy Panu Bogu za wszystkich dobrodziejów naszej wspólnoty zakonnej i parafialnej. Dziękujemy Salezjanom Współpracownikom, Opiekunom Oratorium i wszystkim Dobrodziejom, którzy dbają o nasze kościoły i wspomagają duchowo i materialnie.

 

3. We wtorek 25 października o godz. 18.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. Bpa Krzysztofa Zadarko. W związku z bierzmowaniem Nabożeństwo Różańcowe wyjątkowo będzie po Mszy świętej o godz. 9.00.

 

4. W piątek, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

5. Zbliża się miesiąc listopad, a wraz z nim uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie Wiernych Zmarłych. Pamiętajmy o naszych bliskich w modlitwie, wypominkach i ofierze Mszy świętej. Zadbajmy również o miejsce spoczynku naszych bliskich. Kartki na wypominki leżą przy wyjściu z kościoła. Imiona prosimy pisać literami drukowanymi w pierwszym przypadku.

 

6. To już ostatni tydzień miesiąca różańcowego. Dzieci i młodzież zapraszamy we wtorek i czwartek na godz. 16.30 na podsumowanie tego miesiąca.

 

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy pamiątkę poświęcenia kościoła w Kobylnicy i Sierakowie. Niech nasze świątynie poświęcone Bogu będą miejscem modlitwy i spotkania z Bogiem.

 

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu specjalny numer z dodatkiem o Bożym Miłosierdziu. Koszt tego numeru 12 złotych.

 

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.  

 

10. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie Zygmunta Sygitowicz l. 82 z Kobylnicy i Bartosza Milner l. 26 z Kobylnicy. Niech dobry Bóg okaże miłosierdzie i obdarzy wieczną radością.

 

                             Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....

 

W tym tygodniu patronują nam:

- piątek, 28 października – Święci Szymon i Juda Tadeusz, Apostołowie, świadkowie życia Jezusa, głosiciele prawdy o Jego śmierci i zmartwychwstaniu.

 

 

 

 

  DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                             16 października 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny. Jest to kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy. Dzisiaj na godz. 20.30 zapraszamy na Apel Papieski.

 

2. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy tace na cele budowlane w parafii. Z serca dziękujemy wszystkim darczyńcom. Z Gminy Kobylnica otrzymaliśmy 31000 złotych na witraże i ogrodzenie w Sierakowie. Witraże zostały już wykonane. Ogrodzenie będzie wykonane w najbliższym czasie. Natomiast podest do prezbiterium w Kobylnicy zostanie wykonany w tym tygodniu. Również w tym tygodniu powinny rozpocząć się prace na cmentarzu w Kobylnicy.

 

Sierakowo. Do zakończenia ogrodzenia brakuje jeszcze 5000 złotych. Bardzo prosimy mieszkańców Sierakowa i Kończewa o zbiórkę na ten szczytny cel. Pieniądze można składać u p. Joanny Buryło lub p. Sołtysa Mariusza, Serdecznie dziękujemy.

 

3. We wtorek, 18 października, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Wspierajmy naszą modlitwą wszystkich pracowników służby zdrowia.

 

4. W środę 19 października zapraszamy Salezjanów Współpracowników i Opiekunów Oratorium na Mszę świętą o godz. 18.00. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.

 

5. W sobotę, 22 października, w liturgii będziemy wspominać Świętego Jana Pawła II. Tego dnia przypada również 74. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda salezjanina. W latach  1926-1948 był Prymasem Polski. Jemu zawdzięczamy powstanie Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Zadaniem tego zgromadzenia zakonnego jest troska o życie religijne Polaków mieszkających poza granicami ojczyzny.

 

6. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.30 ogół wiernych, a dzieci i młodzież we wtorki i  czwartki na godz. 16.30.

 

7. Zbliża się miesiąc listopad, a wraz z nim uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie Wiernych Zmarłych. Pamiętajmy o naszych bliskich w modlitwie, wypominkach i ofierze Mszy świętej. Zadbajmy również o miejsce spoczynku naszych bliskich. Kartki na wypominki leżą przy wyjściu z kościoła. Imiona naszych bliskich prosimy pisać literami drukowanymi lub drukiem w pierwszym przypadku.

 

8. Najbliższa niedziela, 23 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.

 

9. We wtorek 25 października o godz. 18.00 w naszej parafii odbędzie się sakrament bierzmowania, którego udzieli ks. Bp Krzysztof Zadarko. Próba dla kandydatów do bierzmowania w piątek (21.10) po Mszy świętej wieczornej, natomiast poświęcenie krzyży na Mszy św. w sobotę (22.10) o godz. 9.00, po Mszy św. ostatnia próba. Spowiedź dla bierzmowanych i krewnych w poniedziałek 24 października po Mszy świętej wieczornej.

 

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wytrwałości w modlitwie oraz ufnego kierowania się Bożym słowem na wszystkich drogach codzienności.

 

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 17 października – Święty Ignacy Antiocheński (I/II w.), po Świętym Piotrze biskup Antiochii, męczennik za wiarę;

- wtorek, 18 października – Święty Łukasz, współpracownik Świętego Pawła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, patron służby zdrowia;

- czwartek, 20 października – Święty Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, wykładowca teologii i filozofii, człowiek wielkiego miłosierdzia wobec ubogich;

- sobota, 22 października – Święty Jan Paweł II (1920-2005), papież, wielki czciciel Matki Chrystusa.

 

 

    DWUDZIESTA OŚMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                            9 października 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś druga niedziela miesiąca. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na cele remontowe. W Kobylnicy przygotowujemy się do powiększenia cmentarza. W Sierakowie w najbliższych dniach będziemy wykonywali nowe ogrodzenie i trzy nowe witraże. Z gminy Kobylnica na ten cel otrzymaliśmy 31000 złotych.

 

2. Dzisiaj na Mszę świętą o godz. 12.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej wraz z rodzicami. Po Msz świętej spotkanie z rodzicami.

 

Sierakowo. Za wykonanie projektu na dofinansowanie na prace w Sierakowie parafia zapłaciła 2500 złotych i za poprawienie planów terenu wokół kościoła 1200 złotych. Prosimy mieszkańców Kończewa i Sierakowa o wsparcie w tym przedsięwzięciu. Na najbardziej konieczne prace brakuje 5000 złotych. Dziękujemy za zrozumienie i za wszelkie ofiary.

 

3. Rekolekcje dla klas VII, VIII i młodzieży, która ma przyjąć sakrament bierzmowania 25 października rozpoczynają się jutro w poniedziałek o godz. 18.00 i będą trwały do środy włącznie. Obecność obowiązkowa.

 

4. We wtorek 11 października zapraszamy do Multikina na godz. 19.15 na film pt. "Johnny" o ks. Janie Kaczkowskim. Cena biletu 15 złotych, zapisy w zakrystii.

 

5. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie każdej Mszy Świętej oraz nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.

 

6. W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego, który po raz pierwszy obchodzono w USA w 1988 roku. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.

 

7. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz.17.30 dla ogółu wiernych, a dla dzieci i młodzieży we wtorki i czwartki o 16.30. W Sierakowie o godz. 16.00.

 

8. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Na godz. 20.30 zapraszamy na uroczysty Apel poświęcony św. Janowi Pawłowi II.

 

9. Zbliża się miesiąc listopad, a wraz z nim Uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie Wiernych Zmarłych. Naszym chrześcijańskim obowiązkiem jest pamięć o zmarłych wyrażona modlitwą, ofiarą Mszy świętej i nawiedzeniem cmentarza. Zwracamy się z prośbą o zadbanie miejsca spoczynku naszych bliskich zmarłych. W najbliższym tygodniu rozpoczniemy prace przy równaniu terenu, gdzie będzie przedłużony cmentarz, prosimy, aby nie wyrzucać ziemi z budowy pomników, czy śmieci.

 

10. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki, na których można wypisać naszych bliskich zmarłych. Prosimy, by pisać imiona i nazwiska zmarłych drukowanymi literami lub drukiem w pierwszym przypadku - z dopiskiem u góry kartki, gdzie wypominki mają być wspomniane.

 

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

- czwartek, 13 października – Błogosławiony Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter z Zakonu Kapucynów, gorliwy duszpasterz, założyciel wielu wspólnot zakonnych;

- sobota, 15 października – Święta Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego.

 

 

 

 

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                               2 października 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja o godz. 17.30. W tym miesiącu modlimy się o rozwój Żywego Różańca i za dobrodziejów naszych rodzin i parafii.

 

2. Dzisiaj gościmy kleryka Pawła z seminarium duchownego w Koszalinie. Kleryk Paweł po Mszach świętych będzie zbierał ofiary do puszek na utrzymanie seminarium.

 

3. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30 dla ogółu wiernych, a we wtorek i czwartek o godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu. Przypominamy także, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i sobotytajemnice radosne, we wtorki i piątkibolesne, w czwartkitajemnice światła.

 

4. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

 

5. We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

 

6. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

 

7. Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.30. Zapraszamy serdecznie wszystkich ministrantów i ich rodziców. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.

 

8. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30 dla ogółu wiernych, a dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30. Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać na każdej Mszy świętej. Do południa kapłani udadzą się z sakramentami do chorych naszej parafii.

 

9. U ubiegłą niedzielę ze zbiórki do puszek za namalowane obrazy do kościoła w Kobylnicy zebraliśmy 1315 złotych. Składamy serdeczne bóg zapłać.

 

10. Taca z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na cele remontowe parafii. W ostatnim okresie zebraliśmy dokumentację na renowację kościoła w Sierakowie, na ukończeniu jest nowy podest do prezbiterium w Kobylnicy, a do kaplicy w Łosinie zakupiliśmy nowe nagłośnienie dla organisty.

 

11. Od poniedziałku 3 października do końca marca w dni powszednie w Kobylnicy Msze święte poranne będziemy odprawiali o godz. 9.00.

 

12. We wtorek 11 października na godz. 19.15 zapraszamy do Multikina na film pt.: "Johnny" o ks. Janie Kaczkowskim. Cena biletu 15 zł. Zapisy w zakrystii.

 

13. Bierzmowanie w naszej parafii dla klas pierwszych szkoły średniej 25 października o godz. 18.00. Sakramentu bierzmowania udzieli ks. Bp Krzysztof Zadarko. Rekolekcje dla młodzieży klas siódmych, ósmych i pierwszych szkoły średniej przygotowującej się do bierzmowania od 10 do 12 października o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa. Rekolekcje wygłosi ks. Andrzej Waś salezjanin z Lądu nad Wartą.

 

14. Nasza parafia organizuje samolotowo-autokarową między parafialną pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii w maju 2023 roku. W programie: Fatima, Santigo de Compostola, Lizbona, Avila, Toledo. Wszelkie informacje szczegółowe u ks. Janusza.

 

15. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna ze względu na wyjazd księży na rekolekcje. W nagłych wypadkach prosimy o kontakt z ks. Wojciechem.

 

16. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.

 

17. W tym tygodniu odeszła do wieczności: Teresa Łuszczyńska l. 90 z Kobylnicy.            

 

                 Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie......

 

W tym tygodniu patronują nam:

- wtorek, 4 października – Święty Franciszek z Asyżu (1182-1226), założyciel zakonu franciszkańskiego, misjonarz, mistyk;

- środa, 5 października – Święta Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica, mistyczka, Apostołka Bożego Miłosierdzia.

 

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                       25 września 2022

 

                                   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

 

2. Do kościoła w Kobylnicy zostały namalowane dwa obrazy. Jeden przedstawia św. Jana Pawła II i bł. Stefana Wyszyńskiego, drugi św. Jana Bosko ze świętymi wychowankami. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 10.30 obrazy zostaną poświęcone. Dziękując artystce p. Ewie Goleckiej za trud namalowania tych obrazów, po Mszach świętych będziemy zbierali ofiary do puszek. Za wszelkie ofiary z serca dziękujemy.

 

3. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

 

4. W piątek 30 września ostatni dzień miesiąca, wspomnienie św. Jana Bosko. Zapraszamy Salezjanów Współpracowników, Zespół Synodalny, Wychowawców Oratorium, oraz wszystkich sympatyków dzieła św. Jana Bosko na Mszę świętą o godz. 18.00. Po Mszy świętej ucałowanie relikwii i spotkanie w Oratorium.

 

5. W piątek, też, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

 

6. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30 dla ogółu wiernych, dla dzieci i młodzieży we wtorek i piątek o godz. 16.30. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.

 

7. Tego dnia w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną.

 

8. W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Msza święta i Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 10.00, – serdecznie zapraszamy!

 

9. W sobotę, 1 października, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej.

 

10. Ze względu na przypadające wspomnienie świętych Aniołów Stróżów 2 października codziennie o godz. 17.30 w Kobylnicy krótka Nowenna za wstawiennictwem świętych Aniołów w intencji dzieci i młodzieży naszej parafii.

 

11. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze. W październiku modlimy się:

 o rozwój Żywego Różańca i za wszystkich dobrodziejów naszych rodzin i parafii.

 

12. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii kleryka Pawła z Koszalińskiego Seminarium, który będzie zbierał po Mszach świętych ofiary na utrzymanie Seminarium Duchownego.

 

13. Od następnego poniedziałku 3 października na czas zimowy do ostatniej soboty marca Mszę świętą ranną będziemy odprawiali o godz. 9.00.

 

14. Do Łosina zostało zakupione nowe nagłośnienie dla organisty. Koszt nagłośnienia wynosi 3200 złotych.

 

15. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.

 

16. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie Jadwigę Dusza l. 69 z Kobylnicy. Niech miłosierny Bóg da jej udział w światłości wiekuistej.

 

                               Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.....

 

W tym tygodniu patronują nam:

- wtorek, 27 września – Święty Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patron dzieł miłosierdzia;

- środa, 28 września – Święty Wacław (ok. 903-929), książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech;

- czwartek, 29 września – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, niebiescy wysłańcy, którzy zrealizowali szczególne zadania w historii zbawienia;

- piątek, 30 września – Święty Hieronim (ok. 345-420), prezbiter, doktor Kościoła, autor przekładu Pisma Świętego na język łaciński (Wulgata);

- sobota, 1 października – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.

 

                  DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                 18 września 2022

 

                                  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Dziś przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie.

 

2. Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.

 

3. W Skrzatuszu w dzisiejszą niedzielę odbywają się główne uroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Matki Bolesnej. Z naszej parafii wyjechała autokarowa pielgrzymka. Prośmy o potrzebne łaski przez wstawiennictwo Maryi dla świata i naszej Ojczyzny.

 

4. Dziś Ks. Andrzej obchodzi swoje 80-te urodziny. Otoczmy czcigodnego jubilata swoimi modlitwami.

 

5. Po Mszy świętej zbieramy ofiary do puszek na seminarium duchowne w Koszalinie.

 

6. W piątek, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie.

 

7. W sobotę 24 września o godz. 17.30 jak co miesiąc nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych. Serdecznie zapraszamy. 

 

8. W najbliższą niedzielę, 25 września, w Kościele przypada 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

 

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

10. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć:

 

- Marcin Gortat kawaler z Kończewa i Weronika Terpiłowska panna z Kawcze - zap. II

11. Do kościoła w Kobylnicy zostały namalowane dwa obrazy przez p. Ewę Golecką. Jeden przedstawia św. Jana Pawła II i bł. Stefana Wyszyńskiego, drugi św. Jana Bosko ze świętymi wychowankami. W przyszła niedzielę po Mszach świętych będziemy zbierali ofiary do puszek, aby wyrazić wdzięczność artystce.

 

12. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską,  umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.  

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

 

- wtorek, 20 września – Świeci Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter oraz Paweł Chong Hasang (1795-1839) i towarzysze, męczennicy koreańscy z XIX wieku;

- środa, 21 września – Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista, nawrócony celnik z Kafarnaum, uczeń Jezusa i autor jednej z Ewangelii;

- piątek, 23 września – Święty Pio z Pietrelciny (1887-1968), włoski kapucyn, stygmatyk, rozkochany w  Eucharystii.

                 DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                         11 września 2022

 

                                   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.

 

2. Dzisiaj przypada także kolejna rocznica ataku terrorystycznego na World Trade Center w Nowym Jorku. Niech dobry Bóg okaże miłosierdzie wszystkim, którzy zginęli w terrorystycznych zamachach.

 

3. Dzieci klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej wraz z rodzicami zapraszamy w dzisiejszą niedzielę na Mszę świętą na godz. 12.00. Po Mszy spotkanie organizacyjne z rodzicami. Terminy Pierwszej Komunii świętej w Kobylnicy klasy III A, B, i C w drugą sobotę maja; kl. III D i E w trzecią sobotę maja; a dzieci z Sierakowa i Kończewa w czwartą sobotę maja. Spotkanie dla dzieci i rodziców z Sierakowa i Kończewa w czwartek na Mszy świętej o godz. 16.00.

 

4. Taca z dzisiejszej niedzieli jako drugiej miesiąca jest przeznaczona na cele budowlane i remontowe naszej parafii. Kompletujemy pisma potrzebne na pozwolenie renowacji kościoła i ogrodzenia w Sierakowie, renowacji ławek w Kobylnicy i budowę nowej części cmentarza w Kobylnicy. Jest też wykonywany nowy podest w prezbiterium kościoła w Kobylnicy. Złożony jest komplet dokumentacji na budowę nowej kaplicy w Bolesławicach, a do Łosina zostało zamówione nowe nagłośnienie.

 

5. We wtorek, 13 września, nabożeństwo fatimskie  po Mszy świętej o godz. 18.00.

 

6. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa.

 

7. W czwartek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela. W Skrzatuszu odpust diecezjalny. Pielgrzymka autokarowa do Skrzatusza w niedzielę 18 września. Wyjazd spod kościoła w Kobylnicy o godz. 6.00. Koszt od osoby wynosi 50 zł., bez wyżywienia. Są jeszcze wolne miejsca. Po mszach świętych są zbierane ofiary do puszek na utrzymanie Sanktuarium Matki Bożej w Skrzatuszu.

 

8. W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

 

9. W najbliższą niedzielę, 18 września, przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za wszystkich pracujących w mediach, aby zawsze służyli prawdzie i dobru.

 

10. Sakrament bierzmowania dla młodzieży klas pierwszych szkoły średniej 25 października o godz. 18.00. Sakramentu udzieli ks. Bp Krzysztof Zadarko.

 

11. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć:

 

  - Marcin Gortat kawaler z Kończewa i Weronika Terpiłowska panna z Kawcze - zap. I

 

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu.

 

13. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: Józef Wyrzykowski l. 85 z Łosina.

 

             Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.....

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                       4 września 2022

 

                                OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.  Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja o godz. 17.30. W tym miesiącu modlimy się: o dar wiary, nadziei i miłości dla dzieci i młodzieży i o mądrość i roztropność dla rodziców, opiekunów, wychowawców, nauczycieli i katechetów w wychowaniu młodego pokolenia.

 

2. "Marsz dla Jezusa" rozpoczyna się dzisiaj w parafii św. Józefa w Słupsku Mszą świętą o godz. 13.00, a o 14.15 wymarsz przez miasto do parafii NSPJ w Słupsku. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

 

3. W dzisiejszą niedzielę poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom klas pierwszych o godz. 12.00 w Kobylnicy, a godz. 10.30 w Sierakowie.

 

4. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce.

 

5. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W naszej parafii działają: Żywy Różaniec, Salezjanie Współpracownicy, Wychowawcy Oratorium, , Liturgiczna Służba Ołtarza - ministranci. Chcielibyśmy założyć ruch Światło-Życie tzw. Oazę i scholę dziecięcą, parafialny zespół charytatywny i parafialną bibliotekę– serdecznie zapraszamy do współpracy! Chętnych prosimy o zgłaszanie do któregoś z księży.

 

6. Dzieci klas trzecich przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 12.00. Po Mszy świętej spotkanie w kościele.

 

7. 18 września w niedzielę ks. Wojciech organizuje pielgrzymkę autokarową na odpust diecezjalny do Skrzatusza. Koszt 50 zł. od osoby. Wyżywienie w własnym zakresie. Wyjazd spod kościoła o godz. 6.00. Chętnych na zapisy zapraszamy do zakrystii.

 

8. W przyszłą niedzielę zbieramy ofiary do puszek na Sanktuarium w Skrzatuszu. Przyszła niedziela jest również drugą niedzielą miesiąca. Ofiary na tacę przeznaczone są na nowy podest w prezbiterium i ogrodzenie na nowej części cmentarza w Kobylnicy.

 

9. Sakrament Bierzmowania dla młodzieży klas pierwszych szkoły średniej 25 października o godz. 18.00. Sakramentu udzieli ks. Bp Krzysztof Zadarko. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz. 18.00. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie miała swoje rekolekcje od 9 do 12 października br.

 

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.  

 

11. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie Jana Kirko l. 75 z Kończewa.

 

                          Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie........

 

 

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                        28 sierpnia 2022

 

                                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.

 

2 Serdecznie witamy w tym roku duszpasterskim w naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej ks. Janusza Sikorę. Życzymy Mu dużo siły, zdrowia i zadowolenia z bycia i pracy w naszej wspólnocie.

 

3. Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.

 

4. 31 sierpnia w środę przypada miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Na Mszę świętą zapraszamy Salezjanów Współpracowników, Opiekunów Oratorium i wszystkich miłośników dzieła ks. Bosko. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.

 

5. W czwartek 1 września kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

 

6. Czwartek będzie jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.30. Szczególnie zapraszamy na nabożeństwo i Mszę świętą ministrantów i ich rodziców. W tym dniu rozpoczynamy formacyjny rok dla LSO. O godz. 23.00 Godzina Święta.

 

7. W Kobylnicy w piątek 2 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 8.00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Można będzie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania w czasie Mszy Świętej.

 

  W Sierakowie rozpoczęcie roku katechetycznego i szkolnego w kościele o godz. 16.00 dla dzieci i młodzieży ze szkoły w Kończewie. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, wychowawców i rodziców. W czasie Mszy świętej możliwość skorzystania ze spowiedzi.

 

8. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci z klas pierwszych odbędzie się w niedzielę 4 września o godz. 12.00 w Kobylnicy, a w Sierakowie na Mszy świętej o godz. 10.30.

 

9. Piątek, 2 września, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30; spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.15, a o 16.30 Msza święta. Spowiedź dla starszych w czasie Mszy świętych i nabożeństwa. Do południa kapłani udadzą się z sakramentami do chorych naszej parafii.

 

10. W sobotę, 3 września, przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę świętą i nabożeństwo ku Jej czci o godz. 10.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i kolejne nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30.

 

11. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o stałej porze. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja o godz. 17.30. W ty miesiącu modlimy się: o dar wiary, nadziei i miłości dla dzieci i młodzieży i o mądrość i roztropność dla rodziców, opiekunów, wychowawców, nauczycieli i katechetów w wychowaniu młodego pokolenia.

 

12. Sakrament Bierzmowania dla młodzieży klas pierwszych szkoły średniej odbędzie się 25 października o godz. 18.00. Sakramentu udzieli ks. Bp Krzysztof Zadarko. Spotkanie dla zainteresowanej młodzieży w piątek 2 września po Mszy świętej o godz. 18.00.

 

13. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach. 

 

14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Zbigniew Kopacz l. 82 z Kobylnicy, pogrzeb w poniedziałek o godz. 10.00 i Marianna Zielińska z Kobylnicy, pogrzeb w środę o godz. 12.30. Niech dobry Bóg wejrzy na naszą modlitwę i pozwoli im oglądać swoje oblicze na wieki.

 

                  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.....

 

W tym tygodniu patronuje nam:

- sobota, 3 września - Święty Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła.

 

 

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA                                                         21 sierpnia 2022

 

                                    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości. Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające. 

 

2. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim.

                                                    

3. We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest  Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

 

4. W środę, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. W tym dniu również miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych. Zapraszamy czcicieli Matki Najświętszej na nabożeństwo ku Jej czci o 17.30.

 

5. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Z racji na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

6. Dobiegają końca wakacje. Już dzisiaj pragniemy poinformować młodzież klas pierwszych szkoły średniej, że bierzmowanie odbędzie się po dwudziestym października - dokładną datę podamy w przyszłą niedzielę. Spotkanie dla zainteresowanych bierzmowaniem 2 września po Mszy świętej o godz. 18.00.

 

7. Dożynki Gminne odbędą się 3 września w Kobylnicy.

 

8. Polecamy cotygodniową lekturę Gościa Niedzielnego.

 

9. W najbliższym czasie sakramentalny związek pragną zawrzeć:

 

- Bartosz Kantak kawaler z Przechlewa i Julia Klimowicz panna z Kobylnicy - zap. II

 

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani. 

 

11. W ostatnim czasie pożegnaliśmy z naszej wspólnoty Andrzeja Sokołowskiego l. 75 z Widzina. Pogrzeb w środę o 10.30 w Kobylnicy. Powierzmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

 

          Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie......

 

                      DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                         14 sierpnia 2022

 

                               OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 ia

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia. Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.

 

2. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Tego dnia rozkład Mszy św. jak w każdą niedzielę. W Sierakowie odpust. Mszę świętą odprawi i kazanie wygłosi ks. Janusz Sikora salezjanin. Po Mszy świętej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian.

 

3. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

 

4. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

6. W najbliższym czasie sakramentalny związek pragną zawrzeć:

 

   - Piotr Dębiński kawaler z Kobylnicy i Urszula Rogucka panna z Suwałk - zap III

   - Bartosz Kantak kawaler z Przechlewa i Julia Klimowicz panna z Kobylnicy - zap. I

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.

 

7. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca :

śp. Ryszard Styk - lat  68, zam. w Kobylnicy

śp. Rafał Łazarz - lat 61, zam. w Widzinie

 Niech miłosierny Pan, okaże im łaskę i wprowadzi do krainy życia wiecznego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                     7 sierpnia 2022

 

                                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.

 

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja o godz. 17.30. W tym miesiącu modlimy się za ludzi starszych i o stosowne plony, oraz o Boże błogosławieństwo dla rolników.

 

3. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania i wpierania osobistą modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. 

 

4. W sobotę, 13 sierpnia, nabożeństwo fatimskie po Mszy świętej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata.

 

5. W poniedziałek 15 sierpnia odpust w Sierakowie. Mszę świętą odpustową o godz. 10.30 odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. dr Janusz Sikora salezjanin. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian.

 

6. W najbliższym czasie sakramentalny związek pragną zawrzeć:

 

   - Piotr Dębiński kawaler z Kobylnicy i Urszula Rogucka panna z Suwałk - zap II

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

 

8. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana:

śp. Zofia Misiąg - lat 69, zam. w Słupsku

śp. Maciej Draszanowski - lat 42, zam. w Kobylnicy.

Wypraszajmy im dar życia wiecznego naszą modlitwą: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                    31 lipca 2022

 

                                    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

 

2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.

 

3. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa  w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

 

4. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.30.

 

5. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Okazja do spowiedzi 15 minut przed Mszą świętą o godz. 7.00 i po południu od godz. 17.30. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Spowiedź święta od godz. 17.30. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z sakramentami. Ks. Wojciech swoich chorych odwiedzi w piątek 12 sierpnia.

 

6. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 18.00 w Kobylnicy.

 

7. Z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30.

 

8. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja o godz. 17.30.

W sierpniu modlimy się w intencji osób starszych i o stosowną pogodę, obfite plony i błogosławieństwo Boże dla rolników.

 

9. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich na pielgrzymi szlak, a także do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego. Wszystkich, którzy podejmą ten trud, polecamy Bogu przez ręce Matki Najświętszej. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od alkoholu. To dobra okazja by ćwiczyć wolę ducha i ciała.

 

10. W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

 

- Piotr Dębiński kawaler z Kobylnicy i Urszula Rogucka panna z Suwałk zap. I

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy otwartości na Boże słowo, doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego.

 

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 1 sierpnia – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty redemptorystów;

- czwartek, 4 sierpnia – Święty Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, patron proboszczów.

 

 

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                 24 lipca 2022

 

                                     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne. Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej. Po Mszach świętych zbieramy ofiary do puszek na KUL i katolickie uczelnie naszej diecezji.

 

2. Również dzisiaj wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych. Czcicieli zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.30.

 

3. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

 

4. Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 na placu przed plebanią i przy kościele będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców.

 

5. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny, dziadków Pana Jezusa: Joachima i Annę. Jest to dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.

 

6. W poniedziałek 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP. Odpust w Sierakowie. Mszę świętą o godz. 10.30 odprawi i kazanie wygłosi ks. dr Janusz Sikora salezjanin. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich Parafian.

 

7. W najbliższym czasie sakrament małżeństwa pragną zawrzeć:

 

  - Szymon Młynarczyk z Kobylnicy i Katarzyna Borzyszkowska ze Słupska - zap. III

  - Krzysztof Kalinowski i Gabriela Kapiszka z Kobylnicy - zap. III

  - Przemysław Pryzwan i Magdalena Maciejewska z Kobylnicy - zap. III

 

8. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary na potrzeby naszej parafii. W ostatnim czasie nasz Parafianin ofiarował nowy pulpit, krzyż procesyjny i świecznik pod paschał w kwocie około 10.000 złotych. W sierpniu zostanie założony nowy podest w prezbiterium kościoła i została zakupiona siatka na ogrodzenie nowej części cmentarza w Kobylnicy.

 

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.

 

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 25 lipca – Święty Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu;

- poniedziałek, 25 lipca – Święty Krzysztof  (III w.), męczennik, patron kierowców i podróżujących;

- wtorek, 26 lipca – Świeci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny;

- piątek, 29 lipca - Święta Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.

 

10. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Mateusz Sidorczuk, l. 32 z Kobylnicy i Anna Keller, l. 87 z Kobylnicy - Członkini Żywego Różańca. Mszę świętą pogrzebową odprawimy w poniedziałek 25 lipca o godz. 17.00, a o 16.30 różaniec za duszę śp. Anny.  

 

              Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.....

 

                           SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                       17 lipca 2022

 

                                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania.

 

2. W czwartek 21 lipca zapraszamy na osobiste spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym na godz. 17.30.

 

3. W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.

 

4. W niedzielę 24 lipca miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych. Czcicieli zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.30.

 

5. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

 

  - Krzysztof Kalinowski i Gabriela Kapiszka z Kobylnicy - zap. II

  - Szymon Młynarczyk z Kobylnicy i Katarzyna Borzyszkowska ze Słupska - zap. II

  - Przemysław Pryzwan i Magdalena Maciejewska z Kobylnicy - zap. II

 

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom, oraz gościom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej.

 

W tym tygodniu patronują nam:

- piątek, 22 lipca – Święta Maria Magdalena (I w.), uczennica Jezusa, Apostołka Apostołów;

- sobota, 23 lipca – Święta Brygida (1303-1373), zakonnica, współpatronka Europy.

 

6. W ostatnim czasie odszedł do wieczności: Aleksander Grygier l. 63 z Kobylnicy. Niech Bóg okaże mu swoje miłosierdzie i wprowadzi do wiekuistego domu:

 

                   Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie......

 

                             PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                 10 lipca 2022

 

                                OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem. 

 

2. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj”

 

3. Jutro także przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im łaskę życia wiecznego.

 

4. W środę, 13 lipca, po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez ręce Niepokalanej przedstawiać Bogu nasze pokorne prośby.

 

5. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W ten sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy.

 

6. Z kultem Matki Bożej z Góry Karmel związany jest szkaplerz. W 1251 roku Maryja objawiła się Szymonowi Stockowi (generałowi zakonu karmelitów). Zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego.

 

7. W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

 

  Krzysztof Kalinowski i Gabriela Kapiszka z Kobylnicy - zap. I

  Szymon Młynarczyk z Kobylnicy i Katarzyna Borzyszkowska ze Słupska - zap. I

  Przemysław Pryzwan i Magdalena Maciejewska z Kobylnicy - zap. I

  Kamil Nowacki z Bolesławic i Anna Kasper ze Słupska - zap. II

  Kordian Łabęcki ze Słupska i Małgorzata Sklenarska z Łosina - zap. II

 

8. Zachęcamy do cotygodniowej lektury "Gościa Niedzielnego".

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

 

10. W minionym tygodniu zakończyła ziemską pielgrzymkę wiary: Jadwiga Krupa z Widzina l. 84.

 

            Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie....

14 NIEDZIELA ZWYKŁA – 03 LIPCA 2022

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.  Dziś pierwsza niedziela miesiąca. W naszych świątyniach zmiana tajemnic Żywego Różańca o zwykłej porze. W tym miesiącu modlimy się w intencji osób starszych.    O godz. 17.30 nabożeństwo Eucharystyczne.

 

2.  Niech trwające wakacje, zwłaszcza dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przez pełne uczestnictwo w niedzielnej Mszy św.

 

3.  W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. O 17.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana. Modlimy się o powołania kapłańskie
i zakonne z naszej parafii.

 

4.  W dniach od 10 do16 lipca nasi ministranci z ks. Wojciechem wyjeżdżają do Białogóry na wspólny wypoczynek. Życzymy im Bożego błogosławieństwa i radosnego spędzenia czasu.

 

5.  W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

Kamil Nowacki z Bolesławic i Anna Kasper ze Słupska - zap. I

 Kordian Łabęcki ze Słupska i Małgorzata Sklenarska z Łosina - zap. I

 

6.  Zapraszamy do cotygodniowej lektury „Gościa Niedzielnego”. Niech dobre słowo będzie umocnieniem dla każdego z nas.

 

7.  Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia,
a drogim gościom, przebywającym w naszej parafii na wakacjach pięknego czasu odpoczynku.

 

 

13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 CZERWCA 2022

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.  Rozpoczęły się wakacje. Niech na naszych wakacyjnych drogach nie zabraknie modlitwy i radosnego przebywania z Bogiem na niedzielnych Eucharystiach.

 

2.  Dzisiaj na  Mszy świętej o godz. 10.30 podziękujemy za roczną pracę w naszej parafii ks. Jerzemu, który zgodnie z wolą przełożonych będzie pracował w charakterze kapelana szpitala onkologicznego w Bydgoszczy. Na jego miejsce jest przeznaczony ks. Janusz Sikora, były proboszcz z Rumi.

 

3.  W poniedziałek 27 czerwca na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy Salezjanów Współpracowników i członków Zespołu Synodalnego. Po Mszy świętej spotkanie na plebani.

 

4.  W czwartek 30 czerwca wspominamy św. Jana Bosko. Jest to też ostatni czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca, zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 23.00.

 

5.  W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. O 17.30 nabożeństwo I-szo piątkowe i okazja do spowiedzi. W pierwszą sobotę miesiąca  zapraszamy na Mszę świętą o godz. 10.00 i różaniec.

 

6.  W dniach od 10 do16 lipca ks. Wojciech wyjeżdża na wakacje z ministrantami do Białogóry. Życzymy im wiele radości, łaski Bożej i opieki Matki Bożej.

 

7.  Na prośbę parafian uczestniczących w porannych Mszach świętych na czas letni - od pierwszego poniedziałku kwietnia do ostatniej soboty października w dni powszednie zmieniamy godzinę odprawiania Mszy z godz. 9.00 na 7.00 rano.

 

8.  We wtorek 28 czerwca na godz. 19.20 zapraszamy do kina na film "Żywy". Cena biletu 15 zł. Zapisy w zakrystii.

 

9.  W czasie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki
i środy w godzinach od 18.30 – 19.30

 

10.           Zapraszamy do czytania cotygodniowej prasy katolickiej.

 

11.           Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia,
a drogim gościom, przebywającym w naszej parafii na wakacjach pięknego czasu odpoczynku.

 

 

12.           W tym tygodniu odszedł do wieczności Bronisław Dąbrowski lat 71 z Kobylnicy.

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

                       DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                            19 czerwca 2022

 

                               OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, szczególnie pamiętajmy o obywatelach Ukrainy, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.

 

2. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na KUL.

 

3. Ministranci kończą kolejny rok swojej służby przy ołtarzu w poniedziałek na Mszy świętej o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich ministrantów i ich rodziców.  

 

4. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Wypraszajmy żyjącym obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.

 

5. Również w czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwo wianków. W tym dniu przeżywamy też uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela przeniesioną ze względu na uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

6. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przeżywamy odpust parafialny w Kobylnicy. Zapraszamy na uroczystą Mszę świętą z procesją Eucharystyczną na godz. 18.00. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

7. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą  o godz. 8.00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

 

8. W sobotę 25 czerwca w Amfiteatrze w Koszalinie centralne uroczystości jubileuszu 50-lecia diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Są jeszcze bilety wstępu do amfiteatru. Można je odebrać po każdej Mszy świętej w zakrystii.

 

9. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Do piątku włącznie jest połączone z procesją eucharystyczną.

 

10. Decyzją ks. Inspektora ks. Jerzy Czaja zostaje przeniesiony do domu zakonnego w Bydgoszczy w charakterze kapelana szpitala onkologicznego. Dziękujemy ks. Jerzemu za posługę w naszej parafii. Ks. Jerzy odprawi Mszę świętą w przyszłą niedzielę o godz. 10.30. Na jego miejsce zostaje przeznaczony ks. Janusz Sikora, były proboszcz z Rumi.

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

- wtorek, 21 czerwca – Święty Alojzy Gonzaga (1568-1591), jezuicki zakonnik, patron młodzieży studiującej.

 

 

NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA                                                 16 czerwca 2022

 

                           OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. To dzień, kiedy uroczyście wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Eucharystii. Msze Święte w naszym kościele dzisiaj Kobylnicy  o godz. 7.00, 9.00, i 10.00, po niej procesja ulicami Kobylnicy; w Łosinie o godz. 9.00 i w Sierakowie o godz. 10.30 i procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła.

 

2. Od jutra do przyszłego czwartku włącznie nabożeństwo czerwcowe po Mszy świętej o godz. 18.00, będzie połączone z procesją eucharystyczną wokół świątyni. Zapraszamy do czynnego udziału nabożeństwie i procesji.

 

3. W piątek 24 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - odpust parafialny w Kobylnicy. Uroczysta Msza święta o godz. 18.00.

 

4. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali dekoracje poszczególnych ołtarzy, a także pomogli w zorganizowaniu procesji. Wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich ministrantów, lektorów, całej służby liturgicznej, osób niosących chorągwie, feretrony i inne znaki religijne oraz dziewczynek sypiących kwiatki. Dziękujemy także strażakom i policji za zabezpieczenie trasy naszej procesji. Za wszelkie dobro i pomoc wszystkim niech Bóg hojnie wynagradza swoją łaską.

                                         NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                                                    12 czerwca 2022

 

                                  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

 

2. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele remontowe parafii.

 

3. Jutro, 13 czerwca, po Mszy Świętej o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie – serdecznie zapraszamy!

 

4. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku w Kobylnicy o godz. 7.00, 9.00 i 10.00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 10.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów - próba dla dzieci chcących sypać kwiaty w poniedziałek przed kościołem o godz. 16.00. W Kobylnicy ołtarze będą w następujących miejscach:

 

  - pierwszy - przy kapliczce

  - drugi      -  przy ul. Głównej i Sportowej /przy krzyżu/

  - trzeci      -  na rogu ulic: Sportowej i Wodnej

  - czwarty  -  na placu przykościelnym

 

5. W Sierakowie rozpoczniemy Boże Ciało Mszą świętą o godz. 10.30, następnie procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. W Łosinie Msza święta o godz. 9.00.

 

6. Bardzo prosimy, aby wszyscy parafianie włączyli się w przygotowanie ołtarzy. Salezjanie Współpracownicy tradycyjnie przygotowują ołtarz przy kościele.

 

7. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na kwiaty do ołtarzy, a w przyszłą niedzielę puszki na KUL.

 

8. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie do środy włącznie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności. Od piątku przez najbliższy tydzień nabożeństwo czerwcowe z procesją z Najświętszym Sakramentem po Mszy świętej o godz. 18.00.

 

9. W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

 

- Szymon Szgowiel st. wolnego i Karolina Brysik st. wolnego z Bolesławic - zap. I

- Konrad Frąckowiak kawaler i Daria Kołdyńska z Kobylnicy - zap. II

- Damian Dróżdż kawaler i Anita Kowalska ze Słupska - zap. II

 

 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.

 

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;

- środa, 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;

- piątek, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.

 

11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Robert Perszewski l. 25 z Kobylnicy. Niech dobry Bóg udzieli mu przebaczenia wszystkich grzechów, aby mógł znaleźć przygotowane w niebie wieczne mieszkanie.

 

            Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie........

 

                    ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                          5 czerwca 2022

 

 

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”

 

2. Dzisiejsza niedziela jest także pierwszą niedzielą miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze. W tym miesiącu modlimy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie o bezinteresowność w miłości i świętość w codziennym życiu.

 

3. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci.

 

4. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom.

 

6. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

 

7. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

 

8. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy ona czas wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej.

 

9. Nasze Oratorium św. Jana Bosko organizuje półkolonie dla dzieci od 4 do 8 lipca. Koszt udziału dziecka w półkoloniach 500 złotych. Zapisy u ks. Wojciecha od wtorku do piątku. Serdecznie zapraszamy.

 

10. 25 czerwca organizujemy wyjazd do Amfiteatru w Koszalinie z okazji 50 - lecia istnienia naszej diecezji. Są jeszcze wolne miejsca - zapisy w zakrystii.

 

11. 16 czerwca uroczystość Bożego Ciała. Rozkład Mszy świętych w Kobylnicy: o godz. 7.00, 9.00 i 10.00, po której rozpoczniemy procesję do czterech ołtarzy:

 

    - pierwszy - przy kapliczce

    - drugi       - przy ul. Głównej i Sportowej /przy krzyżu/

    - trzeci       -  na rogu ulic: Sportowej i Wodnej

    - czwarty   -   na placu przykościelnym

 

12. W Sierakowie rozpoczniemy Boże Ciało Mszą świętą o godz. 10.30, następnie procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła.

 

13. Bardzo prosimy aby wszyscy parafianie włączyli się w przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów i ulic miejscowości w naszej parafii. Ołtarz przy kościele, który ufundował pan Tadeusz Kostrubiec tradycyjnie przygotowują Salezjanie Współpracownicy. Prosimy dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe i wszystkie chętne do sypania kwiatów, a starszych do orszaku procesyjnego.

 

14. W przyszłą niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek na kwiaty do ołtarzy.

 

15. W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

 

 - Konrad Jan Frąckowiak, kawaler i Daria Amelia Kołodyńska z Kobylnicy - zap. I

 - Damian Grzegorz Dróżdż, kawaler i Anita Angelika Kowalska ze Słupska - zap. I

 

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.

 

17. Tych, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Piotra Kołodzieja l. 65 z Kończewa, Marcina Janta Lipińskiego l. 36 z Kobylnicy polecajmy Miłosiernemu Bogu:

 

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

                               WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                                                        29 maja 2022

 

                              OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii). 

 

2. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy w czasie nabożeństwa majowego i czerwcowego.

 

3. Jutro w poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 Zespół Synodalny i Salezjanów Współpracowników. Po Mszy świętej spotkanie na plebanii.

 

4. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu wspominamy też św. Jana Bosko Ojca i Nauczyciela młodzieży.

 

5. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym dniu modlimy się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

 

6. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

 

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

 

- w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o godz. 17.30. Zapraszamy szczególnie ministrantów i ich rodziców. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium;

- w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30; spowiedź święta na każdej Mszy świętej, a dla dzieci i młodzieży od godz. 16.15 i w czasie Mszy świętej o godz. 16.30, do południa kapłani udadzą się z sakramentami do chorych;

- w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30, a o godz. 10.00 Msza święta i różaniec

 

8. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz. 18.00. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.

 

9. Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca, która obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Z racji pierwszej niedzieli zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze.                                       W czerwcu modlimy się za rodziny:

 

- módlmy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.

 

10. Dziękujemy Panu, który ufundował nowy krzyż procesyjny, który poświęcimy dzisiaj na Mszy świętej o godz. 10.30. Również ks. Andrzej i ks. Wojciech nasi jubilaci dziękują za okazaną życzliwość z racji ich jubileuszu kapłańskiego.

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.

 

W tym tygodniu patronują nam:

- środa, 1 czerwca – Święty Justyn, (I/II w.), apologeta chrześcijański, męczennik za wiarę;

- piątek, 3 czerwca – Święty Karol Lwanga i jego dwunastu towarzyszy (XIX w.), męczennicy z Ugandy w Afryce.

 

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: Ryszard Konhle l. 64 z Widzina. Niech dobry Bóg wejrzy na dobro, które uczynił na ziemi, okaże swoją łaskawość i przyjmie go do grona zbawionych.

 

         Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.....

 

                                     SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                                             22 maja 2022

 

                                  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki.

 

2. W dzisiejszą niedzielę nasi księża Andrzej Pastwa i Wojciech Mielewczyk o godz. 12.00 odprawią swoją Mszę świętą jubileuszową z okazji 50 i 25 rocznicy święceń kapłańskich. Otoczmy naszych duszpasterzy modlitwą.

 

3. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia. 

 

4. We wtorek, 24 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. W Łosinie o godz. 17.00, uroczysta Msza święta odpustowa. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Z kolei w Kobylnicy o godz. 18.00 Nowy Salezjanin Współpracownik złoży przyrzeczenia wierności Jezusowi Chrystusowi przez wstawiennictwo św. Jana Bosko. Serdecznie zapraszamy.

 

5. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Modlitwą ogarnijmy wszystkie mamy, żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych prośmy o łaskę życia wiecznego.

 

6. W piątek, 27 maja w czasie nabożeństwa majowego rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

7. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.

 

8. Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać opiekę Matki Zbawiciela.  Trwa Biały Tydzień dla dzieci, które w sobotę przyjęły Pierwszą Komunię świętą.

 

9. W przyszłą sobotę 28 maja o godz. 11.00 Pierwsza Komunia święta w Sierakowie. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin w czwartek od godz. 15.30, a w Kobylnicy tego dnia Pierwsza Rocznica Komunii świętej o godz. 10.00 i 11.30. Spowiedź dla tych dzieci w piątek od godz. 17.30.

 

10. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

11. 25 czerwca w Koszalinie odbędą się uroczystości jubileuszowe z okazji 50 lecia istnienia naszej diecezji. Chętnych na wyjazd prosimy o zapisy w zakrystii. Karty wstępu na uroczystości są ograniczone.

 

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

 

14. W ostatnich dniach odeszli do Pana: Edward Korczak l. 61 z Bolesławic i Eugeniusz Wiązowski l. 66 z Kobylnicy. Niech Zmartwychwstały Chrystus przyjmie ich do niebieskiego domu.

 

                        Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.......

 

W tym tygodniu patronuje nam:

- poniedziałek, 26 maja – Święty Filip Nereusz (1515-1595), rzymski kapłan, wychowawca dzieci i młodzieży.

 

 

                          PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                          15 maja 2022

 

                                    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym.

 

2. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny.

 

3. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.

 

4. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej. Od poniedziałku do piątku trwa Biały Tydzień dla dzieci, które w sobotę przyjęły Pierwszą Komunię świętą. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na godz. 17.30.

 

5. W przyszłą sobotę 21 maja w Kobylnicy, kolejne dwie grupy dzieci przystąpią do Pierwszej Komunii świętej o godz. 10.00 i 11.30. W Sierakowie Pierwsza Komunia święta 28 maja o godz. 11.00. O spowiedzi i próbach dzieci i rodzice są informowani na bieżąco.

 

6. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w Kobylnicy nasi księża Andrzej Pastwa i Wojciech Mielewczyk będą obchodzili jubileusz kapłaństwa. Ks. Andrzej 50 lecie, a ks. Wojciech 25 lecie kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy naszych Parafian do modlitwy w ich intecji.

 

7. Pierwsza Rocznica Komunii świętej w Kobylnicy 28 maja o g. 10.00 i 11.30. Spotkanie z rodzicami dzieci klas czwartych 16 maja po Mszy świętej o g. 18.00.

 

8. W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

 

 - Łukasz Imiłkowski, kawaler z Kobylnicy i Katarzyna Hliwa, panna z Kwakowa - zap. II

 

9. 22 maja po raz dziesiąty ulicami Słupska przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. O godzinie 13.00 w kościele p.w. św. Maksymiliana Kolbego zostanie odprawiona Eucharystia, a po jej zakończeniu uczestnicy wyruszą ulicami Słupska w kierunku parafii NSPJ.

 

10. Serdecznie dziękujemy panom Sławomirowi Dymianiuk i Damianowi Sajek za odnowienie kaplicy przy ulicy Wodnej, jak również składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na odnowienie podłogi i prezbiterium w kościele w Kobylnicy. Jesteśmy też na dobrej drodze, aby rozpocząć budowę kaplicy w Bolesławicach i dokończenie ogrodzenia w Sierakowie.

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

- poniedziałek, 16 maja – Święty Andrzej Bobola (1591-1657), jezuicki prezbiter, męczennik, patron Polski.

 

     CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                                                 8 maja 2022

 

                                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa, szczególnie obejmijmy naszymi modlitwami naszego parafianina kl. Dariusza Kopczyńskiego.

 

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

 

3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele remontowe naszej  parafii. Trwa renowacja podłogi i prezbiterium w kościele w Kobylnicy i modlimy się o kontynuację ogrodzenia w Sierakowie i rozpoczęcie budowy kaplicy w Bolesławicach. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary.

 

4. Dziękujemy mamom dzieci pierwszokomunijnych za porządki wokół kościoła i posadzenie nowych kwiatów, jak również pani Ewie Karpińskiej ze swoimi dziećmi za pomoc przy pracach w naszym kościele.

 

5. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.

 

6. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Od tego roku po Mszy świętej wieczornej rozpoczynamy cykl nabożeństw każdego 13 dnia miesiąca do października z procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej.

 

7. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.

 

8. W najbliższą sobotę 14 maja w naszej parafii rozpoczynamy Pierwsze Komunie święte w Kobylnicy i Sierakowie. Pierwsza grupa o godz. 10.00, druga o godz. 11.30 i trzecia grupa o 13.00 w Kobylnicy i 21 maja kolejne dwie grupy o godz. 10.00 i 11.30, również w Kobylnicy. W Sierakowie Pierwsza Komunia święta 28 maja o godz. 11.00. O spowiedzi i próbach dzieci i rodzice są informowani na bieżąco.

 

9. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.

 

10. Pierwsza Rocznica Komunii świętej w Kobylnicy 28 maja o godz. 10.00 i 11.30. W związku z tą uroczystością spotkanie z rodzicami klas czwartych 16 maja w poniedziałek po Mszy świętej o godz. 18.00. W Sierakowie Pierwsza rocznica 2 czerwca o godz. 16.00.

 

11. W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

 

  - Sebastian Podwiński z Wierszyna i Izabela Podwińska z Kobylnicy - zap. II 

  - Łukasz Imiłkowski, kawaler z Kobylnicy i Katarzyna Hliwa, panna                   

     z Kwakowa - zap. I

 

12. 22 maja po raz dziesiąty ulicami Słupska przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. O godzinie 13.00 w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego zostanie odprawiona Eucharystia, a po jej zakończeniu uczestnicy wyruszą ulicami Słupska w kierunku parafii NSPJ.

 

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 9 maja – Święty Stanisław (ok. 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski;

- sobota, 14 maja – Święty Maciej Apostoł, po śmierci Judasza wybrany drogą losowania do grona Dwunastu.

 

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.

 

                                    TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY                           1 maja 2022

 

             OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

 

2. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

 

3. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze. W maju modlimy się o wiarę dla młodych.

 

4. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.

 

5. Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.

 

6. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

 

7. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według niedzielnego rozkładu. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.

 

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.30, o godz. 23.00 Godzina Święta;

- w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i litania loretańska o godz. 17.30; spowiedź święta podczas każdej Mszy świętej, dla dzieci i młodzieży od godz. 16.15, a o 16.30 Msza święta; do południa kapłani udadzą się z sakramentami do naszych chorych

- w sobotę o 10.00 Msza święta i różaniec.

 

9. W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

 

10. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Taca przeznaczona jest na cele remontowe naszej parafii. Trwają prace przy zakładaniu nowej podłogi i prezbiterium kościoła w Kobylnicy. Prosimy też o modlitwę w intencji rozpoczęcia budowy kaplicy w Bolesławicach i kontynuację ogrodzenia w Sierakowie. Na czas remontów w kościele w Kobylnicy Msze święte w dni powszednie w Kobylnicy o godz. 7.00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 9.00. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

11. W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

 

   - Sebastian Podwiński z Wierszyna i Izabela Podwińska z Kobylnicy  - zap. I

 

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.

 

 W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 2 maja – Święty Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła;

- wtorek, 4 maja – Święty Florian (III/IV w.), męczennik, patron hutników i strażaków;

- piątek, 6 maja – Święci Apostołowie Filip i Jakub, najbliżsi uczniowie i świadkowie działalności Jezusa.

 

13. Miłosiernemu Panu polecajmy zmarłego Józefa Kicak, lat 73 z Widzina, który w ostatnim tygodniu odszedł do wieczności:

                    Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie....

                                  DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,

                                    CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO                                                                        24 kwietnia 2022

                                                                                             

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dzisiaj o godz. 15.00 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.

 

2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

 

3. Ostatnia niedziela kwietnia z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowego Duszpasterstwa Kierowców jest Niedzielą Modlitw za Kierowców. W sposób szczególny modlimy się dzisiaj o bezpieczne i odpowiedzialne poruszanie się po drogach dla wszystkich kierowców i uczestników ruchu drogowego.

 

4. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Zapraszamy na Mszę Świętą, w czasie której będziemy się modlić za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba. Również w tym dniu o godz. 18.00 na Mszy świętej będziemy mogli pomodlić się za księży solenizantów: ks. proboszcza, ks. Jerzego i ks. Wojciecha, którzy o 18.00 odprawią Mszę świętą.

 

5. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.

 

6. W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.

 

7. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze. Intencja na maj Żyweo Różańca:

 

- O wiarę dla młodych

  Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.

 

 8.W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe codziennie o godzinie 17.30. Będzie to także kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To szczególne zaproszenie do poznawania i rozważania słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Świętego.

 

9. Pierwsza Komunia w naszej parafii będzie w Kobylnicy w sobotę 14 i 21 maja, a w Sierakowie 28 maja.

 

10. Rozpoczęliśmy prace przy renowacji podłogi w kościele w Kobylnicy, zakładanie nowego ogrodzenia w Sierakowie i organizowanie budowy kaplicy w Bolesławicach. Ze względu na remont w kościele w Kobylnicy Msze święte w dni powszednie będziemy odprawiali o godz. 7.00. Polećmy Dobremu Bogu te ważne inwestycje w naszej parafii.

 

11. Od poniedziałku 25.04. o godz. 19.15 w parafii Świętej Rodziny w Słupsku będą odbywały się katechezy neokatechumenalne dla dorosłych.

 

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.

 

 W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 25 kwietnia – Święty Marek Ewangelista (I/II w.), bliski współpracownik Świętego Pawła;

- wtorek, 26 kwietnia – Święty Wojciech (ok. 956-997), biskup i męczennik, patron Polski;

- piątek, 29 kwietnia – Święta Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.

 

12. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana: Mieczysław Cichocki l. 62 z Widzina. Niech Maryja, Matka miłosierdzia, wyprosi mu łaskę przebaczenia grzechów i oglądania Bożego oblicza w niebie.

 

            Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie....

 NIEDZIELA WIELKANOCNA

                         ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO                                 17 kwietnia 2022

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 

1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

 

2. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Dziękuję kapłanom: Wojciechowi, Jerzemu i Andrzejowi za posługę sakramentalną i zaangażowanie, ministrantom, Salezjanom Współpracownikom, Animatorom Oratorium, panom: Organiście p. Janowi i Kościelnemu p. Rafałowi, oraz   wszystkim za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi Wam swoją łaską.

 

Sierakowo. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali kościół i dekoracje świąteczne. Dziękujemy państwu Urbanom; Wojciechowi i Elżbiecie za pomoc w liturgii.

 

3. Od piątku rozpoczęliśmy Nowennę do Bożego Miłosierdzia, która odmawiana jest w niedzielę i poniedziałek wielkanocny o godz. 12.00, a w dni powszednie na Mszach wieczornych.

 

4. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Dzisiaj i jutro nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na katolickie uczelnie. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

5. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

6. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. O godzinie 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji. Do kościoła przynosimy skarbonki z jałmużną postną, które były rozprowadzane w Wielkim Poście.

 

7. Zostały zakupione nowe legary i deski na podłogę w kościele w Kobylnicy. W tym tygodniu rozpoczniemy prace przy podłodze naszego kościoła.

 

8. Wszystkim Parafianom, Miłym Gościom, Solenizantom i Jubilatom życzymy wszelkiej pomyślności i łask od Zmartwychwstałego Pana.

 

NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI PAŃSKIEJ – 10.04.2022

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dzisiaj Niedziela Palmowa – pamiątka uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Podczas każdej Mszy św. odbywa się poświecenie palm. Rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień.

 

2.       Przy wejściu do kościoła młodzież z wychowawcami naszego Oratorium rozprowadza palmy. Zebrane środki są przeznaczone na potrzeby wspólnoty naszego Oratorium. Za każdy dar serca składamy podziękowanie.

 

3.       Również dzisiaj po Mszy św. o godz.12.00 spotkanie rodziców i dzieci Pierwszokomunijnych z ks. Wojciechem. Obecność obowiązkowa.

 

4.       Spowiedź św. w Wielkim Tygodniu:

 

Sierakowo -  poniedziałek od godz. 17.30 do 18.00

Kobylnica - wtorek i środa od godz. 17.30 do 19.00


(w Sierakowie) W tym roku w sprawie wystroju naszego kościoła proszę o kontakt
z ks. Jerzym. Po Mszy świętej zbieramy ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Za wszelką pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

5.       Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

 

6.        Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa Maryi Wspomożycielki Wiernych.

 

7.       . Z racji II niedzieli miesiąca ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na cele remontowe naszej parafii.

 

8.       Kończy się czas Wielkiego Postu. Mszą św. w Wielki Czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. To szczególne zaproszenie do wejścia w klimat wydarzeń męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, do chwili modlitwy w czasie adoracji
w czwartek, piątek i sobotę przed Wielkanocą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liturgia Wielkiego Tygodnia w Kobylnicy:

 

9.            W Wielki Czwartek – uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godz. 18.00, a po niej okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godziny 21.00.

 

10.       W Wielki Piątek adoracja rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do rozpoczęcia liturgii. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich o godz. 15.00 (spowiedź św. od 15.00 – 16.00). Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Po liturgii – adoracja przy Grobie Pańskim do 22.00.

 

11.       W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od 10.00 do 20.30.

 

12.       Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę:

Kobylnica – od 10.00 – 14.00; (spow