Msze Święte

KOBYLNICA

Msze św. w niedzielę

7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

Msze św. w dzień powszedni
9:00 i 18:00

Podczas Mszy św. jest

możliwość przystąpienia do spowiedzi


ŁOSINO

Msza św. w niedzielę

9:00


SIERAKOWO

Msza św. w niedzielę

10:30

Msza św. w czwartek

16:00


BOLESŁAWICE

 

 

Kontakt

Kancelaria parafialna czynna w:

Podana godzina jest orientacyjna - kancelaria jest czynna po Liturgii wieczornej 

Poniedziałek w godzinach 18:30-19:00

Środę w godzinach 18:30-19:00

Piątek w godzinach 18:30-19:00

W czasie kolędy pn, śr, pt 9:30-10:30

 

Dane kontaktowe:

 ul. Główna 65

76-251 Kobylnica

 

Nr telefonu: 59 842 90 29


Nr konta parafialnego:
BS Sławno Filia w Kobylnicy
nr 16 9317 0002 0090 1554 2000 0010

Polecamy

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                       25 września 2022

 

                                   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

 

2. Do kościoła w Kobylnicy zostały namalowane dwa obrazy. Jeden przedstawia św. Jana Pawła II i bł. Stefana Wyszyńskiego, drugi św. Jana Bosko ze świętymi wychowankami. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 10.30 obrazy zostaną poświęcone. Dziękując artystce p. Ewie Goleckiej za trud namalowania tych obrazów, po Mszach świętych będziemy zbierali ofiary do puszek. Za wszelkie ofiary z serca dziękujemy.

 

3. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

 

4. W piątek 30 września ostatni dzień miesiąca, wspomnienie św. Jana Bosko. Zapraszamy Salezjanów Współpracowników, Zespół Synodalny, Wychowawców Oratorium, oraz wszystkich sympatyków dzieła św. Jana Bosko na Mszę świętą o godz. 18.00. Po Mszy świętej ucałowanie relikwii i spotkanie w Oratorium.

 

5. W piątek, też, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

 

6. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30 dla ogółu wiernych, dla dzieci i młodzieży we wtorek i piątek o godz. 16.30. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.

 

7. Tego dnia w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną.

 

8. W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Msza święta i Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 10.00, – serdecznie zapraszamy!

 

9. W sobotę, 1 października, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej.

 

10. Ze względu na przypadające wspomnienie świętych Aniołów Stróżów 2 października codziennie o godz. 17.30 w Kobylnicy krótka Nowenna za wstawiennictwem świętych Aniołów w intencji dzieci i młodzieży naszej parafii.

 

11. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze. W październiku modlimy się:

 o rozwój Żywego Różańca i za wszystkich dobrodziejów naszych rodzin i parafii.

 

12. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii kleryka Pawła z Koszalińskiego Seminarium, który będzie zbierał po Mszach świętych ofiary na utrzymanie Seminarium Duchownego.

 

13. Od następnego poniedziałku 3 października na czas zimowy do ostatniej soboty marca Mszę świętą ranną będziemy odprawiali o godz. 9.00.

 

14. Do Łosina zostało zakupione nowe nagłośnienie dla organisty. Koszt nagłośnienia wynosi 3200 złotych.

 

15. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.

 

16. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie Jadwigę Dusza l. 69 z Kobylnicy. Niech miłosierny Bóg da jej udział w światłości wiekuistej.

 

                               Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.....

 

W tym tygodniu patronują nam:

- wtorek, 27 września – Święty Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patron dzieł miłosierdzia;

- środa, 28 września – Święty Wacław (ok. 903-929), książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech;

- czwartek, 29 września – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, niebiescy wysłańcy, którzy zrealizowali szczególne zadania w historii zbawienia;

- piątek, 30 września – Święty Hieronim (ok. 345-420), prezbiter, doktor Kościoła, autor przekładu Pisma Świętego na język łaciński (Wulgata);

- sobota, 1 października – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.

 

                  DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                 18 września 2022

 

                                  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Dziś przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie.

 

2. Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.

 

3. W Skrzatuszu w dzisiejszą niedzielę odbywają się główne uroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Matki Bolesnej. Z naszej parafii wyjechała autokarowa pielgrzymka. Prośmy o potrzebne łaski przez wstawiennictwo Maryi dla świata i naszej Ojczyzny.

 

4. Dziś Ks. Andrzej obchodzi swoje 80-te urodziny. Otoczmy czcigodnego jubilata swoimi modlitwami.

 

5. Po Mszy świętej zbieramy ofiary do puszek na seminarium duchowne w Koszalinie.

 

6. W piątek, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie.

 

7. W sobotę 24 września o godz. 17.30 jak co miesiąc nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych. Serdecznie zapraszamy. 

 

8. W najbliższą niedzielę, 25 września, w Kościele przypada 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

 

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

10. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć:

 

- Marcin Gortat kawaler z Kończewa i Weronika Terpiłowska panna z Kawcze - zap. II

11. Do kościoła w Kobylnicy zostały namalowane dwa obrazy przez p. Ewę Golecką. Jeden przedstawia św. Jana Pawła II i bł. Stefana Wyszyńskiego, drugi św. Jana Bosko ze świętymi wychowankami. W przyszła niedzielę po Mszach świętych będziemy zbierali ofiary do puszek, aby wyrazić wdzięczność artystce.

 

12. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską,  umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.  

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

 

- wtorek, 20 września – Świeci Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter oraz Paweł Chong Hasang (1795-1839) i towarzysze, męczennicy koreańscy z XIX wieku;

- środa, 21 września – Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista, nawrócony celnik z Kafarnaum, uczeń Jezusa i autor jednej z Ewangelii;

- piątek, 23 września – Święty Pio z Pietrelciny (1887-1968), włoski kapucyn, stygmatyk, rozkochany w  Eucharystii.

                 DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                         11 września 2022

 

                                   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.

 

2. Dzisiaj przypada także kolejna rocznica ataku terrorystycznego na World Trade Center w Nowym Jorku. Niech dobry Bóg okaże miłosierdzie wszystkim, którzy zginęli w terrorystycznych zamachach.

 

3. Dzieci klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej wraz z rodzicami zapraszamy w dzisiejszą niedzielę na Mszę świętą na godz. 12.00. Po Mszy spotkanie organizacyjne z rodzicami. Terminy Pierwszej Komunii świętej w Kobylnicy klasy III A, B, i C w drugą sobotę maja; kl. III D i E w trzecią sobotę maja; a dzieci z Sierakowa i Kończewa w czwartą sobotę maja. Spotkanie dla dzieci i rodziców z Sierakowa i Kończewa w czwartek na Mszy świętej o godz. 16.00.

 

4. Taca z dzisiejszej niedzieli jako drugiej miesiąca jest przeznaczona na cele budowlane i remontowe naszej parafii. Kompletujemy pisma potrzebne na pozwolenie renowacji kościoła i ogrodzenia w Sierakowie, renowacji ławek w Kobylnicy i budowę nowej części cmentarza w Kobylnicy. Jest też wykonywany nowy podest w prezbiterium kościoła w Kobylnicy. Złożony jest komplet dokumentacji na budowę nowej kaplicy w Bolesławicach, a do Łosina zostało zamówione nowe nagłośnienie.

 

5. We wtorek, 13 września, nabożeństwo fatimskie  po Mszy świętej o godz. 18.00.

 

6. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa.

 

7. W czwartek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela. W Skrzatuszu odpust diecezjalny. Pielgrzymka autokarowa do Skrzatusza w niedzielę 18 września. Wyjazd spod kościoła w Kobylnicy o godz. 6.00. Koszt od osoby wynosi 50 zł., bez wyżywienia. Są jeszcze wolne miejsca. Po mszach świętych są zbierane ofiary do puszek na utrzymanie Sanktuarium Matki Bożej w Skrzatuszu.

 

8. W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

 

9. W najbliższą niedzielę, 18 września, przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za wszystkich pracujących w mediach, aby zawsze służyli prawdzie i dobru.

 

10. Sakrament bierzmowania dla młodzieży klas pierwszych szkoły średniej 25 października o godz. 18.00. Sakramentu udzieli ks. Bp Krzysztof Zadarko.

 

11. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć:

 

  - Marcin Gortat kawaler z Kończewa i Weronika Terpiłowska panna z Kawcze - zap. I

 

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu.

 

13. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: Józef Wyrzykowski l. 85 z Łosina.

 

             Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.....

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                       4 września 2022

 

                                OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.  Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja o godz. 17.30. W tym miesiącu modlimy się: o dar wiary, nadziei i miłości dla dzieci i młodzieży i o mądrość i roztropność dla rodziców, opiekunów, wychowawców, nauczycieli i katechetów w wychowaniu młodego pokolenia.

 

2. "Marsz dla Jezusa" rozpoczyna się dzisiaj w parafii św. Józefa w Słupsku Mszą świętą o godz. 13.00, a o 14.15 wymarsz przez miasto do parafii NSPJ w Słupsku. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

 

3. W dzisiejszą niedzielę poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom klas pierwszych o godz. 12.00 w Kobylnicy, a godz. 10.30 w Sierakowie.

 

4. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce.

 

5. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W naszej parafii działają: Żywy Różaniec, Salezjanie Współpracownicy, Wychowawcy Oratorium, , Liturgiczna Służba Ołtarza - ministranci. Chcielibyśmy założyć ruch Światło-Życie tzw. Oazę i scholę dziecięcą, parafialny zespół charytatywny i parafialną bibliotekę– serdecznie zapraszamy do współpracy! Chętnych prosimy o zgłaszanie do któregoś z księży.

 

6. Dzieci klas trzecich przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 12.00. Po Mszy świętej spotkanie w kościele.

 

7. 18 września w niedzielę ks. Wojciech organizuje pielgrzymkę autokarową na odpust diecezjalny do Skrzatusza. Koszt 50 zł. od osoby. Wyżywienie w własnym zakresie. Wyjazd spod kościoła o godz. 6.00. Chętnych na zapisy zapraszamy do zakrystii.

 

8. W przyszłą niedzielę zbieramy ofiary do puszek na Sanktuarium w Skrzatuszu. Przyszła niedziela jest również drugą niedzielą miesiąca. Ofiary na tacę przeznaczone są na nowy podest w prezbiterium i ogrodzenie na nowej części cmentarza w Kobylnicy.

 

9. Sakrament Bierzmowania dla młodzieży klas pierwszych szkoły średniej 25 października o godz. 18.00. Sakramentu udzieli ks. Bp Krzysztof Zadarko. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w piątek po Mszy świętej o godz. 18.00. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie miała swoje rekolekcje od 9 do 12 października br.

 

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.  

 

11. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie Jana Kirko l. 75 z Kończewa.

 

                          Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie........

 

 

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                        28 sierpnia 2022

 

                                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.

 

2 Serdecznie witamy w tym roku duszpasterskim w naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej ks. Janusza Sikorę. Życzymy Mu dużo siły, zdrowia i zadowolenia z bycia i pracy w naszej wspólnocie.

 

3. Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.

 

4. 31 sierpnia w środę przypada miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Na Mszę świętą zapraszamy Salezjanów Współpracowników, Opiekunów Oratorium i wszystkich miłośników dzieła ks. Bosko. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.

 

5. W czwartek 1 września kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

 

6. Czwartek będzie jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.30. Szczególnie zapraszamy na nabożeństwo i Mszę świętą ministrantów i ich rodziców. W tym dniu rozpoczynamy formacyjny rok dla LSO. O godz. 23.00 Godzina Święta.

 

7. W Kobylnicy w piątek 2 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 8.00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Można będzie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania w czasie Mszy Świętej.

 

  W Sierakowie rozpoczęcie roku katechetycznego i szkolnego w kościele o godz. 16.00 dla dzieci i młodzieży ze szkoły w Kończewie. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, wychowawców i rodziców. W czasie Mszy świętej możliwość skorzystania ze spowiedzi.

 

8. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci z klas pierwszych odbędzie się w niedzielę 4 września o godz. 12.00 w Kobylnicy, a w Sierakowie na Mszy świętej o godz. 10.30.

 

9. Piątek, 2 września, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30; spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.15, a o 16.30 Msza święta. Spowiedź dla starszych w czasie Mszy świętych i nabożeństwa. Do południa kapłani udadzą się z sakramentami do chorych naszej parafii.

 

10. W sobotę, 3 września, przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę świętą i nabożeństwo ku Jej czci o godz. 10.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i kolejne nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30.

 

11. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o stałej porze. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja o godz. 17.30. W ty miesiącu modlimy się: o dar wiary, nadziei i miłości dla dzieci i młodzieży i o mądrość i roztropność dla rodziców, opiekunów, wychowawców, nauczycieli i katechetów w wychowaniu młodego pokolenia.

 

12. Sakrament Bierzmowania dla młodzieży klas pierwszych szkoły średniej odbędzie się 25 października o godz. 18.00. Sakramentu udzieli ks. Bp Krzysztof Zadarko. Spotkanie dla zainteresowanej młodzieży w piątek 2 września po Mszy świętej o godz. 18.00.

 

13. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach. 

 

14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Zbigniew Kopacz l. 82 z Kobylnicy, pogrzeb w poniedziałek o godz. 10.00 i Marianna Zielińska z Kobylnicy, pogrzeb w środę o godz. 12.30. Niech dobry Bóg wejrzy na naszą modlitwę i pozwoli im oglądać swoje oblicze na wieki.

 

                  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.....

 

W tym tygodniu patronuje nam:

- sobota, 3 września - Święty Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła.

 

 

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA                                                         21 sierpnia 2022

 

                                    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości. Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające. 

 

2. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim.

                                                    

3. We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest  Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

 

4. W środę, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. W tym dniu również miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych. Zapraszamy czcicieli Matki Najświętszej na nabożeństwo ku Jej czci o 17.30.

 

5. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Z racji na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

6. Dobiegają końca wakacje. Już dzisiaj pragniemy poinformować młodzież klas pierwszych szkoły średniej, że bierzmowanie odbędzie się po dwudziestym października - dokładną datę podamy w przyszłą niedzielę. Spotkanie dla zainteresowanych bierzmowaniem 2 września po Mszy świętej o godz. 18.00.

 

7. Dożynki Gminne odbędą się 3 września w Kobylnicy.

 

8. Polecamy cotygodniową lekturę Gościa Niedzielnego.

 

9. W najbliższym czasie sakramentalny związek pragną zawrzeć:

 

- Bartosz Kantak kawaler z Przechlewa i Julia Klimowicz panna z Kobylnicy - zap. II

 

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani. 

 

11. W ostatnim czasie pożegnaliśmy z naszej wspólnoty Andrzeja Sokołowskiego l. 75 z Widzina. Pogrzeb w środę o 10.30 w Kobylnicy. Powierzmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

 

          Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie......

 

                      DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                         14 sierpnia 2022

 

                               OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 ia

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia. Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.

 

2. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Tego dnia rozkład Mszy św. jak w każdą niedzielę. W Sierakowie odpust. Mszę świętą odprawi i kazanie wygłosi ks. Janusz Sikora salezjanin. Po Mszy świętej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian.

 

3. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

 

4. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

 

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

6. W najbliższym czasie sakramentalny związek pragną zawrzeć:

 

   - Piotr Dębiński kawaler z Kobylnicy i Urszula Rogucka panna z Suwałk - zap III

   - Bartosz Kantak kawaler z Przechlewa i Julia Klimowicz panna z Kobylnicy - zap. I

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.

 

7. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca :

śp. Ryszard Styk - lat  68, zam. w Kobylnicy

śp. Rafał Łazarz - lat 61, zam. w Widzinie

 Niech miłosierny Pan, okaże im łaskę i wprowadzi do krainy życia wiecznego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                     7 sierpnia 2022

 

                                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.

 

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja o godz. 17.30. W tym miesiącu modlimy się za ludzi starszych i o stosowne plony, oraz o Boże błogosławieństwo dla rolników.

 

3. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania i wpierania osobistą modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. 

 

4. W sobotę, 13 sierpnia, nabożeństwo fatimskie po Mszy świętej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata.

 

5. W poniedziałek 15 sierpnia odpust w Sierakowie. Mszę świętą odpustową o godz. 10.30 odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. dr Janusz Sikora salezjanin. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian.

 

6. W najbliższym czasie sakramentalny związek pragną zawrzeć:

 

   - Piotr Dębiński kawaler z Kobylnicy i Urszula Rogucka panna z Suwałk - zap II

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

 

8. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana:

śp. Zofia Misiąg - lat 69, zam. w Słupsku

śp. Maciej Draszanowski - lat 42, zam. w Kobylnicy.

Wypraszajmy im dar życia wiecznego naszą modlitwą: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                    31 lipca 2022

 

                                    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

 

2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.

 

3. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa  w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

 

4. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.30.

 

5. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Okazja do spowiedzi 15 minut przed Mszą świętą o godz. 7.00 i po południu od godz. 17.30. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Spowiedź święta od godz. 17.30. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z sakramentami. Ks. Wojciech swoich chorych odwiedzi w piątek 12 sierpnia.

 

6. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 18.00 w Kobylnicy.

 

7. Z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30.

 

8. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja o godz. 17.30.

W sierpniu modlimy się w intencji osób starszych i o stosowną pogodę, obfite plony i błogosławieństwo Boże dla rolników.

 

9. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich na pielgrzymi szlak, a także do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego. Wszystkich, którzy podejmą ten trud, polecamy Bogu przez ręce Matki Najświętszej. Niech będzie to również dar całkowitej lub czasowej abstynencji od alkoholu. To dobra okazja by ćwiczyć wolę ducha i ciała.

 

10. W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

 

- Piotr Dębiński kawaler z Kobylnicy i Urszula Rogucka panna z Suwałk zap. I

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy otwartości na Boże słowo, doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego.

 

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 1 sierpnia – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty redemptorystów;

- czwartek, 4 sierpnia – Święty Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, patron proboszczów.

 

 

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                 24 lipca 2022

 

                                     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne. Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej. Po Mszach świętych zbieramy ofiary do puszek na KUL i katolickie uczelnie naszej diecezji.

 

2. Również dzisiaj wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych. Czcicieli zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.30.

 

3. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

 

4. Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 na placu przed plebanią i przy kościele będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców.

 

5. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny, dziadków Pana Jezusa: Joachima i Annę. Jest to dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.

 

6. W poniedziałek 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP. Odpust w Sierakowie. Mszę świętą o godz. 10.30 odprawi i kazanie wygłosi ks. dr Janusz Sikora salezjanin. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich Parafian.

 

7. W najbliższym czasie sakrament małżeństwa pragną zawrzeć:

 

  - Szymon Młynarczyk z Kobylnicy i Katarzyna Borzyszkowska ze Słupska - zap. III

  - Krzysztof Kalinowski i Gabriela Kapiszka z Kobylnicy - zap. III

  - Przemysław Pryzwan i Magdalena Maciejewska z Kobylnicy - zap. III

 

8. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary na potrzeby naszej parafii. W ostatnim czasie nasz Parafianin ofiarował nowy pulpit, krzyż procesyjny i świecznik pod paschał w kwocie około 10.000 złotych. W sierpniu zostanie założony nowy podest w prezbiterium kościoła i została zakupiona siatka na ogrodzenie nowej części cmentarza w Kobylnicy.

 

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.

 

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 25 lipca – Święty Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu;

- poniedziałek, 25 lipca – Święty Krzysztof  (III w.), męczennik, patron kierowców i podróżujących;

- wtorek, 26 lipca – Świeci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny;

- piątek, 29 lipca - Święta Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.

 

10. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Mateusz Sidorczuk, l. 32 z Kobylnicy i Anna Keller, l. 87 z Kobylnicy - Członkini Żywego Różańca. Mszę świętą pogrzebową odprawimy w poniedziałek 25 lipca o godz. 17.00, a o 16.30 różaniec za duszę śp. Anny.  

 

              Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.....

 

                           SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                       17 lipca 2022

 

                                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania.

 

2. W czwartek 21 lipca zapraszamy na osobiste spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym na godz. 17.30.

 

3. W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.

 

4. W niedzielę 24 lipca miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych. Czcicieli zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.30.

 

5. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

 

  - Krzysztof Kalinowski i Gabriela Kapiszka z Kobylnicy - zap. II

  - Szymon Młynarczyk z Kobylnicy i Katarzyna Borzyszkowska ze Słupska - zap. II

  - Przemysław Pryzwan i Magdalena Maciejewska z Kobylnicy - zap. II

 

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom, oraz gościom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej.

 

W tym tygodniu patronują nam:

- piątek, 22 lipca – Święta Maria Magdalena (I w.), uczennica Jezusa, Apostołka Apostołów;

- sobota, 23 lipca – Święta Brygida (1303-1373), zakonnica, współpatronka Europy.

 

6. W ostatnim czasie odszedł do wieczności: Aleksander Grygier l. 63 z Kobylnicy. Niech Bóg okaże mu swoje miłosierdzie i wprowadzi do wiekuistego domu:

 

                   Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie......

 

                             PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                 10 lipca 2022

 

                                OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem. 

 

2. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj”

 

3. Jutro także przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im łaskę życia wiecznego.

 

4. W środę, 13 lipca, po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez ręce Niepokalanej przedstawiać Bogu nasze pokorne prośby.

 

5. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W ten sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy.

 

6. Z kultem Matki Bożej z Góry Karmel związany jest szkaplerz. W 1251 roku Maryja objawiła się Szymonowi Stockowi (generałowi zakonu karmelitów). Zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego.

 

7. W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

 

  Krzysztof Kalinowski i Gabriela Kapiszka z Kobylnicy - zap. I

  Szymon Młynarczyk z Kobylnicy i Katarzyna Borzyszkowska ze Słupska - zap. I

  Przemysław Pryzwan i Magdalena Maciejewska z Kobylnicy - zap. I

  Kamil Nowacki z Bolesławic i Anna Kasper ze Słupska - zap. II

  Kordian Łabęcki ze Słupska i Małgorzata Sklenarska z Łosina - zap. II

 

8. Zachęcamy do cotygodniowej lektury "Gościa Niedzielnego".

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

 

10. W minionym tygodniu zakończyła ziemską pielgrzymkę wiary: Jadwiga Krupa z Widzina l. 84.

 

            Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie....

14 NIEDZIELA ZWYKŁA – 03 LIPCA 2022

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.  Dziś pierwsza niedziela miesiąca. W naszych świątyniach zmiana tajemnic Żywego Różańca o zwykłej porze. W tym miesiącu modlimy się w intencji osób starszych.    O godz. 17.30 nabożeństwo Eucharystyczne.

 

2.  Niech trwające wakacje, zwłaszcza dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przez pełne uczestnictwo w niedzielnej Mszy św.

 

3.  W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. O 17.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana. Modlimy się o powołania kapłańskie
i zakonne z naszej parafii.

 

4.  W dniach od 10 do16 lipca nasi ministranci z ks. Wojciechem wyjeżdżają do Białogóry na wspólny wypoczynek. Życzymy im Bożego błogosławieństwa i radosnego spędzenia czasu.

 

5.  W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

Kamil Nowacki z Bolesławic i Anna Kasper ze Słupska - zap. I

 Kordian Łabęcki ze Słupska i Małgorzata Sklenarska z Łosina - zap. I

 

6.  Zapraszamy do cotygodniowej lektury „Gościa Niedzielnego”. Niech dobre słowo będzie umocnieniem dla każdego z nas.

 

7.  Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia,
a drogim gościom, przebywającym w naszej parafii na wakacjach pięknego czasu odpoczynku.

 

 

13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 CZERWCA 2022

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.  Rozpoczęły się wakacje. Niech na naszych wakacyjnych drogach nie zabraknie modlitwy i radosnego przebywania z Bogiem na niedzielnych Eucharystiach.

 

2.  Dzisiaj na  Mszy świętej o godz. 10.30 podziękujemy za roczną pracę w naszej parafii ks. Jerzemu, który zgodnie z wolą przełożonych będzie pracował w charakterze kapelana szpitala onkologicznego w Bydgoszczy. Na jego miejsce jest przeznaczony ks. Janusz Sikora, były proboszcz z Rumi.

 

3.  W poniedziałek 27 czerwca na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy Salezjanów Współpracowników i członków Zespołu Synodalnego. Po Mszy świętej spotkanie na plebani.

 

4.  W czwartek 30 czerwca wspominamy św. Jana Bosko. Jest to też ostatni czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca, zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 23.00.

 

5.  W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. O 17.30 nabożeństwo I-szo piątkowe i okazja do spowiedzi. W pierwszą sobotę miesiąca  zapraszamy na Mszę świętą o godz. 10.00 i różaniec.

 

6.  W dniach od 10 do16 lipca ks. Wojciech wyjeżdża na wakacje z ministrantami do Białogóry. Życzymy im wiele radości, łaski Bożej i opieki Matki Bożej.

 

7.  Na prośbę parafian uczestniczących w porannych Mszach świętych na czas letni - od pierwszego poniedziałku kwietnia do ostatniej soboty października w dni powszednie zmieniamy godzinę odprawiania Mszy z godz. 9.00 na 7.00 rano.

 

8.  We wtorek 28 czerwca na godz. 19.20 zapraszamy do kina na film "Żywy". Cena biletu 15 zł. Zapisy w zakrystii.

 

9.  W czasie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki
i środy w godzinach od 18.30 – 19.30

 

10.           Zapraszamy do czytania cotygodniowej prasy katolickiej.

 

11.           Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia,
a drogim gościom, przebywającym w naszej parafii na wakacjach pięknego czasu odpoczynku.

 

 

12.           W tym tygodniu odszedł do wieczności Bronisław Dąbrowski lat 71 z Kobylnicy.

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

                       DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                            19 czerwca 2022

 

                               OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, szczególnie pamiętajmy o obywatelach Ukrainy, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.

 

2. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na KUL.

 

3. Ministranci kończą kolejny rok swojej służby przy ołtarzu w poniedziałek na Mszy świętej o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich ministrantów i ich rodziców.  

 

4. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Wypraszajmy żyjącym obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.

 

5. Również w czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwo wianków. W tym dniu przeżywamy też uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela przeniesioną ze względu na uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

6. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przeżywamy odpust parafialny w Kobylnicy. Zapraszamy na uroczystą Mszę świętą z procesją Eucharystyczną na godz. 18.00. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

7. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą  o godz. 8.00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

 

8. W sobotę 25 czerwca w Amfiteatrze w Koszalinie centralne uroczystości jubileuszu 50-lecia diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Są jeszcze bilety wstępu do amfiteatru. Można je odebrać po każdej Mszy świętej w zakrystii.

 

9. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Do piątku włącznie jest połączone z procesją eucharystyczną.

 

10. Decyzją ks. Inspektora ks. Jerzy Czaja zostaje przeniesiony do domu zakonnego w Bydgoszczy w charakterze kapelana szpitala onkologicznego. Dziękujemy ks. Jerzemu za posługę w naszej parafii. Ks. Jerzy odprawi Mszę świętą w przyszłą niedzielę o godz. 10.30. Na jego miejsce zostaje przeznaczony ks. Janusz Sikora, były proboszcz z Rumi.

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

- wtorek, 21 czerwca – Święty Alojzy Gonzaga (1568-1591), jezuicki zakonnik, patron młodzieży studiującej.

 

 

NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA                                                 16 czerwca 2022

 

                           OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. To dzień, kiedy uroczyście wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Eucharystii. Msze Święte w naszym kościele dzisiaj Kobylnicy  o godz. 7.00, 9.00, i 10.00, po niej procesja ulicami Kobylnicy; w Łosinie o godz. 9.00 i w Sierakowie o godz. 10.30 i procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła.

 

2. Od jutra do przyszłego czwartku włącznie nabożeństwo czerwcowe po Mszy świętej o godz. 18.00, będzie połączone z procesją eucharystyczną wokół świątyni. Zapraszamy do czynnego udziału nabożeństwie i procesji.

 

3. W piątek 24 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - odpust parafialny w Kobylnicy. Uroczysta Msza święta o godz. 18.00.

 

4. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali dekoracje poszczególnych ołtarzy, a także pomogli w zorganizowaniu procesji. Wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich ministrantów, lektorów, całej służby liturgicznej, osób niosących chorągwie, feretrony i inne znaki religijne oraz dziewczynek sypiących kwiatki. Dziękujemy także strażakom i policji za zabezpieczenie trasy naszej procesji. Za wszelkie dobro i pomoc wszystkim niech Bóg hojnie wynagradza swoją łaską.

                                         NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                                                    12 czerwca 2022

 

                                  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

 

2. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele remontowe parafii.

 

3. Jutro, 13 czerwca, po Mszy Świętej o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie – serdecznie zapraszamy!

 

4. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku w Kobylnicy o godz. 7.00, 9.00 i 10.00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 10.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów - próba dla dzieci chcących sypać kwiaty w poniedziałek przed kościołem o godz. 16.00. W Kobylnicy ołtarze będą w następujących miejscach:

 

  - pierwszy - przy kapliczce

  - drugi      -  przy ul. Głównej i Sportowej /przy krzyżu/

  - trzeci      -  na rogu ulic: Sportowej i Wodnej

  - czwarty  -  na placu przykościelnym

 

5. W Sierakowie rozpoczniemy Boże Ciało Mszą świętą o godz. 10.30, następnie procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. W Łosinie Msza święta o godz. 9.00.

 

6. Bardzo prosimy, aby wszyscy parafianie włączyli się w przygotowanie ołtarzy. Salezjanie Współpracownicy tradycyjnie przygotowują ołtarz przy kościele.

 

7. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na kwiaty do ołtarzy, a w przyszłą niedzielę puszki na KUL.

 

8. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie do środy włącznie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności. Od piątku przez najbliższy tydzień nabożeństwo czerwcowe z procesją z Najświętszym Sakramentem po Mszy świętej o godz. 18.00.

 

9. W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

 

- Szymon Szgowiel st. wolnego i Karolina Brysik st. wolnego z Bolesławic - zap. I

- Konrad Frąckowiak kawaler i Daria Kołdyńska z Kobylnicy - zap. II

- Damian Dróżdż kawaler i Anita Kowalska ze Słupska - zap. II

 

 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.

 

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;

- środa, 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;

- piątek, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.

 

11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Robert Perszewski l. 25 z Kobylnicy. Niech dobry Bóg udzieli mu przebaczenia wszystkich grzechów, aby mógł znaleźć przygotowane w niebie wieczne mieszkanie.

 

            Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie........

 

                    ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                          5 czerwca 2022

 

 

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”

 

2. Dzisiejsza niedziela jest także pierwszą niedzielą miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze. W tym miesiącu modlimy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie o bezinteresowność w miłości i świętość w codziennym życiu.

 

3. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci.

 

4. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom.

 

6. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

 

7. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

 

8. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy ona czas wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej.

 

9. Nasze Oratorium św. Jana Bosko organizuje półkolonie dla dzieci od 4 do 8 lipca. Koszt udziału dziecka w półkoloniach 500 złotych. Zapisy u ks. Wojciecha od wtorku do piątku. Serdecznie zapraszamy.

 

10. 25 czerwca organizujemy wyjazd do Amfiteatru w Koszalinie z okazji 50 - lecia istnienia naszej diecezji. Są jeszcze wolne miejsca - zapisy w zakrystii.

 

11. 16 czerwca uroczystość Bożego Ciała. Rozkład Mszy świętych w Kobylnicy: o godz. 7.00, 9.00 i 10.00, po której rozpoczniemy procesję do czterech ołtarzy:

 

    - pierwszy - przy kapliczce

    - drugi       - przy ul. Głównej i Sportowej /przy krzyżu/

    - trzeci       -  na rogu ulic: Sportowej i Wodnej

    - czwarty   -   na placu przykościelnym

 

12. W Sierakowie rozpoczniemy Boże Ciało Mszą świętą o godz. 10.30, następnie procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła.

 

13. Bardzo prosimy aby wszyscy parafianie włączyli się w przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów i ulic miejscowości w naszej parafii. Ołtarz przy kościele, który ufundował pan Tadeusz Kostrubiec tradycyjnie przygotowują Salezjanie Współpracownicy. Prosimy dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe i wszystkie chętne do sypania kwiatów, a starszych do orszaku procesyjnego.

 

14. W przyszłą niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek na kwiaty do ołtarzy.

 

15. W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

 

 - Konrad Jan Frąckowiak, kawaler i Daria Amelia Kołodyńska z Kobylnicy - zap. I

 - Damian Grzegorz Dróżdż, kawaler i Anita Angelika Kowalska ze Słupska - zap. I

 

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.

 

17. Tych, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Piotra Kołodzieja l. 65 z Kończewa, Marcina Janta Lipińskiego l. 36 z Kobylnicy polecajmy Miłosiernemu Bogu:

 

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

                               WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                                                        29 maja 2022

 

                              OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii). 

 

2. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy w czasie nabożeństwa majowego i czerwcowego.

 

3. Jutro w poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 Zespół Synodalny i Salezjanów Współpracowników. Po Mszy świętej spotkanie na plebanii.

 

4. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu wspominamy też św. Jana Bosko Ojca i Nauczyciela młodzieży.

 

5. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym dniu modlimy się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

 

6. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

 

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

 

- w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o godz. 17.30. Zapraszamy szczególnie ministrantów i ich rodziców. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium;

- w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30; spowiedź święta na każdej Mszy świętej, a dla dzieci i młodzieży od godz. 16.15 i w czasie Mszy świętej o godz. 16.30, do południa kapłani udadzą się z sakramentami do chorych;

- w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30, a o godz. 10.00 Msza święta i różaniec

 

8. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz. 18.00. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.

 

9. Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca, która obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Z racji pierwszej niedzieli zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze.                                       W czerwcu modlimy się za rodziny:

 

- módlmy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.

 

10. Dziękujemy Panu, który ufundował nowy krzyż procesyjny, który poświęcimy dzisiaj na Mszy świętej o godz. 10.30. Również ks. Andrzej i ks. Wojciech nasi jubilaci dziękują za okazaną życzliwość z racji ich jubileuszu kapłańskiego.

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.

 

W tym tygodniu patronują nam:

- środa, 1 czerwca – Święty Justyn, (I/II w.), apologeta chrześcijański, męczennik za wiarę;

- piątek, 3 czerwca – Święty Karol Lwanga i jego dwunastu towarzyszy (XIX w.), męczennicy z Ugandy w Afryce.

 

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: Ryszard Konhle l. 64 z Widzina. Niech dobry Bóg wejrzy na dobro, które uczynił na ziemi, okaże swoją łaskawość i przyjmie go do grona zbawionych.

 

         Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.....

 

                                     SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                                             22 maja 2022

 

                                  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki.

 

2. W dzisiejszą niedzielę nasi księża Andrzej Pastwa i Wojciech Mielewczyk o godz. 12.00 odprawią swoją Mszę świętą jubileuszową z okazji 50 i 25 rocznicy święceń kapłańskich. Otoczmy naszych duszpasterzy modlitwą.

 

3. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia. 

 

4. We wtorek, 24 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. W Łosinie o godz. 17.00, uroczysta Msza święta odpustowa. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Z kolei w Kobylnicy o godz. 18.00 Nowy Salezjanin Współpracownik złoży przyrzeczenia wierności Jezusowi Chrystusowi przez wstawiennictwo św. Jana Bosko. Serdecznie zapraszamy.

 

5. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Modlitwą ogarnijmy wszystkie mamy, żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych prośmy o łaskę życia wiecznego.

 

6. W piątek, 27 maja w czasie nabożeństwa majowego rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

7. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.

 

8. Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać opiekę Matki Zbawiciela.  Trwa Biały Tydzień dla dzieci, które w sobotę przyjęły Pierwszą Komunię świętą.

 

9. W przyszłą sobotę 28 maja o godz. 11.00 Pierwsza Komunia święta w Sierakowie. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin w czwartek od godz. 15.30, a w Kobylnicy tego dnia Pierwsza Rocznica Komunii świętej o godz. 10.00 i 11.30. Spowiedź dla tych dzieci w piątek od godz. 17.30.

 

10. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

11. 25 czerwca w Koszalinie odbędą się uroczystości jubileuszowe z okazji 50 lecia istnienia naszej diecezji. Chętnych na wyjazd prosimy o zapisy w zakrystii. Karty wstępu na uroczystości są ograniczone.

 

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

 

14. W ostatnich dniach odeszli do Pana: Edward Korczak l. 61 z Bolesławic i Eugeniusz Wiązowski l. 66 z Kobylnicy. Niech Zmartwychwstały Chrystus przyjmie ich do niebieskiego domu.

 

                        Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.......

 

W tym tygodniu patronuje nam:

- poniedziałek, 26 maja – Święty Filip Nereusz (1515-1595), rzymski kapłan, wychowawca dzieci i młodzieży.

 

 

                          PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                          15 maja 2022

 

                                    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym.

 

2. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny.

 

3. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.

 

4. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej. Od poniedziałku do piątku trwa Biały Tydzień dla dzieci, które w sobotę przyjęły Pierwszą Komunię świętą. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na godz. 17.30.

 

5. W przyszłą sobotę 21 maja w Kobylnicy, kolejne dwie grupy dzieci przystąpią do Pierwszej Komunii świętej o godz. 10.00 i 11.30. W Sierakowie Pierwsza Komunia święta 28 maja o godz. 11.00. O spowiedzi i próbach dzieci i rodzice są informowani na bieżąco.

 

6. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w Kobylnicy nasi księża Andrzej Pastwa i Wojciech Mielewczyk będą obchodzili jubileusz kapłaństwa. Ks. Andrzej 50 lecie, a ks. Wojciech 25 lecie kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy naszych Parafian do modlitwy w ich intecji.

 

7. Pierwsza Rocznica Komunii świętej w Kobylnicy 28 maja o g. 10.00 i 11.30. Spotkanie z rodzicami dzieci klas czwartych 16 maja po Mszy świętej o g. 18.00.

 

8. W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

 

 - Łukasz Imiłkowski, kawaler z Kobylnicy i Katarzyna Hliwa, panna z Kwakowa - zap. II

 

9. 22 maja po raz dziesiąty ulicami Słupska przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. O godzinie 13.00 w kościele p.w. św. Maksymiliana Kolbego zostanie odprawiona Eucharystia, a po jej zakończeniu uczestnicy wyruszą ulicami Słupska w kierunku parafii NSPJ.

 

10. Serdecznie dziękujemy panom Sławomirowi Dymianiuk i Damianowi Sajek za odnowienie kaplicy przy ulicy Wodnej, jak również składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na odnowienie podłogi i prezbiterium w kościele w Kobylnicy. Jesteśmy też na dobrej drodze, aby rozpocząć budowę kaplicy w Bolesławicach i dokończenie ogrodzenia w Sierakowie.

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

- poniedziałek, 16 maja – Święty Andrzej Bobola (1591-1657), jezuicki prezbiter, męczennik, patron Polski.

 

     CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                                                 8 maja 2022

 

                                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa, szczególnie obejmijmy naszymi modlitwami naszego parafianina kl. Dariusza Kopczyńskiego.

 

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

 

3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele remontowe naszej  parafii. Trwa renowacja podłogi i prezbiterium w kościele w Kobylnicy i modlimy się o kontynuację ogrodzenia w Sierakowie i rozpoczęcie budowy kaplicy w Bolesławicach. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary.

 

4. Dziękujemy mamom dzieci pierwszokomunijnych za porządki wokół kościoła i posadzenie nowych kwiatów, jak również pani Ewie Karpińskiej ze swoimi dziećmi za pomoc przy pracach w naszym kościele.

 

5. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.

 

6. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Od tego roku po Mszy świętej wieczornej rozpoczynamy cykl nabożeństw każdego 13 dnia miesiąca do października z procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej.

 

7. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.

 

8. W najbliższą sobotę 14 maja w naszej parafii rozpoczynamy Pierwsze Komunie święte w Kobylnicy i Sierakowie. Pierwsza grupa o godz. 10.00, druga o godz. 11.30 i trzecia grupa o 13.00 w Kobylnicy i 21 maja kolejne dwie grupy o godz. 10.00 i 11.30, również w Kobylnicy. W Sierakowie Pierwsza Komunia święta 28 maja o godz. 11.00. O spowiedzi i próbach dzieci i rodzice są informowani na bieżąco.

 

9. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.

 

10. Pierwsza Rocznica Komunii świętej w Kobylnicy 28 maja o godz. 10.00 i 11.30. W związku z tą uroczystością spotkanie z rodzicami klas czwartych 16 maja w poniedziałek po Mszy świętej o godz. 18.00. W Sierakowie Pierwsza rocznica 2 czerwca o godz. 16.00.

 

11. W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

 

  - Sebastian Podwiński z Wierszyna i Izabela Podwińska z Kobylnicy - zap. II 

  - Łukasz Imiłkowski, kawaler z Kobylnicy i Katarzyna Hliwa, panna                   

     z Kwakowa - zap. I

 

12. 22 maja po raz dziesiąty ulicami Słupska przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. O godzinie 13.00 w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego zostanie odprawiona Eucharystia, a po jej zakończeniu uczestnicy wyruszą ulicami Słupska w kierunku parafii NSPJ.

 

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 9 maja – Święty Stanisław (ok. 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski;

- sobota, 14 maja – Święty Maciej Apostoł, po śmierci Judasza wybrany drogą losowania do grona Dwunastu.

 

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.

 

                                    TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY                           1 maja 2022

 

             OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

 

2. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

 

3. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze. W maju modlimy się o wiarę dla młodych.

 

4. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.

 

5. Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.

 

6. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

 

7. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według niedzielnego rozkładu. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.

 

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.30, o godz. 23.00 Godzina Święta;

- w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i litania loretańska o godz. 17.30; spowiedź święta podczas każdej Mszy świętej, dla dzieci i młodzieży od godz. 16.15, a o 16.30 Msza święta; do południa kapłani udadzą się z sakramentami do naszych chorych

- w sobotę o 10.00 Msza święta i różaniec.

 

9. W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

 

10. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Taca przeznaczona jest na cele remontowe naszej parafii. Trwają prace przy zakładaniu nowej podłogi i prezbiterium kościoła w Kobylnicy. Prosimy też o modlitwę w intencji rozpoczęcia budowy kaplicy w Bolesławicach i kontynuację ogrodzenia w Sierakowie. Na czas remontów w kościele w Kobylnicy Msze święte w dni powszednie w Kobylnicy o godz. 7.00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 9.00. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

11. W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

 

   - Sebastian Podwiński z Wierszyna i Izabela Podwińska z Kobylnicy  - zap. I

 

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.

 

 W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 2 maja – Święty Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła;

- wtorek, 4 maja – Święty Florian (III/IV w.), męczennik, patron hutników i strażaków;

- piątek, 6 maja – Święci Apostołowie Filip i Jakub, najbliżsi uczniowie i świadkowie działalności Jezusa.

 

13. Miłosiernemu Panu polecajmy zmarłego Józefa Kicak, lat 73 z Widzina, który w ostatnim tygodniu odszedł do wieczności:

                    Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie....

                                  DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,

                                    CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO                                                                        24 kwietnia 2022

                                                                                             

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dzisiaj o godz. 15.00 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.

 

2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

 

3. Ostatnia niedziela kwietnia z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowego Duszpasterstwa Kierowców jest Niedzielą Modlitw za Kierowców. W sposób szczególny modlimy się dzisiaj o bezpieczne i odpowiedzialne poruszanie się po drogach dla wszystkich kierowców i uczestników ruchu drogowego.

 

4. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Zapraszamy na Mszę Świętą, w czasie której będziemy się modlić za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba. Również w tym dniu o godz. 18.00 na Mszy świętej będziemy mogli pomodlić się za księży solenizantów: ks. proboszcza, ks. Jerzego i ks. Wojciecha, którzy o 18.00 odprawią Mszę świętą.

 

5. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.

 

6. W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.

 

7. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze. Intencja na maj Żyweo Różańca:

 

- O wiarę dla młodych

  Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.

 

 8.W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe codziennie o godzinie 17.30. Będzie to także kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To szczególne zaproszenie do poznawania i rozważania słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Świętego.

 

9. Pierwsza Komunia w naszej parafii będzie w Kobylnicy w sobotę 14 i 21 maja, a w Sierakowie 28 maja.

 

10. Rozpoczęliśmy prace przy renowacji podłogi w kościele w Kobylnicy, zakładanie nowego ogrodzenia w Sierakowie i organizowanie budowy kaplicy w Bolesławicach. Ze względu na remont w kościele w Kobylnicy Msze święte w dni powszednie będziemy odprawiali o godz. 7.00. Polećmy Dobremu Bogu te ważne inwestycje w naszej parafii.

 

11. Od poniedziałku 25.04. o godz. 19.15 w parafii Świętej Rodziny w Słupsku będą odbywały się katechezy neokatechumenalne dla dorosłych.

 

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.

 

 W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 25 kwietnia – Święty Marek Ewangelista (I/II w.), bliski współpracownik Świętego Pawła;

- wtorek, 26 kwietnia – Święty Wojciech (ok. 956-997), biskup i męczennik, patron Polski;

- piątek, 29 kwietnia – Święta Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.

 

12. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana: Mieczysław Cichocki l. 62 z Widzina. Niech Maryja, Matka miłosierdzia, wyprosi mu łaskę przebaczenia grzechów i oglądania Bożego oblicza w niebie.

 

            Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie....

 NIEDZIELA WIELKANOCNA

                         ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO                                 17 kwietnia 2022

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 

1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

 

2. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Dziękuję kapłanom: Wojciechowi, Jerzemu i Andrzejowi za posługę sakramentalną i zaangażowanie, ministrantom, Salezjanom Współpracownikom, Animatorom Oratorium, panom: Organiście p. Janowi i Kościelnemu p. Rafałowi, oraz   wszystkim za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi Wam swoją łaską.

 

Sierakowo. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali kościół i dekoracje świąteczne. Dziękujemy państwu Urbanom; Wojciechowi i Elżbiecie za pomoc w liturgii.

 

3. Od piątku rozpoczęliśmy Nowennę do Bożego Miłosierdzia, która odmawiana jest w niedzielę i poniedziałek wielkanocny o godz. 12.00, a w dni powszednie na Mszach wieczornych.

 

4. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Dzisiaj i jutro nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na katolickie uczelnie. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

5. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

6. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. O godzinie 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji. Do kościoła przynosimy skarbonki z jałmużną postną, które były rozprowadzane w Wielkim Poście.

 

7. Zostały zakupione nowe legary i deski na podłogę w kościele w Kobylnicy. W tym tygodniu rozpoczniemy prace przy podłodze naszego kościoła.

 

8. Wszystkim Parafianom, Miłym Gościom, Solenizantom i Jubilatom życzymy wszelkiej pomyślności i łask od Zmartwychwstałego Pana.

 

NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI PAŃSKIEJ – 10.04.2022

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dzisiaj Niedziela Palmowa – pamiątka uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Podczas każdej Mszy św. odbywa się poświecenie palm. Rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień.

 

2.       Przy wejściu do kościoła młodzież z wychowawcami naszego Oratorium rozprowadza palmy. Zebrane środki są przeznaczone na potrzeby wspólnoty naszego Oratorium. Za każdy dar serca składamy podziękowanie.

 

3.       Również dzisiaj po Mszy św. o godz.12.00 spotkanie rodziców i dzieci Pierwszokomunijnych z ks. Wojciechem. Obecność obowiązkowa.

 

4.       Spowiedź św. w Wielkim Tygodniu:

 

Sierakowo -  poniedziałek od godz. 17.30 do 18.00

Kobylnica - wtorek i środa od godz. 17.30 do 19.00


(w Sierakowie) W tym roku w sprawie wystroju naszego kościoła proszę o kontakt
z ks. Jerzym. Po Mszy świętej zbieramy ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Za wszelką pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

5.       Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

 

6.        Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa Maryi Wspomożycielki Wiernych.

 

7.       . Z racji II niedzieli miesiąca ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na cele remontowe naszej parafii.

 

8.       Kończy się czas Wielkiego Postu. Mszą św. w Wielki Czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. To szczególne zaproszenie do wejścia w klimat wydarzeń męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, do chwili modlitwy w czasie adoracji
w czwartek, piątek i sobotę przed Wielkanocą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liturgia Wielkiego Tygodnia w Kobylnicy:

 

9.            W Wielki Czwartek – uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godz. 18.00, a po niej okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godziny 21.00.

 

10.       W Wielki Piątek adoracja rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do rozpoczęcia liturgii. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich o godz. 15.00 (spowiedź św. od 15.00 – 16.00). Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Po liturgii – adoracja przy Grobie Pańskim do 22.00.

 

11.       W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od 10.00 do 20.30.

 

12.       Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę:

Kobylnica – od 10.00 – 14.00; (spowiedź św. w tym czasie)

Bolesławice – 12.00 na boisku; Widzino – 10.30; Łosino – 11.00; Sierakowo – 11.30

 

13.       Wigilia Paschalna Wielkiej Soboty rozpocznie się w Kobylnicy o godz. 21.00 – czyli, jak liturgia nakazuje, po zapadnięciu zmroku. Jest to najważniejsza liturgia roku kościelnego. Na tę uroczystość proszę przynieść ze sobą świece.
Liturgia kończy się procesją rezurekcyjną.

 

Liturgia Wielkiego Tygodnia w Sierakowie:

 

14.       Wielki Czwartek i Wielki Piątek – godz. 18.00;

Wielka Sobota – godz. 20.00 z procesją rezurekcyjną.

 

15.       Rozkład Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego:

 

Kobylnica: 6.00 – z procesją eucharystyczną;

9.00, 10.30, 12.00

Łosino – 9.00; Sierakowo – 10.30;

 

NIE BĘDZIE MSZY ŚW.:

W NIEDZIELĘ W KOBYLNICY O GODZ. 7.00 i 18.00 !

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                               3 kwietnia 2022

 

           OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

 

2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze. Nabożeństwo gorzkich żali o godz. 17.30. W tym miesiącu modlimy się w intencji Służby zdrowia.

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, szczególnie ministrantów i ich rodziców. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji nowych powołań do służby w Kościele.

 

4. 7 kwietnia w czwartek po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie w Oratorium Salezjanów Współpracowników i Opiekunów Oratorium w celu omówienia Triduum Paschalnego.

 

5. W piątek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30 dzieci i młodzież, o godz. 17.30 starszych, w Sierakowie w czwartek o 16.00, a w Łosinie w piątek o godz. 17.00.

 

6. W piątek 8 kwietnia zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Wyruszamy z kościoła NSJ w Słupsku po Mszy świętej o godz. 20.00. Szczegóły na stronie www.edk.org.pl

 

7. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą Świętą. 

 

8. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy Świętej o godz. 12.00. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

 

9. W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej o godz. 12.00.

 

10. Dzieci wraz z animatorami naszego Oratorium przygotowały palmy, które będzie można nabyć przed każdą Mszą świętą. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na działalność naszego Oratorium, oraz potrzeby dzieci i młodzieży.

 

11. Tego dnia przypada także kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskiem, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym.

 

12. W przyszłą niedzielę będziemy zbierali tacę na cele remontowe naszej parafii. W kolejnym tygodniu chcielibyśmy dokończyć prace przy korytarzu na plebanii, następnie odnowienie podłogi w naszym kościele /planowane prace  na okres letni/ i ogrodzenie na cmentarzu w Kobylnicy. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

13. Sierakowo. Dzisiaj i w następną niedzielę zbieramy ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.

14. W najbliższym czasie sakramentalny związek pragną zawrzeć:

 

  - Bartosz Styk z Widzina, kawaler i Kamila Paradiuk z Widzina - zap III

  - Mateusz Zawadka z Grodziska Mazowieckiego i Kornelia Bilenda

        z Kobylnicy, panna - zap. III  

     

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej. 

 

17. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: Ireneusza Adamowicza l. 94 z Kobylnicy. Niech Bóg przyjmie go do swojej chwały:

 

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie…

                      CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                            27 marca 2022

 

                                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo”.

 

2. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.30. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

3. Najbliższy czwartek wypada przed Pierwszym piątkiem miesiąca. Zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 23.00.

 

4. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna oraz nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Spowiedź przed każdą Mszą świętą i na każdej Mszy. Młodzież i dzieci zapraszamy na godz. 16.15 na spowiedź, a o 16.30 Droga Krzyżowa z Komunią świętą. Dla starszych Droga Krzyżowa o godz. 17.30 i Msza święta. Do południa kapłani udadzą się z sakramentami do chorych naszej parafii.

 

5. Sobota, 2 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca. Zapraszamy czcicieli NMP na Mszę świętą i różaniec o godz.10.00, a o 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

 

6. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.

 

7. Najbliższa niedziela, 3 kwietnia, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze. Zachęcamy chętne osoby do zapisania się w kręgi Żywego Różańca.

 

  - Intencja na kwiecień: za pracowników służby zdrowia. Módlmy się, aby zaangażowanie pracowników służby zdrowia w opiekę nad osobami starszymi, szczególnie w krajach najuboższych, było wspierane przez rządy i lokalne wspólnoty.

 

8. W zakrystii można nabyć świecę paschalną Caritasu " Płomień nadziei."

 

9. Za wszelkie dobro duchowe i materialne wyrażamy naszą wdzięczność w darze modlitwy. W tym tygodniu rozpoczniemy rozmowy na temat rozbudowy cmentarza w Kobylnicy.

 

10. W najbliższym okresie sakrament małżeństwa pragną zawrzeć:

 

    - Bartosz Styk, kawaler z Widzina i Kamila Paradiuk, panna z Widzina -

      zap. II

    - Mateusz Zawadka, stanu wolnego z Grodziska Mazowieckiego i   

      Kornelia Bilenda panna z Kobylnicy - zap. II

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu. 

 

12. W ostatnim tygodniu do domu Ojca odszedł Jan Popiel l 91, z Kobylnicy. Niech Dobry Bóg okaże mu miłosierdzie i przyjmie do społeczności zbawionych:

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

              TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                     20 marca 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.

 

2. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30. Niech rozważanie męki Zbawiciela będzie dla nas okazją do wchodzenia w tajemnicę bliskości Pana, powstawania z upadków i dobrych postanowień.

 

3. W czwartek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.

 

4. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą.

 

5. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej /dziesiątek różańca/ oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej w Kobylnicy o godz. 18.00.

 

6. W piątek 25 marca na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy Salezjanów Współpracowników i Członków Koła Synodalnego. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium. W tym dniu dodatkowa Msza święta o godz. 17.00 w intencji pokoju na Ukrainie przez wstawiennictwo Matki Bożej.

 

7. Nabożeństwo drogi krzyżowej w Kobylnicy w piątek o godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży i o 17.30 dla starszych; w Łosinie w piątek o 17.00; w Sierakowie w czwartki o 16.00.

 

8. Czas Wielkiego Postu to także czas, kiedy licznej przystępujemy do sakramentu pokuty i pojednania. W naszej świątyni spowiedź jest codziennie na każdej Mszy Świętej. Pamiętajmy o dobrym przygotowaniu do sakramentalnej spowiedzi i wypełnieniu wszystkich warunków sakramentu pokuty.

 

9. W zakrystii można nabyć święcę paschalną Caritasu "Płomień nadziei", z którą przyjdziemy na liturgię Wielkiej Soboty, aby zapalić ją od paschału. Jest to dar serca dla najbardziej potrzebujących. Są również do pobrania skarbonki postne, które będziemy zbierać w Niedzielę Miłosierdzia 24 kwietnia.

 

10. Polecamy cotygodniową prasę katolicką.

 

11. Za wszelkie dobro duchowe i materialne wyrażamy naszą wdzięczność w darze modlitwy.

 

12. Jest organizowana pielgrzymka do Medjugorie w sierpniu od 15 do 26. Zapisy w zakrystii. Są wolne miejsca.

 

13. W najbliższym czasie sakrament małżeństwa pragną zawrzeć:

 

     - Bartosz Styk z Widzina, kawaler i Kamila Paradiuk z Widzina - zap. I

     - Mateusz Zawadka z Grodziska Mazowieckiego, kawaler i Kornelia Bilenda z          Kobylnicy - zap. I 

 

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy trwania przy Chrystusie i pomnażania Bożych darów oraz wydawania błogosławionych owoców nawrócenia.

 

15. Do Pana odeszli w ostatnim tygodniu: Jan Konieczny l.71 z Sierakowa i Alina Sochaczewska l 72. Niech Bóg okaże im swoje miłosierdzie i wprowadzi do krainy życia wiecznego.  

 

           Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.....

 

 

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                13 marca 2022

 

                                     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. Po Mszach świętych zbieramy ofiary do puszek na cele misyjne.

 

2. Od wczoraj rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne, które głosi ks. Krzysztof Wilkos były proboszcz naszej parafii. Otoczmy Rekolekcjonistę i wszystkich naszych Parafian modlitwą. Rozkład rekolekcji jest wywieszony w gablocie, w przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej w rubryce Aktualności. W czasie rekolekcji w Łosinie i Sierakowie Msza święta niedzielna w sobotę.

 

3. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym i modlitwą ekspijacyjną za zabijane dzieci dzisiaj w Kobylnicy o godz. 17.15.

 

4. Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem. 

 

5. Zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek w Kobylnicy dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30, dla starszych o 17.30, w Sierakowie w czwartek o 16.00, w Łosinie w piątek o godz. 17.00.

 

6. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających.

 

7. W zakrystii są do nabycia świece na stół wielkanocny, które można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej. Koszt jednej świecy: małej 10 zł, dużej 20 zł. Ofiary za świece są przeznaczone dla najbardziej potrzebujących. Można też nabyć skarbonki, do których, szczególnie dzieci składają swoją ofiarę dla bardziej potrzebujących od siebie.

 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

- sobota, 19 marca – Święty Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, Opiekun Pana Jezusa.

 

9. Orędownictwo Świętego Józefa niech wspomaga naszą modlitwę za zmarłych. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej, odeszła do Pana: Małgorzata Kucharska l. 90 z Kobylnicy.

 

          Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie…

 

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                        6 marca 2022

 

                                    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

 

2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca o w kościołach naszej parafii o zwykłej porze. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.30Intencja Żywego Różańca na marzec:

 

Za przyczyną Bogurodzicy Dziewicy módlmy się o pokój i sprawiedliwość na Ukrainie, o zaprzestanie wojny i o życie wieczne w niebieskiej Ojczyźnie dla tych, którzy zginęli w trwającej wojnie.

3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w Kobylnicy w każdy piątek dla dzieci o godz. 16.30, dla starszych o 17.30, w Łosinie o 17.00, a w Sierakowie w każdy czwartek o godz. 16.00. Gorzkie Żale w każdą niedzielę w Kobylnicy o godz. 17.30. Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności.

 

4. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

 

5. W czwartek, 10 marca różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji ofiar na Ukrainie i o pokój w Europie i na świecie.

 

6. Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone na cele misyjne. 

 

7. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Zapraszamy do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra, aby był dla wszystkich czytelnym drogowskazem podążania za Chrystusem.

 

8. Taca z 13 marca przeznaczona na cele remontowe naszej parafii. W najbliższym czasie planujemy remont korytarza w naszej plebanii. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary.

 

9. W piątek 11 marca zapraszamy do kina na film "Cud w Guadelupe". Cena biletu 15 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 

10. W ramach naszego wielkopostnego przygotowania do świąt zmartwychwstania Chrystusa będziemy uczestniczyć w rekolekcjach. W naszej wspólnocie będą miały miejsce w dniach od 12 do 16 marca. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych. W te dni będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Nie odkładajmy jednak spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Za udział w rekolekcjach można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. Rozkład Rekolekcji jest wywieszony w gablocie i przedsionku kościoła, oraz na naszej stronie internetowej w rubryce aktualności. Rekolekcje będzie głosił ks. Krzysztof Wilkos były proboszcz naszej parafii.

 

11. Zachęcamy i prosimy o wpłatę 1% na działalność dziecięco-młodzieżową w naszym "Oratorium" im. św. Jana Bosko w Kobylnicy. Cel szczegółowy: P13;  Nazwa OPP: Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży KRS: 0000061527 Kościół pw. Najświętszego Serca Jezusa. Za   dar serca składamy Bóg zapłać.

 

12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, a także wszystkim paniom życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie. 

 

ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                27 lutego 2022

 

                                      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś, w ostatnią niedzielę lutego, tradycyjnie rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach. Z darem modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych.

 

2. W naszej wspólnocie parafialnej gościmy dzisiaj ks. Dariusza Dynaka-Michalskiego i kleryków z WSD w Lądzie nad Wartą. Podzielą się z nami świadectwem życia i modlitwą. Po każdej Mszy świętej będą zbierali ofiary do puszek na utrzymanie tej uczelni. Za wszelkie dary serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

3. We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny.

 

4. W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Kapłan posypując nasze głowy, wypowie słowa: „Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz” (por. Rdz 3,19) lub „Nawracajcie się i wierzcie Ewangelii” (Mk 1,15). Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty, uniżenia przed Bogiem. Msze Święte tego dnia w Kobylnicy o godz. 9.00 i 18.00; w Łosinie o godz. 17.00 i w Sierakowie o 18.15.

 

5. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są  wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.

 

6. W Środę Popielcową rozpoczynają się także Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, które potrwają do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu. W środę po każdej Mszy świętej zbieramy ofiary do puszek jako wsparcie dla pokrzywdzonych w wyniku wojny na Ukrainie.

 

7. W sobotę, 4 marca, przypada liturgiczne święto Świętego Kazimierza, królewicza. Od 2018 roku sobota przed pierwszą niedzielą Wielkiego Postu z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest Dniem postu i modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich.

 

8. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w każdy piątek w Kobylnicy o godz. 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla starszych, w Łosinie w piątki o 17.00; w Sierakowie w każdy czwartek o 16.00, oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.30 w Kobylnicy.

 

9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

 

- w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania o godz. 17.30 i Msza święta w intencji LSO i ich rodziców; natomiast na godz. 23.00 zapraszamy na Godzinę Świętą przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

 

- w piątek spowiedź święta 15 minut przed Drogą Krzyżową i w trakcie trwania nabożeństwa, a do południa kapłani udadzą się z sakramentami do chorych.

 

- w sobotę o godz. 10.00 Msza święta ku czci Matki Najświętszej, a po Mszy Świętej różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

 

10. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą Wielkiego Postu i pierwszą niedzielą miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca o zwykłej porze. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja o godz. 17.30

 

11. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczynamy 13 marca, które wygłosi ks. Krzysztof Wilkos - były proboszcz naszej parafii. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Rekolekcjoniście i naszych Parafianach.

 

12. Organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie w dniach: 15 do 26 sierpnia. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 

13. Zapraszamy 11 marca na godz. 19.30 do kina na film "Cud w Guadelupe". Cena biletu 15 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 

14. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy postępów w rozumieniu tajemnicy Chrystusa oraz doświadczenia bliskości Pana i mocy Jego słowa w codziennym życiu.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

- sobota, 4 marca – Święty Kazimierz (1458-1483), królewicz, wielki czciciel Maryi. 

 

15. W ostatnim czasie Bóg wezwał do siebie z naszej wspólnoty: Ewę Kołodziej l. 63 z Kończewa. Niech Bóg, który jest, Dawcą życia i zmartwychwstania, wyzwoli ją z więzów śmierci i obdarzy udziałem w radościach raju.

 

                         Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.....

 

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                     20 lutego 2022

 

                                   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia.

 

2. We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.

 

3. W czwartek 24 lutego zapraszamy na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym na adorację o godz. 17.30.

 

4. W przyszłą niedzielę, 27 lutego – w ostatnią niedzielę lutego rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.

 

5. Zbliża się czas Wielkiego Postu. W tym roku Środa Popielcowa przypada      2 marca. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczynamy 13 marca, które wygłosi          ks. Krzysztof Wilkos - były proboszcz naszej parafii. Zachęcamy do modlitwy w intencji Rekolekcjonisty i naszych Parafian.

 

6. Organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie w dniach: 15 do 26 sierpnia. Zapisy w kancelarii i zakrystii.

 

7. 11 marca na godz. 19.30 zapraszamy do kina na film " Cud w Guadelupe". Cena biletu 15 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 

8. We wtorek i środę na godz. 18.30 zapraszamy do parafii Świętej Rodziny w Słupsku na skupienie dla Odnowy w Duchu Świętym, które przeprowadzi ojciec Adam Szustak dominikanin.

 

9. Z całego serca dziękujemy za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na tacę, która została przeznaczona na opłatę za ogrzewanie naszej plebani. Niech Dobry Bóg błogosławi wszystkim Dobrodziejom.

10. W najbliższym czasie planujemy dokończenie korytarza na naszej plebani, a w połowie marca rozpoczynamy budowę nowej kaplicy w Bolesławicach.

 

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

- środa, 23 lutego - Święty Polikarp (I/II w.), uczeń Świętego Jana, biskup Smyrny, męczennik za wiarę.

 

12. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: Honorata Dąbrowska l. 97 z Łosina, Andrzej Więckowski l. 64 z Kończewa i Waldemar Litke l. 49 z Widzina. Powierzmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu:

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....

 

                                 SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                               13 lutego 2022

 

                                         OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza Święta jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.

 

2. Dzisiaj na godzinę 12.00 zapraszamy na Mszę świętą dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej wraz z Rodzicami na poświęcenie świec. Po Mszy świętej krótkie spotkanie z ks. Wojciechem.

 

3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele remontowe w naszej parafii, a w obecnym okresie szczególnie na opłacenie ogrzewania. Za wszelką dobroć i ofiarność z serca dziękujemy.

 

4. Od jutra dzieci i młodzież rozpoczynają ferie zimowe. Pamiętajmy w modlitwie o nich, aby Dobry Bóg błogosławił i strzegł młodych serc.

 

5. Jutro, w poniedziałek, 14 lutego, przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.

 

6. W czwartek, 17 lutego zapraszamy na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym na adoracji o godz. 17.30.

 

7. 11 marca na godz. 19.30 zapraszamy do kina na film "Cud w Guadelupe". Cena biletu 15 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 

8. Organizujemy pielgrzymkę do Mediugorje w dniach; 15 do 26 sierpnia. O szczegółach poinformujemy w następną niedzielę. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 

9. Zbliża się Wielki Post. W tym roku Środa Popielcowa przypada 2 marca. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczynamy 13 marca, które wygłosi ks. Krzysztof Wilkos - były proboszcz naszej parafii. Już teraz serdecznie zapraszamy do modlitwy w intencji Rekolekcjonisty i naszych Parafian.

 

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona przy wyjściu z kościoła.

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w miłości do Boga i ludzi.

 

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 14 lutego – Święty Cyryl (826-869), mnich i Święty Metody (815/820-885) biskup, apostołowie Słowian, współpatroni Europy.

 

12. W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty: Halinę Dwulit l. 77 z Łosina, Andrzeja Lewna l. 69 i Irenę Stolarczyk l. 65 z Kobylnicy. Niech nasza modlitwa wyprosi im oglądanie Bożego oblicza na wieki:

 

 Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                                                           6 lutego 2022

 

                                        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.

 

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic dla Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja dzisiaj o godz. 17.30, a po Mszy świętej o godz. 9.00 spotkanie opłatkowe dla Członków Żywego Różańca. Intencje na najbliższy miesiąc:

 

  - intencja papieska - za zakonnice i inne kobiety konsekrowane

  - intencja diecezjalna - za chorych, cierpiących i samotnych

  - intencja parafialna - za dzieci i młodzież naszej parafii

 

3. W dniu dzisiejszym o godzinie 12.00 na Mszy świętej zamiast kazania dzieci z naszego Oratorium, przy pomocy wychowawczyni z Oratorium Pani Nauczycielki z naszej szkoły w Kobylnicy przedstawią Jasełka.

 

4. W sobotę, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.

 

5. Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Msza Święta w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia o godz. 9.00 i 18.00 w Kobylnicy.

 

6. W przyszłą niedzielę na godzinę 12.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej wraz z rodzicami na poświęcenie świec.

 

7. Organizujemy pielgrzymkę do Medziugorje w dniach: 15 do 26 sierpnia. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

- czwartek, 10 lutego – Święta Scholastyka (ok. 480-542), dziewica, siostra bliźniaczka Świętego Benedykta, patrona Europy.

 

 

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                30 stycznia 2022

 

                                    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

 

2. Jutro 31 stycznia uroczystość św. Jana Bosko Założyciela Salezjanów Ojca i Nauczyciela młodzieży. O godz. 17.30 nabożeństwo ku czci świętego, a na Mszy świętej o godz. 18.00 obłóczyny nowych kandydatów na ministrantów. Zapraszamy rodziców wszystkich ministrantów, Salezjanów Współpracowników, Opiekunów Oratorium i wszystkich sympatyków dzieła salezjańskiego.

 

2. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem święć w naszych kościołach o godz. 9.00 i 18.00 w Kobylnicy, o g. 17.00 w Łosinie i o godz. 18.00 w Sierakowie.

 

3. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych. Na wieczorną Mszę świętą tego dnia prosimy Salezjanów Współpracowników, Opiekunów Oratorium, ministrantów. Po Mszy świętej rozbierzemy dekorację Bożonarodzeniową.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania o godz. 17.30;

- w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30, spowiedź od godz. 8.45 i od 17.30; dla dzieci od 16.15 i Msza święta o godz. 16.30; Do południa kapłani udadzą się z sakramentami do chorych.

- w sobotę Msza święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Matki Najświętszej Świętej o godz. 10.00 i nabożeństwo.

 

5. Najbliższa niedziela, 6 lutego, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja o godz. 17.30. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze. W Kobylnicy po Mszy świętej o godz. 9.00 spotkanie opłatkowe dla Członków Żywego Różańca w Oratorium. Intencja Papieska na najbliższy miesiąc:

 

- /intencja papieska/ za zakonnice i inne kobiety konsekrowane

- /intencja diecezjalna/ za chorych, cierpiących i samotnych

- /intencja parafialna/ za dzieci i młodzież naszej parafii

 

6. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

 

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 31 stycznia – Święty Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;

-  sobota, 5 lutego – Święta Agata (III w.), dziewica i męczennica, szczególna orędowniczka w pożarach.

 

                                TRZECIA NIEDZIELA WCIĄGU ROKU                                                              23 stycznia 2022

 

                                     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”.

 

2. Wczoraj zakończyliśmy czas wizyt duszpasterskich zwanych "Kolędą". Za gorące i serdeczne przyjęcie, oraz za złożone ofiary z serca dziękujemy. W tym tygodniu uzupełnimy wizyty dla rodzin, które z różnych względów zostały pominięte. Zgłoszenia prosimy składać w zakrystii po każdej Mszy świętej.

 

3. Od soboty 29 stycznia w Kobylnicy wracamy do odprawiania Mszy świętych o godz. 18.00. Każda Msza święta sobotnia wieczorna jest traktowana jako niedzielna. W Sierakowie rozpoczniemy odprawianie Mszy świętych czwartkowych wraz z Drogą Krzyżową od 3 marca.

 

4. Ze względu na chorobę członków chóru  " Cecylia" z Rumi dzisiejszy koncert kolęd został odwołany. Chór bardzo przeprasza.

 

5. W przyszłą Niedzielę o godz. 12.00 w czasie Mszy świętej dzieci z naszego Oratorium wystawią Jasełka zorganizowane przez Wychowawców i Opiekunów Oratorium.

 

6. We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 

7.  W środę, 26 stycznia, w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. To dzień wspólnej modlitwy i szukania tego, co łączy katolików i wyznawców Allaha.

 

8. W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.

 

9. W przyszłą niedzielę, 30 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych.

 

10. Organizujemy pielgrzymkę do Medziugorje w dniach: od 15 do 26 sierpnia. Chętnych prosimy o zgłaszanie się od początku lutego w kancelarii lub zakrystii.

 

 

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem.

 

12. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Paweł Tomasiak l. 47 z Kobylnicy i Władysława Jórczykowska l. 77 z Kobylnicy. Wypraszajmy im dar życia wiecznego:

 

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 24 stycznia – Święty Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy;

- środa, 26 stycznia – Święci Biskupi Tymoteusz i Tytus (I w.), bliscy współpracownicy Świętego Pawła Apostoła;

- piątek, 28 stycznia – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, filozof i teolog chrześcijański.

 

 

 

                              DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                         16 stycznia 2022

 

                                OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

 

2. W dzisiejszą niedzielę gościmy w Kobylnicy ks. Tomasza Kancelarczyka założyciela fundacji Małych Stópek. Ks. Tomasz głosi dzisiaj Słowo Boże i opowiada o założonej przez siebie fundacji. Otoczmy naszymi modlitwami to wielkie i piękne dzieło.

 

3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

 

4. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

 

5. W przyszłą niedzielę o godzinie 10.30 będziemy gościli w Kobylnicy chór "Cecylia" z Rumi, który ubogaci liturgię Mszy świętej, a po Mszy świętej koncert kolęd w ich wykonaniu. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Parafian.

 

6. Trwa czas wizyt duszpasterskich zwanych kolędą. Dziękujemy za ciepłe i serdeczne przyjęcie księży w Waszych domach. W tym tygodniu pragniemy odwiedzić w poniedziałek i wtorek Bolesławice, w środę Sierakowo, w czwartek Kończewo, w piątek Widzino i w sobotę Łosino. Gdyby zostały pominięte mieszkania prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Kolęda tylko na zaproszenie kapłanów przez naszych Parafian.

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym  życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

 

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 17 stycznia – Święty Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;

- środa, 19 stycznia – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego;

- piątek, 21 stycznia – Święta Agnieszka (III/IV w.), dziewica i męczennica.

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO                                                                        9 stycznia 2022

 

                                     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

 

2. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

 

3. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego.

 

4. W tym tygodniu będziemy kontynuowali wizytę kolędową. Dziękujemy tym wszystkim, którzy nas przyjęli, za serdeczność, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie. Porządek wizyty kolędowej na najbliższy tydzień jest dostępny na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 12.00. Jeżeli zdarzyło się, że zostało pominięte mieszkanie, bardzo prosimy o zgłoszenie telefoniczne lub w zakrystii, postaramy się odwiedzić każdą rodzinę, do której zostaniemy zaproszeni.

 

5. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na cele remontowe parafii.

 

6. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii ks. Tomasza Kancelarczyka Założyciela Fundacji Małych Stópek, który będzie głosił Słowo Boże na wszystkich Mszach świętych i opowie o swojej fundacji, a w kolejną niedzielę 23 stycznia gościmy chór parafialny z Rumi "Cecylia", który uświetni liturgię o godz. 12.00, a po Mszy świętej zapraszamy na koncert kolęd w ich wykonaniu.

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty Bóg powołał do siebie Sabinę Kotęga l. 90 z Kończewa. Módlmy się, aby dostąpiła radości wiecznej:

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

2 NIEDZIELA W OKRESIE BOŻEGO NARODZENIA – 02.01.2022

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dzisiaj w naszych kościołach zmiana tajemnic Żywego Różańca, a o godz. 17.30 nabożeństwo Eucharystyczne z okazji I niedzieli miesiąca.

 

2.       W czwartek, 06 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana tradycyjnie świętem Trzech Króli. Hołd, jaki składają Bożej Dziecinie Mędrcy ze Wschodu jest znakiem, że i poganie zostali powołani do wiary. W tym dniu rozkład Mszy św. niedzielny.

 

3.       Podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy kredę i kadzidło. Kredą kreślimy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Przez ten znak podkreślamy że jak Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Litery (C+ M + B 2022) oznaczają również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat” i stanowią wobec innych świadectwo naszej wiary.

 

4.     W tym dniu przypada również Misyjny Dzień Dzieci. Szczególną modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki, modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i misyjne. Będą zbierane ofiary do puszek, które są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. Na godz. 17,30 zapraszamy ministrantów i ich rodziców na comiesięczne nabożeństwo powołaniowe i Mszę świętą.

 

5.     W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Do południa odwiedzimy naszych chorych z sakramentami świętymi. Spowiedź w tym dniu przed i w czasie Mszy świętej.

 

6.       W naszej parafii trwa kolęda. Przeżyjmy ją w duchu Bożonarodzeniowej radości, modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. W tym tygodniu kapłani kolędują w Kobylnicy. Szczegółowy rozkład kolędy jest umieszczony w gablocie, przedsionku kościoła i na stronie internetowej naszej parafii. Kolęda wyłącznie na zaproszenie przez naszych Parafian.

 

7.       Przez okres trwania kolędy biuro parafialne będzie czynne w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9.30-10.30 rano. Na czas kolędy nie ma Mszy św. wieczornej w ciągu tygodnia.

 

8.       W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia.

 

9.       Zapraszamy do czytania i refleksji zawartych w cotygodniowej prasie katolickiej.

 

10.   Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, wszelkich łask i Bożego błogosławieństwa.

 

11.  W tym tygodniu odeszła do wieczności Stanisława Anioł l. 63 z Widzina. Pogrzeb we wtorek o godz. 10.00.

 

Wieczny odpoczynek.........

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI –

NOWY ROK 01.01.2022

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.  Dziś Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy wszelkiej pomyślności: zdrowia, szczęścia, wielu sukcesów i spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg błogosławi
i udziela swej łaski za wstawiennictwem Maryi Bożej Rodzicielki.

 

2.  Dzień dzisiejszy jest również ogłoszony Światowym Dniem Modlitw o Pokój.
W naszych modlitwach pamiętajmy o tej intencji.

 

3.  Jutro Pierwsza Niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze.

 

4.     Od poniedziałku 03 stycznia rozpoczynamy kolędę. Szczegółowy plan jest podany
w gablocie, w przedsionku kościoła i na stronie internetowej naszej parafii. W tym roku ze względu na pandemię kolęda tylko na zaproszenie przez naszych Parafian. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Kolędę od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 12.00.

 

5.     Przez okres trwania kolędy biuro parafialne będzie czynne w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9.30-10.30 rano. W styczniu ze względu na kolędy Mszę świętą w ciągu tygodnia będziemy odprawiali tylko o godzinie 9.00.

 

6.     W czwartek 06 stycznia Święto Trzech Króli. Msze świete według rozkładu niedzielnego. Na Mszach św. poświęcenie kadzidła
i kredy. Rozkład Mszy świętych niedzielny. Jest to też pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy ministrantów z ich rodzicami na nabożeństwo na godz. 17.30 i Mszę świętą w ich intencji.

 

7.     W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca.

 

8.     W I piątek nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o 8.30. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Wszystkich, którzy uczestniczą w pierwszych piątkach miesiąca, a nie mogą być w piątek rano zapraszamy na poranną Mszę św. w sobotę!

 

 

 

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

26 grudnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.

 

2. Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Obrzęd błogosławieństwa wina podczas Mszy Świętej o godz. 9.00.

 

3. We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.

 

4. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne przed Mszą Świętą o godz. 17.30. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

 

5. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.

 

6. W przyszłą Niedzielę zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze.

 

7. Od 3 stycznia rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy z domownikami oraz rozmowy na tematy wiary oraz bieżących spraw duszpasterskich. Plan wizyty kolędowej jest dostępny na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii.

 

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 27 grudnia - Święty Jan Apostoł, brat Świętego Jakuba Większego, umiłowany uczeń Jezusa, autor Ewangelii, Księgi Apokalipsy oraz trzech listów;

- wtorek, 28 grudnia – Święci Młodziankowie, dzieci zamordowane z rozkazu Heroda po narodzinach Zbawiciela.

 

NARODZENIE PAŃSKIE                                               25 grudnia 2021

 

 

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. „Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas” – tymi słowami Święty Jan obwieszcza nam tajemnicę narodzin Chrystusa. Dziś, w uroczystość Narodzenia Pańskiego, pochylamy się nad tajemnicą Boga, który dla nas i dla naszego zbawienia stał się człowiekiem. Niech to wydarzenie napełnia nas radością i Bożym światłem. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania, otwartości na przychodzącego Pana i Jego moc. Niech Bóg udziela wam obficie swoich darów, wspomaga swoim słowem i błogosławieństwem na drogach codzienności.

 

2. Pragnę z całego serca podziękować Salezjanom Współpracownikom, Animatorom Oratorium, młodzieży i dzieciom za przygotowanie kościoła do dzisiejszej uroczystości. Szczególne podziękowania składam moim Współbraciom: ks. Wojciechowi, ks. Andrzejowi i ks. Jerzemu za dobro i wysiłek w przygotowaniu świąt Bożego Narodzenia. Serdeczne podziękowania kieruję do p. Kościelnego Rafała, p. Organisty Jana i Ministrantów.

 

3. Na Filiach. Dziękujemy mieszkańcom Sierakowa Kolonia za dekoracje kościoła w Sierakowie. Parafianom z Łosina za dekoracje naszej kaplicy. Niech Boże Dziecię błogosławi za dobro jakiego doświadczamy.

 

4. Msze Święte będą sprawowane jeszcze o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. W Łosinie o 9.00 i Sierakowie o 10.30. W dniu dzisiejszym nie ma w Kobylnicy Mszy świętej o 7.00 i 18.00.

 

5. Dzisiejszą uroczystością rozpoczynamy okres Narodzenia Pańskiego, który potrwa do 9 stycznia – do święta Chrztu Pańskiego. 

 

6. Jutro, w niedzielę, 26 grudnia, drugi dzień naszego świętowania i jednocześnie święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy wszystkich serdecznie do świątyni na modlitwę w intencji naszych rodzin, aby były one środowiskiem wzrastania w wierze, nadziei oraz miłości do Boga i ludzi. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego.

 

7. Kolędę rozpoczniemy 3 stycznia 2022 roku. Rozkład jest wywieszony w gablocie przed kościołem, w przedsionku kościoła i na stronie internetowej naszej parafii. W kościołach podamy rozkład na najbliższy tydzień w niedzielę 26 grudnia. Ze względu na pandemię kolęda na zaproszenie przez naszych Parafian.

 

8. W styczniu Msze święte w  dni powszednie w Kobylnicy będą odprawiane tylko o godz. 9.00. W Sierakowie w styczniu nie będzie Mszy świętych w dni powszednie.

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                                                                          19 grudnia 2021

 

                                     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego.

 

2. Codziennie o godz. 17.30 Nowenna do Bożego Narodzenia, z wyjątkiem 24 grudnia, nowenna w tym dniu o godz. 8.30 i o godz. 9.00 Msza święta.

 

3. Do piątku włącznie zapraszamy codziennie na Msze Święte roratne o godz. 6.30.

 

4. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej prosimy o pomoc w strojeniu kościoła Salezjanów Współpracowników, Opiekunów Oratorium, Ministrantów, dzieci i młodzież i wszystkich chętnych. Z góry dziękujemy za okazywaną życzliwość.

 

5. W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

 

6. Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Pasterkami o godzinach:

 

     - 15.30   -     dla dzieci ze specjalnym błogosławieństwem najmłodszych

     - 21.00   -     w Łosinie i Sierakowie

     - 22.00 i 23.00 - Kobylnica

 

Ofiary zbierane na tacę w czasie pasterek są przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia.

 

7. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia nie ma Mszy świętej o godzinie 7.00 i 18.00.

 

8. W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte będą sprawowane w naszej świątyni według stałego porządku.

 

9. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i  pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

 

10. W gablocie przed kościołem, w przedsionku i na stronie internetowej: salezjaniekobylnica.pl w rubryce Aktualności jest rozmieszczony rozkład kolędy na 2022 rok. W tym roku ze względu na pandemię kolęda będzie odbywała się na zaproszenie przez naszych Parafian. Zapisy na kolędę przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Kolędę rozpoczynamy 3 stycznia 2022 roku.

 

11. W styczniu na czas kolędy w dni powszednie nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00. Będziemy odprawiali Mszę świętą tylko o 9.00.

 

12. Dziękujemy za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę i konto parafialne. Udało się nam wyciąć 14 drzew na cmentarzu w Kobylnicy, a w nowym roku planujemy wyciąć pozostałe suche drzewa i powiększyć cmentarz, oraz  rozpocząć budowę nowej kaplicy w Bolesławicach, a w Sierakowie w kościele planuje się wymianę nowych witraży.

 

13. Składamy również podziękowania za zorganizowanie i rozwiezienie paczek dla najbardziej potrzebujących.

 

14. Sierakowo. Prosimy mieszkańców Sierakowa Kolonia o pomoc w dekorowaniu kościoła dzisiaj na godz. 16.00.

 

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków.

 

16. Zmarłym, którzy w ostatnim tygodniu przeszli do domu Ojca, wypraszajmy dar życia wiecznego:

 

 

 Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

                                 TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                                                         12 grudnia 2021

 

          OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.

 

2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.

 

3. Dzisiaj na Mszę świętą na godz. 12.00 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej. Po Mszy świętej spotkanie z rodzicami.

 

4. Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

 

5. Od czwartku, 16 grudnia o godz. 17.30, rozpoczynamy Nowennę do Bożego Narodzenia, która będzie odprawiana do 24 grudnia, stanowi ona bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. 17 grudnia dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.

 

6. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy, można  także zaopatrzyć się w pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

 

7. Bardzo dziękujemy rodzinom, które przygotowały paczki dla potrzebujących pomocy. Dziękujemy także p. Marioli Kuźniar za zorganizowanie akcji pomocy potrzebującym. Najpiękniejszym darem niech będzie radość i łzy wzruszenia tych, którzy otrzymają te dary serca. Niech Pan Bóg błogosławi waszą dobroć.

 

8. W gablocie przed kościołem, w przedsionku i na stronie internetowej: salezjaniekobylnica.pl w rubryce Aktualności jest rozwieszony rozkład kolędy na 2022 rok. W tym roku ze względu na pandemię kolęda odbywa się na zaproszenie przez naszych Parafian.

 

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.

 

9. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana Stanisław Witkowski 69 z ul. Głównej w Kobylnicy i Barbara Wiła l. 75 z ul. Rzecznej w Kobylnicy. Polecajmy zmarłych miłosierdziu Bożemu:


Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....

 

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 13 grudnia – Święta Łucja (ok. 281-304), dziewica i męczennica;

- wtorek, 14 grudnia - Święty Jan od Krzyża (1542-1591), karmelita, mistyk i doktor Kościoła.

 

                                    DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

                                                             5 grudnia 2021

 

                                   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.

 

2. Dziś także pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze. Nowenna do NMP Niepokalanej dzisiaj i jutro o godz. 17.30. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy we wtorek o godz. 17.30. Również dzisiaj na Mszy świętej o godz. 10.30 możemy wyrazić naszą wdzięczność ks. Andrzejowi za posługę w naszej parafii z okazji minionych imienin.

 

3. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

 

4. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. W naszej parafii Msze Święte tego dnia o godz.6.30, 9.00 i 18.00 w Kobylnicy i o godz. 16.00 w Sierakowie. O godz. 12.00 łączymy się z całym światem w godzinnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem w intencji nawrócenia zatwardziałych grzeszników, szczególnie kapłanów, którzy porzucili swój stan.

 

5. Msze Święte roratne sprawowane są codziennie o godz. 6.30. Serdecznie zapraszamy! Zabierzmy ze sobą lampiony. Dzieci prosimy o przynoszenie też serduszek z wypisanymi dobrymi uczynkami.

 

6. Zachęcamy także do korzystania ze spowiedzi świętej. Codziennie kapłani posługują w konfesjonale na każdej Mszy Świętej. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.

 

7. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. W zakrystii są także do nabycia pobłogosławione opłatki.

 

8. 3 stycznia rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. W tym roku ze względu na pandemię rodziny odwiedzimy na zaproszenie. W przyszłym tygodniu zostanie podany rozkład kolędy.

 

9. Przygotowane paczki  za "Bombki życzliwości" z choinek w naszych kościołach prosimy składać do niedzieli 12 grudnia włącznie w swoich kościołach.

 

10. Następna niedziela to druga niedziela miesiąca - taca przeznaczona na cele remontowe parafii.

 

11. Za wszelkie dobro, jakiego doświadczamy od Was, składamy z serca podziękowanie i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

12. Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.

 

13. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Eugenia Nowak l.75 z Kobylnicy, Teresa Walusiak l. 63 z Kobylnicy i Bogumiła Leszczyńska l. 67 z Kobylnicy.

 

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

- wtorek, 7 grudnia – Święty Ambroży (ok. 339-397), biskup Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła.

                              PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                       28 listopada 2021

    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie trzeci rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2021/2022 są słowa „Posłani w pokoju Chrystusa”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.

 

2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą odprawiane o godz. 6.30. Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratnie i świece, a po każdej Mszy Świętej zapraszamy dzieci i młodzież na kakao do naszego Oratorium.

 

3. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami. Szczególną okazją do tego są rekolekcje adwentowe, które dzisiaj rozpoczynamy. Rekolekcje głosi ks. Bartłomiej Wacławek z Gdyni. Życzymy Mu Mocy Ducha Świętego. Rozkład Rekolekcji jest wywieszony w gablocie i przedsionku kościoła, jak również na stronie internetowej naszej parafii. Zaplanujmy ten czas. Zwróćmy uwagę szczególnie na spowiedź, która odbywa się u nas na każdej Mszy świętej.

 

4. Dziś przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17.30 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Nowenna codziennie przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17.30.

 

 5. W dzisiejszą niedzielę pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny, które można nabyć po każdej Mszy świętej przed ołtarzem.

 

6. W zakrystii można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Koszt dużej świecy 20 zł., małej 10 zł.  Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 

7. We wtorek ks. Andrzej Pastwa będzie czcił swojego patrona św. Andrzeja Apostoła. Parafianie będą mogli złożyć Mu życzenia i wyrazić wdzięczność za jego posługę w przyszłą Niedzielę na Mszy świętej o godz. 10.30.

 

8. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej. Ogarnijmy modlitwą wszystkich znanych nam kapłanów, siostry zakonne, zakonników i osoby konsekrowane, których świadectwo życia i miłości Boga i bliźniego jest dla nas pięknym znakiem. Do wspólnej modlitwy na wieczornej Mszy Świętej zapraszamy liturgiczną służbę ołtarza, która ubogaca liturgię w naszej parafii, a także ich rodziców.

 

9. W piątek 4 grudnia przypadnie pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. O godz. 17.30 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i okazja do spowiedzi. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.15 i Msza święta o godz. 16.30. 4 grudnia to  Dzień Modlitw w intencji Bezrobotnych. Za wstawiennictwem św. Barbary, patronki ludzi pracy, wspierajmy modlitwą wszystkich poszukujących pracy.

 

10. Ze względu na chorobę ks. Jerzego i ks. Wojciecha kapłani udadzą się do chorych w piątek 10 grudnia. Zadbajmy o to, by tego dnia nasi bliscy mogli przyjąć sakrament pokuty i pojednania oraz Komunię Świętą. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

 

11. W pierwszą sobotę miesiąca, przypadającą w tym tygodniu, okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Msza święta dla czcicieli Matki Najświętszej o godz.10.00 i nabożeństwo.

 

12. Przyszła Niedziela to Pierwsza Niedziela Miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze.

 

 13.   W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek przed kościołem.

 

14. W kościołach naszej parafii są postawione choinki, na których zawieszone są "bombki życzliwości" z imionami dzieci, które potrzebują pomocy. Można jedną bombkę zabrać do domu i dla konkretnej osoby zrobić prezent dla potrzebującego pomocy.

 

15. Przy ołtarzu Matki Bożej stoi kosz, do którego można składać pieluchy i kosmetyki dla niemowlaków. Dary zostaną przekazane dla Domu Samotnej Matki w Koszalinie.

 

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

17. W minionym tygodniu odeszła do wieczności Teresa Walusiak l. 63 z ul. Widzińskiej. Pogrzeb w czwartek o godz. 10.30 w Kobylinicy i na starym cmentarzu w Słupsku o 11.50.

 

                  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie......

 

18. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 30 listopada – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;

– w piątek 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;

– w sobotę 4 grudnia – św. Barbara (III/IV w.), dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.

 

 

  UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA                                                                  21 listopada 2021

     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 

1. Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Akt poświęcenia odmówimy przed błogosławieństwem na każdej Mszy Świętej. Dzisiaj przed Mszą świętą wieczorną  uroczyste wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt oddania naszej parafii Chrystusowi Królowi.

 

2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w naszym kościele po raz pierwszy codziennie o godz. 6.30, przy wyłączonym świetle uroczysta procesja z lampionami do ołtarza. Zachęcamy wszystkich do wykonania lub kupienia na ten szczególny czas lampionów, które wyrażają Światło przychodzącego Pana. W pierwszą niedzielę Adwentu podczas każdej Mszy Świętej poświęcenie opłatków wigilijnych, które będzie można nabyć w kościele przez wszystkie niedziele Adwentu.

 

3. Również w przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które wygłosi ks. Bartłomiej Wacławek z Gdyni. Rozkład rekolekcji jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie przed kościołem. Otoczmy Księdza Rekolekcjonistę i Wiernych naszej parafii na ten szczególny czas swoimi modlitwami.

 

4. W przyszłą niedzielę w naszych kościołach zostanie postawiona choinka, na której zawisną bombki życzliwości, które będzie można zabrać do domu, aby przygotować paczkę dla najbardziej potrzebujących. W Kobylnicy będzie wystawiony kosz, do którego można składać pieluchy i kosmetyki dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Koszalinie.

 

5. Od poniedziałku przez 9 dni po Mszy świętej wieczornej będziemy odprawiali krótką nowennę przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli w intencji naszej Ojczyzny, za naszą Parafię i w intencji Rekolekcji o jak najlepsze owoce i nawrócenie zatwardziałych grzeszników. Serdecznie zapraszamy.

 

6. W zakrystii i kancelarii można nabyć świece na stół wigilijny. Cena tych świec: duże 20 złotych, małe 10 złotych. Ofiary ze świec przeznaczone są dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii.

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

8. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 22 listopada – św. Cecylia (†III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;

– w środę 24 listopada – świeci męczennicy Andrzej Dung-Lac (1795-1839), prezbiter, i Towarzysze, pierwsi męczennicy wietnamscy, zginęli w latach prześladowań 1773-1862.

 

 

   TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                 14 listopada 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obejmujemy szczególną modlitwą prześladowanych chrześcijan w Libanie. Po Mszy świętej zbieramy ofiary do puszek na pomoc Kościołom ogarniętym szaleństwem wojny. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Zachęcamy, by włączać się w różne akcje charytatywne organizacji społecznych i kościelnych.

 

2. Dzisiaj na godzinę 12.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej wraz z rodzicami. Na Mszy świętej poświęcenie książeczek do nabożeństwa, a po Mszy spotkanie z rodzicami.

 

3. Taca dzisiejsza przewidziana jest na remonty w parafii. Wycinka drzew na cmentarzu ma definitywnie odbyć się między 22 a 25 listopada. Dziękujemy za wszelkie ofiary.

 

4. Przez cały listopad modlimy się za naszych bliskich zmarłych w wypominkach. W Kobylnicy codziennie o godz. 17.30, w kościołach filialnych przed każdą Mszą świętą.

 

5. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

 

6. Adwent to czas radosnego przygotowania serc na przyjście Chrystusa. Zapraszamy do ożywienia wiary przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę i sakramenty święte we wspólnocie Kościoła. Zapraszamy na Roraty w tym roku o godz. 6.30 od poniedziałku do soboty i rekolekcje adwentowe.

 

7. W tym roku rekolekcje adwentowe rozpoczną się 28 listopada. Słowem Bożym i modlitwą podzieli się z nami ks. Bartłomiej Wacławek z Gdyni. Rozkład rekolekcji jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie przed kościołem.

 

8. Parafia św. Jacka w Słupsku organizuje pielgrzymkę do Torunia na 30 rocznicę powstania Radia Maryja. Informacje na plakacie w przedsionku kościoła.

 

9. Jutro na godz. 19.30 zapraszamy do kina na film Nędzarz i Madame o św. Bracie Albercie. Koszt biletu 12 zł. Zapisy w zakrystii.

 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

11. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, żona Ludwika IV, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich;

– w czwartek 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, zginęła z rąk carskiego żołnierza w obronie czystości, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc;

– w sobotę 20 listopada – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, powstaniec styczniowy, karmelita, niezwykły spowiednik.

 

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                7 listopada 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Bóg prowadzi nas drogami prawdy i miłości. Dał nam przykazania, a więc jasne zasady, konkretne wymagania. W świecie skażonym obłudą i zakłamaniem ci, którzy to demaskują, są narażeni na różne ataki, trudności. Jednak wpatrujemy się w Pana Jezusa, który nie bał się demaskować faryzejskich, nieprawdziwych i nieuczciwych postaw, dlatego miejmy odwagę zawsze stawać po stronie prawdy i uczciwości. Bóg wspiera tych, którzy są Mu wierni.

 

2. Dziś pierwsza niedziela listopada. O zwykłej porze w naszych kościołach Zmiana Tajemnic Żywego Różańca. O godz. 17.30 w ramach nabożeństwa eucharystycznego wypominki za naszych wiernych zmarłych. Serdecznie zapraszamy.

 

3. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiary do puszek na korony dla Pana Jezusa i Matki Bożej w cudownej figurze naszego diecezjalnego Sanktuarium w Skrzatuszu.

 

4. W poniedziałek na godz. 16.30 do Oratorium zapraszamy dzieci i młodzież, która chciałaby zapisać się do Ruchu Światło-Życie, gdzie jest czas na poznawanie Pisma świętego, modlitwę i zabawę.

 

5. W środę na godz. 17.00 zapraszamy czcicieli Matki Bożej z Medziugorje na Mszę świętą i różaniec.

 

6. Dziewczęta ze szkoły podstawowej /od klasy IV/ i szkoły średniej, które chcą ciekawie spędzić czas tworząc wspólnotę, zaprzyjaźnić się z Maryją, pogłębić swoją wiarę, zapraszamy w sobotę na godz. 11.00 do Oratorium na spotkania z s. Maksymilianą z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi z Góry Chełmskiej. Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu.

 

7. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na Kościoły znajdujące się w potrzebie.

 

8. Również w przyszłą niedzielę na godz. 12.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej wraz z rodzicami na poświęcenie książeczek i miesięczne spotkanie rodziców.

 

9. Do końca listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu.

 

10. W czwartek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszamy na Msze Święte o godz.9.00 i 18.00 w Kobylnicy. W tym dniu nie będzie Mszy świętej w Sierakowie.

 

11. Przez cały listopad o godz. 17.30 w Kobylnicy odmawiamy codziennie różaniec z wypominkami za wiernych zmarłych. W Sierakowie w czwartek o godz. 16.00 i w niedzielę w Łosinie i Sierakowie przed Mszą świętą.

 

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

13. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 10 listopada – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła;

– w czwartek 11 listopada – św. Marcin z Tours (ok. 316-397), biskup, żołnierz rzymski;

– w piątek 12 listopada – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik;

– w sobotę 13 listopada – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), pierwsi męczennicy Polski, eremici, misjonarze.

 

 

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                       31 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość poświęcenia własnych kościołów. Niech nasze świątynie, poświęcone Bogu będą miejscem modlitwy i spotkania z Bogiem.

 

2. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze święte w tym dniu będą odprawiane w następującym porządku: - Kobylnica - 7.00, 9.00, 10.30 i o 12.00 na cmentarzu

                - Łosino      - 9.00

                - Sierakowo - 10.30 na cmentarzu

 Na naszym cmentarzu parafialnym w Kobylnicy o godz.11.40 wypominki za zmarłych, a po nich Msza Święta za wszystkich zmarłych, w Sierakowie wypominki o godz. 10.15, a po nich Msza święta na cmentarzu.

 

3. We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspominamy wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msze święte w tym dniu:

         - Kobylnica  - 9.00 i o 18.00 będziemy wspominali zmarłych z naszej parafii, którzy w tym roku odeszli do Domu Ojca.

        

 4. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

 

5. Przez cały listopad w zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki za naszych drogich zmarłych. W listopadzie różaniec odmawiamy codziennie o godz. 17.30 w Kobylnicy. W łosinie w niedzielę przed Mszą świętą wypominki i w Sierakowie w czwartek o godz. 16.00 i w niedzielę przed Mszą świętą, również wypominki za zmarłych.

 

6. W środę na godzinę 16.30 zapraszamy do Oratorium dzieci od klasy IV, młodzież od klasy VII i ze szkół średnich na zapisy do Ruchu Światło-Życie, gdzie jest czas na modlitwę, poznanie Pisma świętego i zabawę.

 

 

7. W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca na Mszy Świętej o18.00 będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych i za naszych ministrantów. Po Mszy spotkanie liturgicznej służby ołtarza wraz z rodzicami w Oratorium. Na godzinę 23.00 zapraszamy na godzinę świętą i wystawienie Najświętszego Sakramentu.

 

8. 5 listopada przypada pierwszy piątek miesiąca. Przed południem kapłani odwiedzą naszych chorych parafian. O godz.16.30 Msza Święta dla dzieci z okazją do spowiedzi, a o 17.30 nabożeństwo, Msza święta i okazja do spowiedzi.

 

9. W sobotę wspominamy Niepokalane Serce NMP. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę świętą o godz. 10.00 i nabożeństwo.

 

10 W przyszłą niedzielę w kościołach naszej parafii zmiana Tajemnic Żywego Różańca o zwykłej porze.

 

11. Ze względu na brak chętnych na pielgrzymkę do Sanktuariów Wschodu w dniach 11,12 listopada pielgrzymka została przeniesiona na czas wiosenny.

 

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

13. W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 4 listopada – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, gorliwy duszpasterz.

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                       31 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość poświęcenia własnych kościołów. Niech nasze świątynie, poświęcone Bogu będą miejscem modlitwy i spotkania z Bogiem.

 

2. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze święte w tym dniu będą odprawiane w następującym porządku: - Kobylnica - 7.00, 9.00, 10.30 i o 12.00 na cmentarzu

                - Łosino      - 9.00

                - Sierakowo - 10.30 na cmentarzu

 Na naszym cmentarzu parafialnym w Kobylnicy o godz.11.40 wypominki za zmarłych, a po nich Msza Święta za wszystkich zmarłych, w Sierakowie wypominki o godz. 10.15, a po nich Msza święta na cmentarzu.

 

3. We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspominamy wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msze święte w tym dniu:

         - Kobylnica  - 9.00 i o 18.00 będziemy wspominali zmarłych z naszej parafii, którzy w tym roku odeszli do Domu Ojca.

        

 4. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

 

5. Przez cały listopad w zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki za naszych drogich zmarłych. W listopadzie różaniec odmawiamy codziennie o godz. 17.30 w Kobylnicy. W łosinie w niedzielę przed Mszą świętą wypominki i w Sierakowie w czwartek o godz. 16.00 i w niedzielę przed Mszą świętą, również wypominki za zmarłych.

 

6. W środę na godzinę 16.30 zapraszamy do Oratorium dzieci od klasy IV, młodzież od klasy VII i ze szkół średnich na zapisy do Ruchu Światło-Życie, gdzie jest czas na modlitwę, poznanie Pisma świętego i zabawę.

 

 

7. W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca na Mszy Świętej o18.00 będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych i za naszych ministrantów. Po Mszy spotkanie liturgicznej służby ołtarza wraz z rodzicami w Oratorium. Na godzinę 23.00 zapraszamy na godzinę świętą i wystawienie Najświętszego Sakramentu.

 

8. 5 listopada przypada pierwszy piątek miesiąca. Przed południem kapłani odwiedzą naszych chorych parafian. O godz.16.30 Msza Święta dla dzieci z okazją do spowiedzi, a o 17.30 nabożeństwo, Msza święta i okazja do spowiedzi.

 

9. W sobotę wspominamy Niepokalane Serce NMP. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę świętą o godz. 10.00 i nabożeństwo.

 

10 W przyszłą niedzielę w kościołach naszej parafii zmiana Tajemnic Żywego Różańca o zwykłej porze.

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

12. W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 4 listopada – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, gorliwy duszpasterz.

 

 

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   17 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele jest poświęcona sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

2. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

 

3. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski. Ksiądz prymas nie tylko przewodził Kościołowi w Polsce w trudnych czasach, lecz także troszczył się o rodaków rozproszonych po całym świecie. Jest założycielem Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

 

4. Matce Bożej Królowej Różańca Świętego polecamy wszystkich: młodzież, dzieci i rodziny całej naszej parafii. Nabożeństwa Różańcowe w naszej parafii codziennie o godz. 17.30.

Dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.30.

Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę na Mszę świętą na godz. 18.00, po Mszy świętej w poniedziałek i wtorek spotkanie organizacyjne, a środę po Mszy świętej poświęcenie krzyży do bierzmowania.

 

5. Spowiedź do młodzieży mającej przyjąć w sobotę bierzmowanie i ich rodzin w piątek na Mszy świętej o godz. 18.00 i dla tych, którzy nie zdążą się wyspowiadać po Mszy świętej.

 

6. We wtorek w naszej wspólnocie zakonnej będziemy gościli ks. Waclawa Klementa radcę generalnego z Rzymu, który odprawi Mszę świętą o godz. 18.00. Na Mszę świętą szczególnie zapraszamy Salezjanów Współpracowników, Wychowawców Oratorium, Ministrantów, dzieci i młodzież.

 

7. W sobotę rozpoczynamy wizytację kanoniczną ks. Biskupa Ordynariusza Edwarda Dajczaka. Ks. Biskup w sobotę o godz. 18.00 udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. W niedzielę o godz. 10.30 odprawi Mszę świętą, a na każdej Mszy świętej będzie głosił Słowo Boże.

 

8. Sierakowo. Wizytacja ks. Biskupa rozpoczyna się w Sierakowie Mszą świętą w sobotę o godz. 16.30. Będzie to Msza święta niedzielna. Wyjątkowo w niedzielę w Sierakowie nie będzie w niedzielę Mszy świętej.

 

9. Zbliża się miesiąc listopad, a wraz z nim Uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie Wiernych Zmarłych. Niech wyrazem naszej miłości będzie pamięć o zmarłych wyrażona modlitwą, ofiarą Mszy świętej i nawiedzeniem cmentarzy. Zadbajmy o miejsca spoczynku naszych bliskich.

 

10. Bardzo prosimy o wyraźne pisanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, polecanych modlitwie w wypominkach, oraz o zaznaczenie w jakiej miejscowości mają być wspomniane.

 

11. Z serca składamy podziękowanie za ofiary na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia. Zebraną w ubiegłą niedzielę kwotę w wysokości 1681 złotych przekazaliśmy na konto fundacji papieskiej.

 

12. Dziękujemy również za ofiary zbierane na tacę na wycinkę suchych drzew na cmentarzu. Jest pozwolenie na wycinkę. Mamy nadzieję, że w tym tygodniu uda się dokonać wycięcia tych drzew.

 

13. Jest organizowana pielgrzymka do Sankuariów Wschodu: Gietrzwałd, Stoczek Warmiński, Święta Lipka, Różanystok, Sokółka i Studzieniczna. Koszt 350 złotych. W tym: nocleg, obiadokolacja, śniadanie, pilot i ubezpieczenie. Są wolne miejsca. Zachęcamy do zapisu w zakrystii lub kancelarii.

 

14. Zachęcamy do cotygodniowej lektury Gościa Niedzielnego.

 

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

16. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 18 października – św. Łukasz, ewangelista;

– w środę 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich, pomagał potrzebującym;

– w piątek 22 października – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, teolog, filozof, przyjaciel artystów, naukowców, pielgrzym.

 

17. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Marianna Pietrak l. 92 z Łosina.

 

                      Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie....

 

 

 

 

 

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

10 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem "Nie Lękajcie Się". Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży.

O godzinie 20.30 uroczysty apel poświęcony św. Janowi Pawłowi II - serdecznie zapraszamy.

 

2. Dzisiejsza taca (tzw. remontowa) jest przeznaczona na wycinkę suchych drzew na cmentarzu. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary. Bóg zapłać.

 

3. Również dzisiaj o godzinie 12.00 poświęcenie różańców dzieciom przegotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej, a po Mszy spotkanie z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.

 

4. Otrzymaliśmy podziękowanie z Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie za ofiary złożone do puszki, na ręce kleryka Pawła, w wysokości 3796 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

 

5. Październik to miesiąc Różańca.                                                                                              Zapraszamy wszystkich na nabożeństwo Różańcowe, codziennie na godzinę 17.30                                                                             - Dzieci we wtorek i piątki na godzinę 16.30                                                                                       - Młodzież w środę po Mszy wieczornej 18.00                                                                             - Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.

 

6. W środę o godzinie 17.00 nabożeństwo Medzjugorskie - serdecznie zapraszamy.

 

7. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

 

8. Za tydzień w niedzielę o godzinie 10.30 w Kobylnicy ks. Szymon Spalony odprawi Mszę Świętą jubileuszową z racji 25 rocznicy święceń kapłańskich i udzieli jubileuszowego błogosławieństwa. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

9. 11 i 12 listopada jest organizowana pielgrzymka do sanktuariów Wschodu. Koszt 350 złotych. W tym nocleg obiadokolacja i śniadanie, ubezpieczenie, pilot. Są jeszcze wolne miejsca.

 

10. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Są wyłożone karteczki na wypominki. Bardzo prosimy o czytelne wpisywanie imion.

11. Ruch Światło-Życie zaprasza dzieci i młodzież na spotkanie we wtorek po Różańcu ok. godz. 17.00 do Oratorium przy plebanii. Przez wspólną modlitwę, rozmowy i zabawę w Oazie szukamy odpowiedzi na różne pytania dotyczące naszej wiary i życia.

 

12. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;

– w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;

– w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.

 

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitych łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień. Miłej i Błogosławionej niedzieli.

 

14. Pomódlmy się za śp. Helenę Klinger, mieszkankę Kobylnicy, która w wieku 97 lat odeszła do Pana. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie .....

 

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                     3 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 17.30. Dzieci spotkają się na różańcu we wtorek i w piątek o 16.30, a w środę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy młodzież, szczególnie przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

 

2. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszach świętych w kościołach naszej parafii zmiana Tajemnic Żywego Różańca o zwykłej porze, a o 17.30 w Kobylnicy Nabożeństwo Różańcowe.

 

3. Dzisiaj na godz. 18.00 zapraszamy młodzież klas VII i VIII na rozpoczęcie rekolekcji przygotowujących do sakramentu bierzmowania, które wygłosi ks. Rafał Burnicki z Lądu. Po Mszy świętej spotkanie z ks. Rafałem. Rekolekcje będą trwały do wtorku.

 

4. W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii kleryka Pawła z Seminarium Diecezjalnego w Koszalinie, który będzie zbierał ofiary na potrzeby tamtejszego seminarium.

 

5. 8 października na godz. 19.30 zapraszamy na film "Fatima" do Multikina. Cena biletu 17 złotych.

 

6. Dla naszych parafian poszkodowanych w pożarze zebraliśmy do puszek 3858 złotych. Za ofiary składamy Bóg zapłać.

 

7. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej wraz z rodzicami zapraszamy w niedzielę 10 października na godz. 12.00. Odbędzie się poświęcenie różańców i spotkanie organizacyjne z rodzicami.

 

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza Święta o godz. 18.00 z prośbą o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy spotkanie liturgicznej służby ołtarza wraz z rodzicami w Oratorium. „Chcesz świętych kapłanów? Módl się za nich”. W odpowiedzi na to wezwanie zapraszamy do modlitwy za kapłanów z naszej parafii.

 

 

9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski. O godz. 20.30 zapraszamy do naszego kościoła na uroczysty apel poświęcony św. Janowi Pawłowi II, największemu z rodu Polaków.

 

10. W przyszłą niedzielę zbieramy ofiary na tacę, które będą przewidziane na wycinkę drzew na cmentarzu w Kobylnicy. Wycinka jest przewidziana około 15 października. Został też zamówiony feletron pod figurę Matki Bożej Fatimskiej i postument, na którym będzie stała figura.

 

11. Jest organizowana dwudniowa pielgrzymka do sanktuariów Wschodu w dniach 11 i 12 listopada. Koszt 350 złotych. W tym śniadanie, obiadokolacja, nocleg, przewodnik i ubezpieczenie.

 

12. Sierakowo. Dziękujemy serdecznie rodzicom dzieci Pierwszokomunijnych i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania za uporządkowanie salki przy zakrystii.

 

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

14. Już dzisiaj informujemy, że 17 października o godz. 10.30 w Kobylnicy  ks. Szymon Spalony odprawi Mszę świętą z okazji swojej 25 rocznicy święceń kapłańskich, a 23 października rozpoczniemy wizytację kanoniczną, która rozpocznie się w Sierakowie o godz. 16.30. Ks. Bp Edward Dajczak o godz. 18.00 w Kobylnicy udzieli sakramentu bierzmowania przedstawicielom naszej młodzieży

 

15. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;

– we wtorek 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia;

– w czwartek 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa – patronka wspólnot Żywego Różańca.

 

16. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Jan Klimek l. 69 z Kończewa.

 

                           Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie......

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

26 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiaj po Mszach świętych zbieramy ofiary do puszek dla naszych parafian z ulicy Witosa w Kobylnicy - ofiar pożaru.

 

2. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.

 

3. W czwartek 30 września ostatni dzień miesiąca, wspomnienie św. Jana Bosko, wielkiego patrona młodzieży. Zapraszamy Salezjanów Współpracowników, Opiekunów Oratorium, oraz wszystkich przyjaciół i sympatyków ks. Bosko na Mszę świętą o godz. 18.00 w intencji Dobrodziejów i Ofiarodawców naszej parafii. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.

 

4. Sierakowo. W czwartek na godz. 16.00 zapraszamy wszystkich rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej. Po Mszy świętej sprzątniemy pomieszczenie przy zakrystii, by można było się tam spotkać. Chętnie skorzystamy z pomocy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

 

5. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie o godz.17.30 We wtorki i w piątki o godz.16.30 zapraszamy dzieci, a w środy o 19.00 młodzież, szczególnie przygotowującą się do bierzmowania.

 

6. W pierwszy piątek miesiąca kapłani przyjdą do chorych z sakramentami świętymi przed południem. O godz.9.00 i 17.30 spowiedź.  Msza Święta dla dzieci, o 16.30. Chorzy, których odwiedza ks. Wojciech zostaną nawiedzeni tydzień później - w piątek 8 października.

 

7. W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.

 

8. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 10.00. Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy świętej hołd Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy.

 

9. W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze.

 

10. Od wtorku do piątku od godz. 16.00 do 19.00 jest czynne Oratorium, gdzie dzieci mogą uczyć się sztuki kulinarnej, artystycznej lub odrabiać lekcje.

 

11. 11 listopada ks. proboszcz organizuje dwudniową pielgrzymkę do Sanktuariów Wschodu. /Różanystok, Sokółka, Święta Lipka, Gietrzwałd/. Koszt 350 złotych - w tym śniadania i obiadokolacja.

 

12. W przyszłą niedzielę przyjedzie do nas kleryk Paweł z seminarium koszalińskiego i będzie zbierał ofiary na utrzymanie seminarium diecezjalnego.

 

13. 17 października o godz. 10.30 ks. Szymon Spalony będzie odprawiał Mszę świętą jubileuszową z okazji 25 lecia kapłaństwa.

 

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

15. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Jan Klimek l. 69 z Kończewa. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 10.30 w Sierakowie.

 

                        Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.....

 

25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 WRZEŚNIA 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.  Przeżywamy dziś 25. niedzielę w ciągu roku, która jest obchodzona jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Podejmijmy w naszych rodzinach refleksję na temat, jak korzystamy z tych środków. Jednocześnie zachęcamy do korzystania
z mediów katolickich Radia Maryja, TV Trwam i Naszego Dziennika.

 

2.   Na dzisiejszej Mszy świętej o godzinie 10.30 w obecności rodziców zostaną wręczone deklaracje i indeksy przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla młodzieży klas VII i VIII. Po Mszy świętej krótkie spotkanie w kościele z młodzieżą i rodzicami.

 

3.  Dzisiaj w Skrzatuszu główne uroczystości odpustowe Najświętszej Maryi Matki Bolesnej, Opiekunki naszej diecezji. Rano nasi Parafianie udali się na autokarową pielgrzymkę. Prośmy przez Jej przyczynę o potrzebne łaski dla świata i naszej Ojczyzny.

 

4.  W piątek, 24 września o godz. 17.30 jak co miesiąc nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych. Zapraszamy serdecznie wszystkich czcicieli Maryi.

 

5.  3 października o godz. 18.00 rozpocznie się trzydniowe skupienie dla młodzieży klas ósmych przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

 

6.  Już dzisiaj pragniemy poinformować, że w czasie Adwentu Roraty będą odprawiane o godz. 6.30. W tym okresie nie będzie Mszy świętej o godz. 9.00.

 

7.  W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na kształcenie w diecezji i KUL.

 

8.  24 września w piątek na godz. 19.30 zapraszamy naszych Parafian do kina na film pt. "Wyszyński". Cena biletu 17 zł. Zapisy w zakrystii.

 

9.  W parafii Świętej Rodziny w Słupsku od 27 września rozpoczynają się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym. Zachęcamy do udziału.

 

10.           23 października w naszej parafii rozpoczyna się wizytacja kanoniczna ks. Biskupa Ordynariusza Edwarda Dajczaka. Wizytacja rozpoczyna się Mszą świętą o godz. 16.30 w Sierakowie.

 

11.           Sierakowo. Pierwsza Komunia święta w Sierakowie odbędzie się 28 maja 2022 roku w sobotę o godz. 11.00.

 

12.           Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego.

 

13.            Solenizantom  i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i wszelkiego dobra, a za wszelką pomoc duchową i materialną składamy z serca podziękowania.

 

14.           W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek:

Krzysztof Kierbić, kawaler z Kończewa i Dorota Duch, panna z Dębnicy Kaszubskiej - zap. II

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

12 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary, modlitwy i życzliwość.  Bóg zapłać                                                                                                                                                                              Salezjanom Współpracownikom dziękujemy za prace porządkowe na strychu kościoła. Bóg zapłać za trud i poświęcony czas.

 

2. Dzisiaj w Kościele przeżywamy bardzo ważny dzień. Dzień beatyfikacji ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i niewidomej zakonnicy Matki Elżbiety Róży Czackiej. Bardzo zachęcamy do zapoznania się z życiorysami świętych – miedzy innymi w Gościu Niedzielnym, również w Internecie znajdziemy sporo informacji na temat tych Wielkich Postaci. Zachęcamy również do modlitwy, aby Dobry Bóg przez ich wstawiennictwo nam błogosławił i wyjednał potrzebne łaski.

 

3.Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

 

4. Taca z tej niedzieli przewidziana jest na cele remontowe. W najbliższym czasie planujemy wycinkę suchych drzew na cmentarzu w Kobylnicy.                                                                               Ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Serdeczne Bóg zapłać.

 

5. W przyszłą Niedzielę na godzinę 10.30 zapraszamy na Mszę świętą młodzież klas VII i VIII wraz z rodzicami.  Na Mszy świętej będą wręczone indeksy przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

 

6. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy, jest dla niego godne miejsce?

 

7. W sobotę 18 września 2021 roku w Kobylance – Parafii św. Antoniego, prowadzonej przez  księży salezjanów zostanie ustanowione pierwsze w Polsce Sanktuarium Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia.

 

8. Pielgrzymka do Skrzatusza, na diecezjalny Odpust do Matki Boskiej Bolesnej wyrusza w niedzielę o godzinie 6.00, sprzed kościoła. Po drodze zabieramy pielgrzymów z Łosina. Koszt wyjazdu 50 złotych. Zabieramy z sobą prowiant na cały dzień. O ile to możliwe, prosimy o wyspowiadanie się przed wyjazdem.

 

9. W tym tygodniu patronują nam:

·        w poniedziałek 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła.

·        w wtorek 14 września - Podwyższenia Krzyża Świętego - święto

·        w środę 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna, Pani Skrzatuskiej.

·        w czwartek 16 września – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież, i Cyprian (†258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;

·        w sobotę 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.

 

10. Do przyjęcia sakramentu małżeństwa przygotowują się.:

Krzysztof Kamil Kierbić, kawaler z Kończewa i Dorota Kamila Duch panna z Dębicy Kaszubskiej – zapowiedz I

Mateusz Niemir, kawaler ze Słupska i Natalia Bielecka, panna z Kobylnicy - zap. II

Dawid Podlewski, kawaler z Kobylnicy i Monika Róża Dudka, panna z Kobylnicy - zap. II

Dariusz Kochański, kawaler z Kobylnicy i Natalia Plesiewicz z Kobylnicy - zap. II

 

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli

 

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:

- Zdzisław Lipiński z Słupska, który przeżył 75 lat                                                                                  - Marianna Pastuszka z Kobylnicy z ulicy Bukowej, która przeżyła 86 lat

- Halina Rakoczy z Łosina, która przeżyła 92 lata - pogrzeb w poniedziałek

- Andrzej Fryga z Kobylnicy, który przeżył 68 lat – pogrzeb w poniedziałek

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …….

 

23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 05 WRZEŚNIA 2021

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po Mszach św. w naszych kościołach zmiana tajemnic Żywego Różańca. W Kobylnicy po Mszy św. o godz. 9.00, a w Łosinie i Sierakowie o zwykłej porze. Serdecznie zapraszamy.

 

2.  W dzisiejszą Niedzielę na Mszach świętych w Kobylnicy o godz. 12.00, a w Sierakowie o zwykłej porze. poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klas I. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy tym najmłodszym w ich pierwszych krokach ku wiedzy.

 

3.  Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do Pierwszej Komunii świętej.

 

4.  W środę 8 września, celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”.

 

5.     W następną niedzielę, 14 września rozpocznie się w Kościele Polskim VI Tydzień Wychowania. Otoczmy naszymi modlitwami dzieci, młodzież i wychowawców.

 

6.     W przyszłą Niedzielę zbieramy ofiary do puszek na Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Taca z tej Niedzieli przewidziana jest na cele remontowe. W najbliższym czasie planujemy wycinkę suchych drzew na cmentarzu w Kobylnicy.

 

7.     Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary, które w ostatnim czasie wpłynęły na potrzeby parafii na konto parafialne. Dziękujemy również panu Stanisławowi Solarczykowi za prace przy wymianie instalacji elektrycznej w kościele w Kobylnicy. Również składamy podziękowanie p. Asi Buryło i Sołtysom z Sierakowa i Kończewa za troskę o kościół w Sierakowie. Dziękujemy serdecznie Małżeństwu z ulicy Głównej w Kobylnicy za nową figurkę Matki Bożej Fatimskiej. Bóg zapłać.

 

8.     Już dzisiaj informujemy, że 19 września na godz. 10.30 zapraszamy młodzież klas VII i VIII wraz z rodzicami. Na tej Mszy świętej zostaną wręczone indeksy przygotowujące do sakramentu bierzmowania i deklaracje.

 

9.     Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do tronu Skrzatuskiej Pani. Odpust diecezjalny Matki Bożej Skrzatuskiej odbędzie się w niedzielę, 19 września
w Sanktuarium diecezjalnym w Skrzatuszu. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Koszt wyjazdu 50,00 zł. Wyjazd autokaru z naszej parafii 19 września rano o godz. 5.15 sprzed kościoła.

 

10.            Jest też organizowana pielgrzymka do Medjugorie od 11 do 18 września. Koszt 500 zł + 250 euro. Wyjazd z Warszawy. Chętnych zaprasza ks. Wojciech, który jest opiekunem tej pielgrzymki.

 

11.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.

 

 

12.Zachęcamy do nabycia i czytania Gościa Niedzielnego.

 

13.Do Sakramentu Małżeństwa pragną przystąpić:

Tomasz Piernicki, kawaler i Aleksandra Dąbrowska, panna z Gdańska - zap. II

Mateusz Niemir, kawaler ze Słupska i Natalia Bielecka, panna z Kobylnicy - zap. I

Dawid Podlewski, kawaler z Kobylnicy i Monika Róża Dudka, panna z Kobylnicy - zap. I

Dariusz Kochański, kawaler z Kobylnicy i Natalia Plesiewicz z Kobylnicy - zap. I

13. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: Andrzej Pepłoński l. 77 z      Kobylnicy. Powierzmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

 

                  Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.....

 

            DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                    29 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Jesteśmy bowiem ludem Boga. Czasami wędrującym przez pustynię Izraelitom wydawał się daleki, jednak w rzeczywistości był Bogiem bliskim, zatroskanym o swój lud. Dziś także troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości. Trzeba jednak zadawać sobie pytanie, czy robię wszystko, by razem z innymi być Jego ludem.

 

2. We wtorek 31 sierpnia będziemy obchodzić 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa. Żyliśmy ideałami solidarności, prawdy, wolności. Dziś warto zadać sobie pytanie, co w naszych sercach zostało z etosu Solidarności tamtych lat.

 

3. Również we wtorek ostatni dzień miesiąca i wspomnienie św. Jana Bosko. Zapraszamy Salezjanów Współpracowników i Moderatorów grup parafialnych na Mszę świętą o godz. 18.00. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.

 

4. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.

 

5. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w kościele w Kobylnicy o godz.9.00, a w Sierakowie w czwartek 2 września o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klas pierwszych odbędzie się w przyszłą niedzielę w Kobylnicy o godz. 12.00, a w Sierakowie o godz. 10.30.

 

6. W przyszłą niedzielę w kościołach naszej parafii po Mszy świętej o stałej porze zmiana Tajemnic Żywego Różańca, a o godz. 17.30 w Kobylnicy nabożeństwo eucharystyczne.

 

7. Również w przyszłą niedzielę na godzinę 12.00 do Kobylnicy zapraszamy rodziców z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii świętej. Po Mszy świętej spotkanie w kościele.

 

8. 5 września na Placu Zwycięstwa pod Ratuszem w Słupsku zakończenie uroczystego i pełnego miłości, radości i pokoju Marszu dla Jezusa. Marsz dla Jezusa rozpoczyna się Mszą świętą o godz. 13.00 w parafii św. Józefa w Słupsku, następnie w życzliwej atmosferze wymarsz pod ratusz. Zachęcamy naszych parafian do udziału.

 

9. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. O godz.17.30 nabożeństwo Eucharystyczne i Msza Święta w intencji LSO, powołań kapłańskich i zakonnych. Po Mszy spotkanie z liturgiczną służbą ołtarza i rodzicami w Oratorium. Do służby przy ołtarzu zapraszamy chłopców po Pierwszej Komunii Świętej, aby w grupie kandydatów przygotowywali się do obowiązków ministrantów. Czas w ciągu roku wypełniamy różnymi spotkaniami. Oprócz modlitwy nie brakuje wycieczek, zabaw i sportu. Zainteresowanych, najlepiej z rodzicami, zapraszamy do zakrystii po niedzielnych Mszach Świętych. Zapisy u ks. Wojciecha – opiekuna liturgicznej służby ołtarza.

 

10. Piątek 3 września to pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej o godz.9.00 i 18.00 na Mszy świętej, dla dzieci spowiedź od godz.16.00, Msza Święta dla dzieci, o 16.30. Nabożeństwo do NSPJ o godz. 17.30. Przed południem kapłani odwiedzą chorych z sakramentami świętymi. Zachęcamy do zgłaszania chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

11. W sobotę o godz.10.00 Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. Po Mszy świętej krótkie nabożeństwo.

 

12. Sierakowo. Od tego tygodnia wracamy do Mszy świętej w czwartki o godz. 16.00.

 

13. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim naszym ofiarodawcom i dobrodziejom za okazywaną życzliwość. Serdecznie dziękujemy p. Stanisławowi Solarczykowi za odnowienie instalacji elektrycznej w kościele, wszystkim, którzy składali ofiary do puszek na Dom Dziecka w Aleksandrowie Kujawskim - ks. Ireneusz zebrał 5100 złotych, Ofiarodawcom i Organizatorom festynu parafialnego w Sierakowie - zebrano ponad 18 tys. złotych. Pieniądze przeznaczone na nowe witraże w Sierakowie.

 

14. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd z Kobylnicy do Skrzatusza 19 września. Zachęcamy do zapisywania się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

15. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Karol Szczepiński i Joanna Szczepińska zd. Zakota - zap. II

Krzysztof Witczak z Bolesławic i Bogda Karpińska z Leszna - zap. II

Tomasz Piernicki z Gdańska i Aleksandra Dąbrowska z Gdańsk -zap. I

 

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

17. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Józef Myśliński l.69 z Kobylnicy. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

 

                     Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie....

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                   22 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Nietrudno odnieść wrażenie, że ilość informacji jest tak duża, że trzeba stosować różne filtry, by odróżnić prawdę od fałszu i odnaleźć się w tym gąszczu. A mowa Pana Jezusa jest prosta, nie ma w niej obcych słów ani skomplikowanych zdań. Jezus jest prawdą i życiem. Jego prawda jest życiem. Zostaliśmy zaproszeni na ucztę, na której On daje nam chleb żywy – swoje ciało – abyśmy mieli życie, żyli na wieki. Tę prawdę uczmy się nieustannie odkrywać.

 

2. Jutro przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli                     w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się  za Bogiem i dlatego oddali zdrowie                 i życie w obronie godności i praw człowieka. Słyszymy o próbach relatywizowania i podważania współczesnej historii, naginania faktów w imię                            tzw. poprawności politycznej. Warto znać fakty, warto pamiętać                              i pielęgnować pamięć.

 

3. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Parafialnej ks. dyrektora Ireneusza Śliwińskiego, który dzisiaj głosi homilie i zbiera do puszki datki na nowo powstający Dom Dziecka  w Aleksandrowie Kujawskim.

 

4. Dziękujemy za wszelką pomoc, życzliwość ofiary i modlitwy. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w uroczystości Odpustowe w Sierakowie. Dziękujemy  za poświęcony trud i wysiłek. Niech to wszystko będzie na chwałę Bożą.

 

5.Jest organizowana pielgrzymka do Skrzatusza na niedzielę 19 września. Szczegóły podamy w przyszłym tygodniu. Chętni mogą zgłaszać się do Zakrystii lub do Kancelarii parafialnej.

 

6. Do przyjęcia Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

·        Patryk Kopeć kawaler z Łosina i Elżbieta Szwaja panna ze Słupska - zapowiedz II

·        Karol Szczepiński i Joanna Beata Szczepińska zd. Zakota po ślubie cywilnym - zap. I

·        Krzysztof Witczak z Bolesławic, kawaler i Bogda Karpińska, panna z Leszna - zap. I

 

7. W przyszłą niedzielę 29 sierpnia w Kobylnicy odbędą się Gminne Dożynki. Rozpoczęcie o godz. 11.30 przy szkole, następnie przemarsz na boisko, gdzie odbędzie się uroczysta Msza święta  polowa i poświęcenie wieńców, a po niej dalsze uroczystości dożynkowe

 

8. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 24 sierpnia – św. Bartłomiej (†ok. 70), apostoł;

- w czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu.

– w piątek 27 sierpnia – św. Monika (ok. 332-387), matka św. Augustyna, wzór matki modlącej się o nawrócenie syna;

– w sobotę 28 sierpnia – św. Augustyn (354-430), biskup i doktor Kościoła.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej

niedzieli.

20 Niedziela Zwykła

                 WNIEBOWZIĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY         15 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.

 

2. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.

 

3. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.

 

5. W kościele Filialnym w Sierakowie o godzinie 12.00 Odpust, a po nim festyn. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i zabawy na odpustowym festynie.

 

6.  W sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna wyłącznie w poniedziałki i środy po Mszy świętej  wieczornej.

 

7. Serdecznie dziękujemy panu Januszowi ze Słupska za transport i wykonanie nowego przydrożnego Krzyża w Sierakowie. Po poświęceniu ziół i wianków oraz po procesji wokół kościoła, poświęcenie nowego Krzyża.

 

8. Przy zakonnej wspólnocie salezjańskiej w Aleksandrowie Kujawskim od września br. powstaje nowy dom dziecka. W przyszłą niedzielę  po Mszach świętych będzie zbierał ofiary do puszek na dokończenie remontu tego domu i wygłosi Słowo Boże proboszcz i dyrektor wspólnoty salezjańskiej w Aleksandrowie Kujawskim ks. Ireneusz Śliwiński.

 

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

10. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 17 sierpnia – św. Jacek (1183-1257), prezbiter, dominikanin, czciciel Matki Bożej, ewangelizator naszych ziem;

– w piątek 20 sierpnia – św. Bernard (1090-1153), opat i doktor Kościoła, teolog, mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”;

– w sobotę 21 sierpnia – św. Pius X (1835-1914), papież, szerzył kult Eucharystii, wydał dekrety o wczesnej i częstej Komunii Świętej.

 

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Genowefa Czyżykowska l. 89 z Sierakowa, Stefan Rozental l. 92 z Kobylnicy, Michał Rybicki l. 93 z Łosina, Henryka /F/ Wicher l. 57 z Kobylnicy. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

 

                         Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....

 

      DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                             8 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51) – usłyszeliśmy dzisiaj. Tak więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg. Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń, dla wielu z nas jest to także czas abstynencji od alkoholu, by dać świadectwo życia w wolności i wspierać tych, którzy chcą żyć w trzeźwości. Nie zapominajmy o tym, jak wielką moc ma nasze codzienne świadectwo, ponieważ naszym celem jest spotkanie z Bogiem w wieczności.

 

2. Dziś taca remontowa. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na ten cel. W najbliższym czasie planujemy wycinkę suchych drzew na cmentarzu w Kobylnicy.

 

3. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Papież Pius XII w 1950 r. przypieczętował dogmatem prawdę obecną w Kościele już od V w., że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały nieba i wywyższona przez Boga jako Królowa. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej. Świętowanie rozpoczniemy Mszą Świętą wigilijną w sobotę o godz.18.00.

 

4. 15 sierpnia przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi.

 

5. Sierakowo. Również 15 sierpnia odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sierakowie. Uroczysta Msza święta odpustowa o godz. 12.00. Mszę świętą odprawi i kazanie wygłosi ks. Jerzy Czaja. Po Mszy świętej festyn na boisku. Prosimy o przynoszenie fantów, a Panie o zrobienie ciast. Z wszelkimi sprawami w sprawie festynu zgłaszamy się do Sołtysów Kończewa i Sierakowa, oraz do Pani Ani.

 

6. W lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna wyłącznie w poniedziałki i środy po Mszy świętej wieczornej.

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Marian Chudoba l.74 z Kobylnicy i Kazimiera Rybicka l.94 z Łosina. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

 

9. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 9 sierpnia – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein, 1891-1942), dziewica i męczennica, patronka Europy, filozof;

– we wtorek 10 sierpnia – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik;

– w środę 11 sierpnia – św. Klara (1194-1253), dziewica, wzorem św. Franciszka żyła w ubóstwie, założycielka klarysek;

– w sobotę 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), prezbiter, franciszkanin, męczennik obozu Auschwitz-Birkenau.

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                      1 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. W codziennej pogoni możemy zapomnieć o tym, by niekoniecznie być człowiekiem, ale nieustannie stawać się człowiekiem. Współczesny człowiek to homo viator – człowiek w drodze. Czy jednak dostrzegamy, że życie jest tylko wędrówką ku wieczności? Stajemy się w pełni ludźmi, gdy pozwalamy się ogarnąć miłości Bożej, przyjmujemy Jezusa Eucharystycznego przypominającego nam: „Ja jestem chlebem życia” (J 6,35). Niech te słowa nieustannie brzmią w naszych sercach, nie tylko w uszach.

 

2. W dzisiejszą niedzielę o godz. 12.00 będziemy  przeżywali Pierwszą Komunię świętą Dawida Narloch, który przyjechał do nas z Belgi. Życzymy Mu wierności Panu Jezusowi do końca swojego życia.

 

3. Od dzisiaj witamy w naszej parafii nowego kapłana ks. Jerzego Czaję, który pracował już w naszej parafii 30 lat temu. Księdzu Jerzemu życzymy wiele łask i opieki Maryi Wspomożycielki.

 

4. „Powstanie warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie” – powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny. Pamiętajmy o nich.

 

5. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy świętej o godz. 9.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca, o17.30 nabożeństwo eucharystyczne. W Kobylnicy tworzy się 5 Róża Różańcowa. Bardzo prosimy o zapisywanie się w zakrystii i kancelarii parafialnej. Wszyscy wiemy jak wielką moc ma modlitwa różańcowa. Serdecznie zachęcamy do przyłączenia się do tego ruchu.

 

6. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

 

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek (okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu) i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.30 zapraszamy wszystkich ministrantów i ich rodziców na nabożeństwo i Mszę świętą, w piątek o godz. 17.30 nabożeństwo do NSPJ, i okazja do spowiedzi na każdej Mszy świętej, od godz. 9.30 udamy się z sakramentami do naszych chorych.  W sobotę o godz. 10.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

 

8. W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte tego dnia o godz. 9.00 i18.00.

 

9. Pamiętajmy, że takich będziemy mieli kapłanów, o jakich będziemy się modlili i jakich będziemy wspierali modlitwą. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy organizują się i tworzą kolejne margaretki, czyli grupy modlitwy za kapłanów.

 

10. Dzisiaj po Mszach świętych zbieramy ofiary do puszek na kształcenie młodzieży w diecezji i KUL.

 

11. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii. Jesteśmy na etapie przygotowań do wycinki suchych drzew na cmentarzu w Kobylnicy. Serdecznie dziękujemy za ofiary.

 

12. Sierakowo. Rady Sołeckie Kończewa i Sierakowa organizują festyn parafialny. W związku z tym zwracamy się z prośbą o zgłoszenie się sponsorów, przynoszenie fantów do loterii do Panów Sołtysów i Pani Asi. Panie prosimy o upieczenie ciast.

 

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

14. W tym tygodniu patronuje nam:

– w środę 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, gorliwy duszpasterz, patron proboszczów.

        SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                 25 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?

 

2. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych  błogosławieństwo pojazdów przed plebanią. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

 

3. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.

 

4. W lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna w poniedziałki i środy będzie czynna wyłącznie po Mszy świętej wieczornej.

 

5. W czwartek na godz. 17.30 zapraszamy na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym w ciszy.

 

6. W przyszłą pierwszą niedzielę po Mszach świętych zmiana Tajemnic Żywego Różańca, a o 17.30 nabożeństwo eucharystyczne.

 

7. 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.

 

8. W przyszłą niedzielę zbieramy ofiary do puszek na kształcenie w diecezji i KUL.

 

9. Pragniemy serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.

 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

11. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 26 lipca – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;

– w czwartek 29 lipca – św. Marta, siostra Łazarza i Marii;

– w sobotę 31 lipca – św. Ignacy Loyola (1491-1556), prezbiter, założyciel Towarzystwa Jezusowego, teolog.

                         SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                             18 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.

 

2. W lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i środy po Mszy świętej wieczornej.

 

3. Kiedy w czasie wędrówek będziemy nawiedzali świątynie, sanktuaria, klasztory, pamiętajmy o godnym stroju, by w ten sposób dać świadectwo szacunku dla miejsc świętych. W języku biznesowym używa się określenia dress code dla nazwania pewnego kanonu stroju i wyglądu. Warto pomyśleć, że taki dress code obowiązuje także w kościele, a jego podstawą jest godność miejsca, do którego wchodzimy.

 

4. Zapraszamy na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym w ciszy w czwartek na godz. 17.30.

 

5. Tworzymy  w Kobylnicy piątą Różę Różańcową. Prosimy o zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 

6. Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych  błogosławieństwo pojazdów na całym placu przed plebanią. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 

 

9. W tym tygodniu patronują nam:

– w czwartek 22 lipca – św. Maria Magdalena, nazywana Apostołką Apostołów, zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu, jedna z kobiet towarzyszących Jezusowi i apostołom, uwolniona przez Pana z mocy złych duchów;

– w piątek 23 lipca – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, patronka Europy;

– w sobotę 24 lipca – św. Kinga (1234-1292), dziewica, córka króla węgierskiego Beli IV, żona księcia Władysława Wstydliwego

.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Cecylia Dolata l. 91, z Kobylnicy. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

 

                             Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie ....

 

15 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 LIPCA 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.  Dziś XV niedziela w okresie zwykłym roku liturgicznego. Zapraszamy do świętowania niedzieli jako dnia poświęconego Panu Bogu i rodzinie, która jest domowym Kościołem i pierwszym środowiskiem wiary dla rodziców i dzieci.

 

2.  Witamy serdecznie w naszej Wspólnocie Parafialnej i zakonnej ks. Inspektora Tadeusza Itrycha, który przez dwie kolejne niedziele będzie pomagał w posłudze duszpasterskiej.

 

3.  W piątek 16 lipca w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy
w swoich sercach.

 

4.  Zapraszamy na spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym w ciszy w czwartek na godz. 17.30.

 

5.  W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

 

 

6.  Sierakowo. W sobotę 10 lipca grupa dzieci z klasy trzeciej przystąpiła w Sierakowie do Pierwszej Komunii świętej. Biały tydzień dla tych dzieci od niedzieli do środy. Od poniedziałku do środy dzieci przychodzą ze swoimi rodzicami na godz. 16.30.

 

7.  Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

 

8.   Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych, a miłym gościom dobrego czasu wypoczynku.

 

9.  W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

Artur Wąsowicz kawaler i Monika Sibińska panna - zap. II

Kamil Gruszewski kawaler i Aleksandra Żurek panna - zap. II

14 NIEDZIELA ZWYKŁA – 04 LIPCA 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.  Dziś pierwsza niedziela miesiąca. W naszych świątyniach po Mszach św. zmiana tajemnic Żywego Różańca. O 17.30 nabożeństwo Eucharystyczne.

 

2.   Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przez pełne uczestnictwo w niedzielnej Mszy św.

 

3.  Każdy czwartek w naszej diecezji jest dniem szczególnego spotkania z Chrystusem Eucharystycznym. W naszym kościele cicha adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 przed Mszą św. wieczorną.

 

4.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki, a za wszelkie dobro składamy najserdeczniejsze podziękowanie wraz z pamięcią w modlitwie.

 

5.  Zapraszamy do cotygodniowej lektury „Gościa Niedzielnego”. Niech dobre słowo będzie umocnieniem dla każdego z nas.

 

6.  Z serca dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i budowę kaplicy w Bolesławicach. W tym tygodniu zostały założone barierki ze stali nierdzewnej nad wejściem do kancelarii. W najbliższym okresie planujemy rozbudowę naszego cmentarza i wycinkę suchych drzew.

 

7.  Rodzice dzieci Pierwszokomunijnych ufundowali do naszego kościoła w Kobylnicy komplet obrusów. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

8.  W dniu 15.07.2021 od 8.00 w Przychodni Lekarskiej w Kobylnicy przy ul Głównej odbędą się badania USG Dopler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG Płuc, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Rejestracja wyłącznie telefoniczna. tel. 61 623 24 25.

 

9.  Sierakowo. W najbliższą sobotę w Sierakowie Pierwsza Komunia Święta. Zbiórka dzieci o godz. 10.00, a Msza święta o 10.30. Spowiedź dla tych dzieci w piątek o godz. 10.00.

 

10.        W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

Adam Hnatek, cyw. związany i Julia Hnatek cyw. związana - zap II

Szymon Kutiak kawaler i Anna Sykutera panna - zap. II

Tomasz Furtak kawaler i Katarzyna Filipczak panna - zap. II

Łukasz Kapral kawaler i Milena Kraińska panna - zap. II

Artur Wąsowicz kawaler i Monika Sibińska panna - zap. I

Kamil Gruszewski kawaler i Aleksandra Żurek panna - zap. I

 

INFORMUJEMY, ŻE DECYZJĄ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI ZOSTAŁA ZNIESIONA DYSPENSA OD NIEDZIELNYCH I NAKAZANYCH ŚWIĄTECZNYCH DNI OD MSZY ŚWIĘTYCH.

 

11.        W ostatnim czasie odeszła z naszej parafii do wieczności Maria Ciesielska l. 87 z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 CZERWCA 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.  Rozpoczęły się wakacje. Niech na naszych wakacyjnych drogach nie zabraknie modlitwy i radosnego przebywania z Bogiem na niedzielnych Eucharystiach.

 

2.  W dzisiejszą niedzielę w Kobylnicy na Mszy świętej o godz. 10.30 dziękujemy ks. Robertowi za gorliwą i sumienną pracę w naszej parafii. Życzymy takiego zapału w służbie dla dobra wiernych w roli proboszcza w Różańsku.

 

3.  We wtorek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są nazywani filarami Kościoła. Uroczystość kieruje nasz wzrok na następcę św. Piotra, Ojca Świętego Franciszka. Obejmijmy go naszą pamięcią modlitewną.

 

4.  W środę 30 czerwca ostatnie nabożeństwo czerwcowe i miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko.

 

5.  W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 17.30 nabożeństwo do Chrystusa Najwyższego Kapłana. Serdecznie zapraszamy. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. O 17.30 nabożeństwo ku Czci NSPJ i okazja do spowiedzi.

 

6.  W pierwszą sobotę miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. O godzinie 10.00 Msza święta i krótkie nabożeństwo ku Niepokalanemu Sercu NMP. Serdecznie zapraszamy, szczególnie Czcicieli Matki Bożej.

7.  W pierwszą niedzielę miesiąca zmiana Tajemnic Żywego Różańca na Mszy świętej o godz. 9.00.

 

8.  Sierakowo:Pierwsza Komunia Święta w Sierakowie 10 lipca o godz. 11.00. Spowiedź dla tych dzieci w piątek 9 lipca o godz. 10.00.

 

9.  Zapraszamy do czytania cotygodniowej prasy katolickiej.

 

10.          Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, a drogim gościom, przebywającym w naszej parafii na wakacjach pięknego czasu odpoczynku.

 

11.          W czasie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki i środy w godzinach od 18.30 – 19.30

 

W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

Adam Hnatek, cywilnie związany i Julia Hnatek cyw. związana - zap. I

Szymon Kutiak kawaler i Anna Sykutera panna - zap. I

Tomasz Furtak kawaler i Katarzyna Filipczak panna - zap. I

Łukasz Kapral kawaler i Milena Kraińska panna - zap. I

 

12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Wojciech Wilk l. 70 z Kobylnicy.

 

                     Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie....

12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 CZERWCA 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.    Dzisiaj przeżywamy 12 niedzielę zwykłą w ciągu roku.

Od przyszłego tygodnia na czas wakacji nie będzie Mszy świętych

 w czwartki o godz. 16.00 w Sierakowie.

 

2.    W okresie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i środy w godz. od 18.30 – 19.00

 

3.    Trwa miesiąc czerwiec, czas szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy serdecznie.

 

4.    W środę 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ojcach z naszej wspólnoty parafialnej
.

5.    W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela. Imieniny obchodzi nasz pan Organista. Panu Janowi życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask.

 

6.    W tym dniu przypada również miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych.

 

7.    Zapraszamy rodziców i dzieci na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze szkoły podstawowej w czwartek 24 czerwca o godz. 8.00,  w naszym kościele. Na tej Mszy świętej będzie okazja do spowiedzi, prosimy też, aby dzieci i młodzież spowiadała się na każdej Mszy świętej w tygodniu, by rozpocząć czas wakacji z Panem Bogiem. W tym dniu o godz. 8.00 odprawimy Mszę świętą w intencji Dyrekcji szkoły, pracowników, dzieci i młodzieży.

 

8.    W czwartek na godz. 17.30 zapraszamy ministrantów i ich rodziców na Mszę świętą kończącą rok formacyjny. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.

 

(Sierakowo)

9.    Msza św. dla dzieci i rodziców ze szkoły podstawowej w Kończewie będzie w czwartek 24 czerwca o godz. 7.30 rano w kościele w Sierakowie. Msza święta w intencji Dyrekcji, wychowawców, dzieci i młodzieży.

 

10.               Z okazji kończącego się roku szkolnego i katechetycznego dziękujemy Dyrekcji szkół, nauczycielom i katechetom za trud wkładany w nauczanie i wychowanie dzieci i młodzieży. Wszystkim pracownikom szkół i przedszkoli, uczniom naszej parafii życzymy bezpiecznych i pełnych radości wakacji.

11.               Pierwsza Komunia święta w Sierakowie 10 lipca o godz. 11.00. Pierwsza spowiedź dla tych dzieci w piątek 25 czerwca o godz. 19.00. Jest to ważna spowiedź z wyznaniem wszystkich grzechów. Prosimy rodziców o pomoc w przygotowaniu się do tego ważnego sakramentu.

 

12.               W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 w Kobylnicy ks. Robert odprawi Mszę świętą dziękczynną za pobyt w naszej parafii. Za wszelkie dobro uczynione składamy ks. Robertowi Bóg zapłać.

 

13.               Od sierpnia na miejsce ks. Roberta jest przewidziany ks. Jerzy Czaja, który przychodzi po skończonej kadencji proboszczowskiej z Wierzchowa Człuchowskiego.

 

14.               Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego.

 

15.               Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki Maryi.

 

16.               Ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na uczelnie katolickie i seminarium w Koszalinie.

 

17.          W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

Radosław Wojciechowski kawaler ze Słupska i Karolina Murawiejko panna z Kobylnicy - zap. III

 

18.          W minionym tygodniu odszedł do wieczności Marian Sobczuk l. 65 z Kobylnicy.

 

               Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

11 NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 CZERWCA 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.      Przeżyliśmy oktawę Bożego Ciała i nasz odpust parafialny. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy wiernie trwali przy Chrystusie Eucharystycznym. Niech przez tę pokorną modlitwę dzieje się dobro w całej naszej parafii.

 

2.      Trwa miesiąc czerwiec, czas szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy serdecznie.

 

(Sierakowo)

3.      Pierwsza Komunia święta w Sierakowie odbędzie się 10 lipca. Pierwsza spowiedź dla tych dzieci w piątek 25 czerwca o godz. 19.00. Jest to ważna spowiedź z wyznaniem grzechów. Prosimy rodziców o pomoc w przygotowaniu się do tego ważnego sakramentu.

4.      Pierwsza Rocznica Komunii świętej w Sierakowie w czwartek 17 czerwca o godzinie 16.00. Spowiedź dla tych dzieci w tym samym dniu o godzinie 15.30.

 

5.      Dzisiaj ks. Robert odprawi Mszę świętą w Łosinie i Sierakowie, a w Kobylnicy 27 czerwca o godz. 10.30. W tym czasie będziemy mieli okazję podziękować ks. Robertowi za rzetelną i sumienną pracę w naszej parafii.

 

6.      Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego.

 

7.      Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki Maryi.

 

8.      Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele remontowe parafii. Od jutra będą zakładane nowe barierki na balkonie przy wejściu na plebanię.

 

9.      W tym roku planujemy powiększenie naszego parafialnego cmentarza w Kobylnicy i budowę nowej kaplicy w Bolesławicach. Za wszelkie ofiary składamy staropolskie „Bóg zapłać”.

 

10.W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na Katolickie Uczelnie.

 

11.16 czerwca br. będzie możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 w Kończewie, a 19 czerwca w Kobylnicy. Bliższe informacje na stronie www.kobylnica.pl

 

12.W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

Radosław Wojciechowski kawaler ze Słupska i Karolina Murawiejko panna z Kobylnicy - zap. II.

 

13.W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności Eugeniusz Janta-Lipiński l. 72 z Kobylnicy.

 

                                  Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie....

10 NIEDZIELA ZWYKŁA – 06 CZERWCA 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.      Trwa oktawa Bożego Ciała. Na czas oktawy nabożeństwo czerwcowe
z procesją eucharystyczną po Mszy św. wieczornej
. Zapraszamy wszystkich drogich wiernych.

 

2.      Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Mariusza Chamarczuka, byłego rektora naszego seminarium w Lądzie wraz klerykami. Ks. Mariusz o godz. 10.30 odprawi Mszę świętą z okazji swojego jubileuszu 25 lecia święceń kapłańskich, a na wszystkich Mszach świętych wygłosi Słowo Boże, klerycy opowiedzą o swoim powołaniu i po Mszy świętej będę zbierali ofiary do puszek na utrzymanie Wyższego Seminarium w Lądzie.

 

3.      W czwartek 10 czerwca zakończenie Oktawy Bożego Ciała, po procesji poświęcenie wianków.

 

4.      W piątek 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – odpust
w naszym kościele parafialnym. Mszy świętej będzie przewodniczył ks. Inspektor Tadeusz Itrych, a Słowo Boże wygłosi ks. Grzegorz Stępniak salezjanin, proboszcz z Główczyc. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy na nasze święto parafialne. W tym dniu z racji uroczystości i odpustu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

5.      W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

 

6.      Decyzją ks. Inspektora ks. Robert Dmochowski z dniem 1 lipca został skierowany do Różańska w charakterze proboszcza parafii. Pragniemy podziękować ks. Robertowi za gorliwą, sumienną pracę  i zaangażowanie w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej. W Łosinie i Sierakowie ks. Robert odprawi Mszę świętą 13 czerwca, w Kobylnicy 20 czerwca o godz. 10.30.

 

7.      Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego.

 

8.       Wszystkim solenizantom i jubilatom  składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki Maryi. Z serca pragniemy podziękować za wszelką pomoc duchową i materialną, jakiej nieustannie doświadczamy od Was Drodzy Parafianie.

 

9.      W najbliższym czasie planujemy rozpoczęcie budowy nowej kaplicy w Bolesławicach i powiększenie cmentarza w Kobylnicy.

 

10.W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

Mariusz Nowy kawaler i Małgorzata Lawrenc panna z Bolesławic - zap. III

Tomasz Żyła kawaler i Joanna Bohdanowicz z Łupawy - zap. III

Radosław Wojciechowski kawaler ze Słupska i Karolina Murawiejko panna z Kobylnicy - zap. I

 

11. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: Jan Szewc l. 72 ze Słupska

               

                   Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie....

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA – CZWARTEK 03.06.2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.    Dzisiaj w Kościele uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy o godz. 10.00 udamy się ulicami Kobylnicy w procesji do czterech ołtarzy. Na zakończenie procesji hymn dziękczynny „Ciebie Boga wysławiamy” i błogosławieństwo na cztery strony świata. Zapraszamy do jak najliczniejszego, aktywnego udziału.

 

2.    Przez najbliższy tydzień (do czwartku włącznie) będziemy przeżywać „oktawę Bożego Ciała”. Na czas oktawy nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną będzie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, ministrantów i młodzież, wszystkich drogich wiernych. Niech udział w tych procesjach będzie wyrazem naszej wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

 

3.    Po oktawie Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele codziennie
o godz. 17.30. Zapraszamy serdecznie

 

4.  Jutro pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi dla dzieci o 16.00, zapraszamy szczególnie dzieci z klas trzecich.  Dla młodzieży i starszych spowiedź o 17.30. Jutro ze względu na oktawę Bożego Ciała nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

5.  W I sobotę na godz. 10.00 zapraszamy Czcicieli Matki Bożej na Mszę świętą i krótkie nabożeństwo.

 

6.  W tą niedzielę w naszych kościołach zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 

7.     W czwartek 10 czerwca, zakończenie Oktawy Bożego Ciała, po procesji poświęcenie wianków.

 

8.     W piątek, 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – odpust
w naszym kościele parafialnym. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich Parafian i Gości . Mszy świętej będzie przewodniczył Ks. Inspektor Tadeusz Itrych, a kazanie wygłosi ks. Grzegorz Stępniak proboszcz z Główczyc. W tym dniu z racji uroczystości i odpustu Kościół daje dyspensę od pokarmów mięsnych.

Podziękowania:

 

Panu Bogu za dar Eucharystii - Ciała Chrystusa, który pragnie być blisko nas w każdej chwili naszego życia. Za dar dzisiejszej pogody i czas, jaki nam daje

Pragniemy jako duszpasterze bardzo serdecznie podziękować za przygotowanie naszej dzisiejszej uroczystości:

1.    Kapłanom: Andrzejowi, Robertowi i Wojciechowi

2.    Salezjanom Współpracownikom

3.    Wszystkim Członkom Żywego Różańca

4.    Ministrantom

5.    Młodzieży

6.    Panu Organiście Janowi, Panu Kościelnemu Rafałowi i Panu Eugeniuszowi Wiązowskiemu

7.    Całemu orszakowi procesyjnemu, Paniom katechetkom z dziećmi sypiącymi kwiaty

8.    Wszystkim, którzy włożyli tyle trudu i serca w przygotowanie i godne ustrojenie ołtarzy

9.    Straży Gminnej, która zadbała o bezpieczeństwo procesji

10.                      Wszystkim wam, drodzy bracia i siostry, za ustrojenie domów i przygotowanie serc na przywitanie Chrystusa Eucharystycznego.

 

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 30 MAJA 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Bożego i dziękujemy za chrzest święty.

 

2.      We wtorek 1 czerwca Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Są one odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.

 

3.      W tym roku Uroczystość Bożego Ciała przypada 03 czerwca. Procesja Bożego Ciała w Kobylnicy będzie przebiegała do ołtarzy w następujących miejscach:

- pierwszy – przy kapliczce

- drugi – przy ul. Głównej i Sportowej /przy krzyżu/

- trzeci – przy wymianie gaśnic /w bramie/

- czwarty – na placu przykościelnym

 

4.      W uroczystość Bożego Ciała Msze święte w naszej parafii odprawiane będą wg następującego rozkładu:

Kobylnica – 7.00; 9.00; 10.00 i po Mszy świętej procesja.

Łosino – 9.00                                                                                                                         

5.      W Sierakowie procesja Bożego Ciała będzie po Mszy św.
o godz. 10.30. Pierwsza rocznica Komunii świętej w Sierakowie 17 czerwca o godzinie 16.00.

 

6.      Bardzo prosimy aby wszyscy parafianie włączyli się w przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów i ulic naszych miejscowości. Ołtarz przy kościele tradycyjnie przygotowują Salezjanie Współpracownicy.

7.      W związku z procesją Bożego Ciała prosimy orszak procesyjny o przygotowanie sztandarów i baldachimu, ministrantów o przygotowanie liturgii. Pani Katechetka zaprasza dzieci na próbę sypania kwiatków  przy kościele w środę na godzinę 16.30.

 

8.    W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00. Również w piątek okazja do spowiedzi dla dzieci, szczególnie zapraszamy dzieci klas trzecich na godzinę 16.00, a młodzież i starszych na godzinę 17.30.

 

9.  W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy Czcicieli Matki Bożej na Mszę świętą i krótkie nabożeństwo.

 

10.W następną niedzielę w naszych kościołach zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 

11.W przyszłą niedzielę 6 czerwca gościmy w naszej parafii Ks. Mariusza Chamarczuka byłego rektora naszego Wyższego Seminarium w Lądzie wraz z klerykami. Ks. Rektor będzie głosił Słowo Boże, a klerycy dadzą świadectwo o swoim powołaniu i po Mszy świętej zbiorą ofiary do puszek na utrzymanie naszego salezjańskiego Seminarium. Ks. Mariusz jako kleryk przyjeżdżał do naszej parafii w ramach praktyki duszpasterskiej. O godzinie 10.30 w Kobylnicy odprawi Mszę świętą dziękczynną z okazji 25- lecia swoich święceń.

 

12.Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego.

 

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia wszelkich łask i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

 

14.Odpust w naszej parafii odbędzie się w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 11 czerwca o godz. 18.00. Słowo Boże wygłosi    ks. Grzegorz Stępień salezjanin, proboszcz z Główczyc. Serdecznie zapraszamy.

15.W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

Marcin Wąsowicz kawaler i Wiktoria Matuszewska panna z Widzina - zap. III

Damian Świerk kawaler i Natalia Rój panna z Kobylnicy - zap. III

Sebastian Zieliński kawaler i Agata Stępień panna ze Słupska - zap. III

Mariusz Nowy kawaler i Małgorzata Lawrenc panna z Bolesławic - zap. II

Tomasz Żyła kawaler i Joanna Bohdanowicz z Łupawy - zap. II

 

 

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 23.05.2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.      W dzisiejszą niedzielę radujemy się uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się wspólnie o światło i moc Ducha Świętego. Dzisiaj za odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można uzyskać odpust zupełny. Jednocześnie kończy się okres wielkanocny.

 

2.      Jutro, w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w Kościele przypada święto Maryi Matki Kościoła. Serdecznie zachęcamy do udziału we Mszy św. o godz. 9.00. Na godz. 18.00 zapraszamy z kolei na uroczystość Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, na której troje naszych Parafian złoży ślubowanie i wierność św. Janowi Bosko we wspólnocie Salezjanów Współpracowników. Nasi nowi współpracownicy złożą swoje ślubowanie wobec delegata ks. inspektora ks. Marcina Nowickiego.

 

3.      W Łosinie w poniedziałek 24 maja odpust ku czci NMP Wspomożenia Wiernych. Msza św. odpustowa z kazaniem o godz. 16.30. Mszę świętą odprawi i kazanie wygłosi ks. Michał Tomczak salezjanin.

 

4.      W czwartek 27 maja, obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego
i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła
za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

5.      Przed nami ostatni tydzień maja. Nabożeństwa majowe  codziennie o godzinie  17.30. serdecznie zapraszamy do tej pięknej modlitwy.

 

6. W tym roku Uroczystość Bożego Ciała przypada 03 czerwca. Rozkład Mszy świętych w tym dniu o godz. 7.00; 9.00 i 10.00, po której rozpoczniemy procesję do czterech ołtarzy. Procesja Bożego Ciała w Kobylnicy będzie przebiegała nieco inaczej, ze względu na remonty ulic. Ołtarze przygotujemy w następujących miejscach: 

    - pierwszy – przy kapliczce

    - drugi –      przy ul. Głównej i Sportowej /przy krzyżu/,

    - trzeci –      przy wymianie gaśnic /w bramie/,

          - czwarty –  na placu przykościelnym

7. Bardzo prosimy aby wszyscy parafianie włączyli się w przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów i ulic naszych miejscowości. Ołtarz przy kościele tradycyjnie przygotowują Salezjanie Współpracownicy. Prosimy dzieci Pierwszokomunijne,  Rocznicowe i wszystkie chętne do sypania kwiatów i starszych do orszaku procesyjnego.

Po Mszach świętych zbieramy ofiary do puszek na kwiaty do poszczególnych ołtarzy.

 

8. W Sierakowie rozpoczniemy Boże Ciało Mszą świętą o godzinie  10.30,        następnie procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła.

 

9. W najbliższym czasie do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

 Marcin Wąsowicz kawaler i Wiktoria Matuszewska panna z      Widzina - zap. II

 Damian Świerk kawaler i Natalia Rój panna z Kobylnicy - zap. II Sebastian Zieliński kawaler i Agata Stępień panna ze Słupska - zap. II

 Mariusz Nowy kawaler i Małgorzata Lawrenc panna z Bolesławic - zap. I

Tomasz Andrzej Żyła kawaler i Joanna Bohdanowicz z Łupawy -  zap. I

 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa  i opieki Maryi Wspomożycielki.       

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 16 MAJA 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie:

 

1.  Dzisiaj w Kościele uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.

 

2.  W sobotę 15 maja w Kobylnicy przystąpiły ostatnie grupy dzieci do Pierwszej Komunii świętej. Biały Tydzień, który będzie trwał od poniedziałku do piątku dla tych dzieci codziennie o godzinie 17.30. Serdecznie zapraszamy dzieci przynajmniej z jednym rodzicem.

 

3.  W kościele w Kobylnicy został zawieszony nowy obraz siostry Faustyny Kowalskiej namalowany przez artystkę panią Ewę Golecką. Po Mszy świętej będziemy zbierali ofiary do puszek, aby wyrazić wdzięczność artystce za jej trud i poniesione koszty.

 

4.  Trwa miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe codziennie o godzinie 17.30.

 

5.  Pierwsza Rocznica Komunii świętej w Kobylnicy 29 maja o godzinie 10.00 i 12.00. Spotkanie dla rodziców tych dzieci w przyszłą niedzielę po Msz św. o godz. 12.00.

 

6.  Jutro w poniedziałek zapraszamy do Kobylnicy na Mszę świętą o godz. 18.00 Członków koła synodalnego, po Mszy św. spotkanie w Oratorium.

 

7.  W przyszłą niedzielę na godz. 12.00 zapraszamy na Mszę św. polową, do Bolesławic na plac, na którym ma się niebawem rozpocząć budowa kaplicy. Po Mszy świętej kiermasz. Dochód będzie przewidziany na budowę nowej kaplicy.

 

8.  Za tydzień w niedzielę, 23 maja Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu wielkanocnego.

 

9.  24 maja w poniedziałek uroczystość NMP Wspomożenia Wiernych. Na Mszy św. o godz. 18.00 w Kobylnicy troje nowych członków ze wspólnoty Salazjanów Współpracowników złoży swoje przyrzeczenia wierności św. Janowi Bosko. Życzymy nowym Współpracownikom salezjańskim wytrwałości.

 

10.          Również w poniedziałek 24 maja o godz. 16.30 Msza św. odpustowa w kaplicy pod wezwaniem Wspomożenia Wiernych w Łosinie. Mszę świętą odprawi i kazanie wygłosi ks. Michał Tomczak salezjanin ze Słupska. Serdecznie zapraszamy na tę szczególną uroczystość.

 

11.               Pragniemy już teraz zaprosić wszystkich drogich parafian na Uroczystość Bożego Ciała, która przypada 03 czerwca. Procesja Bożego Ciała w Kobylnicy będzie przebiegała do ołtarzy w następujących miejscach:

- pierwszy – przy kapliczce

- drugi – przy ul. Głównej i Sportowej /przy krzyżu/

- trzeci – na zbiegu ulic Sportowej i Wodnej

- czwarty – na placu przykościelnym

 

12.               Bardzo prosimy aby wszyscy parafianie włączyli się w przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów i ulic naszych miejscowości. Ołtarz przy kościele tradycyjnie przygotowują Salezjanie Współpracownicy. Prosimy dzieci Pierwszokomunijne i Rocznicowe  do sypania kwiatów i starszych do orszaku procesyjnego. Od przyszłej niedzieli będziemy zbierali ofiary do puszek na kwiaty do ołtarzy. Za każdą pomoc składamy  podziękowanie.

13.                W Sierakowie Boże Ciało w kościele o godz. 10.30. Po Mszy świętej jak co roku procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. Prosimy też rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej w Sierakowie o przemyślenie przyspieszenia terminu Komunii świętej.

np. jeszcze w tym roku szkolnym

 

14.           . Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego.

 

15.           Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki.

 

16.           W najbliższym czasie związek małżeński pragną zawrzeć:

Marcin Wąsowicz kawaler  i Wiktoria Matuszewska panna z Widzina - zap. I

Sebastian Zieliński kawaler i Agata Stępień panna ze Słupska - zap. I

Damian Świerk kawaler i Natalia Rój panna z Kobylnicy - zap. I

 

17.           W minionym tygodniu odeszła do wieczności Irena Roszczewska lat 66 z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 09 MAJA 2021

 

Ogłoszenia duszpasterskie:

 

1.  Przeżywamy w naszej parafii uroczystości Pierwszych Komunii świętych. Wczoraj w sobotę Komunię przyjęła pierwsza grupa klasa III A i III B. Dla tych dzieci Biały Tydzień od poniedziałku do piątku. Klasa III A przychodzi na godzinę 16.30, a klasa III B na godzinę 17.30.

 

2.  Pierwsza Komunia święta dla klasy III C i III D w przyszłą sobotę o godzinie 10, 11, 12, i 13.00. Spowiedź dla tych dzieci - w piątek o godz. 19.00 - klasa III C i o godz. 19.30 - klasa III D. Bardzo prosimy, aby rodziny tych dzieci spowiadały się w tygodniu na każdej Mszy świętej.

 

3.  Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Dni Modlitw o Urodzaje, które potrwają do najbliższej środy. Prośmy Dobrego Boga o dobrą pogodę i za wszystkich rolników, szczególnie z naszej parafii.

 

4.  W piątek na nabożeństwie majowym rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

5.   W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

6.  Trwa miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Ze względu na Biały Tydzień dzieci pierwszokomunijnych, pozostałe dzieci naszej parafii zapraszamy na nabożeństwa majowe  dla ogółu wiernych na godz. 17.30.

 

7.  Pierwsza Rocznica Komunii świętej odbędzie się w Kobylnicy 29 maja o godzinie 10.00 i 12.00.

 

8.  23 maja zapraszamy na festyn do Bolesławic, który rozpocznie się Mszą świętą polową w Bolesławicach o godz. 12.00.

 

9.  24 maja na Mszy św. o godz. 18.00 w uroczystość Matki Bożej Wspomożycielki w Kobylnicy Nowi Salezjanie Współpracownicy złożą przyrzeczenia wierności św. Janowi Bosko. Serdecznie już dzisiaj zapraszamy wszystkich Parafian.

 

10.          Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele remontowe naszej parafii.

 

11.          Został namalowany do naszego kościoła nowy obraz św. siostry Faustyny Kowalskiej, który zostanie umieszczony po drugiej stronie Jezusa Miłosiernego. W przyszłą niedzielę zostanie poświęcony na Mszy świętej o godz. 9.00. W związku z tym będziemy zbierali ofiary do puszek dla Artystki za trud i poniesione koszta.

 

12.               Pragniemy już teraz zaprosić wszystkich Drogich Parafian na Uroczystość Bożego Ciała, która przypada 03 czerwca. Procesja Bożego Ciała w Kobylnicy będzie przebiegała do ołtarzy w następujących miejscach:

- pierwszy – przy kaplicce,

- drugi – przy Głównej i Sportowej /przy krzyżu/,

- trzeci – na zbiegu ulic Sportowej i Wodnej,

- czwarty – na placu przykościelnym

 

13.               Bardzo prosimy aby wszyscy parafianie włączyli się w przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów i ulic naszych miejscowości. Ołtarz przy kościele tradycyjnie przygotowują Salezjanie Współpracownicy. Prosimy dzieci Pierwszokomunijne i Rocznicowe do sypania kwiatów i starszych do orszaku procesyjnego.  .

14.          Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

 

15.          Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask za przyczyną Maryi Królowej Polski.

 

16.          W minionym tygodniu odeszła do wieczności Halina Arciszewska l. 73 z Kobylnicy, pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 02 MAJA 2021

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1.    Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca. W naszych kościołach zmiana Tajemnic Żywego Różańca o zwykłej porze. O godz. 17.30 w Kobylnicy adoracja Chrystusa Eucharystycznego połączona z nabożeństwem majowym. Serdecznie zapraszamy.

 

2.    Gorąco zapraszamy kolejnych parafian do czwartej Róży, żeby mogła ona powstać potrzeba jeszcze pięciu kandydatów. Pamiętajmy, że modlitwa różańcowa ma szczególną moc.

 

3.    W poniedziałek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski - Głównej Patronki Polski. W tym dniu Msze święte w kościołach naszej parafii jak w każdą Niedzielę.

 

4.    W sobotę 1 maja rozpoczęliśmy miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe z Litanią loretańską codziennie o godzinie 17.30. Nabożeństwo Majowe dla dzieci w każdy wtorek i piątek o godz. 16.30

 

5.    W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
W czwartek zapraszamy szczególnie ministrantów i ich rodziców na nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana na godz. 17.30.

 

6.    W I piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. O 16.30 Msza św. i okazja do spowiedzi dla dzieci. O 17.30 nabożeństwo i okazja do spowiedzi dla starszych.

 

7.    W sobotę 8 maja uroczystość św. Stanisława Biskupa i męczennika - patrona naszej Ojczyzny. W tym dniu dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Pierwsza Komunia święta odbędzie się o godzinie 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. Spowiedź dla tych dzieci w piątek o godz. 19.00 dla klasy IIIA i o godz. 19.30 dla klasy IIIB. Rodziców i gości zachęcamy do korzystania ze spowiedzi na każdej Mszy świętej w tygodniu.

 

8.    Taca z przyszłej niedzieli jest przewidziana na cele remontowe naszej parafii.

 

9.    Za troskę duchową i materialną o naszą świątynię i parafię pragniemy z serca Wam wszystkim Drodzy Parafianie podziękować.